Yaş
Fiyat
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Oyuncu Sayısı
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mangala Oyunu

" araması için 536 sonuç listeleniyor

Eğlenceli Anların Eşlikçisi Mangala Oyunu Trendyol'da!

Eğitici ve eğlenceli oyunlar çocuk ve yetişkinlerin son derece hoşuna giden etkinliklerdir. Özellikle ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği bu tarz aktivitelerin çocukların zihinsel gelişimine fayda sağladığına inanılır. Bilimsel olarak da kanıtlanan ve eski tarihlerden beri oynanan mangala oyunu pek çok insanın favorisidir. Taşlardan ve boşluklardan oluşan bu ürün çok zevkli olmakla birlikte aynı zamanda zekanın gelişmesine de katkı sağlar. Aktivite esnasında boşluklardaki taşları öteleyerek rakibinizden önce taşları hazneye doldurmanız durumunda kazanmış olursunuz. Oynarken eğlendiğiniz ve aynı zamanda detaylı olarak düşünmeyi gerektiren ve kaliteli vakit geçirmek için aileler ve çocuklar tarafından sıkça tercih edilen bir üründür. Mangala oyunu özellikleri incelendiğinde; resmi kuruluş ve bakanlıklar tarafından okulda oynanması uygun bulunan, analitik düşünmeyi gerektiren, doğru planlama yeteneğine katkıda bulunan bir aktivitedir. Özellikle çocuklarınızın evde kaliteli vakit geçirmesini istiyorsanız bu set sizin için muhteşem bir deneyim sağlar. Renkli taşlar ve bir zemin üzerinde haznelerin olması çocukların ilgisini çeker. Trendyol’dan pek çok çeşit ve modelde bulunan bu seçeneğe rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği renklere göre tercih etme fırsatı da sunulur. Hızlı ve doğru karar verebilen ve problem çözebilen çocukların eğitim yaşamlarında başarılı oldukları gözlemlenir. Çeşitli etkinlik ve aktivitelerle siz de çocuğunuzun gelişimine Trendyol’un sunduğu binlerce çeşitle katkıda bulunabilirsiniz.

Eğlenceli Mangala Çeşitleri

Eğlenceli Mangala Çeşitleri

Çocukların gelişimi ve ileriki yaşamlarında analitik zekaya sahip olan ve elve motor becerisi yüksek yetişkinler olmasını istiyorsanız bu konuda onları desteklemeniz gerekir. Planlı hareket etmesini sağlamak, dikkat ve konsantrasyonun maksimum seviyede olması için çocuklarınız ile eğitici ve öğretici etkinlikler yapmanız gereklidir. Zihinsel ve psikolojik gelişimini olumlu yönde etkileyecek olan mangala oyunu online olarak satın alabilirsiniz. Trendyol sayesinde istediğiniz kalite ve renkteki ürüne ulaşmanız mümkündür. 2 hazine ve 12 adet çukurdan oluşan ve taşları sürekli olarak sağ tarafa doğru hareket ettirmeniz gereken bir oyundur. Her çukurda 4 adet taş bulunmakla birlikte kendi haznesine taş bırakan kişi yeniden hamle hakkı kazanır. Aynı zamanda rakibe bırakılan taşlarla birlikte çift sayıya ulaşan bir hamle daha yapma hakkı kazanır. Haznesine rakibinden fazla kim taş toplarsa maçı o kazanır. Mangala oyunu çeşitleri son derece fazladır. Özellikle ürünün yapımında kullanılan malzemelerin niteliğine ve yapısına göre pek çok çeşidi bulunur. Genellikle çocukların bu ürünü oynamasından dolayı sağlık açısından herhangi bir tehlike oluşturmayacak malzemeden üretim yapılır. Kolay taşınabilen ve etkinliği tamamladıktan sonra kapatarak küçük bir yer kaplayan mangala kutu oyunu yer kaplamaz. Aynı zamanda kutu halinde olduğu için taşların toplu halde durmasını sağlar. Eşit olarak taşların çukurlara yerleştirilmesi durumunda kutu açıldığında direkt olarak başlayabilirsiniz. Pek çok malzemeden üretilen bu ürün ağaç materyallerin hijyenik ve sağlıklı olmasından dolayı tahta mangala oyunu olarak da üretilir. Bu ürün büyük odun parçasına oyularak şekil verilir. 2 tane hazne ve 12 adet derin çukurlar ile taşlar tam olarak sığar. Çeşitli boyutlarda üretilen bu ürünü istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Arkadaşlarınızla buluşurken yanınızda götürebileceğiniz bir üründür. Ahşap mangala oyunu estetik olarak şık duran bir üründür. Aynı zamanda çocukların sağlığı için sıkça tercih edilmesi gereken bir malzeme olan ahşap bu ürünün üretiminde de tercih edilir. Vernik ve zımpara neticesinde pürüzsüz bir yüzeye sahip olan kutu oldukça dayanıklıdır. Mangala oyunu kullananlar, kaliteli vakit geçirdikleri için son derece memnun kalır.

