"

Maket Ev

" araması için 8017 sonuç listeleniyor

Keyifli Vakit Geçirmeye Yardımcı Olan Maket Ev Modelleri Trendyol'da!

Maket evler, 7’den 70’e her yaş grubunun severek yapacağı bir üründür. Kendin yap maket evler sayesinde bireyler keyifli vakit geçirebilir. Bunun yanı sıra kişiler bu ürünleri hazır olarak da satın alabilir. Maket ev büyük ya da küçük tercih edilebilir. Ürünü koyacağınız alanı göz önünde bulundurarak minik ev maketleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ev modellerini çok farklı şekillerde ve boyutlarda bulmak mümkündür. Çağdaş yapıları beğeniyorsanız modern maket evlerden birini alabilirsiniz. Ev dekorasyonunda nostaljik parçalara yer vermeyi seviyorsanız tarihî ev maketlerini inceleyebilirsiniz. Bu tarihî yapılar arasında Osmanlı maket evleri de yer alır. Küçükten büyüğe kadar kişinin zevki ve bütçesi doğrultusunda uygun maket evi bulmak mümkündür.

Eğlenceli Oyuncak Maket Ev Çeşitlerinin Özellikleri

Eğlenceli Oyuncak Maket Ev Çeşitlerinin Özellikleri

Çocukların eğlenceli vakit geçirmesi, el becerilerinin gelişmesi, oyun oynarken bu süreci yetenek gelişimine dönüştürmek amacı ile maket ev eğlenceli bir oyuncak olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ilkokul çağında öğretmenlerinizin ödev olarak verdiği, karton ya da mukavvadan yaparak üst kısımlarına kibrit yerleştirdiğiniz evler de artık modern bir hal aldı. Maket ev yapımı oldukça dikkat gerektiren bir iş olmakta birlikte pek çok malzemenin de satın alınması gerekiyor.

Bir oyuncak olmasının yanı sıra özellikle bina satış ofislerinde ve belediyelerin imar birimlerinde de bu tür maket projelere rastlamışsınızdır. Bu maketler sayesinde yapının nasıl olacağı, ne tür özellikleri ve kısımları bulunacağı hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Ayrıca sadece çocukları eğitmek ve eğlendirmek değil aynı zamanda yetişkinlerin de hobi olarak sayın alabilecekleri ev modelleri bulunmaktadır. Bu evleri boyayarak evinizin ya da çalışma masanızın bir köşesine hoş bir aksesuar kazandırabilirsiniz.

Maket ev modelleri sayfamız üzerinden incelendiğinde karşınıza pek çok model çıkacaktır. Asansörlü modeller, yayla evi, cami, oyuncak bebek evi gibi çeşitli yaş gruplarına hitap eden bu modeller ahşap olarak boyamadan kullanılabileceği gibi su bazlı boyalar ve fırça satın alınarak da renklendirilebilir. Çeşitli maket ev renklerinden alarak ürünü zevkiniz doğrultusunda boyayabilirsiniz.

Çocuklara oyun arkadaşı olarak hazırlanan oyun evlerinin pek çoğu da boyalı olarak satışa sunulmuştur. Boyanabilir maket evler farklı materyallerden üretilir. Plastik, MDF, tuğla ve taş maket ev bulmak mümkündür. Genel olarak ahşap malzeme kullanılarak imal edilen bu evlerin genişlik, en ve boyları da farklılık göstermektedir. Küçükler için ise birbirinden sevimli minyatür evlerden biri seçilebilir.

Üretildikleri ham madde bakımından da çeşitli modelleri olan maket ev şekilleri tek katlı, çift katlı, üç katlı vb. farklı kat şekillerinde olabilmektedir. Tek, 2 ve 3 katlı maket evler genelde bahçeli ya da havuzlu olur. Müstakil ev maketleri ayrıntılı bir şekilde tasarlanmıştır. Yayla evini andıran modelde önde bahçe ve çitler bulunurken maket ev içerisinde merdivenler yer almakla birlikte yine ahşap malzemeden ev içine sandalye, masa, yatak gibi farklı mobilyalar figürleri de eklenmiştir. Eşyalı maket evler son derece gerçekçi bir görünüme sahiptir.

