Yaş
Fiyat
Seri
Parça Sayısı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Lego City

" araması için 800 sonuç listeleniyor

Lego City

Lego City ile Oyun Dünyasının Farkına Varın

Lego City, 82 yıl öncesinde faaliyetlerine başlamıştır. Bu yolculuk ise zamanla dünyada en önemli oyuncak markası haline gelmesine kadar varmıştır. Çocukların oyun dünyasını geliştirdiği kadar yetişkinlere de hitap eden birçok oyuncak bulunmaktadır. Lego’nun kuruluş öyküsü, Danimarka’da marangozluk yapan, Ole Kirk Christiansen’in atölyesinde başlayarak bugüne kadar gelmiştir. İç içe geçen oyuncak üretimlerinden, şu anda farklı yapıda oyuncak üretimleri sağlanmaktadır. Lego City polis oyuncakları çocukların en fazla dikkatini çeken ürünler arasındadır. Polis devriye arabası, polis merkezi, yüksek hızlı takip, polis yapım parçası kutusu, gökyüzü polisi paraşütle tutuklama, polis köpeği birimi, polis helikopteri, gökyüzü polisi, dağ polisi gibi birçok oyuncak seti bulunmaktadır. Lego City police yazılı olan setler, çocukların ilerideki meslekleri konusunda da anne babalara sinyal vermektedir. Çünkü polis yazılı olan ürünler ve polis oyuncakları dikkat çekicidir. Markanın oyun dünyası bununla da sınırlı değildir. Lego bugün hala faaliyetlerini beğeni toplayan oyuncaklarla yapmaktadır. Lego City oyuncakları, çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirecek şekilde seçeneklere ayrılır. İkonik araçlar, arka planda farklılık yaratan oyuncaklar ile birleşmiştir. Lego City setleri farklı meslek dallarına hitap eden özellikler ile tasarlanmaktadır. Setler arasında Polis MF aksesuar seti, ATV varış ekibi, safari jipi, ağır kargo nakliyesi, Lego City itfaiye, City havaalanı, biçerdöver, kano macerası, mobil keşif üssü, kutup hava nakliyesi, kutup keşif ekibi, kutup paletli buz aracı, kutup izci kamyonu, orman traktörü gibi birçok meslek grubunu yansıtan oyuncak vardır. Lego City fiyatları ise bu setlerin içeriğine ve yapı malzemesine göre değişkenlik gösterir. Markanın üretimleri arasında normal oyunların yanı sıra bilgisayar oyun içerikleri de bulunmaktadır. Lego City undercover Ps4 oyunu olarak ifade edilebilecek bir içeriktir. Macera sever çocukların, bu yönlerini ön plana çıkararak oyundan zevk almalarına yardımcı olacaktır. Bazı çocukların hayalleri itfaiyeci olmaktır. Bu nedenle markanın üretimleri arasında, popüler meslek gruplarından olan itfaiyecilik hakkında üretimleri vardır. Lego City itfaiye seti olarak farklı içerikler bulunmaktadır. İtfaiye merkezi, uçağı, barbekü yangını, kış köyü itfaiye merkezi, şehir merkezi itfaiyesi, itfaiye helikopteri müdahalesi, ilk müdahale aracı gibi bazı setler bulunmaktadır. İtfaiye setleri kadar ilgi gören Lego City polis seti içinde de farklı içerikler yer alır.

