Boya Ağırlığı
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Masala Çayı

" araması için 96 sonuç listeleniyor
Cube Tea Masala Tea

Cube TeaMasala Tea

190 TL
Sepete Git

Hint Efsanesi Masala Çayı Trendyol’da!

Farklı ve lezzetli tatlar keşfetmek isteyen müşterilerin severek içtiği bir ürün olan masala çayı gurmelerin tercihleri arasındadır. Masala çayı farklı bitkiler ve baharatlarla harmanlanarak oluşturulan bir karışımdır. Bu karışım, farklı deneyimler sunmak için çalışan araştırmacıların yoğun denemeler sonucu elde ettiği özel bir formüle sahiptir. Özenle harmanlanmış olan çayın bir diğer özelliği ise süt ile demleniyor olmasıdır. “Masala çayı nedir?” diye baktığınızda farklı baharatlardan oluşan karışımın süt ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan aromatik bir içecektir. Özenle hazırlanan bu harman, ilk yudumu aldıktan sonra lezzet şölenine dönüşür. Sıcak ya da soğuk olarak tüketilebilen içecek, farklı aromalarıyla damakta hoş bir tat bırakır. İçerisindeki farklı baharat ve bitkiler, kaliteli bir içecek deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Ürün güçlü ve sağlıklı hissetmek isteyen müşteriler için tavsiye edilebilir. Farklı karışımlardan oluşan bu otantik içecek, sıradışı ve yöresel lezzeti ile çay konusunda farklı bir deneyim kazanmanızı sağlar. Ürün, her biri ayrı özelliği olan baharat ve bitkilerin etkileyici kombinasyonu sayesinde etkisini arttırır. Soğuk havalarda sizi arzu ettiğiniz sıcaklık ile buluşturup huzur bulmanıza yardımcı olur. Stresli olan yaşam şartları nedeniyle kendinizi yorgun hissettiğinizde dinlendirici etkisi olan masaladan faydalanabilirsiniz. Karışımın içerisinde bulunan farkı baharatların insan sağlığına birbirinden farklı olumlu etkileri bulunur. Şifalı olduğuna inanılan masalayı bitkin ve yorgun olduğunuz zamanlarda tüketebilirsiniz.

Şifa Kaynağı Olan Masala Çayı Özellikleri

Şifa Kaynağı Olan Masala Çayı Özellikleri

Araştırmalar organik gıdaların ve sağlıklı beslenmenin insan yaşamında önemli bir rolü olduğunu ortaya koyar. Bundan dolayı doğada bulunan milyonlarca çeşit şifalı bitki gibi masala çay etkileri üzerinde de farklı çalışmalar vardır. Masala çayı faydaları bakımından zengin tercih edebileceğiniz bir üründür. Ürünün içerisinde bulunan tarçın tuzlu ve tatlı gıdalarda kullanılan, uzak doğu kökenli bir baharattır. Tarçın canlılık verir, yorgunluğu alarak zinde kalmanızı sağlar, uyku mahmurluğunu dağıtmaya yardımcı olur, uykudan kaynaklanan uyuşukluğu giderir. Batı ve Güney Hindistan ile Güneydoğu Asya'da zencefilgiller ailesinin nadir bulunan bir üyesi olan kakule bitkisi de bu karışıma dahildir. Kakule bitkisi, mide ağrısı, hazımsızlık ve mide bulantısı gibi durumlarda takviye edici gıda olarak kullanılabilir. Muhteviyatın bir diğer unsuru yine kökeni Hindistan olan karabiberdir. Karabiber metabolizmayı hızlandırır ve soğuk algınlığına iyi gelir. Karabiber baharatı mide asidi salgısını artırarak sindirimin kolaylaşmasına yardımcı olur. Kendine has kokusu olan maydanozgiller ailesinin üyesi anason da bu karışımın içinde yerini alır. Anason bitkisinin gaz söktürücü ve mideyi güçlendirici özelliği vardır. Ayrıca anasonun farklı ve ferah aroması, solunum yollarının açılmasına ve nefesin tazelenmesine destek olur. Tropik veya yarı tropik iklimlerde yetişen ve bitki kürü olarak sıkça tercih edilen zencefil bu özel formüle acımtırak bir tat verir. Zencefil, tadının yanı sıra soğuk algınlığı ve gripte destekleyici olarak kullanılan, bağışıklığı destekleyen bir bitkidir. Yine maydanozgiller ailesine üye olan rezenenin varlığı bağırsaklarda gaz oluşumunu düşürür, var olan gazın giderilmesine yardımcı olur. Formülün bünyesinde antioksidan özelliği bulunan siyah çayın özenle toplanan yaprakları da bulunur. Faydaları saymakla bitmeyen baharatların ve bitkilerin besleyici özelliğe sahip süt ile birleşmesi sonucunda alışılmışın dışında kendine has özellikleri olan bir içecek haline gelir. Ürün, yorucu geçen günlerde sinirlerinizin yatışmasına ve dinlenmenize yarayabilir. Yorgunluğa iyi gelmesi ve vücudu canlandırmasından dolayı masalaya favorileriniz arasında yer ayırabilirsiniz. Trendyol’da sallama poşet, dökme, demlik poşet gibi farklı gramajlarda ambalajlanan çeşitli masala ürünlerini bulabilir ve ihtiyacınız kadar sipariş verebilirsiniz.

