Basım Yılı
Dil Seviyesi
Setli/Tekil
Basım Dili
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?

Longman Dictionary

Longman Dictionary Sözlük Modelleri İle Dil Keşfi

Longman Dictionary Sözlük Modelleri İle Dil Keşfi

Yeni bir dil öğrenmenin en önemli yolu bir sözlük edinmektir. Bir sözlük edinerek yola çıkmak ve dil öğrenmeye başlamak oldukça keyifli bir süreç haline gelebilir. Sözlüksüz bir öğrenci düşünülmez ve çoğu öğrenci de sözlük satın alarak dil öğrenme aşamasında ilerlemektedir. Gelişen ve değişen dünyamızda dil öğrenmek için ve özellikle de İngilizce diline hakim olabilmek için çeşitli kitaplardan faydalanılır. Bu kitapların başında ise sözlükler yer alır. Longman Dictionary her anlamda ihtiyacımızı karşılayabilecek bir sözlük olup farklı çeşitleri ve farklı modelleri bulunmaktadır. Özellikle de gündelik yaşantının dışında iş yaşantısında da İngilizce dilinin oldukça da fonksiyonel bir şekilde hayatımızda yer almasıyla beraber karşınıza pek çok farklı dil geliştirmek için materyal çıkmaktadır. Karşınıza çıkan farklı materyallerin doğru kullanılması ile beraber yeni dilin keşfi daha kolay olmaktadır. Dili öğrenebilmek ve dile tam anlamıyla hakim olabilmek için muhakkak ki bu materyallerden faydalanmak ve bu materyalleri hayatınıza dahil etmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkabilecek olan bu farklı modeller arasından sizin istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik olanını tercih etmeniz ve sözlüklerde hangi seviye de iseniz o sözlüğe yönelik bir seçim yapmanız önemlidir. Seçiminizi yaparken muhakkak ki farklı modelleri ve farklı alternatiflere yönelebilirsiniz çünkü genel anlamda farklı alternatif boyutlarda sözlükler söz konusu olmaktadır. Ayrıca bu sözlüklerin sürümleri ve dil bakımından gelişmişlikleri değişkenlik gösterebilmektedir. Sözlüğü gündelik yaşantınızda dahil ederek daha fazla sayıda kelimeye hakim olarak bir dil öğrenmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Yabancı bir kelime ile alakalı kafanızda yer alan belirsizlikleri giderebilmek için ve sağlıklı bir şekilde eğitimine dahil olabilmek için muhakkak ki farklı modellerle ve alternatiflerle karşılaşabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek olan bu alternatif seçenekler arasından sizin eğitimlerinize yönelik olan modeli seçmeniz önemlidir çünkü eğitim dili oldukça önemli bir fonksiyon olarak değerlendirilebilir. İngilizce dili için en seçmiş olacağınız bu sözlük İngilizce dilini öğrenmek ve hayatınıza dahil etmek aşamasında karşımıza çıkabilecek en önemli yardımcınız olabilir. Dil öğrenme aşamasında aktif bir öğrenci iseniz ve kurs, herhangi bir eğitim merkezi gibi bir yerde eğitim alıyorsanız Longman Dictionary active study modeline göz atmalısınız.

