Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
"

Mbot

" araması için 17 sonuç listeleniyor
MakeBlock Mbot - V2
Kargo Bedava

MakeBlockMbot - V2

7.818,62 TL
Sepete Git

Mbot Modelleri ile Keyifli Vakitler

Scratch, Robotik ve Arduino adlı grafik proglama planlarının birleşmesi sonucu Mbot ortaya çıkmıştır. Peki Mbot nedir? Çocukların el becerilerini geliştirebilmesi ve deneyim kazanması için geliştirilmiş olan bir robotik kittir. Satın aldığınız Mbot’u birleştirdiğinizde küçük ve güzel duran bir robot ortaya çıkmaktadır. Robotun temel hareketleri gerçekleştirme kabiliyeti vardır. Fakat aynı zamanda kişinin ilgisine bağlı olarak geliştirebilmektedir. Robot telefon ya da tablet gibi akıllı cihazlar ile kumanda edilebilme özelliğine sahiptir. Scratch adlı yazılım programını kullanarak robotu istediğiniz şekilde programlayabilmeniz de mümkündür. Mbot’un ortaya çıkış sebeplerinden biri “Her çocuk için bir robot” fikri olmuştur. Bunun yanı sıra kafa karıştıran elektronik bağlantı ya da zor montajlama gibi sıkıntılar yaşanmamaktadır. Demonte gelen Mbot’un anlaşılır ve kolay kılavuzu ile montaj aşamasını rahatlıkla halledebilirsiniz. Montajlı paketlenmemesinin sebebi kullanacak kişinin robotu oluştururken de keyif almasıdır. Eğlenceli bir montaj işleminden sonra robotunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz. 7 yaş ve üzeri çocukların kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Çocuklar Mbot sayesinde algoritma mantığını geliştirebilmektedir. Sonrasında kod yazmayı da kolaylıkla öğrenebilirler. Mbot ile neler yapılabilir diye sorulacak olursa; program yazmayı biliyorsanız Mbot’unuzu oluşturduğunuz program ile otonom olarak hareket ettirebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile bir araya gelerek kendi robotlarınızı yarıştırabilirsiniz. Akıllı telefonlardan kumanda edilmelerini sağlayarak çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Çeşitli bağlantı paketleri satın alarak robotunuzu kedi haline getirebilirsiniz. Dans eden kedi, başını sallayan kedi ve ışık yayan kedi gibi farklı hareketleri yapabilecek robot projeleri oluşturabilirsiniz. Robot kitini monte ettikten sonra farklı projeler oluşturulabildiğinden dolayı çocukların kullanılması önerilmektedir. Okullarda bunun ile ilgili sınıflar açılmaktadır. Küçük yaşlardan itibaren bu tarz programlamaları deneyimleyen çocuklar ileride devam etmek isteyebilir. İlgi alanını keşfetmesine yardımcı olan bir üründür. Mbot robot kolay programlanabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede çocuklar el becerilerini geliştirebilmektedir. Mbot yalnızca 45 parçadan oluşmaktadır. Bunun sebebi çocukların parçaları 10 dakika gibi kısa bir sürede monte etmesi ve bu sayede başarı duygusunu hissedebilmesidir. Böylelikle robotik ve kodlamaya olan merakları artabilir. Robotun kurulumunu tamamladıktan sonra bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon ile Bluetooth bağlantısı kurarak robotu kullanmaya ve kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Mbot Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Mbot Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Robot ve programlama günümüz teknolojisinde oldukça gelişmiştir. Birçok insan robotlar ile ilgilenmekte ve kendini bu konuda geliştirmektir. Çocukların bile deneyimleyebileceği bir hale gelmiştir. Mbot ise 7 yaş ve üzeri herkesin tecrübe edebileceği bir robotik kittir. Üç farklı grafik programlanın birleşmesinden oluşmaktadır. Kolay bir şekilde programlanabildiği için çocukların da kullanması mümkündür. Mbot ayarlama bakımından oldukça kolaydır. Günümüzde yer alan en yaygın ve basit programlama dili olarak bilinen Scratch ile programlanabilmektedir. Dilerseniz içerisinde bulunan Arduino kartını programlayarak kontrolünü sağlayabilirsiniz. Robotik kitte bulunan mCore kartı Arduino tarafından desteklenmektedir. Böylelikle Scratch ya da herhangi bir hazır programa bağlı kalmadan istediğiniz programı yazılımını yaparak robota farklı özellikler ekleyebilirsiniz. Kolay bir şekilde prototiplenebilmektedir. 45 parçadan oluşan robotik kit demonte bir şekilde elinize ulaşmaktadır. Mbot kurulum yönergeleri takip ettiğiniz sürece zorlanmanıza sebep olmayacaktır. Çocukların da monte edebilmesi için kolay bir şekilde hazırlanmıştır. 10 dakika gibi kısa bir sürede montajını gerçekleştirebilirsiniz. Mbot uygulamaları oldukça çeşitlidir. STEM adlı öğretim modeli fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. STEM öğrencileri farklı düşünme biçimlerine ve çeşitli süreçlere yeni çözümler getirme becerilerini arttırmak için bulunmaktadır. Bu öğretim modeli için özel olarak hazırlanan eğitim kitleri ve deneyler mevcuttur. Mbot robotik kiti de bu eğitim modelinde kullanılabilmektedir. Robotik kit ile çocuklar tasarlamak istedikleri projeleri hayata geçirebilmektedir. Bu sayede kendi tasarladıkları ve ürettikleri projeler ile başarı hissini tadabilmektedirler. Günümüz eğitim müfredatlarında çocukların yeni projeler ve işler üretebilmesi için eğitimler uygulamalı olarak verilmektedir. Mbot sayesinde çocuklar ve öğrenciler uygulamalı eğitim alabilmektedir. Yalnızca eğitim kurumlarında değil evinizde de robotik kitleri kurup kullanabilirsiniz. Çocuğunuz ile birlikte bir aktivite olarak Mbot montajını gerçekleştirdikten sonra robot ile ilgilenebilirsiniz. Mbot’u kablosuz bir şekilde yönetebilirsiniz. Kablosuz haberleşme parçaları mBot 2.4GHz modülü ve Bluetooth bağlantısı olarak ikiye ayrılmaktadır. İkisini de dilediğiniz zamanlar değiştirerek kullanabilirsiniz. Bluetooth özelliği sayesinde tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonunuz ile Mbot’u kumanda edebilirsiniz. MakeBlock firmasının ürettiği Mbot yazılımsal, donanımsal ve elektronik becerileri açısından geliştirilebilmektedir ve geliştirilebilmesi için bu şekilde tasarlanmıştır. Temel hareket becerilerine sahip olan Mbot farklı çevre bilimleri eklenerek otonom olarak çalışma kabiliyeti de kazanabilmektedir. Mbot fiyat açısından da oldukça ideal bir seçenektir. Dileyen herkesin kendini geliştirebilmesi için tasarlanmıştır.

