Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mandren

" araması için 464 sonuç listeleniyor
SANOU San Ou 0,8-10mm 3/8-24 Unf Mandren

SANOUSan Ou 0,8-10mm 3/8-24 Unf Mandren

150 TL
Sepete Git

Mandren ve Maktap Mandreni Modelleri Trendyol'da!

Torna tezgahı, matkap tezgahı ve el matkaplarında matkap uçlarının takıldığı aparat olarak tanımlanan mandren, paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Farklı kullanım alanları için üretilen farklı çaplardaki matkap uçlarını matkap ucuna veya tezgaha pratik bir şekilde takmak ve sıkıca sabitlemek için kullanılan söz konusu aparat, kullanım alanına göre torna mandren ve matkap mandren olarak adlandırılır. Delme ve vidalama işlemlerinin sorunsuz gerçekleşmesi için hayati öneme sahip olmasının yanı sıra eksikliği halinde matkap ve tezgahların sağlıklı çalışması neredeyse imkânsızdır. Portatif kullanım için üretilen el matkaplarının yanı sıra çeşitli matkap ve torna tezgahlarında da kullanıldığı için farklı boyutlarda üretilen mandrenler 00 mm ile 26 mm arasında değişen ölçülerde kullanıma sunulur. Ancak el matkaplarının büyük bir kısmında kullanılan mandren ölçüsü 13 mm olarak öne çıkar. Bu ölçüdeki bir mandren sayesinde delme ve basit tadilat işlerinin büyük bir kısmı kolaylıkla gerçekleştirilir. Kullanımı da oldukça basit olan aparat, matkabın uç kısmına yerleştirilir ve vida gibi çevrilerek yerine oturması sağlanır. Tezgahlarda kullanılan mandren ölçüleri ise yapılacak işe göre farklılık gösterirken genellikle 3, 4, 6, 8, 13, 20 mm mandren modelleri tercih edilir. Mini mandren olarak da adlandırılan 5 mm mandren ise hem tezgahlarda hem de el matkaplarında kullanıma uygundur. Günlük kullanım ve sektörel kullanım için tasarlanan küçük mandren modelleri, daha çok ince işçilik gerektiren durumlarda ince uçları sabitlemek amacıyla tercih edilir. Kullanım amacı dikkate alındığında oldukça önemli bir aparat olarak öne çıkan mandren, fiyat açısından da hemen her bütçeye hitap eden ulaşılabilir bir ürün olarak dikkat çeker.

Özellikleri ile Mandren Adaptörü

Özellikleri ile Mandren Adaptörü

Otomatik, kilitli, saplı, vidalı, geçmeli mandren gibi pek çok çeşidi bulunan söz konusu aparat, genellikle çelik malzemeden üretilse de metal, plastik mandren gibi farklı çeşitleri de bulunur. Söz konusu aparatın kullanım amacına göre özelleştirilmiş modelleri de üretilir. Örneğin, çeşitli delme ve oyma işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan gravür makinesi için uygun olan mandren, gravür mandren olarak adlandırılır. Genel olarak matkap uçlarını sabitlemek amacıyla kullanılan bu aparatlar mandren seti olarak grup halinde de kullanıcıların beğenisine sunulur. Söz konusu set içinde mandren, mandren anahtarı, çeşitli ölçülerdeki adaptörler ve mandren uçları yer alır. Set içerikleri ise marka ve modele göre farklılık gösterebilir. Mandren ucu olarak bilinen ve aslında matkap ucu olan söz konusu aparatlar, genellikle mandren ile birlikte satılmamakla birlikte ayrı bir set olarak kullanıcılara sunulur. İşlevlerine göre farklı ölçülerde, farklı malzemelerden üretilir ve açılacak deliğin çapına göre tercih edilmesi önerilir. Akülü tornavida ve akülü vidalama aletlerinde de mandren ile sabitlenen bits uçları da mandren ucu olarak bilinir. Dolayısıyla mandren ucu satın almadan önce ihtiyaçların ve kullanılacak aletin dikkate alınarak doğru ürünün tercih edilmesi tavsiye edilir. Mandren mini, ufak, büyük gibi kullanım amacına yönelik olarak farklı büyüklüklerde üretilen bir aparattır. Bazı matkaplarda söz konusu aparatı matkaba takabilmek için mandren anahtarı adı verilen bir başka aparattan faydalanılır. Ancak gelişen teknoloji ve modern üretim teknikleri sayesinde pek çok matkap bu işi otomatik olarak gerçekleştirdiği için özellikle ev tipi matkaplarda mandren anahtarı kullanılmamaktadır. Öte yandan 1/2, 3/8, 1/4, 1/16 mandren gibi çeşitli ölçülerdeki ürünler genellikle hem anahtarları hem de matkap uçlarının sabitlenmesini sağlayan konik uçları ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulur. El matkaplarının ulaşamayacağı kadar uzak ve dar alanlara matkap ucunun erişebilmesi için mandren uzatma adı verilen, dışı renkli plastik kaplı özel bir aparat kullanılır. Bu aparat mandrene tıpkı matkap ucu gibi takılır. Matkap ucu ise mandren uzatma aparatının ucuna yerleştirilerek delme ve vidalama işlemi gerçekleştirilir.