Lego City’nin Renkli Dünyasını Keşfedin

Markanın ürettiği oyun ve oyuncaklar, çocukların yaratıcılık, eğlence, öğrenme, paylaşma, hayal gücü, ileride meslek belirleme konusunda gelişim süreçlerini tamamlamaktadır. Çünkü meslekler ile alakalı birçok geniş içerik bulunmaktadır. Lego City uçak seçenekleri, pilot olmak isteyen çocuklar için muhteşem oyuncaklardır. Çocukların hayal güçlerini tamamlayan eğitici ürünlerdir. Üretimler arasında yer alan farklı alanları yansıtan oyuncaklar ile çocuklar kendi Lego City yapımı işlemini sağlayabilir. Kendi şehrini kuran çocukların hayal gücünün büyük bir oranda gelişeceği söylenebilir. Oyuncak ve oyunların eğlendirmek, eğlenmek amacıyla imal edildiği de söylenebilir. Lego City tren seçenekleriyle de makinistlik hakkında çocuklar bilgi sahibi olmaktadır. Trenin ikonik tarzı çocuklar için eğitici olacaktır. Trenin yanı sıra tren ile alakalı istasyon, ray, köprü, motor gibi farklı oyuncak ekipmanları da bulunmaktadır. İster eski ister yeniyi yansıtsın, farklı tip tren modellerini bulabilmek mümkündür. Çocukların yaratıcılıklarına göre buharlı tren, lunapark treni, hayal treni gibi farklı seçenekler vardır. Bu oyuncaklar ile çocuklar, kendi zihinlerinde canlandırdığı hayatı yaşayabilir. Lego City karavan zihin yapısını geliştirici oyuncaklar arasındadır. Çünkü çocukların gezmeye olan heveslerini ve doğada geçirecekleri zamanları hayal etmesiyle geçirecekleri zamandır. Nostaljik ve farklı tasarım karavan oyuncaklar seçenekler arasındadır. Marka yaratıcılıklarında sınır tanımadığı için Lego City uzay ile alakalı da oyuncak geliştirmiştir. Uzay çok karmaşık olan bir alemdir. Bu nedenle çocukların uzayı anlayabilmesi için özel olarak tasarlanan oyuncaklar vardır. Böylece uzayda yer alan cisimler ve bileşenler ile çocukların bilgi sahibi olabilmesi mümkündür. Lego City uzay seti arasında; uzay istasyonları, uzay mangası, uzay gemisi gibi oyuncaklar setler arasında yerini alır. Lego City ev ürünlerine de el atmıştır. Farklı alanlarda geliştirilen oyuncaklar ile her tarza uyum sağlar. Oyun evleri, ağaç ev, aile evi, rüya evi gibi farklı seçenekler bulunur. Markanın genel amaçları arasında çocukların kimliklerini bulabilmeye yardımcı olan oyuncaklar üremektir. Bu yönde ise meslek grupları baz alınır. Eğer bir çocuk denizi seviyorsa, Lego City gemi ürünleri yaratıcılıkta sınır tanımayan üretimler ile dikkat çekmektedir. Buharlı gemiler, şişede gemi, korsan hız gemisi gibi farklı oyuncak seçenekleri bulunmaktadır. Geminin çocuklara getirileri arasında, kaptan olma konusunda bir fikir olabilir. Ya da bu yönde bir kararda olan çocuklar da vardır.