İngilizce Öğrenebilmek İçin En Keyifli Sözlük Longman Dictionary

İngilizce Öğrenebilmek İçin En Keyifli Sözlük Longman Dictionary

Genel anlamda çoğu meslekte İngilizce dilini öğrenmek ve dile hâkim olmak ilk etapta karşımıza bir koşul olarak çıkabilir. Bu koşulu doğru bir şekilde gerçekleştirmek ve mesleki hayatımızda etkin bir şekilde İngilizce kullanabilmek için muhakkak ki yararlanmanız gereken materyaller söz konusu olmaktadır. Bu yararlanacağız materyallerin arasında ilk sırada sözlükler yer alabilir. Kaliteli ve işlevsel pek çok farklı sözlük modeli ile karşılaşabilirsiniz ve bu karşılaştığınız sözlük modelleri arasından sizin istek ve ihtiyaçlarımıza yönelik olanını seçip satın alabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde daha etkin bir şekilde dili öğrenebilirsiniz ve daha etkin bir şekilde dile hâkim olabilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek olan modeller arasından sizin istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik olanını bulmanız ve aynı zamanda İngilizceyi öğrenmek için yararlandığınız diğer materyallerle değerlendirerek sözlüğü seçmeniz de önemlidir. Alanında uzman bir marka olarak karşımıza çıkabilecek olan Longman Dictionary Contemporary sözlük, sizin için de iyi bir seçenek olabilir. Seçeceğiniz bu seçenek yardımı ile karşınıza çıkabilecek olan farklı alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Belirtmekte fayda var ki her sözlük modelinde farklı özelliklere sahip olan alternatif seçenekler vardır. Genel anlamda bu alternatif seçenekler insanların İngilizce diline ne kadar hâkim olup olmadığı ile alakalı olarak değişkenlik gösteren farklı aşamalardır. İlk etapta karşınıza çıkabilecek olanlardan ilki düşük seviyededir. Giderek artan ve giderek insanların tercih ettiği daha üst seviye modeller söz konusu olabilir. Mesela üst seviye sözlük modellerini örnek vermek gerekirse Longman Dictionary advanced, iyi bir örnek olabilir. Bunun gibi yine aynı şekilde farklı alternatifleri olan ve farklı alternatifler arasından karşınıza çıkabilecek olan farklı modeller söz konusudur. Sözlük seçerken ve sözünüzü kullanacak olurken muhakkak ki iyi içerisindeki kelime haznesini ve kelime haznesi ne kadar geniş olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Çünkü bir dili öğrenirken ilk etapta karşınıza çıkabilecek olan şey kelimelerdir. Kelimelere hâkim olduğunuz zaman kelimeleri doğru bir şekilde telaffuz edebilirsiniz ve bu kelimelerle cümle kurabilirsiniz. Bunun içinde bir söz ihtiyacınız olmaktadır ve daha fazla seviye erişebilmek için daha fazla kelime hacmine sahip olan advanced sözlüklere yönelebilirsiniz. Dolayısıyla, bir meslek sahibi olduğunuz zaman ve bu meslekte iyi bir dil öğrenebilmek ve bu dile tam anlamıyla hakim olabilmek için sürekli sözlük karıştırmanız ve yeni kelimelerle tanışmanız gerekmektedir.

