placeholder
"

Mercimek

" araması için 2616 sonuç listeleniyor
Migros Kırmızı Mercimek 1000 g
MigrosKırmızı Mercimek 1000 g
(656)
Kırmızı Mercimek 1000 g
18,50 TL
Sepete Git
Migros Yeşil Mercimek 1000 g
MigrosYeşil Mercimek 1000 g
(574)
Yeşil Mercimek 1000 g
22,25 TL
Sepete Git
Migros Kırmızı Mercimek 2500 g
MigrosKırmızı Mercimek 2500 g
(578)
Kırmızı Mercimek 2500 g
45,90 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mercimek

Besin Değeri Yüksek Olan Mercimek

Mercimek sağlığa yararlı yanları ile ön plana çıkar. Besin değeri yüksek olduğu için doyurucu bir üründür. Mercimek bol liflidir ve her insan için vazgeçilmez ürünler arasında yer alır. Özellikle kış aylarında çorba yapımında kullanılan malzemelerin başında bulunur. Ürün farklı kilogram paketleri ile satışa sunulur. İhtiyacınız doğrultusunda olan paketleri seçip taze bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Aile bireyleriniz için daha besleyici ve sağlıklı olan bu ürünü tercih ederek onları kışın daha doyurucu olan bu lezzetle tanıştırabilirsiniz. Mercimek fiyat açısından oldukça uygun maliyetle sayfamızda yer alır. Satın alma aşamasında hiç zorlanmadan alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Sayfada stoklanan tüm ürünler taze bir şekilde reyonda yerini alır. Her biri son kullanma talimatları dikkate alınarak sizlere sunulur. Böylece alım aşamasında tarihi geçmiş olan bir ürüne sahip olmazsınız. Ayrıca alışveriş esnasında ürün özelliklerini incelediğiniz sırada son kullanma ve ilk üretim tarihi de karşınıza çıkar. Bunları dikkate alarak alışverişinizi en sağlıklı şekilde yapabilirsiniz. Her bir ürün sayfada yerini almadan önce gerekli kontrollerden geçerek sizlere ulaşım sağlar. Böylece her zaman daha sağlıklı ürünlerle beslenmenize önem verilir. Gerekli onayı alan ve kontrolleri yapılan ürünler nefis lezzetleriyle sizler için listelenir. Ürün belli bir süreyi aştıktan sonra küflenme veya başka sorunlara neden olur. Bu yüzden sayfamızdaki her ürün ilk üretim tarihi dikkate alınarak en erken tarihte sizlere sunulur. Böylece mercimeği aldıktan sonra kullanmasanız bile uzun süre bekletme şansınız olur. Mercimekler steril bir şekilde paketlenerek satışa sunulur. Paketleme fabrika tarafından yapıldığı için hiçbir elin değmesi söz konusu değildir. Her aşamada daha temiz ve steril bir hale getirilerek sizlere sunulur. Böylece güvenilir bir şekilde bu besinlere sahip olabilirsiniz. Size sunulan tüm ürünler ihtiyacınızı karşılayacak bir niteliğe sahiptir. Besin değeri yüksek olan bu gıdaların bol bol tüketilmesi için gerekli ihtiyacı kolayca temin edebilirsiniz. Trendyol ile her birini inceleyerek sağlığınıza gereken önemi verebilir ve besin değeri yüksek olan bir ürüne sahip olarak yaşamınıza bu açıdan kalite katmaya başlayabilirsiniz.

