"

Led Driver

" araması için 911 sonuç listeleniyor
Cata - Ct-2581 Led Armatür Driver 8-12w

Cata- Ct-2581 Led Armatür Driver 8-12w

(1)
53,12 TL
Sepete Git
led driver 50w-300ma Driver 170-265v

led driver50w-300ma Driver 170-265v

(1)
59 TL
Sepete Git

Led Driver Ürünleri ile Kesintisiz Aydınlatma

LED driver, ışık sistemlerinin çalışması için gereken akım kaynağıdır. Bu driverlar aynı zamanda LED sürücüler olarak da isimlendirilir. Akımlar, LED driver olmadan çalışmaz. LED driver kaynaklar, en küçük ışık sürücüsü için bile gerekli olan kaynaklardır. LEDlerin içerisine takılan bu akım kaynakları birçok çeşit içerir. Bu çeşitler genellikle volt farkına göre şekillenir. Bu driver çeşitlerine 12 v LED driver, 24 volt LED driver, 50w LED driver gibi farklı watt kaynakları örnek verilebilir. Voltun yükselmesi, o akım kaynağının yüksek enerjiye sahip olması anlamına gelir. Kaynağın sahip olduğu ışık voltun yükselmesine göre ömrünü korur. LED driverlar birçok marka tarafından piyasaya sunulur. Bu markalar içerisinden ışığınız için bir akım kaynağı seçebilirsiniz. LED driver çeşitleri sadece volta göre değil aynı zamanda takılacağı eşyanın çeşidine göre de farklılaşır. Şerit LED driver, LED panel driver gibi hem şekil olarak hem de takılma biçimi olarak farklılık gösterir.

LED Driver Çeşitleri

LED Driver Çeşitleri

Ayrıca LED spot driver çeşitleri de genellikle ev tipi ışık kaynakları için kullanılan bir akım kaynağıdır. LED driver çeşitlerini incelerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri voltdur. Voltu yüksek olan akım kaynakları enerji olarak da yüksek olacaktır. Böylece ışığın çalışması, ömrünü koruması bakımından kaliteli bir deneyim sağlayacaktır. LED driver bağlantısı, kolay kuruluma sahip olup birçok insan tarafından yapılabilir. Bu noktada bağlantıyı sağlamak için doğru çeşidi ve voltu seçmeniz gerekir. 40W LED driver, 20w LED driver gibi yüksek voltlara sahip olan akım kaynakları olduğu gibi 6w LED driver, 3w LED driver gibi düşük voltlara sahip akım kaynakları da mevcuttur. Sürücü driver çeşitleri içerisinden bir seçim yaparken yüksek voltu seçmekten ziyade ışık evinin ihtiyacı olan volt sürücüsünü seçmeniz uygun olacaktır. Bu noktada farklı markaları ve türleri inceleyebilirsiniz. LED driver ürünler, sürücü sistemleri için gereksinim olan bir üründür. Bir pil, akım kaynağı olarak da görülebilen bu kaynaklar, birçok çeşit ve markaya sahip. Bu noktada özelliklerin ve kullanımın incelenerek doğru bir tercih yapılması gerekiyor. Aynı zamanda LED driver çeşitleri boyut olarak da birbirlerinden farklıdırlar. Bu boyutları takacağınız ışık evine göre tercih etmelisiniz.