Asya’dan Gelen Lezzetli Masala Çayı

Asya’dan Gelen Lezzetli Masala Çayı

Masala çayı Asyalıların sıklıkla tükettiği olarak görülen, mucize gözü ile bakılan bir üründür. Özellikle Hindistan’da severek tüketilen, faydaları saymakla bitmeyen özel bir çaydır. Hindistan’da uzun yıllardır sıklıkla kullanılmasından dolayı bu karışıma Hint çayı veya Hindistan Masala çayı da denir. Masala çayına kelime anlamı olarak baktığınızda karışık baharatlarla harmanlanmış çay anlamına gelir. Antik Hint felsefesi inanışına göre masala çayı, içerdiği farklı ve şifalı baharatların süt ile birleşmesi sonucunda zihni canlandırır, gergin zamanlarda sakinleşmenize yardımcı olur ve gün içerisinde stresi azaltarak rahatlamanızı sağlar. Demlendiği zaman sütlü kahve rengi alan ve yumuşak içim keyfi sunan bu otantik ürün favori içeceğiniz olabilir. Özel formülü ve karışımı ile size farklı ve güzel bir içecek deneyimi sağlar. Özel harman olan bu çay Hint ve Güney Doğu Asya medeniyetlerinde beş bin yıllık süre içinde farklı tadım testlerinden geçip bugüne ulaşmıştır. Hint usulü baharat ve otların karışımından elde edilen bu ürünü son yıllarda Batı ülkeleri de sıkça tercih eder. Masala, farklı özellikleri bulunan bitkilerin belli oranlarda karıştırılmasıyla elde edilir. Farklı etkileri olan bitkilerin bir arada bulunması tek üründen yüksek verimlilik almanızı sağlar. Bünyesindeki doğal baharatların sunduğu her bir aroma ile farklı lezzetler tadacağınız içeriği sayesinde kendinizi adeta o içeceğin ait olduğu kültürde hissedebilirsiniz. Egzotik tatlara merakı olanların tercihi olan bu ürün, lezzetinin yanında birçok fayda sağlar. Masala harmanının süt ile demlenmesi zengin olan içeriğinin farklı ve özel bir hal almasına yol açar. Hassas bir bünyeye sahip iseniz mevsim değişikliğinde sıklıkla hasta olabilirsiniz. Baharatların özel karışımı olan bu ürünü sıcak süt ile demleyerek soğuk kış günlerinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Masala Çayı Fiyatları ve Kampanyaları