Besin Değeri Yüksek Olan Mercimek

Sağlığınıza gereken önemi vermeniz için belli başlı besinlere ihtiyaç duyarsınız. Bunlardan biri de mercimektir. Özellikle lif açısından Mercimek faydaları ön planda bulunur. Diyabet hastaları gibi farklı rahatsızlıkları olan kişiler için de bu besin oldukça faydalıdır. Özellikle kas yapısı ve iskelet sistemi için güçlendirici bir etkiye sahiptir. Mercimek bir protein deposu olduğu için kasları en kısa sürede güçlendirerek gerekli etkiyi anında sağlar. İçeriği zengin lif ile dolu olduğu için kan şekerinin istenilen seviyelerde olmasına da yardımcı olur. Kolesterol düşürücü etkiye de sahip olduğu için kötü kolesterolü azaltmada oldukça etkilidir. Kolesterol her zaman belli bir boyutta olmalıdır. Bunu ise en iyi yapan besinlerden biridir. Kalp hastası olanlar ve felç riski taşıyanlar için oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Kalp sağlığını destekleyen bir etkiye sahip olduğu için uzmanlar tarafından bolca tüketilmesi tavsiye edilir. Özellikle folat kalp rahatsızlığı riskini tamamen ortadan kaldırır. Aynı zamanda enerji verici bir besindir. Eğer kendinizi uyuşuk ve halsiz hissediyorsanız mercimeği tüketmeye başlayabilirsiniz. Yine metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye de sahiptir. Ayrıca kanserle mücadele etmesiyle de son yıllarda öne çıkan bir besindir. Az miktarda ihtiyacı olanlar için mercimek 1 kg olarak hazırlanan paketlerde satışa sunulur. Genelde gıdaları az almayı tercih edenler için 1 kg lık paketler ön plana çıkar. Paket miktarı daha az olduğu için fiyat açısından da daha uyguna gelir. Böylece birçok ürünü küçük miktarlı paketlerde aynı anda satın alabilirsiniz. Ayrıca hiç mercimek tüketmeyenler ya da yemeyi sevmeyenler için bu küçük paketler kurtarıcıdır. Az miktarda da olsa bu gıdadan yararlanabilir ve sağlığınız için gerekeni yapabilirsiniz. 1 kg’lık paketlerde ister yeşil isterseniz de kırmızı mercimek bulabilirsiniz. Sahip olduğunuz bu gıdalarla doyurucu yemekler yapabilir ve vücut için ihtiyacınız olan protein miktarını tedarik edebilirsiniz. Vücut, proteini birçok besinden tedarik edebilir ancak mercimekten tedarik edilen protein miktarı oldukça yüksektir ve etkili sonuçları sizlere sunar. Bu yüzden günümüzde birçok uzman tarafından tüketimine çokça önem verilir. Bu gıda protein ve lif açısından sağladığı faydalardan daha fazlasına da sahip. Yapılan araştırmalara göre kanserle mücadele de etkili olan besinler listesinde yer alıyor. Bu ve daha birçok sorun için bu gıdanın tüketimine önem verebilir ve mutfağınızda ona her zaman yer açabilirsiniz. Vücut her besine olduğu gibi mercimeğe de ihtiyaç duyar. Sizler kişisel sağlığınız için bu ürünü tüketmeye önem vererek uzun vadede birçok kalıcı sorunun da önüne geçebilirsiniz. Vücudun ihtiyaç duyduğu besin oranları için hayatınızda tahıllara yer vererek sağlığınızı sürdürülebilir ve güçlü bir zemine oturtabilirsiniz. Trendyol’da mevcut olan tüm mercimek çeşitlerini inceleyip ihtiyacınız doğrultusunda hızlıca sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı ve Tüketilebilir Mercimek Çeşitleri