LED Driver Özellikleri ve Kullanımı

LED Driver Özellikleri ve Kullanımı

LED driver, bir akım kaynağı olarak ışıkların ihtiyacı olan enerjiyi sağlarlar. Driver özellikleri içerisinde kaynaklar için bir ihtiyaç durumunda olması yer alır. Kaynak driver çeşitleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Hem volt hem de tür olarak farklı modellere sahip olan bu akım kaynakları birçok marka tarafından insanlara sunuluyor. 30 watt LED driver, 100w LED driver veya 36 watt LED driver çeşitleri içerisinden kendi ışık vericinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Sürücü driver kullanımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bu noktalardan ilki sabit voltaj mı yoksa sabit akım mı gerektiği konusunda karar vermelisiniz. Kaynak direkt olarak ışık cihazına bağlanırsa merkez sabit akıma ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle LED driver çeşitleri içerisinden sabit akımlı bir tür seçmelisiniz. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise sürücü driver akımının armütürün çıkış gücüne uygun bir tür olmasıdır. Diğer son bir nokta ise akım kaynağının verimliliği ve güç katsayısıdır. Bu driver seçiminde kaynak ürünlerin özellikleri titiz bir şekilde incelenmeli ve seçilmelidir. Böylece onun bağlantısı doğru bir şekilde kurulacaktır. LED driver çeşitleri içerisinde yer alan 5w LED driver, 1 watt LED driver gibi küçük voltlu akım kaynaklarını tercih ederken bağlantı kuracağınız LEDe uyup uymadığına dikkat etmelisiniz. Ortalama voltlara sahip olan LED driver çeşitleri içerisinde ise LED driver 12-36w, LED driver 12-18w gibi çeşitler bulunuyor. Kaynak driver çeşitlerinin direnç seviyeleri de birbirlerinden farklıdır. Çok yönlü bir gösterge olan direnç seviyesi, LED driver çeşitlerinde farklılıklar gösterir. Bu noktada 700ma LED driver, 350ma LED driver gibi farklı direnç seviyelerine sahip olan LED driver çeşitlerini inceleyerek bir seçim yapabilirsiniz. Direnç seviyelerini bağlantı yapacağınız ışık evine göre tercih etmelisiniz. Bu driver çeşitleri insanlara geniş bir seçme şansı veriyor. Bu çeşitler içerisinden 24 watt LED driver, 100 watt LED driver gibi farklı volt tercihleri yapabilirsiniz. LED driver, ışık sisteminin çalışması için ana kaynak merkezidir. Bu nedenle LED driver olmadan bir ışığın çalışması düşünülemez. Sizler de tercih yaparken farklı çeşitleri inceleyebilir ve kullanacağınız eşyaya uygun bir LED driver seçebilirsiniz. LED driver ile ışık evinin bağlantısını kurmak oldukça kolay. Bu noktada bir uzmandan tavsiye alabileceğiniz gibi LED ürnünüzün kurulum kılavuzunu inceleyerek de bir kurulum yapabilirsiniz.Ayrıca 12v led driver, led driver 24-36w, led rgb driver, led projektör driver, led panel 60x60 driver seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

LED Driver Fiyatları

LED Driver Fiyatları

Işık driver fiyatları, genel olarak belirli faktörlere göre değişiklik gösteriyor. Öncelikle LED driver çeşitleri farklı markalar tarafından piyasaya sunuluyor. Markalar, fiyatlandırmada etkili olan bir faktördür. Her marka hazırlamış olduğu driver çeşidini kendine ve piyasaya göre fiyatlandırır. Bu noktada kaliteli bir akım kaynağının diğerlerine oranla yüksek bir fiyata sahip olabileceği söylenebilir. Işık driver fiyatlarını etkileyen bir diğer nokta ise driver’ın çeşididir. Çeşit olarak geniş bir yelpazeye sahip olan LED driver ürünler her çeşit için farklı bir fiyata sahip oluyor. Sizler de bu çeşitler içerisinden bağlantı yapacağınız ışığa uygun bir seçim yapabilirsiniz. Aynı LED driver çeşidi farklı markalarda bulunuyor. Bu markaları birbirleri ile karşılaştırılabilir, fiyat çeşitliliğini inceleyebilirsiniz. Sürücü driver kaynakları insanlar tarafından çok fazla tercih edilen akım kaynaklarıdır. Işıklarin çalışması ve potansiyellerini yerine getirmeleri için LED driverlara ihtiyaçları vardır. LED driver kaynağı olmayan bir ışık vericinin çalışması mümkün değildir. Bu noktada ev içerisinde veya dışarıda sahip olduğunuz ışık ürünleri için LED driver akım kaynaklarını tercih etmelisiniz. Tercih ederken bağlantı kuracağınız LED ürünün yanı sıra markalar ave LED driver çeşitlerine göz atabilirsiniz. Ayrıca seçimlerinizi markalar arasında inceleme yaparak gerçekleştirebilirsiniz. LED driver bağlantısı, kurulumu kolay bir bağlantı olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlantının olması ışığın sağlıklı çalışması için bir gereksinimdir. Bu driver bağlantısını yapmadan önce o kaynağın doğru seçilmiş olması oldukça önemli bir noktadır. Çeşit oalrka yanlış seçilmiş olan bir driver ürünün ışık evine bağlanması mümkün olmayacaktır. Bu durumda ışık evinizin ihtiyacı olan akım kaynağını belirlemeniz gerekir. LED driver nedir sorusu LEDler ile ilgili olan insanların akıllarında olan sorulardan biridir. LED driver, merkezi bir akım kaynağı olarak ışıklar içerisine kurulumu yapılan bir akım kaynağıdır. LED driver fiyatları genel olarak driverin çeşidine markasına ve kalitesine göre farklılık gösteriyor. Seçimlerinizde kaliteli bir tercih yapmanız ışığınızın ömrünü uzatacaktır. Sizler de farklı fiyatları karşılaştırabilir, çeşitleri inceleyebilir ve kendinize uygun LED driver kaynağını seçebilirsiniz. Dilerseniz Trendyol aracılığı ile LED driver çeşitlerini ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Bu driver kaynaklar, kurulumu kolay ve bağlantısı kolay yapılabilen ürünlerdendir. Sizlerde Trendyol ile farklı çeşitlere sahip LED driver ürünlerini inceleyebilirsiniz.

