Fiyat
Yapıştırıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mermer Yapıştırıcı

" araması için 196 sonuç listeleniyor

Mermer Yapıştırıcı Çeşitleri ile Asla Yarı Yolda Kalma

Halk arasında mermer yapıştırıcı olarak bilinen bu ürün, reçine bazlı iki bileşenden oluşur ve oldukça kuvvetli bir yapıştırıcıdır. Polyester mermer yapıştırıcı da polyester reçine bazlı olup hassas malzemeleri kolaylıkla yapıştıracak güce sahiptir. Evinizde yer alan ve görünüşü ile şıklık yaratan mermer tasarımlarınızdaki hasarları tamir etmek için kullanılan mermer yapıştırıcı ürün yalnızca mermer değil aynı zamanda granit, traverten, doğal taş, suni mermer, ahşap, parke, karo mozaik, porselen, fayans, seramik, tuğla gibi malzemeleri de yapıştırmaya yarayacak şekilde tasarlanmıştır. Malzemeler arasında bulunan boşlukları da doldurmaya yarayan bu mermer yapıştırıcı, yatay ve düşey uygulamalar için kullanılmaktadır.

Mermer Yapıştırıcı Çeşitleri

Mermer Yapıştırıcı Çeşitleri

Granit mermer yapıştırıcı ürünü ile her türlü delik ve çatlakların tamiri, kopan parçaların yerine uygun bir şekilde yapıştırılması kullanılan macunumsu kıvam ile oldukça kolay olmaktadır. Aynı zamanda mutfakta iyi yapıştırılamayan mermer yapıştırıcıların kullanılması sonucu düşen evyeler için mermer evye yapıştırıcı kullanmanız malzemenin kullanım ömrünü uzatmanıza yarar sağlayacaktır. Mutfak evyesi düşebileceği gibi mutfak tezgâhında da zamanla meydana gelen çatlama ya da düşme gibi sorunlara karşı mermer tezgâh yapıştırıcısı kullanarak mutfak tezgahını sağlam bir hale getirebilirsiniz. Mutfakta hasarlı yüzeye uygulayacağınız mermer yapıştırıcının suya dayanıklı içeriklere sahip olmasına dikkat etmeniz yüzeyi uzun ömürlü kullanım açısından önemlidir.

Mermer Yapıştırıcı Renkleri

Mermer Yapıştırıcı Renkleri

Evlerde mutfak ve banyo tasarımlarında kullanılan mermer malzeme oldukça şık bir görüntü sunması ile tercih edilmektedir. Gerçek mermer kullanmak istemeyenler mutfak ve banyo tasarımlarında ve mobilyalarınız da dahi kullanabileceğiniz mermer desenli folyo yapıştırıcıları tercih edebilirsiniz. Zamanla mermer malzemede meydana gelen hasar, yıpranma ve kırılma gibi istenmeyen sonuçlara çözüm olarak piyasada bulunan mermer yapıştırıcı ürünü işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Mermer yapıştırıcı renkleri uygulanacak yüzeye göre farklılık gösterecek renk çeşitlerine sahiptir. En çok kullanılan ana renkler ise her alana kolayca uyum sağlamaktadır. Eğer siyah mermerden oluşan bir tasarıma sahip alanınız var ise siyah mermer yapıştırıcı kullanmak görüntü uyumu sağlaması açısından yararlı olacaktır. Aynı şekilde açık renk mermer tasarımına sahip alanlarda beyaz mermer yapıştırıcı kullanmak oldukça faydalı bir seçim olacaktır. Şeffaf mermer yapıştırıcı ise granit, doğal taş, suni mermer, seramik, tuğla, ahşap parke gibi hassas malzemelerde kullanılan bir yapıştırıcı ve dolgu malzemesi çeşididir. Hasar gören alanı belirleyip kullanacağınız malzemeye uygun rengi seçerek yapıştırıcı ve dolgu işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kırık mermer yapıştırıcı halk arasında akemi mermer yapıştırıcı olarak bilinen çift karışımlı bir yapıştırıcı olmasıyla kırık mermerleri hızlı bir şekilde yapıştırmaya yaracaktır.

