"

Mevlüt Örtüsü

" araması için 401 sonuç listeleniyor

Mevlüt Örtüsü Modelleri Trendyol'da!

Kadınlar için güzel giyinmek oldukça önemlidir. Girdiğiniz ortamda fark edilmek, şıklığınızdan söz ettirmek her zaman hoşunuza gidebilir. Katıldığınız davete uygun şekilde giyinmek ve uygun aksesuarlar ile göz doldurmak isteyebilirsiniz. Özellikle girdiğiniz kalabalık ortamlarda farklı olmayı tercih edebilirsiniz. Düğün, kına, mevlüt gibi özel davetlerde giydiğiniz kıyafeti tamamlayacak aksesuarın önemi büyüktür. Farklılığınızı bu aksesuarlar sayesinde vurgulayabilirsiniz. Kültürümüzde doğumlarda, düğünlerde, cenazelerde, önemli dini günlerde, ölüm yıldönümlerinde akraba, komşu ve arkadaşlar çağrılarak dini vecibelerin yerine getirildiği, yüksek katılımın sağlandığı mevlütler düzenlenir. Bu davetlere katılırken hem ortama uyum sağlamak hem de şıklığınızı tamamlamak için mevlüt örtüsü kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kullanımı açısından pratik olan mevlüt başörtülerini tercih ederek de özel davetlerde şıklığı yakalayabilirsiniz. Kullandığınız örtünün model ve rengi ortamdaki diğer kişiler tarafından dikkat çeker. Siz de tercih ettiğiniz seçenek ile göz alıcı olabilirsiniz. Kullanacağınız modelin rahat kullanım sağlaması karar aşamasında büyük rol oynar. Leke tutmaması, kolay ütülenebilir olması veya sık ütü istememesi aranan özelliklerdendir. Aynı zamanda hava geçirgen özellikte olması terleme yapmasını önler. Bu sayede yaz aylarında rahat kullanım sağlar. Kumaş özelliğine göre saçtan kaymaması istenilen özellikler arasındadır. Konforlu kullanımı yanında şık ve gösterişli durması, kombini bir bütün olarak tamamlaması istenir. El yapımı izlenimi veren ve size özel olarak hazırlanmış gibi duran hazır mevlüt örtüsü modellerine evinizin konforundan Trendyol aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Özenle Hazırlanan Mevlüt Örtüsü Seçenekleri

Özenle Hazırlanan Mevlüt Örtüsü Seçenekleri

Bazı mevlüt örtüsü çeşitleri el emeği olarak da üretilebilir. İğne oyası mevlüt örtüsü özellikle kadınların çok tercih ettiği modeller arasında yer alır. Gösterişli durması ve el emeği olması sebebi ile özel bir seçenek olan iğne oyalı modeller, birçok müşterinin severek kullandığı parçalar arasındadır. Her bir ilmeğinde özenli işçiliğin görüldüğü bu model ile şıklığınızı zarif bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Gelin mevlüt örtüsü olarak da kullanabileceğiniz oyalı modelleri özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. Bu ürünleri mevlütlerin yanı sıra namaz kılarken de namaz örtüsü olarak kullanabilirsiniz. İbadetinizi yaparken gösterdiğiniz özeni aynı şekilde kendinize göstererek bütünü sağlamış olursunuz. Kenarı oyalanmış namaz örtülerinin mevlüt, hatim duası gibi özel günlerde kullanımına sıkça rastlayabilirsiniz. Mevlüt namaz örtülerini tercih ederek şıklığınızı detaylandırmanız mümkündür. Kendiniz kullanmasanız dahi ihtiyaç halinde kullanmak üzere evinizde mutlaka bulunduracağınız bu modelleri misafirleriniz için özenle seçebilir ve muhafaza edebilirsiniz. Düğün hazırlıkları yapılırken bohçaların vazgeçilmezi olan mevlüt örtülerinden kullanım yerine göre çeşit çeşit seçebilir, yakınlarınıza hediye olarak verebilirsiniz. Kullanım ihtiyacınıza göre ürün kumaşını seçebilirsiniz. Sahip olduğu işleme, oya, güpür, nakış, boncuk gibi diğer özellikler de modellerin önemli kriterleri arasında yer alır. Günümüzde mevlütlerde kullanabileceğiniz ürün çeşitleri ve renkleri oldukça fazladır. Dini tören, doğum ve düğün gibi özel yerlerde beyaz renk, el emeği işleme, iğne oyalı modeller tercih edilerek zarif ve şık görüntü sağlanır. Siz de geniş ürün yelpazesine sahip mevlüt örtüsü modelleri arasından tercihinizi yapabilir, zarif şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Tüm seçenekleri filtreleme özelliği sayesinde dilediğiniz şekilde belirleyebilir ve istediğiniz ürüne zamandan tasarruf ederek ulaşabilirsiniz. Trendyol sayesinde bütçenize uygun olan mevlüt örtülerini kolayca bulabilirsiniz. Ürünün kullanım amacına göre de filtre özelliğinden yararlanabilir, uygun modeller arasından kolay tercih yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ürünleri Trendyol aracılığıyla inceleyebilir ve bütçeniz doğrultusunda bir karar verebilirsiniz. Aradığınız ürüne yüzlerce model arasından zevkinize ve bütçenize uygun olarak Trendyol’dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Her Ortama Uygun Mevlüt Örtüsü