Lego City’nin Sihirli Dünyası ile Gelen Mutluluk

Markanın genellikle çocuklara özel olarak oyuncak üretimlerinin olmasının yanı sıra yetişkinler için de özel olarak oyun ve oyuncak ürettikleri söylenebilir. Yetişkinler için favori olan seriler, mimari, teknik işlemler ve Star Wars ile alakalıdır. Çocukların yanı sıra yetişkinlerin de bazı durumlarda oyuna ihtiyacı vardır. Bu nedenle her yaş grubuna hitap eden oyuncak seçenekleri kullanıcılara sunulur. Lego City helikopter çocukların macera tutkunusun geliştirecektir. Polis helikopterleri, çift pervane helikopterler, kurtarma helikopteri gibi farklı oyuncaklar çocukların istekleri doğrultusunda tercih edilebilir. Hayal dünyası ve yaratıcılık, çocuklarda sürekli gelişme gösteren ve değişen bir durumdur. Çocuklar, bir meslek grubunda zaman zaman karar kılamazlar. Bu durum değişkenlik gösterebilen unsurlar arasındadır. Lego City gökyüzü polisi oyuncakları farklı hayalleri olan çocuklara hitap edecek bir oyuncaktır. Gökyüzü polisi paraşütlü, hava üssü, jet devriye, insansız hava aracı olarak bazı seçenekleri içinde barındırır. Kurulan şehirlerde gerekli olan Lego City hastane içerikleri de farklı özelliklerde tasarlanmıştır. Hastaneler, City hastane, Heartlake City hastanesi olarak bazı farklı çeşitlere ayrılır. Çocukların oyun serüvenlerine göre seçtikleri karakterlerin yaralanmaları durumunda bu hastanelerde tedavileri için gereklidir. Üretilen hastaneler ve yanında yer alan insanlar yaratıcılığı artıran durumlar arasındadır. Çocuklara göre yapılan savaşlarda yer alan Lego City asker kişiler, eğer yaralanırsa bu hastanelerde tedavi görebilecektir. Bu nedenle kurulan oyuna göre genellikle oyuncak tercihi yapılır. Fakat genellikle City kurulurken, hemen hemen her alanda ürün belirlenebilmektedir. Mesela gerekliliği yüksek olan setler arasında Lego City orman seti yer alır. Orman setleri hem doğa sevgisinin aşılanması hem de çocukların çevreye karşı duyarlılıklarını artıracak oyuncaklardır. Orman traktörleri, tropik ada, orman makineleri, orman yangını oyuncakları bazı ürün gruplarını oluşturur. Çevresel faktörler ve meslek gruplarının yanı sıra markanın süper kahramanlar ile alakalı üretimleri de vardır. Batman Lego City ürünlerinde Batman’ın denizaltı, sualtı, Soyguna karşı Batman, joker kaçışı, Bat Cave, Clay Face işgali ile alakalı birçok oyun seti bulunmaktadır. Batman süper kahramanı olmayı hayal eden çocuklar için muhteşem içerikler ile set haline getirilmiştir. Bu nedenle genellikle çocukların tercihleri arasında Batman ilk sırada yerini almaktadır. Maceraperest yönlerini geliştiren bu setler, çocuklar için geliştirici olmaktadır.

Lego City Çocukların Hayal Güçlerini Geliştirmeye Yardımcı

Çocuk gelişimi için üretilen mini figürler özenle seçilerek, imal edilmektedir. Her biri tarihte kilometre taşı olarak ifade edilebilmektedir. Mini figürler arasında yerini alan Minecraft Lego City oyuncakları, farklı hayatları ve serüvenleri konu alan özelliklerde tasarlanmıştır. Tavuklu bigfig Alex, magma küplü bigfig iskelet, papağanlı bigfig Steve, End savaşı, yün çiftliği, alaz köprüsü gibi farklı mini karakterli setler bulunmaktadır. Hareketli çocukların tercihi olan bazı setler de dikkat çekicidir. Lego City dağ polisi, polislik mesleğini seven çocuklar için muhteşem içeriklerdir. Dağ polisi merkezi hareketli, heyecan verici olan oyuncaklardır. Heyecan veren set içinde ağ atıcı, kaçış duvarı, kapılı hapishane, dağ aslanı fırlatma işlevli mağara ve polis merkezi de yer alır. Harika çocuk oyuncağı olarak ifade edilen dağ polis merkezi içinde merdivenli helikopter pisti, dönen pervaneli polis helikopteri gibi içerikler de vardır. Ayrıca içindeki 7 mini figürde oyuna renk katmaktadır. Oyuncaklar arasında en beğenilen detaylara sahip olan Lego City orman ürünleri yer alır. Orman akıncısı, orman macera setleri, orman makinesi, orman traktörü, orman yangını, büyülü ağaç ev, dengede duran hayvanlar, itfaiye uçağı, kraliyet arabası, yeşil zemin gibi bazı orman ürünleri bulunmaktadır. Orman sevgisi ve yeşile olan tutkuyu aşılayan bu oyuncaklar oldukça eğiticidir. Ayrıca çevre bilincinin geliştirilmesi açısından da muhteşem içeriklere sahiptirler. Markanın üretimleri arasında, farklı meslek gruplarının yanı sıra zaman kavramı olarak da çeşitlilik gösteren ikonik ürünleri vardır. Lego City dinozor eski nesillerde yaşamış bir canlıdır. Bu nedenle çocukların her zaman merak konusu olduğu bir hayvan denilebilir. Dinozorların savaşları, kaçışı, hayvanat bahçesi, fosil görünümleri olarak farklı görsellikte olan modelleri bulunmaktadır. Çocukların bilgi birikimlerini artıracak olan ve çok eski çağlarda yaşamış dinozorları tanıma fırsatına yardımcı olan oyuncaklardır. Görsellikleri ise birebir aynı görünüme sahiptir. Geniş ürün skalasını hemen hemen her alanda gösteren Lego’nun Star Wars karakterleriyle de üretim yaptığı söylenebilir. Lego City Star Wars, yani yıldız savaşları filmlerinden uyarlanan karakterlerdir. Oyuncaklar arasında yerini alan ölüm yıldızı topu, milenyum şahini, mikro savaşçı, Yoda, raider, Black ace TIE önleyici ve buna benzer birçok set ve oyuncak seçeneği vardır. Farklı ürün gruplarını oluşturan markanın bu ürünleri Lego City robot olarak da ürettiği ifade edilebilir.

