"

Limon Ağacı

" araması için 1359 sonuç listeleniyor

Çok Beğenilen Limon Ağacı Çeşitleri Trendyol'da!

Limon ağacı, ılıman havayı ve ışığı çok seven bir bitki çeşididir. Kış aylarında ılıman ortamları sevmesi sebebiyle evde bakımı da mümkün olabilmektedir. Bu ürünün evde bakımı sayesinde eve bıraktığı o taze hava ortama farklı bir etki bırakacaktır. Görüntüsünün de oldukça estetik olması sebebiyle özellikle son yıllarda fazlasıyla talep gördüğünü söyleyebilmek mümkündür. Bu bitkiye evde bakmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç önemli unsur bulunmaktadır. Öncesinde seçilecek olan saksının bir miktar büyük olması gerekecektir. Büyümeye müsait olması nedeniyle küçük saksı tercih edildiği takdirde sürekli değiştirilmesi gerekecektir. Bitkinin bakımı için tercih edilen toprağın besin değerinin yüksek olması son derece önemlidir. Büyük oranda asidik toprakları seven bitkiler için 6-7 PH değerinde toprak seçimi oldukça verimli büyümesini sağlayacaktır. Limon ağacı fidesi saksıya yerleştirildikten sonra ilk etapta yarı gölgeli bir alanda bekletilmelidir. Ortalama 10-15 gün gölgeli alanda bekletildikten sonra, dilediğiniz güneşli alanlara geçirebilirsiniz. Ancak güneşten direkt ışık alması yerine doğrudan ışık görmesini tercih etmeniz oldukça önemlidir. Limon, suyu seven bir bitki çeşididir. Ancak suyun çok fazla verilmesi kökünün çürümesine ve bitkiyi çürütmesine neden olabilmektedir. Limon ağacı ev için hem renk hem de mis gibi bir koku veren bitkiler arasındadır. Hem dekorasyon hem de yetiştirme amaçlı olarak alabileceğiniz bu ürünler pek çok ortama uyum sağlar.

Evinizde Limon Ağacından Bir Huzur Köşesi Yaratın

Evinizde Limon Ağacından Bir Huzur Köşesi Yaratın

Evde bu bitkinin bakımını yapma kararı alan kişinin ilk olarak nasıl bir model istediğine karar vermesi gereklidir. Hazır büyümüş bir limon ağacı mı yoksa fide halinde mi alacağınıza karar verdikten sonra seçim yapmanız gerekecektir. Çeşitli limon ağacı tohumları limon ağacını kendi filizlendirmek isteyen kişilerin tercih edebileceği ürünlerdir. Limon tohumunu toprağın arasına ekledikten sonra yeteri kadar toprak atarak tohumu tamamen kapatmanız gerekecektir. Üstünü tamamen kapattıktan sonra filizlenene kadar sürekli sulamaya özen göstermelisiniz. Uzayan filizler toprak üzerinden çıkarak filizlendiğinin sinyallerini verdiğinde güneşli alanlara koyarak verimli bir şekilde büyümesini kontrol edebilirsiniz. Bu bitki tohumlarının 30 cm aralıklarla dikilmesi doğru bir uygulama olacağı için bitkiniz oldukça başarılı bir şekilde uzayacaktır. Paket içerisinde 15-20 adet bitki tohumu bulunmaktadır. Hazır filizlendirilmiş ya da ağaç halini almış limon ağacı sahibi olmak isteyen kişiler için farklı alternatif seçenekleri bulunmaktadır. Bodur limon ağacı özellikleri arasında estetik görünümü vardır. Küçük olması sebebiyle evin her yerinde rahatlıkla kullanılabilecektir. Taş saksı içerisine yerleştirilmiş bu ağacı drenajlı deliklere sahip olması yüzünden yeteri kadar su alarak büyüyebilecektir. Meyveli olan bu limon ağacı düzenli ve ilgili bakıldığı takdirde ocak ayına kadar meyve verebilmektedir. Ortalama 6-7 meyve verebilen limon ağacı yaprakları fazla olmadığı için meyveler rahatlıkla ağaca tutunabilmektedir. Bunun yanı sıra bonsai çam limon ağacı özellikleri nedeniyle ışığı fazlasıyla sevmektedir. Bu nedenle gölge gören yerler yerine güneş gören alanlarda tutulması oldukça önemlidir. Limon ağacı faydaları arasında mucizevi ürün olan limonun doğal bir hale sunulması bulunur. Toksinlerin atılmasına yardımcı olan, kan basıncını dengeleyen ve lezzeti ile fark yaratan bitkiyi evde yetiştirmenin tadını hemen çıkarabilirsiniz. Limon ağacı büyük, orta ve küçük boylarda sunulur. Gelişimini tamamladıktan sonra da evinize uyum sağlayabilecek bu çeşitlilik sayesinde siz de dilediğiniz her yerde yetiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Limon ağacı minik boyları ofislerde kullanmak için tercih edebilirsiniz.

