Fiyat
Dinleme Süresi
Suya/Tere Dayanıklılık
Çoklu Bağlantı
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Masaüstü Hoparlör

" araması için 101 sonuç listeleniyor

Masaüstü Hoparlör ile Kaliteli Sesler Trendyol'da!

Eğlenceyi ve neşeyi hızlandırmak için en yenilikçi ve en iyi bilgisayar hoparlörlerinden oluşan gelişmiş bir sete ihtiyacınız var. Konsol oyunları, müzik ve hatta film/dizi izleme olsun, iyi bir bilgisayar hoparlörü seti genel eğlence ve toparlanma duygusunu artırabilir. En son teknoloji pazarında en iyi bilgisayar hoparlörlerinden bazıları bulunduğundan, teknoloji meraklıları birkaç üst düzey hoparlörden birini seçmekte zorlanabilirler. En kaliteli masaüstü hoparlör seçenekleri için Trendyol'a göz atabilirsiniz.

Masaüstü Hoparlör Seçenekleri

Masaüstü Hoparlör Seçenekleri

Müzik veya film müziği oluştururken, medyanızdan en iyi şekilde yararlanmak için kaliteli bir hoparlöre ihtiyacınız olabilir. Müzik, yalnızca çalındığı oynatıcı kadar iyidir. Çoğu Mac ve masaüstü bilgisayarda en yüksek kaliteli hoparlörler yoktur. Uygun fiyatlı hoparlörler bile müzik dinleme kalitesini önemli ölçüde artırabilir. Audiophile hoparlörler masaüstü hoparlör seçenekleri arasındadır. Gerçekte, yeterli kalitede ise herhangi bir hoparlör bu kategoriye girebilir. Gittikçe daha fazla yüksek kaliteli Bluetooth alternatifi olmasına rağmen, audiophile hoparlörler genellikle kablolu teknolojiye güvenir. Müzik dinlemek için idealdirler. En çok tercih edilen masaüstü bilgisayar hoparlörü seçeneklerinden biridir. Bluetooth hoparlörler her türlü senaryo için tasarlanmıştır: müzik, oyun veya sinema. Sesi yönetmeye yardımcı olan codec bileşenleri içerir. Masaüstü bluetooth hoparlör çok farklı stil ve tasarımlarda mevcuttur. Kolaylık ve taşınabilirlik sunmasından dolayı sık olarak tercih edilen bir modeldir. Bir başka seçenek ise taşınabilir hoparlör oluyor. Bu tür bir hoparlör, bir Beatles parçasının çoklu dokularının keyfini çıkarmak için tasarlanmasa da, bu onların kötü bir seçim olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, açıkça çok özel ihtiyaçlar için tasarlandılar. Masaüstü hoparlör önerisi arasında bulunan bu modeller bir yere giderken yanınızda hoparlör götürmek istediğinizde uygun bir seçenek.

Masaüstü Hoparlör Modelleri

Masaüstü Hoparlör Modelleri

Kendinden enerjili hoparlör, kendi kendine çalışabilir. Dahili bir amplifikatör içeren seçeneklerdir. Başlıca avantajları kolaylıktır. Masaüstü hoparlör tavsiye seçenekleri arasında yer alan oyun hoparlörü de oyuncuların tercih ettiği bir model. Yine, hemen hemen her hoparlör bu gereksinimi karşılayabilir. Kaliteli ses çubukları gibi piyasadaki en iyi hoparlörlerden bazıları ekolayzır modları olarak bilinen bir seçeneğe sahiptir. Bunlar önceden ayarlanmış ses ayarlarıdır. Üstün bir deneyim veya daha fazla gerçekçilik elde etmek için kullanılabilirler. Çünkü müzik dinlemek ile televizyonda futbol maçı izlemek aynı şey değildir. Öte yandan, birçok ekonomik veya orta-yüksek aralıklı hoparlör, kullanıcı tarafından yönetilebilen yerleşik ekolayzırlara sahiptir. Bunlarla bas, orta kademe ve tiz ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde hoparlörün istediğiniz gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bir hoparlörün frekans yanıtı veya frekans aralığı, cihazın frekansları (bas, orta ve tiz) yeniden üretme yeteneğini ifade eder. Bu, woofer ve tweeter ile bağlantı kuran bir şeydir. İnsan kulağı genellikle 20 Hz ile 20 kHZ arasını algılayabilir. Seçimlerinizi bu detay ışığında yapmanızda fayda var. Kablosuz masaüstü hoparlör alsanız da masaüstü mini hoparlör seçseniz de frekans düzeyi önemli.