Lego City ile Keyifli Zamanlar Geçiren Çocuklar

Oyun oynarken, eğlenmenin yanı sıra eğiticilik ve o oyundan çıkarılacak bazı sonuçlarda olmalıdır. Bu nedenle anne ve babalar oyuncak ve oyun tercih ederken, çocuklarının ruhsal yapılarına uygun olmasına dikkat ederler. Lego City polis tırı bu oyuncaklardan bir tanesidir. Hem mesleki gelişimi destekler hem de bu aracın ne işe yaradığını çocuklara öğretir. Polis tırının çocukların oyunlarının vazgeçilmez ögesi olacağını söylemek mümkündür. Çevresel duyarlılığı artıracak olan oyuncaklar arasında Lego City çöp kamyonu yer almaktadır. Çocukların çöpleri yere atmamaları gerektiğini ve çöpü çöpe atma bilincinin oluşturulacağı ürünler arasında yerini alır. Çöp kamyonunun yanında yer alan çöp konteynırı ve çalışan figürler de yer almaktadır. Bu sayede çöp atma bilincinin çocuklarda uyanacağı söylenebilir. Bu setin içinde yer alan Lego City adamları ile çöpün taşınması ve konteynerlerin da çöpçüler tarafından taşınması sağlanır. Setteki içerikte iki figür çalışarak, setin içinde yer alan sözde çöpleri toplarlar. Hayatın her alanına dokunan Lego’nun farklı konulara değindiği söylenebilir. Lego City hospital sağlık alanına değinen bir oyuncak setidir. Çocukların sağlıkla alakalı gelişimlerini ve bilinçlerini uyandırmaktadır. Ayrıca doktor ve hemşire olmak isteyen çocukların hayal güçlerini de geliştirmektedir. Hastane bileşenleri arasında ambulans, helikopter, mini figürler ve hastane binası yer almaktadır. Muhteşem kaliteli olan bir settir. Çocukların arkadaşlarıyla oynayabilecekleri içerikte oyuncaklar da beğeni toplamaktadır. Lego City friends ürünleri hamster parkı, arkadaşlık kutusu, yaz kalp kutusu, su altı dolabı, orman macerası, tay çiftliği, veteriner kliniği, kapkek kafesi, yılbaşı takvimi, oyun küpü olarak birçok seçenek vardır. Bu setler, çocukların ikili olarak oynayabileceği kategoriler arasında yerini almaktadır. İsteğe bağlı olarak belirlenecek birçok oyuncak içeriği bulunur. Popüler olan ve çocuklar tarafından beğeni toplayan Lego City Ninja karakterleriyle de oyuncak üretimi yapılmaktadır. Ninja karakterleri, bir zamanlara damgasını vuran çizgi filmlerle kendini göstermiştir. Akıllarda yer edinen bu oyuncakların içerikleri ise robot ejderha, Ninja gece solucanı, uçan Ninja arabası, altın robot, altın ejderha olarak çeşitlilik gösterebilmektedir. Ninja ürünleri, çocukların bürünmek istedikleri karakterleri tam anlamıyla yansıtmaya yardımcı olacak ürünlerdir. Bu nedenle oyuncak tercihi yapılırken, bu içerikler genellikle dikkat çeken oyuncaklardır.