Scratch Programı ile Kullanabileceğiniz Mbot

Scratch Programı ile Kullanabileceğiniz Mbot

MakeBlock firması tarafından üretilen Mbot kullanan kişilerin kendilerini yazılımsal, donanımsal ve elektronik beceri açısından geliştirmesi için tasarlanmıştır. Parçalar halinde size ulaştırılan Mbot’u bir araya getirdiğinizde ortaya küçük ve sevimli bir robot oluşmaktadır. Robotun montajını tamamladıktan sonra Bluetooth ile bilgisayar ya da akıllı telefonunuza bağlayarak kontrolünü sağlayabilirsiniz. Mbot için gerekli programlar arasında Scratch yer almaktadır. Scratch herkesin kullanabileceği kolay bir programlamadır. Bu yazılım platformunu kullanarak robotu dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Robotunuza sensör, ışık, ses gibi farklı parçaları da eklenti paketi olarak satın alabilirsiniz. Böylelikle robota farklı özellikler eklemek mümkün hale gelmektedir. Karmaşık bir yapısı olmayan robot daha çok çocukları hedeflemektedir. Kodlama ve yazılımın da yükselişe geçmesi ile birlikte Mbot robotik kitleri popüler olmaya başlamıştır. Kodlamaya yeni başlayanlar için oldukça kullanışlı bir üründür. Yazılımları ücretsiz olduğu için kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Scratch, Arduino ve robotik kodlama temellerini esas alarak üretilen bir eğitim modelidir. Demonte haldeki Mbot parçaları bir araya getirdikten sonra programlayarak pek çok işlevi yerine getirmesini sağlayabilirsiniz. Scratch ve farklı programlar ile kodlamalar yapabilirsiniz. Çocukların programlamayı öğrenebilmesi ve ilgilerini çekmesi için tasarlanmış bir projedir. Bu yüzden kurulumu da oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Çocukların kısa sürede parçaları birleştirebilmesi için basit şekilde tasarlanmıştır. Robotun hâlihazırda bulunan haline fazladan donanım ekleyerek hayal gücünüzü de kullanarak farklı özellikler ekleyebilirsiniz. Bunun için eklenti paketleri de yer almaktadır. Eklentiler sayesinde robota sensör, ışık gibi farklı kabiliyetler kazandırabilirsiniz. Mbot çizgi izleyen robota dönüştürülebilir. Bu sayede robotlar daha eğlenceli hale gelmektedir. Mbotları bir araya getirerek yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra robotu çeşitli şarkılara göre dans ettirebilirsiniz. Çocuğunuzun robotlara karşı bir ilgisi varsa hediye olarak Mbot robotik kit almayı düşünebilirsiniz.

Resimli kılavuza sahip olan Mbot’u montajlama işlemi de kısa sürmektedir. Programlama ve donanımsal açıdan basit bir yapıya sahip olan Mbot robot seti yeni başlayan bireylerin ilgisini çekmek ile birlikte merak duygusunu da arttırmaktadır. Az parçadan oluşması ve hızlı bir şekilde monte edilebilmesi de avantajlar arasında yer almaktadır. İsteğinize göre bilgisayar ya da tabletten kodlama yapmaya da başlayabilirsiniz. Mbot kolay programlanabilme özelliğine sahip bir robotik kittir. Temel robotik ve elektronik altyapısı bulunmaktadır. MakeBlock firması Mbot’u çocukların el becerilerini geliştirmesi ve kodlama adına tecrübe kazanabilmesi için üretmeye başlamıştır. Bu yüzden karmaşık bir yapıya sahip değillerdir. Mbot kodlama için atılabilecek güzel bir adımdır. Basit ve kolay kullanımı ile çocukların bile küçük yaşta öğrenebileceği ve kodlamaya dair tecrübe kazanabileceği bir sisteme sahiptir. 40 ile 45 arasında parçası bulunan robotu birleştirdiğinizde küçük ve sevimli bir robot ortaya çıkmaktadır. Robotun temel hareket kabiliyetleri geliştirilmeye açıktır. Scratch, Robotik ve Arduino platformlarının birleşmesi ile oluşturulmuştur. Fakat isterseniz modifikasyon yaparak ve farklı çevre birimleri ekleyerek otonom çalışma yeteneği kazandırabilirsiniz. Robotta 2.4GHz kablosuz haberleşme ve Bluetooth olacak şekilde iki farklı sürüm yer almaktadır. Mbot Bluetooth sayesinde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan kontrol edilebilmekte ve programlanabilmektedir. Birden fazla kişinin bulunduğu ortamda Bluetooth cihazının çalışması ile sinyal karışımı olmaması için 2.4GHz sürümünden faydalanabilmek mümkündür. Fakat tek başınıza kullanacaksanız Bluetooth sistemini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çocukların eğlenceli vakit geçirdiği LEGO ile Mbot’u bir araya getirerek çocuğunuz için verimlilik sağlayabilirsiniz. Mbot robotik kiti aldığınızda gelen kutunun içinden motorlar, tekerlekler, kontrol kartı, robotun ana gövdesi, kızılötesi uzaktan kumanda, ultrasonik sensör, çizgi izleme pisti ve montaj için kılavuz yer almaktadır. Robot demonte şekilde geldiği için kılavuzu kullanarak 10 ile 15 dakika içerisinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu sayede robota daha çok ilgi duymaktadır. STEM adlı öğretim modelinde öğrencilerin uygulamalı olarak deney ve projeleri görmesi hedeflenmektedir. Bunun için eğitim kurumları maker sınıfı gibi atölyeler kurmaktadır. Bu sayede küçük yaştaki çocukların robotik ve kodlama alanlarında gelişmesi amaçlanmaktadır. Mbot da bu öğretim modelinde kullanılması için hayata geçirilmiş bir plandır. Mbot gerekli programlar arasında Scratch bulunmaktadır. Bunun yanı sıra farklı programları da isteğe bağlı olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Mbot farklı programlara açık bir üründür. Bu sayede kullanan kişiler birçok farklı işlevi ve hareketi robota yaptırabilmektedir. Bunun amaçlarından biri çocukların robotik kodlamaya daha çok yönlenmesidir. Mbot’un arayüz programlanması MBlock ile yapılmaktadır. MBlock uygulamasının Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Bu sayede uygulamayı kolaylıkla ana dilinizde kullanabilirsiniz.

