"

Mermer Yapıştırıcı

" araması için 395 sonuç listeleniyor

Mermer Yapıştırıcı Çeşitleri ile Asla Yarı Yolda Kalma

Halk arasında mermer yapıştırıcı olarak bilinen bu ürün, reçine bazlı iki bileşenden oluşur ve oldukça kuvvetli bir yapıştırıcıdır. Polyester mermer yapıştırıcı da polyester reçine bazlı olup hassas malzemeleri kolaylıkla yapıştıracak güce sahiptir. Evinizde yer alan ve görünüşü ile şıklık yaratan mermer tasarımlarınızdaki hasarları tamir etmek için kullanılan mermer yapıştırıcı ürün yalnızca mermer değil aynı zamanda granit, traverten, doğal taş, suni mermer, ahşap, parke, karo mozaik, porselen, fayans, seramik, tuğla gibi malzemeleri de yapıştırmaya yarayacak şekilde tasarlanmıştır. Malzemeler arasında bulunan boşlukları da doldurmaya yarayan bu mermer yapıştırıcı, yatay ve düşey uygulamalar için kullanılmaktadır.

Mermer Yapıştırıcı Çeşitleri

Mermer Yapıştırıcı Çeşitleri

Granit mermer yapıştırıcı ürünü ile her türlü delik ve çatlakların tamiri, kopan parçaların yerine uygun bir şekilde yapıştırılması kullanılan macunumsu kıvam ile oldukça kolay olmaktadır. Aynı zamanda mutfakta iyi yapıştırılamayan mermer yapıştırıcıların kullanılması sonucu düşen evyeler için mermer evye yapıştırıcı kullanmanız malzemenin kullanım ömrünü uzatmanıza yarar sağlayacaktır. Mutfak evyesi düşebileceği gibi mutfak tezgâhında da zamanla meydana gelen çatlama ya da düşme gibi sorunlara karşı mermer tezgâh yapıştırıcısı kullanarak mutfak tezgahını sağlam bir hale getirebilirsiniz. Mutfakta hasarlı yüzeye uygulayacağınız mermer yapıştırıcının suya dayanıklı içeriklere sahip olmasına dikkat etmeniz yüzeyi uzun ömürlü kullanım açısından önemlidir.

Mermer Yapıştırıcı Renkleri

Mermer Yapıştırıcı Renkleri

Evlerde mutfak ve banyo tasarımlarında kullanılan mermer malzeme oldukça şık bir görüntü sunması ile tercih edilmektedir. Gerçek mermer kullanmak istemeyenler mutfak ve banyo tasarımlarında ve mobilyalarınız da dahi kullanabileceğiniz mermer desenli folyo yapıştırıcıları tercih edebilirsiniz. Zamanla mermer malzemede meydana gelen hasar, yıpranma ve kırılma gibi istenmeyen sonuçlara çözüm olarak piyasada bulunan mermer yapıştırıcı ürünü işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Mermer yapıştırıcı renkleri uygulanacak yüzeye göre farklılık gösterecek renk çeşitlerine sahiptir. En çok kullanılan ana renkler ise her alana kolayca uyum sağlamaktadır. Eğer siyah mermerden oluşan bir tasarıma sahip alanınız var ise siyah mermer yapıştırıcı kullanmak görüntü uyumu sağlaması açısından yararlı olacaktır. Aynı şekilde açık renk mermer tasarımına sahip alanlarda beyaz mermer yapıştırıcı kullanmak oldukça faydalı bir seçim olacaktır. Şeffaf mermer yapıştırıcı ise granit, doğal taş, suni mermer, seramik, tuğla, ahşap parke gibi hassas malzemelerde kullanılan bir yapıştırıcı ve dolgu malzemesi çeşididir. Hasar gören alanı belirleyip kullanacağınız malzemeye uygun rengi seçerek yapıştırıcı ve dolgu işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kırık mermer yapıştırıcı halk arasında akemi mermer yapıştırıcı olarak bilinen çift karışımlı bir yapıştırıcı olmasıyla kırık mermerleri hızlı bir şekilde yapıştırmaya yaracaktır.

Mermer Yapıştırıcı Kullanımı

Mermer Yapıştırıcı Kullanımı

Mermer taş yapıştırıcısı olarak bilinen yapıştırıcıların kullanımı oldukça kolaydır. Çatlak mermer yapıştırıcı işlemi dâhil kırık dökük her türlü yapıştırma işleminde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek başınıza da rahat bir uygulama sunan mermer yapıştırıcı silikon ambalaja sahip olmasıyla kısa sürede tamir işinizi halletmenize yarar sağlayacaktır. Bununla beraber farklı modellerde ve kalitelerde bulunan yapıştırıcılar da mevcuttur. Kaliteli ve uzun ömürlü kullanıma sahip yapıştırıcılar yapıştırıcı ana malzemesi ve sertleştirici başka bir malzemenin bir araya gelmesi oluşur. Yapmanız gereken şey bir aparat yardımıyla macun ve sertleştiriciyi karıştırmak. Devamında hazırlanan karışım hızlı donma etkisi gösterdiği için hızlı bir şekilde yapıştırılacak alana sürülür. Uygulamadan yaklaşık 30 dakika sonra yapıştırıcı tamamen taşlaşacak ve hasar gören yüzeyiniz sağlam bir şekilde varlığını sürdürmeye devam edecektir. Farklı kalitelerde ihtiyacınız olan alana göre farklılık gösterecek mermer yapıştırıcılarını bütçenize uyacak fiyat seçenekleri ile Trendyol’da bulabilirsiniz.