Longman Dictionary İle Sağlıklı Dil Eğitimi

Longman Dictionary İle Sağlıklı Dil Eğitimi

Tüm dünyada kullanımı olan bir dil olarak karşımıza çıkan İngilizce diline hâkim olmak ve bu dili tüm gereklilikleri ile bilmek artık insanlar için hayati bir öneme sahiptir. İnsanlar genel anlamda hem gündelik yaşantılarında, hem de iş yaşantılarında, akademik hayatlarında bu dile hakim olmak ve bu dili en etkili bir şekilde kullanmaya çalışmak isterler. Dili etkili bilmek ve dili etkili bir şekilde kullanabilmek için de muhakkak ki büyük çaba ve efor sarf etmek gerekmektedir. Bu çabayı ve efor sarf ederken karşımıza çıkabilecek olan ilk materyal ise sözcüklerdir. Sözlüksüz bir dil öğrenmek düşünülemez çünkü kelime hazneniz ne kadar geniş olursa ve ne kadar çok bir dil ile alakalı kelime bilirseniz dil eğitimi için ve sizin için o kadar iyi olur. Öğrendiğiniz kelimeleri günlük yaşantıda kullanabilmek ve bu kelimeleri doğru bir şekilde kullanabilmek için muhakkak ki sözlüklerinizi doğru bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. Seviye seviye fark eden ve değişen farklı sözlük modelleri söz konusu olmaktadır. Longman Dictionary 3rd edition sözlük modelinde genel anlamda karşımıza çıkabilecek olan temel kelimeler yer alır. Bu temel kelimeleri öğrenmeden bir üst seviyedeki sözlüğü almanız ve ona yönelik bir çalışma yapmanız zor olabilir. Önce ihtiyacınız olabilecek temel kelimeleri öğrenmelisiniz. Daha sonra ise bu kelimelere yönelik bir çalışma yaparak kelimeleri cümlelerin içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Kelimeleri cümlelerin içerisinde kullanabilmek için de kelimelerin niteliğine göre bir seçim yapmalısınız. Aynı zamanda cümlelerin içerisinde yer alan fiilleri kullanmayı düşünmelisiniz. Longman Dictionary phrasal verbs yardımı ile ihtiyacınız olan fiilleri öğrenebilirsiniz. Kelimelerle beraber fiilleri doğru bir şekilde cümle içerisinde kullanmaya başlayınca da tam anlamıyla temel anlamda bir İngilizce dili eğitimini tamamlamış olabilirsiniz. Aynı zamanda belirtmekte fayda var ki bunun üzerine çıkabilmek için de Longman Dictionary 4th edition satın alabilirsiniz. Dolayısıyla, kelimeleri öğrenerek temel anlamda bu kelimelerin anlamlarını bilerek ve aynı şekilde cümle içerisinde doğru bir şekilde kullanarak dil anlamında ilk etapta yapmamız gereken sorumlulukları atlatmış olursunuz. Sorumluluklarınızın kapsamında yeni kelimeler öğrenmek ve bu kelimeleri hayatınıza dahil etmek ve bu kelimeleri doğru bir şekilde hayatınızda kullanmak önemlidir. Dil öğrenmenin en büyük avantajlarından biri de konuşmaktır ve konuşmak için kelimelere hakim olmanız önemlidir. İstediğiniz şeyi anlatabilmek için ve istediğiniz şey hakkında bir şeylerden bahsedebilmek için oldukça fazla sayıda kelimeye ihtiyacınız var.

Longman Dictionary İle Hayatınızda Yeni Bir Dil

Longman Dictionary İle Hayatınızda Yeni Bir Dil

Yeni bir dil öğrenmek için muhakkak ki büyük bir sorumluluk altına girdiğinizi bilmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra kendi hakim olduğunuz dilin üzerine çıkmak ve bu hakim olduğunuz dil ile ilgili daha fazla şey öğrenebilmek için çok daha fazla sayıda kelimeyi bilmeniz gerekmektedir. Bir dilin kelimelerini hâkim olunduğu zaman daha fazla sayıda cümle kurabilirsiniz ve bu cümleleri paragrafları hale de gelebilir. Hem konuşmada hem de yazmada ve aktif olabilmek ve sağlıklı bir şekilde dil öğrenebilmek için muhakkak ki kelime haznenizi geniş tutmanız gerekmektedir. Bunun için yararlanabileceğiniz araçlar ise sözcüklerdir. Sözlüklerinizi kendi seviyenize uygun bir şekilde seçtiğiniz zaman sözlüklerden maksimuma yakın bir fayda, verim sağlayabilirsiniz. Gündelik yaşantıda kullanabileceğiniz sözcükler ile iş yaşantısında kullanabileceğiniz sözcükler arasında büyük farklılıklar söz konusu olmaktadır. Bu farklılıkların söz konusu olması ise öğrenmeyi daha kolay bir hale getirmek içindir. İyi bir eğitim modeli olarak doğru bir şekilde dili öğrenebilmek için farklı seviyelerden sözcüklerin olması ve farklı seviyelerden kitapların yayınlanması yaygındır. Dolayısıyla karşınıza çıkabilecek olan sözlüklerin ve materyallerin kişilere özel bir şekilde düzenlenmesi yaygındır. Sizler de kendi seviyenizi öğrenmeli ve bu seviyeye uygun bir içerikte sözlüğü seçmelisiniz. Longman Dictionary 5th edition orta seviyeli kullanıcılar için önemlidir. Eğer dile hakim iseniz ve dilinizi daha iyi bir seviyeye çıkartmak için daha çok kelime öğrenmek istiyorsanız bu sözlük sizin için oldukça nitelikli bir hal alabilir. Yine aynı şekilde kendi dilinize ve alt yapınıza güveniyorsanız ve daha üst seviyede bir sözcük satın almak istiyorsanız muhakkak ki Longman Dictionary 6th edition sözlüğüne göz atmalısınız. Karşınıza çıkabilecek olan modelleri belirleyebilmek ve sizin bunlardan ne şekilde faydalanacağınızı öğrenebilmek için bu modellerin üniteleri bilmeniz gerekmektedir. Genel anlamda daha üst seviyelere çıkabilmek için bu sözlüklerdeki kelimelerden yararlanmanız gerekmektedir. İş yaşantısında çok fazla sayıda insanın zorlandığı aşamalar söz konusu olmaktadır çünkü iş yaşantısında kullanılan kelimeler gündelik yaşantıda kullanılan kelimelerle benzerlik göstermez. Dolayısıyla, iş yaşantısında iyi bir şekilde iletişim kurabilmek ve kendinizi ispat edebilmek için farklı seviyelerdeki sözlüklere yönelmeniz gerekmektedir. Bunlardan biri de üst seviye olan Longman Dictionary 7th edition olabilir.