Masaüstü Hoparlör Çeşitleri

Masaüstü Hoparlör Çeşitleri

Bağlantı önemli bir noktadır. Kablolu bağlantı söz konusu olduğunda, olasılıklar çoktur. Bir RCA bağlantısı en yaygın olanı olsa da, tek seçenek bu değildir. Bu nedenle, onları bağlayacağınız cihazın ne tür girişler sunduğunu bilmelisiniz. Aksi takdirde, bir Bluetooth hoparlörü seçebilirsiniz. Gücüne göre hoparlör seçimi kaliteyi tanımlamaz. Çünkü hassasiyet ve frekans gibi diğer noktalara da dikkat edilmelidir. Piyasada 4 ila 12 inç arasında hoparlör bulmak mümkündür ve en yaygın olanları 5, 6 ve 6x9'dur. 4 ila 12 inç arasındaki hoparlörler yuvarlak şekildedir. 6x9 olanlar oval bir şekle sahiptir, daha az yer kaplar 8 inçlik bir hoparlör gibi daha büyük bir hoparlörün bas sesleri üretmesi daha kolaydır. Bunlar daha fazla yer kaplar ve biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. 5 inç gibi daha küçük olanın tiz sesleri yeniden üretmesi daha kolaydır, az yer kaplar ve daha uygun fiyatlıdır. 4, 5, 6 ve 6x9 inçlik hoparlörler orta güçte ses sunar, uygun maliyetlidir ve kapılara veya araç kapağına yerleştirmek için basit ve kaliteli bir ekipman arayanlara iyi hizmet edebilir. Hoparlörler genellikle sesin orta basından sorumlu 1 veya daha fazla orta bastan ve tizden sorumlu en az 1 tweeter'dan oluşur. Masaüstü hoparlör fiyatları ürünlerin markasına ve özelliğine göre değişir. Masaüstü hoparlör seçeneklerini Trendyol'da keşfedebilirsiniz.

Masaüstü Hoparlör Modelleri Nelerdir?

Kendi kendine çalışan enerjili hoparlör modelleri, amplifikatör içerir. Oyuncuların tercih ettiği oyun hoparlör modelleri de yüksek ses gücü, teknoloji tasarım özellikleri ve pratik kullanımıyla oldukça ilgi görür. Ses çubukları ise piyasanın en iyi hoparlörleri arasında yer alır. Önceden ayarlanan ekolayzır modları, üstün deneyim sunar. Müzik dinlemek ve televizyondaki maçı izlemek aynı şey olmadığı için pek çok ergonomik aynı zamanda orta yüksek aralıklı hoparlörler yerleşik ekolayzır olarak kullanılır. Bu ürünlerin bas, orta kademe ve tiz ayarlamalarını yaparak hoparlörleri istediğiniz ses ayarında çalıştırabilirsiniz.

Masaüstü Hoparlör Kaç Desibel Ses Verir?

Müzik ya da film müziği oluştururken medyadan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak sağlayan ses gücü yüksek masaüstü hoparlörler genellikle 90 desibel ses verir. Ürün boyutu ve çeşidine göre desibel ses seviyesi değişim gösterebilir. İnsan kulağı genellikle 20 Hz ile 20 Khz arası sesi algılayabildiği için seçimlerinizi bu bilgi ışığında yaparak kulak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Müzik dinleme kalitesini önemli ölçüde artıran masaüstü hoparlörler; teknolojik donanımları ve yüksek bas gücüyle müzik dinleme keyfini üst seviyeye çıkarır. Müzik, oyun ve sinema faaliyetlerini hem keyifli hem de kaliteli hale getirir. Kodek bileşeni içeren bu ürünler; pek çok farklı stil ve tasarımlarda üretilir. Ergonomik yapıda tasarlandıkları için her yere kolay ve pratik şekilde taşıyabilirsiniz.

Masaüstü Hoparlör Neye Göre Seçilir?

Masaüstü, mini, kablolu ya da kablosuz seçenekleri ile müşterilerini ilgi ve ihtiyaçlarına özel dizayn edilen masaüstü hoparlör seçiminde kalite son derece önemlidir. Kablolu bağlantısı söz konusu olduğunda RCA ve diğer bağlantılarla cihazlara kolaylıkla çalışabilen modellerden yana seçim yapmak gerekir. Bu sayede yüksek ses gücünü her yerden kesintisiz ve rahat şekilde duyabilirsiniz. Bluetooth hoparlörlü modeller ise hassasiyet ve frekans gibi noktalara dikkat edilerek üretilir. Seçim aşamasında boyut detayı da önemlidir. 4 ile 12 inç arasında olan bu ürünler; yaygın şekilde tercih edilir. 5,6 ve 6x9 inç boyutlara sahip olanlar; ideal yapı özellikleriyle alandan yer kaplamadan tasarruflu kullanım imkanı sunar. 8 inçlik hoparlörlerin bas performans gücü yüksektir. Ayrıca daha fazla yer kaplayabilir.