Sağlıklı ve Tüketilebilir Mercimek Çeşitleri

Kuru baklagiller içinde özel bir yere sahip olan bu ürün mutfağın vazgeçilmezi olanlar arasında yer alır. Mercimek tohumları yeşil, sarı, turuncu, kahverengi ve daha farklı renklere sahip olabilir. Bazıları daha yassı iken bazısı yuvarlak olarak karşınıza çıkar. Mercimek türleri arasında en çok tercih edilenler kırmızı, yeşil ve sarı olanlarıdır. Yeşil türünün tercih edilme sebebi kaynadıktan sonra kolay kolay dağılmamasıdır. Tane olacak şekilde kendi öz halini korur. Salata ve pilavlarda sıkça kullanılır. Protein değeri yüksek bir tahıldır. Kırmızı ve sarı türlerinde bulunan protein oranları yeşile kıyasla birbirine daha yakındır. Kırmızı mercimek nişasta bakımından çok zengindir. Çorba olarak çokça tüketilir. Böyle kullanılması halinde sadece 10 dakika pişmesi yeterlidir. Salata ve köftelerde de çokça bu türe yer verilir. Sarı türünde de aynı şekilde nişasta oranı oldukça yüksektir. Sarı türü haşlandığı zaman kolayca dağılan bir yapıya sahiptir. Çorba ve püre yapımında çokça bu türden yararlanılır. Sadece 8 dakika pişmesi yeterlidir. Çorba ve salatarlarla uyumludur. Kolaylıkla dağılmaz bir özelliğe sahiptir. Ya da siyah türüne yönelerek yeni bir tada da merhaba diyebilirsiniz. Mutfaklara yeni giren bu tür oldukça sık kullanılıyor. Mercimek renkleri bulunduğu bölgeye göre farklılık gösterir. Her ürünün yeşil ya da sarı olarak renklenmesi bölgesel olarak sağladığı renk pigmentiyle alakalıdır. Çünkü birçok bölgede bu baklagiller oldukça fazla yetişir. Bu da renk farklılığının oluşmasına neden olur. Böylece bu gıda içinde birden fazla renge sahip olan zengin ürün çeşitliliği karşınıza çıkar. Daha besleyici ve sağlığa yararlı olan bu gıdaları tüketerek vücudunuza gereken önemi verebilirsiniz. Her biri farklı gramaja sahip paketlerde satışa sunularak ihtiyacınız doğrultusunda tedarik etmeniz sağlanır. Gramajlı paketler steril bir ortamda muhafaza edildiği için en yüksek kalitede sunulur. Sizler de tedarik ettiğiniz bu ürünleri serin ve kuru yerde saklayarak uzun ömürlü olarak tüketmeye başlayabilirsiniz. Sağlıklı besin tüketimi için bütün çeşitlerini Trendyol’dan sahip olarak en güzel ve lezzetli yemekleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Besin Değeri Yüksek Olan Baklagiller

Besin Değeri Yüksek Olan Baklagiller

Sağlıklı beslenmeniz adına birçok gıdayı tüketmeniz önem taşır. Bunlardan biri olan mercimek ile hem daha doyurucu hem de sağlığa yararlı olan bir gıda tüketebilirsiniz. Mercimek 25 kg daha büyük paketlerde sizlere sunulur. Genellikle büyük çaplı paketler daha çok kış mevsimine girmeden önce alınıp evde stok edilir. Sizler de kış için gerekli olan gıda stoğunu bu büyük paketlerde sayfamızdan yapabilirsiniz. Ayrıca büyük çaplı paketlerde satın alınan gıdalar daha tasarruflu olur. Üstelik kampanyalı fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte 25 kg lık paketler uzun süreli bir kullanım alanına sahip olduğu için bu ürünlerde tarih her zaman önem taşır. Büyük çaplı paketlerde tarih konusunda gerekli hassasiyet yer alır. Tarih açısından uzun bir zaman dilimini içeren son kullanım süreleri mevcuttur. Yani 2020 yılında aldığınız bir ürün 2022 ya da 2024 yılına kadar son kullanma süresi ile sizlere sunulur. Mercimek 10 kg olarak paketlerde satışa sunulur. Bu alanda birçok gramaj farkı taşıyan paket çeşitliliği mevcuttur. İhtiyacınız ne ise ya da ne kadar tüketecek iseniz ona uygun paketler tüketiciler için çeşitlenir. Böylece sadece tüketeceğiniz kadar gramaja sahip olursunuz. Her paket belli tarih aralıklarına sahiptir. Böylece son kullanma aşamasında hiç sorun yaşamadan gıdanızı uzun süreye yayacak şekilde kullanabilirsiniz. Eğer 4 kişilik bir aileyseniz 10 kg lık paketler tam da size göredir. Ayrıca mercimek yemeyi seviyorsanız, bu ürünü bir kaç aya yayacak şekilde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Üstelik büyük çaplı paketlerde ürünün çokluğundan kaynaklı bir tozlanma da yaşanmaz. Her gıda kaliteli bir üretimden geçtiği için böyle bir sorun oluşmaz. Böylece gönül rahatlığı içinde nefis yemekler yapmaya başlayabilirsiniz.