Geleneksel Eğitici Mangala Oyunu Modelleri

Geleneksel Eğitici Mangala Oyunu Modelleri

Orta Asya’da ve Osmanlı Döneminde oynanan bu oyunun bir kültür mirası olarak yaşatılması gerekir. Özellikle müsabaka sırasında düşündüren ve eğlendiren bu oyunun insana faydası son derece fazladır. Yalnızca çocukların değil yetişkinlerin de çok severek yaptığı bir aktivitedir. Özellikle çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmeniz için birebir oynanması bir fırsattır. Analitik düşünmeyi sağlayan bu ürün odaklanmayı arttırır. Eğer dikkat eksikliğiniz varsa plastik mangala oyunu ile giderebilirsiniz. Eğlenceli olan bu ürün okullarda sıklıkla müsabakaları düzenlenen bir etkinliktir. Özellikle 9 yaş ve üstü çocukların ilgiyle takip ettiği bir oyundur. Aynı zamanda okulda ve evde verimli bir zaman geçirmelerini sağlar. Çocuğun strateji geliştirmesine ve analitik düşünebilme yeteneğinin gelişmesine önemli katkı sunar. Müşteriler hem eğlenip hem öğrendikleri için mangala oyunu tavsiye eder. Ebeveynler çocuklarının gelişimini desteklemek için bu ürünü diğer ebeveynlere de tavsiye eder. Özellikle taşlarla oynanan bir oyun olduğu için çocukların dikkatini çeker. Çukurların içerisinden taşları her zaman sağ yönde hareket ettirerek büyük hazneye kim taşları fazla gönderirse o kişi kazanır. Belli kurallar dahilinde rakibinin hamlelerini önceden hesaplayarak müsabakayı kazanabilirsiniz. Mangala oyunu yorum ve değerlendirmeleri dikkate alındığında; müşterilerin okuldaki atölyelere aldıklarını ve çocukların son derece eğlenceli saatler geçirdikleri ifade eder. Aynı zamanda evde çocukları ile oynamak için satın alan müşteriler vardır. Trendyol’dan çeşitli boyutlarda ve renklerdeki ürünlere sahip olabilirsiniz. Bu ürünlerin ahşap, tahta, plastik, kutu şeklinde üretimi mevcuttur. Müşteriler için pek çok çeşit ve ebatta bulunur. Binlerce seçenek arasından zevk ve isteklerinize göre özgür bir tercihte bulunabilirsiniz. Okulda, atölyelerde öğrencilerin kaliteli vakit geçirmesi için bulunması gereken ürünlerden biridir. Siz de arkadaşlarınızla güzel bir aktivite yapmak isterseniz Trendyol üzerinden ürüne ulaşabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Mangala Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Mangala Fiyatları