İngilizce İçin En İyi Sözlük Longman Dictionary

İngilizce İçin En İyi Sözlük Longman Dictionary

Yeni bir dil öğrenmeye başladıysanız ve bu dil İngilizce ise veya dile hâkim iseniz fakat dilinizi geliştirmek istiyorsanız muhakkak ki sözlüklerden faydalanmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkabilecek pek çok farklı sayıda sözlük modeli söz konusu olmaktadır bu farklı seçenekleri seçebilmek ve doğru bir şekilde dile hâkim olabilmek için muhakkak ki kendi seviyenizi belirlemeniz gerekmektedir. Kendi seviyenize uygun bir sözlük seçebilmek için de farklı sözlük modellerine dikkat ederek satın alma işlemine girişmeniz gerekmektedir. Her marka ve yayınevi üretim yaparken farklı kullanıcılar da düşündüğü için bu kullanıcılara özel nitelikteki seviyelere uygun sözlükler tasarlamaktadır. İlk etapta karşınıza temel kavramların içerisinde yer aldığı sözlük modelleri çıkabilir, bu sözlük modellerinin içeriği ve kapsamı gündelik yaşantıda kullanılan kelimelerle sınırlıdır. Dolayısıyla kendi dilinize daha fazla hâkim olabilmek için daha fazla sayıda kelime öğrenmeniz gerekmektedir ve bunun içinde farklı seviyedeki sözlüklere yönelmeniz gerekmektedir. Her anlamda İngilizce için çaba sarf etmeniz ve emek harcamanız karşılığını alacaktır. Harcadığınız emek doğrultusunda yeni kelimeleri öğrenebileceksiniz ve bu kelimeleri gündelik hayatınızda kullanabileceksiniz. Yine aynı şekilde okul yaşantınızda, akademik yaşantıda veya iş yaşantısında kullanabileceğiniz kelimelerin kapsamı daha farklıdır. Bu kelimelerin kapsamı ve genişliği sayesinde de insanlar farklı modellerde ki sözlüklere yönelmektedir çünkü daha üst seviyedeki sözlüklerde bu kelimelerin anlamı yer alır. Kelimeleri doğru şekilde kullanabilmek için de muhakkak sözlük karıştırmanız gerekmektedir. Kendi yaşantınızda ve kullanım amacınıza uygun bir sözlük seçtiğiniz zaman daha doğru ve sağlıklı bir şekilde dil eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Sözcüklerin kapsamları ve içerikleri farklı olduğu için her anlamda işlevsel olan sözlük modellerine dikkat ederek satın alma işlemine girişmelisiniz. Karşınıza çıkabilecek olan farklı modelleri seçerek bu modellere özel çalışma programı takip ederek maksimuma yakın bir verim elde edebilirsiniz. Yine aynı şekilde marka ve yayınevine göre bir seçim yaptığınızda kullanacağınız materyaller ve kullanacağınız materyallerin nitelikleri değişkenlik gösterebilir. Sözlüğünü seçtikten sonra karşınıza çıkabilecek olan ve farklı alternatiflerle de karşılaşabilirsiniz. İyi bir piyasa araştırması yaparak kendinize uygun olan sözlük modellerini seçebilirsiniz. Her anlamda karşınıza çıkabilecek olan sözlüklerin özellikleri de değişkenlik gösterebileceği için muhakkak ki seçiminizi doğru yapmanız gerekmektedir ve doğru bir şekilde dil öğrenme sürecinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Longman