Karton maket ev yapımı oldukça kolay olmakla birlikte öncelikle karton üzerine ev şekli 3 boyutlu olacak şekilde çizilmekte ve daha sonra da yapıştırıcı yardımı ile birleştirilmelidir. Maket ev malzemeleri ise evin yapılacağı malzemeye göre değişiklik gösterir. Örneğin kartondan maket ev yapacaksanız karton, makas, yapıştırıcı gibi malzemelere sahip olmanız gerekiyor. Ahşap evlerde ise genel olarak MDF malzeme kullanılmakla birlikte kıl testere, zımpara gibi farklı ürünler bulunmalıdır.

Birbirinden Sevimli Hobi Maket Ev Modellerinin Materyalleri Nelerdir?

Birbirinden Sevimli Hobi Maket Ev Modellerinin Materyalleri Nelerdir?

Ahşap maket ev genel olarak MDF malzemeden imal edilmiştir. Ev bölmelere ayrılmakla birlikte istenilen şekillerde boyanabilir ve iç kısmı yine maket mobilyalar ile dekore edilebilir. Ürünlerde kullanılan MDF kalınlıkları farklılık göstermekle birlikte ürün özellikleri kısmından bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. 1. sınıf boyanabilir ham madde ile imal edilen bu yapılar oldukça sağlamdır. Kat sayısı farklılık göstermekle birlikte bazı modellerde de teras bulunmaktadır. Çocuklarınız için tercih edebileceğiniz bu modellerin yanı sıra aynı zamanda boş zamanlarınızda siz de bu evleri boyayarak vakit geçirebilirsiniz.

Karton maket ise karton malzemeden imal edilmiş olup yine karton kalınlıkları farklılık göstermektedir. Ahşap maket ev yapımı ile kartondan evlerin yapımı oldukça farklıdır. Ahşapta çok farklı ve profesyonel bir ustalık gerekmektedir. Karton evler ise dayanıklı ve uzun ömürlü olması bakımından mukavva tercih edilerek yapılabilir. Mukavva maket evlerin bakımı düzenli olarak yapıldığı sürece ürün yıllarca dekorasyon eşyası olarak kullanılabilir. Maket modeller sitemiz üzerinde yer aldığı gibi aynı zamanda maket ev yapımı malzemeleri noktasında ürün teminini yine sayfamız üzerinden yapabilirsiniz.

Figür tasarlama ve proje yapımında da sıklıkla tercih edilen ahşap evlerin yanı sıra taş seramik maketler de bulunmaktadır. Ahşap düvel olarak kullanılan kavale, jüt ip, boya, yapıştırıcı, zımpara gibi ürünleri de yine sayfamızdan temin edebilirsiniz. Ahşap ev maketi modelleri 3D olarak tasarlanmıştır. Üç boyutlu ev maketinin yanı sıra farklı malzemeler de alabilirsiniz. Ayrıca maket bıçağı, yosun gibi farklı ürün gruplarını da satın alarak ev yapımında kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı ahşap maket modellerin ise boyama seti ile birlikte gönderildiği görülmektedir.

Farklı renklerden oluşan akrilik boyalar ile ahşap boyama yapabilirsiniz. Bu ürünler +5 yaş çocuklar ve yetişkinler için uygun olmakla birlikte boyalar kanserojen etki meydana getirmez. Çocukların el becerilerinin gelişmesi, büyüklerin de zaman geçirmelerini sağlayacak bu maketler hayal gücünüz ile hayat bulacaktır. Sağlığa zararlı maddeler içermeyen bu modeller aynı zamanda çocuklarda da rahatlıkla kullanılabilir. Bazı ahşap ürünler ise demonte olarak gönderilmekle birlikte montajını sizlerin yapmanız gerekir.