Lego City Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Lego City space, City, figür, meslek gibi bazı kategorilerde üretimleri çocukların bilişsel ve zihinsel zekasını artıran özelliklerdir. Genel olarak Lego yapı oyuncakları, hobi, figür oyuncakları ve diğer tarzda üretilen oyuncaklar olarak çeşitlilik gösteren ürün grupları vardır. Özellikle Lego City şehir içerikleri çocukların isteklerine uyum sağlayacak niteliklerde tasarlanmıştır. Kız ve erkek çocuklara özel oyuncakların yanı sıra yetişkinler için de muhteşem içeriklere sahip olan oyuncak seçenekleri vardır. Çocuklar, kendi şehirlerini tasarlarken, ileride icra etmek istedikleri meslekleri baz alarak ya da hayran oldukları karaktere uygun tercihler yapabilirler. Çünkü üretilen oyuncaklar, hayatın hemen hemen her alanında aktif rol oynayan etmenlerden seçilerek üretilir. Lego City tren seti makinistliği ve trenleri seven çocukların şehir düzenlemelerinde muhakkak bulundurduğu oyuncaklardır. İsteğe bağlı olarak nostaljik tren seçeneklerinin yanı sıra yeni üretimli oyuncak trenler de tercih edilebilir. Tren setleri içinde yer alan köprü, istasyon, mini figürler oyunu renklendiren detaylardır. Lego City mini figür karakterler, setlerin içinde olmazsa olmaz içeriklerdir. Çünkü insan figürlerinin olması oyunlara anlam katmaktadır. Böylece oynanan oyunlar daha gerçekçi olarak çocukların zihin yapılarına hitap etmektedir. Oynanacak oyun içeriğine göre çok sık tercih edilen insan paketleri bulunmaktadır. Lego City insan paketi farklı alanlara hitap etmektedir. Doğa macerası yapan insanlar, savaş paketleri, lunapark, uzay araştırmacıları gibi insan figürleri üretimleri vardır. Hepsi de farklı alanlara hitap etmektedir. Genellikle erkek çocuklar tarafından tercih edilen Lego City savaş paketleri, Star Wars karakterlerini ya da normal savaşan insanları baz alan karakterler ile donatılmıştır. İsteğe bağlı olarak subay ya da asker olabilmek mümkün olacaktır. Savaşın tadını girilen karakterlere göre çıkararak, oyundan iki kat zevk alınacaktır. Genellikle şehirlerin kurulumuyla alakalı oyuncaklar dikkat çektiği için Lego City 2 içeriği oldukça dikkat çekicidir. İçeriğinde istenilen kurumun yer alabileceği şekilde tasarlanmıştır. İtfaiye, polis merkezi, evler, çöp kamyonları, orman aletleri ve benzeri unsurlar hayatın içinden oyunlara taşınmaktadır. Çocuklar kendi zihinlerinde canlandırdıkları şehirleri tasarlayabilecektir. Oyun ve oyuncaklar ile alakalı olarak birden fazla içeriği bulabilmek mümkündür. Oyuncak fiyatları ise set ya da tekli ise buna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Aynı zamanda set içeriğinin genişliği, kullanılan materyaller, ürün yapı malzemesi de fiyatları etkiler. Lego City oyun ve oyuncaklarını en geniş kategoriler ile sayfamız üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Lego City Nasıl Yapılır?