Çeşitli Programlamalara Uygun Mbot Robotik Kitler

Çeşitli Programlamalara Uygun Mbot Robotik Kitler

Programlama ve donanımsal olarak kolay bir sisteme sahip olan Mbot, bu alanda ilgili olan kişilerin başlangıç yapması için güzel bir seçenektir. Mbot, bir mobil robotun yerine getirebileceği işlevleri ultrasonik engel sensörü, çizgi sensörü ve kablosuz haberleşme modülü sayesinde kolaylıkla halledebilmektedir. Mbot seti içerisinde yer alan mCore kartı sayesinde robota farklı sensör ve parçalar ekleyebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra mCore kartında uyumlu bağlantılar yer alıyorsa robotunuza LEGO parçalarını kolaylıkla bağlayabilirsiniz. LEGO ve mBot’un bir araya gelmesi çocuklar için robotu daha eğlenceli hale getirmektedir. STEM adlı öğretim modeli özellikle son zamanlarda çocukların gelişimi ve eğitimleri için atılmış önemli bir adımdır. STEM sayesinde çocuklar teknoloji hakkında bilinçlenmektedir. Öğretim modeli çocukların mekanik alandaki el becerileri, kontrol ve bilgisayar sistemlerindeki deneyimlerinin artmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra küçük yaşlardan itibaren robotik sistemlerin mantığının ne olduğunu anlayacak seviyeye gelmektedirler. Böylelikle bu alanlara ilgilerini küçük yaşta keşfedebilir ve gelecek planlarına dahil edebilirler. Mbot ile yarışmalar düzenlenmektedir. Akıllı cihazlara bağladıktan sonra robotunuzun dans etmesini, futbol oynamasını ya da başka bir robot ile güreşmesini sağlayabilirsiniz. Mbotlar pek çok aktivite yapabilmektedir. Scratch ile etkileşimini sağladıktan sonra programda yer alan senaryo ve oyunları robota uygulayabilirsiniz. Robotta yer alan çizgi izleme özelliği sayesinde çizgi izleyen robot yapabilmeniz mümkündür. Robotunuzun kontrolünü bir televizyon kumandasına ya da robot ile uyumlu bir kumandaya bağlayabilirsiniz. Diğer Mbotlar ile birlikte koordine hareketler yapmasını sağlayabilirsiniz. Mbot robotik kitler kullanan kişileri özellikle de çocukları eğlendirmekte ve keyifli vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Mbot kullanımı oldukça basit olan bir robotik kittir. Özellikle çocukların robot ve programlama gibi alanlara ilgisinin artması ve kendilerini geliştirebilmeleri için tasarlandığı için basit bir şekilde tasarlanmıştır. Demonte halde gelen robotun az sayıda parçası bulunmaktadır ve bu parçaları birleştirmek 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. Böylelikle çocuklar robot parçalarını birleştirmek istediğinde zorlanmadan montaj işlemini halledebilmektedir.