Maket Ev Modellerini Süsleyebileceğiniz Aksesuarlar Nelerdir?

Maket Ev Modellerini Süsleyebileceğiniz Aksesuarlar Nelerdir?

Maketten ev yapımının yanı sıra bu evleri de dekore etmek isteyenler tarafından maket ev eşya yapımı araştırılmaktadır. Öncelikle ev yapılmalı ve eşyanın yerleştirileceği alan ayrılmalıdır ki eşya bu noktaya uyumlu olsun. Maket modeller oldukça küçük olduklarından dolayı içlerine de minimal ev eşyalarının yerleştirilmesi gerekir. Yine bu ev eşyalarını boyayarak da şık bir ev tasarımı oluşturulabilir.

Maket ev kartondan pek çok kişinin yapabileceği ev modelidir. 3D olarak siz de ev tasarlayabilirsiniz. Şato, bahçeli ev, yayla evi, site vb. farklı şekillerde olan bu modelleri kartondan yaparken kağıt yapıştırıcıları çok hafif kalacaktır. Karton kalınsa makasla kesmekte zorlanacağınız için maket bıçağı temin etmeniz gerekir. Ayrıca güçlü yapıştırıcılar ile evi mukavemetli hale getirebilirsiniz. Maket ev eşyası ürünleri yine sayfamız üzerinde bulunmaktadır.

Oyuncak bebek evleri için hazırlanan yatak, beyaz eşya gibi eşyaların yanında aynı zamanda ahşap evlere yerleştirmek için minimal yine MDF malzemeden yapılmış olan ev eşyaları da bulunuyor. Eşyaların oldukça küçük olması için doğru malzemenin bulunması zordur. Ahşaptan ev eşyası yapıyorsanız MDF malzemenin ince olması gerekecektir. Karton evler için de daha ince kartonlar tercih edebilirsiniz.

Maket ev tasarımı hayal gücü, uzmanlık gerektiren bir iştir. Elbette ki profesyonel olmayan hayal gücü gelişmiş ve el becerisi olan pek çok kişinin de mükemmel tasarımlar yaptığı gözden kaçırılmamalıdır. Sizlerin de biraz ilginiz ve bilginiz varsa mükemmel evler tasarlayabilirsiniz. Ancak bu tarz bir aksesuar yapmak için yeterli vaktiniz yoksa, boş vakitlerinizde boyama yapmak istiyorsanız ya da çocuklarınızın motor, zihinsel ve bilişsel becerilerinin gelişmesini istiyorsanız bu tür malzemeler satın alabilirsiniz. Tahtadan maket ev yapımı oldukça zevkli olsa da sayfamız üzerinde de binlerce model yer alıyor. Birbirinden farklı tasarımları olan bu evler hayal dünyanız ile sınırlı değil.

Mükemmel dokunuşlar ile hazırlanan bu evler aynı zamanda hayalinizdeki evin de somut bir göstergesi olabiliyor. Çocuklar için büyük çapta ya da küçük çapta oyun evleri olurken boyama etkinlikleri için anaokulu seviyesinde üretilmiş boyama ev setleri de bulunabiliyor. Yine demonte bir şekilde tarafınıza gönderilecek olan bu evler MDF lazer kesim tekniği ile hazırlanıyor. Minyatür maket ev modelleri sayfamız üzerinde yer almakla birlikte oyun evi olarak da daha büyük ölçekte evler tasarlanabiliyor.