Mangala oyunu fiyat aralığı, ürünün imalatında kullanılan malzemenin kalitesine göre belirlenir. Ürünün çocuklar tarafından sıklıkla kullanılmasından dolayı hijyenik ve sağlıklı malzemeden üretilmesi önem arz eder. Özellikle bu ürünün üretiminde ahşap ve tahta seçimi yapılır. Kullanılan malzemelerin sağlıklı olmasından dolayı fiyat aralığı son derece uygundur. Herkesin satın alabileceği nitelikte olan bu ürün bütçe dostudur. Müşteriler çocuklarıyla birlikte hem eğlenceli hem de eğitici bir aktivite yapmak için mangala oyunu satın alır. Bu ürün aynı zamanda çocuklara hediye edilebilecek bir üründür. Özellikle öğretmenseniz ödül olarak hediye seçenekleriniz arasına bu ürünü ekleyebilirsiniz. Analitik düşünme yeteneğinin gelişimine katkıda bulunur. Aynı zamanda odaklanma sorunu yaşayan çocuklarda düzenli olarak bu ürün ile vakit geçirdikleri zaman dikkat eksikliğinin giderildiği gözlemlenir. Odaklanma ile birlikte çocuklar eğitim hayatındaki başarıları artar. Trendyol sayesinde binlerce çeşit ürüne ulaşmanız mümkündür. Her anlamda çocukların zihinsel gelişimi için önemli bir ürün olup farklı kalitedeki ürünlere ulaşabilirsiniz. Özellikle eğitici ve eğlenceli bir aktivite için eşsiz bir seçenektir. Renkli taşlar ve derin çukurlar sayesinde 12 adet taşın tek çukurda bulunabilir. Kutulu olarak seçeneği bulunan bu ürünün taşınması ve muhafazası edilmesi kolaydır. Aynı zamanda çeşitli mangala oyunu indirim ve kampanyalara Trendyol’dan ulaşmanız mümkündür. İstediğiniz çeşitteki ürünleri inceleyebilir, hangi malzemeden yapıldığı ürün özelliklerini inceleyerek seçimde bulunabilirsiniz. Hem minimal yapıda olan hem de zeka oyunu olan bu ürünü çocuklar başta olmak üzere yetişkinler de oynayabilir. Her yaşa hitap eden ve önemli bir zihinsel aktivite olan bu ürün sayesinde analitik düşünme ve strateji geliştirme noktasında kendinizi geliştirebilirsiniz. Ailecek toplandığınız anlarda bu ürün ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Mangala Oyunu Nerede Satılır?

Tarihçesi yaklaşık 4000 yıl öncesine dayanan Orta Asya Türkleri tarafından bulunan mangala oyunu çeşitlerini Trendyol üzerinden detaylı biçimde araştırabilirsiniz. Pek çok kültür ve coğrafyada değişik isimlerle anılan bu oyun; Arapçada aktarma ya da taşıma anlamına gelir. En küçük askeri birlik anlamına gelen Manga kelimesinden türetildiği de söylenir. Oyun ve kuralları coğrafyadan coğrafyaya farklılık göstermekte olan bu seçeneklerde eski zamanlarda taşlar yerine tohumlar kullanılır. Zekayı büyük oranda geliştiren eğlenceli bir oyun seçeneği olan bu oyunun amacı taşları hazine şeklinde toplamaktır. Mangala’yı oynarken sabırlı davranarak pratik yapmak oyunun her aşamasında keyif almanızı sağlar. Mangala oyun türlerine Trendyol ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Mangala Oyunu Ne Kadardır?

Mangala oyunu fiyatları; seçeneğin içeriğinde kullanılan malzeme kalitesi ve orijinalliğine göre değişkenlik gösterebilir. Tasarımların kalitesi arttıkça görsellik durumu da ekstra zenginleşir. Renkli ve farklı görsel detaylarıyla ön plana çıkan bu ürünler; yüksek malzeme kalitesine sahip olduğundan dolayı geniş fiyat skalası ile satışa sunulur. Her bütçeye hitap eden pek çok alternatif söz konusudur. Fiyat aralıkları üzerinde modellerin sahip olduğu her bir detay, büyük oranda rol oynar. İnceleme sırasında fiyat skalası ile ürünlerin içeriğine de göz atmakta fayda vardır.

Mangala Oyunu Nasıl Oynanır?

Mangala oyununu oynarken öncelikle içerikte her unsurun bir anlamı olduğunu bilmek gerekir. 12 oyuk, 12 ayı, oyuk içinde yer alan 4 taş, 4 ayı, sağdaki ve soldaki hazineler hem doğuyu hem batıyı simgeler. Toplamda her oyuncu 24 taşa sahiptir. Oyunda bazı kurallara uymanız gerekir. Oyuna kimin başlayacağı yazı ve tura atılarak belirlenir. Oyuk belirlendikten sonra oyuktaki 4 taş artarsa saat yönünde ters yöne bırakılır. Oyuna ilk başlayan siz iseniz son taşı hazineye getirerek bu şekilde taşları dağıtıp hazineye doğru ilerleyebilirsiniz. Bu sayede hazineye taş ulaştırarak bir hamle daha kazanabilirsiniz. Rakip oyuncu, tek sayılı oyuk bıraktıysa kendi taşını denk getirmeye çalışarak oyuktaki tüm taşları toplama hakkı kazanır. Bunun gibi benzer taktikler yaparak zaman kazanıp oyunu kısa sürede, başarılı ve rahat şekilde bitirebilirsiniz.