Sonrasında uzaktan kumandası ile robotu kullanmaya başlayabilir. İsteğinize bağlı olarak bilgisayar ya da tabletten kolayca kodlama yapmaya başlayabilirsiniz. Yazılıma dair pek bilginiz olmasa bile basit bir şekilde proje oluşturabilirsiniz. Çocuklar algoritma mantığını geliştirdikten sonra kod yazmaya başlayabilmektedir. Mbot, yazılım ve donanım açısından açık kaynaklıdır. Bu sayede kullanan herkesin modifikasyon yapmasına izin vermektedir. Robotlar birçok kişinin ilgisini çeken ürünler olmaktadır. Teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte robotlar oldukça gelişmiştir ve gelişmeye devam etmektedir. Birçok farklı işleve sahip olan robotlar yaş fark etmeksizin insanların ilgi alanlarına dahil olmaktadır. Programlama ve donanımsal sistemler ile çalışan robotlar basit ve rahat kullanıma sahip olan modeller de içermektedir. Çocukların programlama, yazılım ve kodlamada kendilerini geliştirebilmeleri için üretilen Mbot da basit ve rahat kullanıma sahip olan robotlardan biridir. Aslında robotik kit olarak bilinmektedir. Çünkü satın aldığınızda size gelen kutunun içinde montajı yapılmamış bir robot gelmektedir. Aldığınız robotik kitin parçalarını monte etmeniz gerekmektedir. Sonrasında kurulumunu yapabilirsiniz. Montajın kolay olmasının sebebi çocukların da başarı ile tamamlayabilmesi içindir. Bu sayede hevesleri kırılmaz ve daha çok merak ederler. Robotta yer alan mCore kartı sayesinde çeşitli sensörler ve parçalar kolayca eklenebilmektedir. Mbot renk sensörü, çizgi sensörü gibi farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri kullanarak robotunuzun farklı işlevlerini gözlemleyebilirsiniz. Robottan ayrı olarak satılan farklı eklenti paketleri ile robota interaktif ışık, başını sallayan kedi, dans eden kedi, antenli araba gibi işlevler ekleyebilirsiniz. Bu eklenti paketleri sayesinde robot daha eğlenceli hale gelmektedir. Bunun yanı sıra robot LEGO parçaları ile de uyumludur. LEGO ile robotunuzu birleştirerek robota farklı özellikler kazandırabilmek mümkündür. Bu sayede çocuklar da ilgi göstermektedir. İlgileri devam ettiği süreçte algoritma mantığını geliştiren bir çocuk sonrasında kod yazmayı da öğrenebilmektedir. Böylelikle çeşitli projeler de geliştirebilmektedir. Donanım ve programlama açısından basit olan Mbotlar yeni başlayanlar için ideal bir seçenektir. Çeşitli Mbot ayarları bulunmaktadır. Bu ayarları dilediğiniz gibi aktifleştirerek robotunuz ile ilgili bilgiler alabilir ya da farklı becerilerini ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde robotu daha rahat bir şekilde keşfedebilirsiniz. Yazılım bilmeseniz bile sürükleyip bırakılan bloklar ile kendi projelerinizi oluşturabilirsiniz. Kendinizi geliştirdikten sonra çeşitli modifikasyonlar da gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Mbot robotik kiti kendiniz ya da çocuğunuz için tercih edebilirsiniz. Kodlama ve yazılıma ilgisi olan herkesin kendisini geliştirebilmesi için güzel bir başlangıç olmaktadır. Siz de Mbot robotik kitini Trendyol’dan hemen sipariş edebilirsiniz.