Bütçe Dostu Mandren Fiyat Seçenekleri

Bütçe Dostu Mandren Fiyat Seçenekleri

El aletleri ve sektörel kullanımda oldukça önemli bir aparat olan mandren, yerli ve yabancı çok sayıda marka tarafından üretildiği için kullanıcılara pek çok seçenek sunar. Yapıldığı malzeme, boyutları, kullanım alanına göre özelleştirilmiş olması, set halinde olması gibi pek çok faktöre göre değişen fiyatlar ile kullanıcılara sunulsa da genel olarak hem uygun fiyatlı hem de uzun ömürlü ürünler olarak bilinir. Özellikle çelikten üretilen mandren modelleri, yoğun olarak kullanılsa da deforme olmaya karşı yüksek direnç gösterdikleri için masrafsız bir kullanım ömrü vadeder. Mandren vidası, anahtarı, kolu, ucu gibi küçük aparatlar da hemen her bütçeye hitap eden ulaşılabilir ürünler arasında yer alır. Bu tür ekstra aparatlar tekli olarak satışa sunulduğu gibi mandren ile birlikte set olarak da kullanıcılarla buluşur. İhtiyaca uygun olacak şekilde set veya tekli olarak tercih etme avantajı sunan tüm mandren aksesuarları tıpkı mandren modelleri gibi bütçe dostudur. Akülü veya elektrikli matkap, vidalama ve tornavida aletlerinin yanı sıra torna ve matkap tezgahlarında ihtiyaç duyulan mandren ve aksesuarları, amatör kullanıcılardan profesyonellere kadar herkese hitap eden seçenekler sunar. Kullanılacak alete veya tezgaha uygun ölçüde tercih edilmesi önerilen mandrenler kolay takılıp çıkarılması ile pratik bir kullanım sunar. Özellikle yeni nesil matkap, vidalama ve tornavida aletlerinde mandren anahtarı gerektirmeden otomatik olarak takılıp çıkarılabilen söz konusu aparatlar, el ile de takılabilmektedir. Manuel olarak takılırken sıkışmaması için fazla sıkılmaması önerilen söz konusu aparatlar, doğru tercih edildiğinde hem takıldıkları aletin/tezgahın yıpranmasını önler hem de hassas işlerin tam ölçüsünde yapılmasını sağlar.