Dictionary Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Longman Dictionary Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İngilizce dili hayatlarımızda büyük yer kaplamaktadır ve bu dili öğrenmek için karşınıza pek çok farklı alternatif çıkabilir. Kullanılan ders kitapları ve materyaller değişkenlik gösterebilse de sözlük modelleri değişkenlik göstermez. Her öğrencinin ve her dil öğrenmeye yatkın kişinin bir sözlü olmak zorundadır. Bu sözlükler yardımıyla dil haznenizi daha fazla sayıda kelime katarsanız ve bu kazandırmış olduğunuz kelimeler ile beraber daha etkili bir şekilde cümleler kurabilirsiniz. Etkili paragraflar yazabilmek için ve etkili bir şekilde değil sürecinize kendinizi adapte hissedebilmek için muhakkak ki farklı alternatifleri de değerlendirmeniz gerekmektedir. Bu alternatiflerden ihtiyacınız kapsamında olan kelimeleri öğrenmeniz ve bu kelimeleri kullanmanız size büyük fayda sağlayacaktır. Kazanacağınız fayda ile beraber daha etkili bir dil öğrenme sürecine başlamış olursunuz. Bu dil öğrenme sürecinde karşımıza çıkabilecek olan sözlük modellerinden sizin seviyenize uygun olabilecek nitelikteki sözlükleri seçmeniz ve buna uygun bir seçim yapmanız çok önemlidir. Satın alma aşamasında karşımıza çıkabilecek olan farklı alternatif sözlük modelleri söz konusu olmaktadır.Farklı seviyelerde satılan sözlüklerin genel anlamda fiyatlarında farklılık gözlemlenebilir. Çünkü genel anlamda kullanıcıları değişkenlik gösterdiği için ve kullanıcılarının bir sözlükten nasıl bir fayda sağlayacağı hususunda ki değerlendirmeleri değişkenlik göstereceği için fiyat farklılıklarının olması normaldir. Fiyat farklılıkları sebebiyle de karşımıza çıkabilecek olan alternatifler çoğalmaktadır. Bu alternatiflerden sizin kullanım amacınıza uygun olabilecek sözlüğü bulmanız gerekmektedir. Kendi bütçenize uygun pek çok farklı alternatif ile karşılaşabilirsiniz ve bunların fiyatları genel anlamda değişkenlik gösterebilir. Longman Dictionary fiyat olarak karşınıza çıkabilecek pek çok alternatife sahiptir. Bu alternatiflerden sizin genel anlamda değil seviyenize uygun olabilecek modelleri seçmeniz daha uygun olur. Longman Dictionary of contemporary english fiyat olarak klasik sözlük modellerinden farklı olabilir. Karşınıza çıkabilecek olan farklı modellerin farklı fiyatlardan satışa sunulması oldukça normaldir çünkü bu modeller genel anlamda kullanıcıların kullanırken en çok tercih ettiği modeller arasında ilk sırada yaralar çünkü dil öğrenme aşamasında orta seviye değilseniz daha çok dili geliştirmeye yönelik sözlüklere yönelirsiniz. Bu sözlüklerin fiyatları ise değişkenlik gösterebilir çünkü daha nitelikli ve daha çok içeriği dolgun sözlüklerdir. Ancak temel kavramların yer aldığı ve temel sözcüklerin içerisinde yer bulduğu sözlüklerin fiyatları daha farklı olabilir. Daha fazla sayıda sözlük modeli için iyi Trendyol adresine göz atabilirsiniz.