Doğal Görünüm Sunan Ağacın Avantajları

Doğal Görünüm Sunan Ağacın Avantajları

Limon bitkisi bakımının fazla emek istemesi sebebiyle yoğun bir hayatı bulunan kişilerin yapay limon ağacı bulması mümkün olabilmektedir. Yapay limon ağacı çeşitleri görünümü ile doğaldan hiçbir farkı olmayan, ancak bakım gerektirmemesi sebebiyle oldukça avantajlı bir kullanım sağlayan ürün çeşididir. Dekoratif görüntüsü ile evin istenilen her yerine yerleştirerek hoş bir uyum yaratabilmektedir. Süs bitki türü da farklı mekanlarda kullanılabilecek dekoratif bir üründür. Küçük olarak tasarlanmış olan bu ürün 1. kalite plastikten yapılmıştır. Bu nedenle birebir gerçek bitki görünümüne sahiptir. 6 tane meyvesi olan dekoratif üründe saksı olarak kütük tasarımı kullanılmıştır. Sıradan bir görüntüden uzak oluşu ile evinizin her yerine farklı bir dekorasyon katabilecektir. Limon ağacı yapay modellerden birisi olan mini bitki suni meyveler ve yapraklarla tasarlanmış bir üründür. Yaklaşık 50 cm olması nedeniyle rahatlıkla her yerde kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Porselen görünümüne sahip farklı bir saksısı bulunmaktadır. Saksının iç kısmında kullanılan köpük sayesinde ağacın kökü sağlam bir şekilde oturtturulmuştur. Yapay köpüklerin üst yapısı özel yapıştırma kullanılarak minyatür taşlar ile kapatılmıştır. Limon demetinde bambu dalıyla destek oluşturulmuştur. Böylece zaman içerisinde yıpranıp sarkması ya da bükülmesi söz konusu olmayacaktır. İçerisinde kanserojen madde barınmaması sayesinde rahatlıkla evin için tercih edebilirsiniz. Minyatür limon ağacı oldukça küçük ve yapay olan bir üründür. 20 cm boyu ve 9 cm genişliğinde bulunan bu üründe suni meyve ve suni yapraklar kullanılmıştır. 1. sınıf plastik malzeme içeriği sebebiyle tamamen canlı görünebilmektedir. Sizler de kullanım alanına bağlı olarak çeşitlere Trendyol’dan avantajlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bütçe Dostu Limon Ağacı Fiyatları

Bütçe Dostu Limon Ağacı Fiyatları

Ev için limon ağacı olarak kullanabilen modellerinden birisi Euro Flora yapay bir üründür. Yaklaşık 120 cm boyu bulunan üründe 5 cm suni limon meyveleri kullanılmıştır. Üzerinde ortalama 18-20 adet meyvesi bulunmaktadır. Limon ağacı meyveli veya fide halde satışa sunulur. Sarıyı, yeşili ve Akdeniz’i anımsatan görüntüsü ile her eve farklı bir ambiyans yaratabilecek güce sahiptir. Bu ağaç 1. sınıf malzeme içeriği nedeniyle tamamen doğal bir görünüm sunar. Limon ağacı evde kullanım için oldukça şık bir üründür. 200 cm uzunluğu ve kaliteli malzeme içeriği sayesinde tamamen canlı bir bitki görünümüyle bulunduğu ortama hoş bir ambiyans katar. Kaliteli suni meyveleri ve suni yaprakları güneş ışığından bile etkilenmeden yıllarca kullanılabilecektir. Uzun boylu oluşu sebebiyle genellikle teras ya da balkon ortamında tercih edilmelidir. Rustik bir havası bulunan bu bitkinin saksısı Sibirya çamı malzemesinden yapılmıştır. Kalın bambu dalları ve kökü ile eğilip bükülmelere yüksek direnç gösterebilmektedir. Bu ürünü evinize Akdeniz’in farklı ambiyansını taşımak için tercih edebileceğiniz gibi, hediyelik limon ağacı olarak sevdiklerinize götürebilirsiniz. İhtişamlı görüntüsü ile sevdiklerinizi çok mutlu edebilir, değerli olduklarını bu farklı hediye ile ifade edebilirsiniz. Limon ağacı doğal ya da yapay fark etmeksizin tüm ortamlara huzurlu ve keyifli bir hava yaratabilmektedir. Limon ağacı fiyatı yapaylığı, doğallığı, ürün içeriği, malzeme kalitesi gibi durumlara göre farklılık gösterebilmektedir. Trendyol uygulaması üzerinden giriş yaparak filtreleme butonunu kullanabilir, tüm ürünleri aratabilirsiniz. Tüm ürünleri detaylı inceleyerek beğendiğiniz ürünleri sepetinize atabilir, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile anında sahip olabilirsiniz. Kararsız kalmanız halinde limon ağacı tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz. Müşteriler tarafından yapılan limon ağacı yorumları ürünlerin kalitesi, dayanıklılığı ve merak ettiğiniz birçok konu hakkında sizi fikir sahibi kılar. Tüm bu özelliklerden faydalanmak ve uygun fiyat avantajlarıyla ürüne sahip olmak için Trendyol’a göz atabilirsiniz.