Tüm Mandren Çeşitleri Trendyol’da

Tüm Mandren Çeşitleri Trendyol’da

Pek çok makine parçası gibi tek tip bir ürün olmayan mandren, üretildiği malzeme, ölçüleri, kullanılacak makine veya aletin modeline göre çeşitleri olan bir aparattır. Standart kullanıcıların akülü veya elektrikli matkap, vidalama ve tornavida aletlerinde uçları sabitlemek amacıyla ihtiyaç duyduğu söz konusu aparat, torna ve matkap tezgahlarında da aynı amaç ile kullanılır. Mandrenin takılıp çıkarılması ve uçları kavrayabilmesi için çeşitli mandren aksesuarlarına ihtiyaç duyulur. Pek çok taşınabilir el aletini daha fonksiyonel bir hale getirdiği için oldukça önemli olan mandren, özellikle standart kullanıcıya hitap eden matkap ve vidalama aletlerinde uçların boyunun ayarlanmasına da yardımcı olur. Böylece basit tadilat ve montaj işlemleri daha konforlu ve doğru gerçekleşir. Mandrenlerin konik girişli ve vidalı girişli gibi çeşitleri de bulunur. Konik girişe sahip olan söz konusu aparatların verimli kullanılabilmesi için mandren koniği adı verilen bağlantı aparatına ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla mandren satın almadan önce girişinin de dikkate alınmasında fayda vardır. Kullanım alanı çeşitliliği nedeniyle çok fazla çeşidi bulunan mandrenler, yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen tüm modelleri ile Trendyol’da yer alır. El aletlerinin yanı sıra sektörel tezgahlarda da kullanılan söz konusu aparatlar tercih edilmeden önce mutlaka kullanım alanına ve işlevine uygun ölçüde seçilmesi gerekir. Siz de amatör veya profesyonel kullanım amacıyla ihtiyaç duyduğunuz mandren modelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Trendyol'un zengin ürün yelpazesinden faydalanabilirsiniz. İhtiyacınızı karşılayacak ideal mandren veya mandren aksesuarlarını kullanıcı yorumlarını da okuyarak belirleyebilir, Trendyol’un sunduğu uygun fiyat ve güvenli ödeme seçenekleri ile hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Matkap Mandreni Nasıl Değiştirilir?

Matkapların ucunda takılı olan mandren kısmının değiştirilmesi için öncelikle mandrenin gevşetilerek açılması gerekir. İçerisinde kullanılacak cıvata başlığına uygun tornavida ayarlamalısınız. Uygun tornavida olmazsa vida sıyrılır, açılmaz ve deforme olunca değişim yapılamaz. Mandren içerisinde sabitlenen bu vida sol tarafa çevrildiğinde sıkma, sağ tarafa çevrildiğinde ise açma işlemine yarar. Uygun tornavida yardımıyla sağ tarafa vidayı sıkarak mandreni gevşetip çıkarabilirsiniz. Ters diş cıvata içerisinden söküldüğünde mandren değişimi yapılabilir. Mandrenin bağlantı yeri de sol tarafa sıkılıp, sağa açılabilir. Elle açılmayan mandrenler uygun boyuttaki alyan yardımı ile de gevşetilir. Gevşeyen mandrenin matkaba bağlantı noktasına bir İngiliz anahtarı yardımıyla destek vererek kolayca sökebilirsiniz.

Mandren Neden Değişir?

Mandren matkap ucunda kullanılan ve kısa zamanda aşınan malzemelerden olduğundan değiştirilmesi gerekebilir. Mandren, matkabın ucunu tutmaya yarar. Aşınma ya da deforme gibi bir durumla karşılaştığında matkabın ucunun kullanılması zorlaşır ve mandren tutuşu bozulur. Mandrenler anahtarlı ya da anahtarsız seçeneklerden oluşabilir. Çelik malzemeden üretilen bu ürün, matkaba farklı boyutlarda uçların takılmasını sağlar. Uçların yerinden oynamadan, sabit ve işlevsel bir şekilde çalışmasını sağlayan mandrenlerin aşınması durumunda değiştirilmesi önemlidir. Aksi takdirde yapılacak işlemler için kullanılacak olan matkap uçları mandren ucunde durmaz. Makinenin çalışması sırasında kopma, kırılma ve darbe yapılan zemine zarar vermeye gibi olumsuz sonuçlar ile karşılaşılır. Matkap gibi yardımcı elemanların aparatlarının da zamanla kontrol edilip değiştirilmesi gerekir.

Mandren Nerede Satılır?

Taşınabilir el aletlerinin en çok tercih edilen elemanlarından olan mandren çeşitleri, farklı boyut ve özellikte Trendyol'dan satın alınabilir. Matkabınızı çok daha işlevsel halde kullanmak istiyorsanız, çalışmalarınız için tercih edeceğiniz mandren çeşitleri geniş ürün yelpazesi ile yer alır. Bu ürün sayesinde işlem yapacağınız zemin üzerinde sorunsuz iş çıkarabilirsiniz. Otomatik ya da elle çıkarıp takılan çeşitleri mevcuttur. Aradığınız özelliklere, boyutlara ve işlevselliğe göre pek çok markanın mandren çeşitleri sizlere sunulur. Profesyonellik gerektiren işlerinizde, çelik gövdesi ve sağlamlığı ile veriminizi arttırabilecek mandren modelleri sayesinde matkabınızı çok daha kolay kullanabilirsiniz. Aradığınız kalite ve özellikteki mandren çeşitlerini Trendyol'dan inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.