Besleyici Yöne Sahip Olan Mercimekler

Besleyici Yöne Sahip Olan Mercimekler

Dört mevsimde doyurucu ve sağlıklı olarak tüketilen bu gıda ürünü, vücudun önemli bileşenlerini oluşturur. Mercimek özellikleri arasında yer alanlar ilk olarak bitkinin fiziksel yapısı dikkat çeker. 20 cm ve 70 cm aralığında bir uzunluğa sahiptir. Yumuşak ve ince gövdeli bir bitkidir. Bu gıdanın zayıf ve ince bitki kökü vardır. Gövdesi de oldukça narindir. Çiçekleri yaprak altında çıkmaya başlar. Yassı bir şekil alanlar için bunlar yarım santim çapında ve diske benzer bir görünüme sahip olurlar. Tek yıllık sebzeli bitkiler ailesindendir. Özellikle taze olanlar daha canlı renge sahiptir. Kırmızı bir mercimeğin rengi tazeyken daha kırmızı görünür. Yeşil mercimek baklagil familyasından olan ve besleyici yönü ile ön plana çıkan bir gıdadır. Protein, vitamin ve mineral bakımından çok zengindir. Tüm bunlarla beraber tok tutması ile kilo vermeye de yardımcı olur. A, B, K ve C vitamin gruplarını kendinde barındırır. Ayrıca sodyum, fosfor, çinko, potasyum ve kalsiyum açısından da çok zengindir. İçeriğinde yer alan bu vitaminler sayesinde de metabolizmayı hızlandırır. İyi bir folik asit kaynağı olarak öne çıkar. Bağışıklığı güçlendirmede etkilidir. İçinde yer alan yoğun lifler sayesinde bağırsakları tertemiz eder. Demir bakımından da zengin olduğu için vücuda enerji verip halsizlik ve yorgunluğu giderir. Bu özel ürün her çeşidi ile sizlere sunulmayı bekler. Sizler de sağlığınızı korumaya devam etmeyi düşünüyorsanız bu gıdaya sahip olabilirsiniz. Böylece hem kendinizin hem de ailenizin sağlığını düşünerek onlara faydalı bir şeyler yapma şansınız olur. Mercimek birçok yemeğe konulduğu için farklı gıdalarla birleştirerek daha sık tüketmeye de başlayabilirsiniz. Trendyol ile bu zengin gıda içeriğine dilediğiniz zaman sahip olup sağlıklı yemekler yapmaya başlayabilirsiniz.