Çocukların keyifle oynayacakları ve hatta içlerine oyuncaklarını yerleştireceği bu oyun evleri onların kaliteli zaman geçirmesine de yardımcı olacak. Ayrıca farklı tasarımlar da mevcuttur. Bu tasarımlar doğal ahşap malzemeden imal edilmiş olup yine tamamen doğal boyalar kullanılarak boyanmıştır. Hatta üzerinde yanma izleri de yer aldığından naturel bir izlenim bırakır. Montajı da yapılmış halde tarafınıza gönderilecek olan bu evlerin farklı boyutları bulunur. Maket dağ, köy ve çiftlik evi tarzında bir ev inşa etmek de hiç kolay olmasa gerek. Bunlara ek olarak bahçeli ve ekolojik maket ev yapmak da uğraştırıcı olabilir. Hatta öyle modeller var ki doğal görüntüleri bozulmasın diye çatıları kırmızı kiremit rengi verilerek adresinize teslim ediliyor.

Maket Ev ve Maket Ev Yapımı için Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Maket Ev ve Maket Ev Yapımı için Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Maket ev yapılışı ve zorluk derecesi ev yapımında kullanılacak olan malzemeye göre değişiklik gösteriyor. Ahşaptan imal edilen bazı evlerin demonte şeklinde gönderilmesine karşın kurulumların yapbozu andırdığı görülüyor. Bazı modeller ise tutkal ile yapıştırılıyor ve tarafınıza hazır bir vaziyette gönderiliyor. Sayfa üzerinde pek çok model yer alıyor. Şayet ahşap bir ev tercih etmek istiyorsanız geniş bir ürün yelpazesi sizi karşılıyor. Bahçeli evlerden katlı binalara kadar pek çok ev modeli olmasına karşın, cami, şato, katedral gibi çeşitli yapılar da göze çarpıyor.

Tahta maket ev aynı zamanda otantik bir görünüm olduğundan dolayı evlerin en muazzam köşelerinde aksesuar olarak da kullanılıyor. Bu yönü ile ahşaptan yapılmış bir ev maketini incelerken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Şayet çocuklar için alınıyor ise yaş seviyesi göz ardı edilmemelidir. Yetişkinler set olarak satılan boya ile birlikte set olarak gönderilen modelleri tercih edebileceği gibi doğal boyalı olan modeller de tercih edilebilir.

Maket ev için malzemeler konusuna gelince bu ürünleri yine sayfamız üzerinden tedarik edebiliyorsunuz. Evi yapacağınız malzemeye karar vererek gerekli olan ürünleri temin edebileceğiniz gibi ev ile birlikte set halinde gönderilen boyalı ürünleri de tercih edebilirsiniz. Maket ev seti satın alarak işinizi kolaylaştırabilir, tek tek ürün toplama ihtiyacı duymazsınız.

Hobi malzemesi olarak da tercih edilecek olan hobi maket ev uygun akrilik renkler ile boyandığında oldukça şık görünmektedir.

El becerinizi geliştirirken aynı zamanda boş vakitlerinizi de değerlendirmiş olursunuz. Aynı zamanda kutu olarak hazır malzemelerden satın alabileceğiniz gibi evinizde bulunan malzemeleri de makette kullanabilirsiniz. Örneğin sağlam bir yapıştırıcınız varsa mukavva maketlerde bu yapıştırıcıdan yararlanabilirsiniz. Yine maket bıçağını kullanabilirsiniz. Ancak ahşap olan modellerde MDF lazer kesimli parçalar alıp bunları da birleştirerek kullanabilirsiniz. Kartondan yapılan evlerin yanı sıra daha sağlam, sert ve kalın bir malzeme olan mukavvadan maket ev de yapılmaktadır. Mukavvayı kesmek için gerekli olan ekipman da yine kategori üzerinden temin edilebilir.

Zamanı Keyifli Hâle Getiren Maket Ev Modellerinin Boyutları Nasıldır?

Zamanı Keyifli Hâle Getiren Maket Ev Modellerinin Boyutları Nasıldır?