Lego City ile çok farklı figürler yapılabilmektedir. Paket içinde yer alan yapım aşamaları takip edilerek farklı tasarımlar ortaya çıkarabilmek mümkündür. Lego City farklı seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Çeşitlerine göre de parçalar ve yapım setleri değişebilmektedir. Hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir zaman yaratılmaktadır. Lego City ile vahşi hayvan kurtarma ATV’si, polis merkezi, kafe, dondurma arabası, aile evi, polis arabası ve polis helikopteri gibi birçok şey yapılmaktadır. Şehir merkezlerinde karşılaşılan bu figürleri ayrı şekilde yapabilmek için ayrı ürünler satın alınması gerekir. Figürlere göre de parçaların renkleri ve sayıları değişecektir. Lego yaparken yapım aşamalarını takip etmek ve parçaları dikkatli bir şekilde yerleştirmek mümkündür. Bu şekilde kısa sürede ortaya figürler çıkarılabilir. Parçalar anlaşılabilir ve rahat monte edilebilir olduğu için keyifli vakit geçirilecektir. Ebeveynler ve çocuklara farklı bir etkinlik imkânı tanınmıştır.

Lego City İle Neler Yapılabilir?

Lego City setleri çok farklı temalara sahiptir. Setlerin mutlaka bir hikâyeye sahip olduğu görülmektedir. Hırsız kovalama veya vahşi hayvanların kurtarılması gibi farklı hikayeleri içinde barındırır. Lego City çeşitlerine göre bu hikayeler değişir. Polis arabası ve polis helikopteri yakalama görevleri için bulunmaktadır. Bunlara ek olarak polislerin kullandığı mahkûm tahliye aracı da mevcuttur. Farklı Lego çeşitleri bir araya getirilerek bütün bir hikâye ortaya koymak da mümkündür. Lego City setleri buna uygun şekilde hazırlanmıştır. Yalnızca polis arabası değil itfaiye arabası da yapılabilmektedir. İtfaiye ile yine bir arama kurtarma hikayesi yaratabilmek mümkündür. Polislerin yerleştirilebileceği polis merkezi dahi bulunmaktadır. Lego City serisi içinde yine şehir içinde karşılaşılabilecek olan pizzacı, kafe gibi mekanlar da yer alır. Tatilci karavanı veya tren yapabilmek de mümkündür. Banka ve polis takibi gibi daha farklı seçenekler de mevcuttur.

Lego City Kaç Yaş İçin Uygundur?

Lego City çeşitlerine göre uygun oldukları yaş grupları değişebilmektedir. Lego City içinde yer alan bir polis arabası 4 yaş için uygunken itfaiye arabası 5 yaş ve üstü için uygun olabilmektedir. Lego parçaları ve yapım aşamaları genel olarak yaş gruplarının belirlenmesini sağlamaktadır. Ancak tüm yaş grupları için farklı Lego setleri bulunabilmektedir. Çocukların gelişimi ve keyifli zaman geçirebilmesi için uzun yıllardan beri var olan Lego parçaları kullanılabilmektedir. Çocukların renklerini öğrenmesi ve el hareketlerinin gelişebilmesi için oyun aracı olarak kullanılması tavsiye edilmektedir. Lego City yapım aşamalarına sahip olduğu için çocuklarda takip etme yeteneğinin gelişmesini de sağlamaktadır. Yaratıcılıklarının gelişmesi üzerinde de etki göstermektedir. Lego City serisi içinde çok fazla çeşit bulunmaktadır. Bu ürün çeşitlerini Trendyol’dan inceleyebilir, yaş gruplarına da dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.