LED Driver Ne İşe Yarar?

Yaygın kullanımı ile bilinen LED driver, ışığı dağıtan bir araç olarak bilinir. Aynı zamanda anot ucundan başlayarak katot ucuna kadar tek yönde akım gerçekleştirir. Bu sayede ışığın meydana gelmesi sağlanır. LED ışıklarının çalışmasını destekleyen bir sürücü görevini üstlenir. Aynı zamanda ışıkların çalışmasını sağlayan bir güç kaynağı olarak da tanımlanabilir. LED sürücüsü, LED'lerin güvenli ve doğru şekilde çalışması için akımı sağlayan ve düzenleyen kaynaktır. LED ışık kaynaklarına güç sağlamak için hem sabit akım hem de sabit voltaj sürücüleri kullanılmalıdır. Bu sayede yüksek akım, LED'i daha parlak hale getirir. Çalışırken 3,3.4 Volt enerji harcar. LED modülün maksimum akım değeri, alım sağlarken dikkat edilecek hususlar arasında yerini alır. Alacağınız LED driver modelleri de belirtilen özellikleri taşıyıp aynı standartta olursa iyi bir çalışma performansı sunabilir.

LED Driver Neye Göre Seçilir?

LED ışık kaynağının güç tüketimine bağlı olarak seçilmesi gerekir. LED sürücüsünün ışık gerilimi de alım sağlarken önemlidir. Çıkış gerilimi, çıkış akımı, verimlilik ve boyut olmak üzere geniş kapsamda bakılmalıdır. LED driver alırken seçim sırasında belirtilen özelliklere bakmanız yeterlidir. Ürünler; güç tüketimi ile uyumlu olmalıdır. Daha uzun süre dayanıklılık göstermesini sağlar. Boyutu ise kullanım gereksinimlerine göre uygunluk sağlamalıdır. Bu sayede daha uzun süre kullanım imkanı sunarak dayanıklı bir içerik kalitesine sahip olur. LED driver tercihi yaparken bütün kriterleri göz önünde bulundurarak almanız önerilir. AC ve DC sabit voltaj sağlayan güç kaynakları tarafından beslendiği için güç hesabı yapılarak alım yapılmalıdır. LED driver modelleri 2 farklı güç çeşidi ile beslendiği için bu durumda akım ve voltaj sınırlamaları da belirlenmelidir.

LED Driver Çeşitleri Nelerdir?

LED driver çeşitleri ise temelde 2 farklı seçenek sunar. Bunlar ise akım sınırlamalı ve voltaj sınırlamalı şeklindedir. Seçim yaparken bu detaya dikkat etmeniz son derece önemlidir. Kullanım sırasında amacı bilinmeli ve ona göre seçim yapılmalıdır. Akım sınırlamalı olan Power Ledlerin beslenmesinde görev alır. Bu sayede çalışmasını aktif hale getirerek daha etkin bir uygulama sağlar. Aynı zamanda bir besleme kaynağı ile beslenir. Bu sayede kullanım sırasında yüksek oranda verim elde etmeniz mümkün hale gelir.