Hobi malzemesi olarak kullanılmasının yanı sıra oyuncak maket ev olarak yine sayfamız üzerinde pek çok model yer alıyor. Birbirinden farklı ebatlarda hazırlanan bu evler çocukların oyun alanlarına renk katıyor. Ayrıca çeşitli ebatlarda kesilmiş ve silinmiş kereste çıra da alarak kendiniz ev yapabilirsiniz. Buna karşın oyuncak bebek evi gibi modeller de bulunmaktadır. Çocuklar için Barbie maket ev tercih edilebilir. Bu ürünler genelde pembe maket evlerdir. Rengi ve modeli ile küçük çocukların çok ilgisini çeken bu ürünleri oyuncak bebeklerin evi hâline getirmek mümkündür. Bunun yanı sıra ağaç ev maketi de çocukların ilgisini çeker. Renkli ve eğlenceli bu maket sayesinde küçükler keyifli vakit geçirebilir.

Boyanmamış halde olan evlerin yanında pembe, beyaz gibi farklı renklerden oluşan ve daha sevimli hale getirilmiş oyun evleri de bulunuyor. Oyun evi olarak inşa edilen daha enteresan evler de yok değil. Bu evler çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de inşa edilmiştir ve evin içerisinde bulunan tüm eşyaları kendiniz hazırlıyorsunuz. Zorlu ve vakit alıcı bu evlerde yastıklar bile sizin ellerinizden geçerek dikiliyor. Ayrıca ışıkları bulunan evi daha sonra aydınlatma amacı ile de kullanabiliyorsunuz. Işıklı maket evler ile evinizin dekorunu tamamlamak mümkündür. Dekoratif maket ev arayanlar farklı yörelere ait yapıları tercih edebilir. Yöresel ev maketleri arasında farklı bölge ve şehirlerdeki yapılar çok sevilir. Karadeniz, Kastamonu, Safranbolu, Ankara ve Bodrum maket ev seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Kolay maket ev olarak da tercih edilebilecek pek çok model bulunuyor. Birbiri üzerine geçirilen bu modeller ayrıca boyama için de oldukça elverişlidir. 3 boyutlu maket ev modelleri de her açıdan oldukça güzel görünen evlerdir. Bu evleri çeşitli renklerde boyayacağınız gibi bahçeli evleri de yosun vb. çeşitli kaplama malzemeleri ile kaplayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Maket ev ölçüleri ev çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. 14.6×10.5×10 cm olan evler olduğu gibi genişliği 66 cm, yüksekliği 89 cm, raf derinliği 22 cm şeklinde olan farklı boyutlarda evler de bulunmaktadır. Bunların kimi büyük, kimi küçük olmakla birlikte ölçüleri dikkate alarak satın alabilirsiniz. Masanızın üzeri için dekoratif bir ürün istiyorsanız minyatür maket evlerden bir tanesini seçebilirsiniz. Villa maketi tercih ederseniz çok fazla malzeme kullanarak ürünü tamamlayabilirsiniz. Büyük bir yapı isteyenler havuzlu maket ev seçeneğini inceleyebilir. Daha büyük bir model arıyorsanız açık maket evlere göz atabilirsiniz.

Hazır maket ev modelleri ahşap olarak üretilenler genel olarak ham MDF malzemeden imal edilmiştir. Kitaplık bloklu tarzda olan modeller olduğu gibi merdivenli ve çeşitli kat sayısından oluşan yapay maket evler de bulunuyor. Bu ürünler arasından elektrik devreli maket evler yer alır. Bu sayede ürünün ışıkları açılıp kapanabilir. Bunun yanı sıra açılıp kapanan ev maketi de tercih edilebilir. Bu sayede ürün ile vakit geçirdikten sonra kapatıp evi bir kenara kaldırabilirsiniz. Bu modelleri sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Çocuklarınızın oynayacağı ve keyifli vakit geçireceği modellerin yanı sıra aynı zamanda hobi amaçlı olarak kullanılacak olan modelleri de satın alabilirsiniz.