Masala Çayı Fiyatları ve Kampanyaları

Masala çayı Hindistan’ın dağlarından toplanan her biri farklı özellikte olan bitkilerin farklı bir kombinasyonundan meydana gelir. Siz de bu ürün sayesinde zinde ve canlı olabilirsiniz. Kullananların memnun kaldığı ve müdavimi oldukları bu aromatik lezzetten siz de faydalanabilirsiniz. Yoğun ve stresli bir günün ardından kendinize zaman ayırabilir günün yorgunluğunu sıcak ve büyük bir çay yudumu ile atabilirsiniz. Ürünü kullanan müşterilerin fikirlerini öğrenmek için masala çayı yorum kısmına göz atabilirsiniz. Masala çayı tüm dünya tarafından tanınıp sevilerek tüketilir. İçerisinde bulunan etkili baharatlar ve bitkiler sayesinde bu otantik içecek sağlığınız üzerinde pek çok olumlu etkiye yol açar. Kendini şımartmak isteyen müşterilerin favorisi olan masala çayını pratik olması nedeni siz de tercih edebilirsiniz. Farklı baharatların ve bitkilerin demlenmeye hazır bir şekilde tek paket içerisinde bulunmasından dolayı 1 fincan sıcak süte paket içerisinde bulunan karışımı ekleyerek kolayca hazırlayabilirsiniz. 5 dakika sonunda masala çayınız içmeye hazır hale gelir. Masala çayını gönül rahatlığı ile kullanabilir, sevdiklerinize önerebilirsiniz. Soğuk kış günlerinde gelen misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Kalabalık gruplarla da içebileceğiniz bu farklı içecek, muhabbetinize renk katarak içinizi ısıtır. Ürün stresli bir günün ardından rahatlatarak sohbetlerin huzurla sürdürülmesine, misafirleriniz ile birlikte eğlenceli ve mutlu bir akşam geçirmenize yardımcı olur. Trendyol kendine has koku, tat ve aromaya sahip olan içeceğe ulaşmayı sizin için kolay hale getirir. Hint efsanesi olan, faydalı baharatlardan oluşan karışımı tek pakette toplayan çaya siz de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Trendyol, masala çayı fiyatı fırsatları ile bu aromatik ve otantik ürüne kolayca ulaşmanızı sağlar. Birbirinden özel fiyatlar ve avantajlar için Trendyol indirimlerini takip edebilir, çayın özel hali olan masala çayına güvenli ödeme imkanıyla ulaşabilirsiniz.

Masala Çayı Nedir?

Masala çayı bir diğer ismiyle Hint çayı olarak da bilinir. İçerisinde çokça bitki çeşitliliği bulunduran bir içecek türüdür. Hindistan’da sıkça tüketilen ürünler arasında yer alan masala çayı; bir çeşit bitki çayıdır. Ancak buna rağmen içerisinde manda sütü bulunduran bir üründür. Bu yüzden dolayı süt alerjisi olanların içeriğine dikkat etmesi önemlidir. Masala çayı içerisinde tarçın ya da kakule karanfil gibi pek çok ağır kokulu ve ağır tadı bulunan bitki içerir. Aynı zamanda Hindistan’da bir çeşit sütlü içecek olarak da servis edilen üründür. İçerisinde bulundurduğu 10’dan fazla çeşitle masala çayı, pek çok probleme de çözüm olarak kullanılır. Düzenli tüketimle uyku problemlerine, kolesterole, yorgunluğa ve depresyona iyi gelmesiyle bilinir.

Masala Çayı Nerede Satılır?

Masala çayı hem bitkisel hem de hayvansal olarak içeriğinde çeşitli sağlıklı ürünler bulundurur. Masala çayı; içerisinde bulunan doğal ürünler sayesinde fiziksel ya da stres gibi psikolojik pek çok soruna iyi gelir. Her üründe olduğu gibi verim alabilmek açısından bu çeşidi de düzenli bir şekilde tüketmek gerekir. İçerisine şeker gibi katkı ürünleri eklemediğinizde ise kalori oranı oldukça düşük bir üründür. Masala çayını içeriğindeki ürünleri tek tek satın alarak kendiniz tekniğine uygun bir şekilde demleyebilirsiniz. Fakat içeriğinde çok fazla bitkisel ürün bulundurduğundan hem hazırlaması hem de demlemesi zor bir çaydır. Bu sebeple temiz içerikli onlarca markaya ait masala çayını karışım şeklinde Trendyol’da bulabilmeniz mümkündür.

Masala Çayı Tadı Nasıldır?

Masala çayı içeriğinde bulundurduğu aroma ve koku olarak da yoğun tatlar sayesinde tam da Hindistan kültürüne ile damak tadına uygun bir üründür. Masala çayının içerisinde bulunan ürünler; kabuk tarçın, kakule, tane karabiber, karanfil, anason, zencefil, rezene, manda sütü ve siyah çay gibi tamamen doğal besinlerdir. Damak tadınıza göre içerisine şeker veya bal gibi tatlandırıcılar da ekleyebilirsiniz. Masala çayının doğal içeriğine baktığınızda ise göreceğiniz üzere içerisinde onlarca çeşit yoğun aromalı tattan oluşur. Bundan dolayı tattığınızda baharatlı bir lezzet alabilirsiniz.