Mermer Yapıştırıcı Kullanımı

Mermer Yapıştırıcı Kullanımı

Mermer taş yapıştırıcısı olarak bilinen yapıştırıcıların kullanımı oldukça kolaydır. Çatlak mermer yapıştırıcı işlemi dâhil kırık dökük her türlü yapıştırma işleminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek başınıza da rahat bir uygulama sunan mermer yapıştırıcı silikon ambalaja sahip olmasıyla kısa sürede tamir işinizi halletmenize yarar sağlayacaktır. Bununla beraber farklı modellerde ve kalitelerde bulunan yapıştırıcılar da mevcuttur. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanıma sahip yapıştırıcılar yapıştırıcı ana malzemesi ve sertleştirici başka bir malzemenin bir araya gelmesi oluşur. Yapmanız gereken şey bir aparat yardımıyla macun ve sertleştiriciyi karıştırmak. Devamında hazırlanan karışım hızlı donma etkisi gösterdiği için hızlı bir şekilde yapıştırılacak alana sürülür. Uygulamadan yaklaşık 30 dakika sonra yapıştırıcı tamamen taşlaşacak ve hasar gören yüzeyiniz sağlam bir şekilde varlığını sürdürmeye devam edecektir. Farklı kalitelerde ihtiyacınız olan alana göre farklılık gösterecek mermer yapıştırıcılarını bütçenize uyacak fiyat seçenekleri ile Trendyol’da bulabilirsiniz.

Mermer Yapıştırıcı Nasıl Kullanılır?

Mermer yapıştırıcı, başta mermer olmak üzere çeşitli doğal taşları yapıştırmak için kullanılır. Yapıştırma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak yüzeyin hazırlanması gerekir. İşlemin gerçekleştirileceği yüzeyin kuru ve temiz olmasına dikkat edilmesi önemlidir. Temizleme işlemi sırasında alkol bazlı bir solüsyon kullanılması önerilir. Mermer yapıştırıcıyı kullanmaya başlamadan önce üzerinde yazan talimatlar dikkatle okunur. Kullanım talimatına uyum sağlanması durumunda iki bileşen aktif hale gelir. Yapıştırıcı kullanıma hazırsa herhangi bir işlem yapmadan uygulamaya başlanır. Hazırlanan yapıştırıcı yüzeye ince bir tabaka halinde sürülür. Fazla ürün temizlenir ve düzeltme işlemi yapılır. Mermer yüzeyin kenarlarında kırık varsa ürün bu noktalara da uygulanır. Ambalajın üzerinde belirtilen süre boyunca beklenir ve ürünün tamamen kuruması sağlanır. Kuruma süresi yapıştırıcının markasına göre farklılık gösterebilir.

Mermer Yapıştırıcısı Kaç Saatte Kurur?

Mermer yapıştırıcısının kuruma süresi pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Bu faktörlerden ilki kullanılan ürünün yapısı ve uygulama şeklidir. Mermer yapıştırıcılar genellikle 24 - 48 saat arasında sertleşir. Bu süre zarfında tam kuruma gerçekleşir. Fakat bazı yapıştırıcılar daha kısa süre içinde kuruma özelliğine sahiptir. Sabitleyici ya da soğutucu spreyler, ürünün kısa süre içinde kurumasını sağlayabilir. Kuruma işlemi bu tarz malzemeler sayesinde birkaç saat içinde gerçekleşebilir. Süreye etki eden diğer faktörler ortamın sıcaklığı ve nem seviyesi olarak bilinir. Uygulamanın gerçekleştirildiği yerin soğuk ve nemli olması, kuruma süresinin uzamasına yol açar. Sıcak ve kuru ortamlarda ise kuruma işlemi daha hızlı gerçekleşir. Yüzey alanının büyüklüğü de kuruma süresine etki eden faktörler arasında yer alır.

Mermer En İyi Neyle Yapışır?

Mermer yapıştırmak için özel olarak üretilen ürünler bulunur. Bu ürünler, mermerin doğal yapısına uygun bir formülasyona sahiptir. Mermeri sağlam bir şekilde sabitlemesi sebebiyle tercih edilir. Farklı markalar tarafından satışa sunulan su bazlı pek çok mermer yapıştırıcı çeşidi bulunur. Bu ürünlerden bazıları ikili, bazıları ise tekli olarak sunulur. Kullanım şekline ve ihtiyaçlara göre seçim gerçekleştirilmesi önerilir. Bir diğer yapıştırma yöntemi ise epoksi reçinedir. Epoksi reçine, sağlam bir yapıştırma işlemi gerçekleştirmek için tercih edilir ve mermer yüzeylerde aktif olarak kullanılır. Mermer yapıştırıcısının şeffaf ve elastik bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Bu tarz ürünler mermerin doğal yapısına zarar vermeden uygulanır. Renk ve desenlerin bozulmasına neden olmaz.