Maket Ev Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Maket Ev Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Standart modellerden farklı olarak aynı zamanda bu evlere farklı özellikler de eklenmiştir. Işıklı maket ev de bunlardan bir tanesidir. Deniz feneri maket evi ışıklı ürünler arasında yer alır. Evlerin her bir parçası uygun adımlar takip edilerek oluşturulacaktır. Işıkları ise gece boyunca adeta eşsiz bir seyir keyfi sunacaktır. Bu tür ürünler demonte halde gönderilmekte olup içinde her parçası yer alır. Uygun şekilde parçaları birleştirebilirsiniz. Işıklı evlerde parçaları yerleştirmek için ürün içinden yapıştırıcı da çıkmaktadır. Bu şekilde demonte olan modellerin yanı sıra aynı zamanda montajı yapılmış şeklinde gönderilen evler de bulunmaktadır.

Taş maket ev de yine görüntüsü ile kendine hayran bırakmaktadır. Oldukça dekoratif bir ürün olan taş evler seramikten imal edilmiş olup evin her noktası uygun renklere boyanmıştır. Çatıdan bacaya, merdivenden bahçeye kadar her noktası ayrı ayrı boyanmış olan bu modelleri dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Büyük boy maket ev modelleri küçük boylarından farklı olarak özenle oluşturulmuştur. Bu sayede evinizin uygun noktalarına bu maketi yerleştirebilirsiniz. Hatta uygun renklere boyayarak mobilyalarınız ile uyum içinde olmasına yardımcı olabilirsiniz. 3 boyutlu maket ev yapımı ise kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Sadece önden değil aynı zamanda yandan ve arkadan bakıldığında da bu evlerin şık bir görünümü olmaktadır. Karton ve mukavvadan kendiniz mükemmel evler tasarlayabilirsiniz.

3D maket ev puzzle şeklinde olup aynı zamanda çocuklar için eğitici ve öğretici bir oyundur. Anasınıfı düzeyindeki çocuklara da faaliyet olarak yaptırılan bu maketler karton, kağıttan vb. yapılabildiği gibi boyama derslerinde boya ile set olarak satılan modelleri tercih edebilirsiniz. Etkinlik paylaşımı noktasında oldukça önemli olan bu ürünler sivri kenarlar içermediğinden dolayı çocuklara herhangi bir şekilde de zarar vermeyecektir. Sivri kenara sahip olmayan bu ürünler lazer kesim maket evlerdir. Daha büyük çocuklar için lego maket ev tercih edilebilir. Böylelikle küçükler kolay bir şekilde yapıyı tamamlayabilir.

Bahçeli maket ev de yine oldukça güzel olmakla birlikte bahçe bölümünü de dilediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Çim yerleştirerek doğal bir ortam yaratacağınız gibi bahçeye çit detayı da ekleyebilirsiniz. Araba, değirmen, havuz gibi farklı ürünler de yerleştirerek bahçeli evinizi şık bir hale getirebilirsiniz. Maket ev oyuncak olarak bu bahçeli evler de tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra daha kolay bir model olarak balkonlu ev maketi de seçilebilir. Farklı ve modern bir ürün isterseniz üstü açık maket ev seçeneğini düşünebilirsiniz.

Okul öncesi çağda etkinlik olarak tercih edilebilecek setler halinde ve farklı renk boyalar ile birlikte gönderilen evlerin yanı sıra çocukların oyunlarını süsleyecek ve ev içini keyifle dekore edecekleri oyun evlerine de dönüşebilmektedir. Çocuklar için pembe renkte hazırlanmış olan oyuncak bebek evleri dekore edilmesi bakımından da avantajlıdır. Pembe renkte olan oyuncak bebek evlerinin içlerine oyuncak yerleştirirken çocuklar da aynı zamanda kendi hikayelerini yazar. Bu durum çocukların zihinsel gelişimleri ve motor gelişimleri açısından önemlidir. Somut bir şey ortaya koyan çocuk aynı zamanda kendine de güvenecektir. Trendyol üzerinde yer alan maket modelleri inceleyebilir, kampanyalı ve avantajlı maket ev fiyatları ile hemen temin edebilirsiniz.