Doyurucu Gıdalardan Biri Olan Mercimek

Doyurucu Gıdalardan Biri Olan Mercimek

Baklagiller arasında önemli bir değere sahip olan ürünün daha geniş bir şekilde hayatınıza alarak vücut için gerekli olan bileşenlere de sahip olabilirsiniz. Siyah mercimek sonradan çokça tüketilmeye başlanan bir üründür. Lif deposu olmasıyla öne çıkar. Diğer çeşitlere oranla daha ufak bir görünüme sahiptir. Ayrıca kanserden kalbe kadar birçok hastalığı önleyici desteği sağlar. Ülkemizde bu türe oldukça az rastlanır. Diğer adı Beluga olan bu gıda sağladığı lif ve vitaminler sayesinde sağlık için onarıcı bir etkiye sahiptir. Yetiştiği ana bölge Akdeniz’dir. Doyurucu olmasında içeriğindeki karbonhidratın da etkisi görülür. Organik mercimek içeriğinde yer alan yağ, karbonhidrat, protein ve lif sayesinde zengin besin değerine sahiptir. Yetişmeleri sırasında hormon içeren hiçbir ürün kullanılmadığı için organik ve sağlıklı olarak sizlere sunulur. Paketleri yaza ve kışa özel olarak steril bir şekilde yapılıp tezgahta yerini alır. İhtiyacınız doğrultusunda paketleri kilogram olarak satın alıp yararlanabilirsiniz. Paketler özel bir vakumla içinde hiç hava olmayacak şekilde kapatılır. Gıdalara el sürülmeden fabrikadan çıkarılarak sizlere sunulur. Böylece içerisinde hiçbir kalıntıya ve mikroba rastlamanız ya da hastalanmanız söz konusu olmaz. Ayrıca paketler özel bir hava ile vakumlandığı için havadan kaynaklı herhangi bir kir veya tozun girmesi de söz konusu değildir. Her ürün en steril şekilde paketlenip hazır hale getirilerek sizlere sunulur. Paketlerde tozlanma ve kabuklanma gibi fiziksel olarak görülen bir sorun da yaşanmaz. Paket içinde sadece gıdanın kendi kokusu olduğu için en steril şekilde evinize ulaşır. Daha sağlıklı ve hijyenik yemekleri temin ettiğiniz besinlerle en iyi şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Lezzetli bir mercimek için ihtiyacınız olan çeşidi tercih edebilirsiniz.

Trendyol’da Mercimek Çeşitleri

Trendyol’da Mercimek Çeşitleri

Her besinden olduğu gibi mercimekten de yararlanmanızda fayda vardır. Vücut her besinden gerekli payı sağlığı için alır. Trendyol'da mevcut olan bu gıdaya hayatınızda geniş bir yer açarak daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. 5 kg mercimek paketleri ve diğer kg çeşitleri ile sizlere sunulur. Genelde daha az tüketenler için uygun olan 5 kg’lık paketlerdir. Böylece mutfak ihtiyacınıza göre daha makul olan bu paketi satın alarak yemeğinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Trendyol'da bulunan her paket belli bir son kullanma tarihine sahiptir. Böylece sık sık tüketmeyi istemiyorsanız ürünü son kullanma tarihleri sayesinde uzun bir zaman dilimine yayarak tüketebilirsiniz. Her paket çeşidine göre tarihler baz alınıp uzun bir zaman dilimi içinde sizlere verilir. 5 kg lik bir paket için bu zaman dilimi en az 2 yılı bulur. Böylece uzun bir süre içinde tüketme şansınız da olur. Kırmızı mercimek bu alanda en çok tüketilen türlerin başında gelir. Çorbasından köftesine kadar birçok yemek için vazgeçilmez bir gıdadır. Zengin yemek çeşitliliğine sahip olduğu için kullanım alanı da geniştir. Ayrıca ülkemizde çokça yetiştiği için bu tür daha fazla ön plana çıkar. İçerik açısından zengin vitamin, mineral ve protein kaynağıdır. Baklagiller arasında bu zenginlikleriyle ön planda yer alır. Ayrıca vücut açısından birçok hastalığa da iyi geldiği için tercih edilmesinde artış yaşanır. Trendyol’dan bu gıdanın tüm türlerini sipariş verebilir ve anında besleyici ve sağlıklı bir yemeğe sahip olabilirsiniz. Her bir ürün farklı paketlerde belli kilolar dahilinde sizlere sunulur. Gereksiniminiz doğrultusunda bunlara sahip olabilirsiniz. Daha kaliteli ve güvenilir bir alışveriş için Trendyol’u tercih ederek ürününüze hızlıca sahip olabilirsiniz.