Her Ortama Uygun Mevlüt Örtüsü

Kullanım alanı geniş olan ürünlerin geniş çeşit ve model yelpazesine sahip olması tercih edilir. Bu sayede hem renk hem de model olarak seçeceğiniz farklı ürünleri farklı ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mevlüt, namaz, gelin bohçalarında sıklıkla kullanılan modeller çeyizlerin olmazsa olmazıdır. Detaylarını özenle seçtiğiniz çeyizlik mevlüt örtüsü; gelin ve damat bohçalarını zenginleştiren ürünlerdir. Çeyiz için koyduğunuz mevlüt örtülerini farklı çeşitlerden seçebilirek bohçanızı renklendirebilirsiniz. Aynı zamanda kınada konuklarınıza dağıtmak için hediyelik mevlüt örtüsü tercih edebilirsiniz. Kullanım amacına göre seçeceğiniz mevlüt örtüleri; dokusuna, yapıldığı kumaşa, işlemesine ve rengine göre oldukça çeşitlidir. Çok tercih edilen modeller arasında olan şifon mevlüt örtüsü; leke tutmayan özelliği ile dikkat çeker. Çok hafif ve ince bir yapıya sahip olan şifon kumaş yaz aylarında kullanıma uygundur. Hava geçirgen özellikteki kumaşı sayesinde terletme yapmayarak konforlu kullanım sağlar. Bir diğer çok tercih edilen model krep kumaşına sahip olanlardır. Krep mevlüt örtüsü; akışkan, havadar, kullanışlı, benzersiz ve hafif dokuya sahiptir. Narin yapısı nedeniyle çoğu zaman hafif giyim çeşitlerinde tercih edilir. İçeriğindeki doğal malzemelerin fazla oluşu sayesinde hava geçirgenliği yüksektir ve yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Salaş, dökümlü ve esnek özellikte olmasının yanında kolay buruşmaz ve genellikle ütü istemez. Şık ve gösterişli olması ile de estetik bir görünüm sağlayarak beğenileri üzerine çeker. Dokusuna ek olarak çeşitli renk seçenekleri ile de şıklığınızı tamamlar. Uygun filtrelemeyi uygulayarak; siyah, kırmızı, mavi, pembe, krem rengi beyaz mevlüt örtüsü çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tasarımlarda kullanılan motifler genellikle dantel örneklerinden esinlenerek yapılan oyalardır. Trendyol’da yer alan Nakışlı, çiçekli, güpürlü, boncuklu mevlüt örtüsü çeşitleri de çok tercih edilen modeller arasındadır.

En Güzel Mevlüt Örtüsü Modelleri Trendyol’da!

En Güzel Mevlüt Örtüsü Modelleri Trendyol’da!

Ürün çeşitliliği fazla olan tekstil ürünlerinde fiyat belirlenirken kumaşın cinsi, işlemesi, sahip olduğu detaylar ve ebatları dikkate alınır. Oldukça fazla kullanım alanına sahip mevlüt örtüsü ölçüleri farklılık gösterir. 80 x 160 cm, 70 x 140 cm gibi ölçülerde bulabileceğiniz ürünler, kullanım alanına göre ebat değiştirir. Örneğin namazda kullanabileceğiniz mevlüt örtüsü 90 x 77 cm olabileceği gibi, iğne oyalı tercih edeceğiniz seçenekler 75 x 150 cm boyutunda olabilir. Mevlüt örtüsü fiyatlarının belirlenmesinde ebatı büyük rol oynar. Siz de seçtiğiniz ürünün sahip olduğu ebatlara dikkat ederek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Çeşitli modellerde olabilen bu ürünlerin oyalarına, işlemelerine göre de fiyatları değişkenlik gösterir. Oyasız mevlüt örtüsü fiyatları diğerlerine göre son derece avantajlıdır. Hediyelik olarak dağıtacağınız mevlüt örtülerini oyasız modeller arasından tercih ederek avantaj sağlayabilirsiniz. Standart olan oyasız modeller sade şıklığı ile pek çok kişiye hitap eder. Hediyelik mevlüt örtülerinizi rahatlıkla dağıtabilirsiniz. Seçeceğiniz mevlüt örtüsü modeline göre değişkenlik gösteren fiyatlar, bütçenize uygun seçimler yapmanıza yardımcı olur. El emeği ürünlerden herhangi birini hediye alabilir ya da kendiniz sahip olabilirsiniz. Ürünlerin hazırlığı için gereken zaman ve emek fiyat farklılığına neden olabilir. Yüzlerce modelin arasından tek olarak seçim yapabileceğiniz gibi fiyat olarak avantaj sağlayan setleri de tercih edebilirsiniz. Kombinlerin uyumuna dikkat ederek oluşturacağınız renk tonlarını dikkatle seçebilir ve her türde model renklerine ulaşabilirsiniz. Tek renkteki ve farklı renklerin bir arada kullanıldığı modeller arasında da fiyat farklılığı görülebilir. Ürünün şifon veya krep kumaş olması gibi unsurlar da fiyatını etkileyen faktörler arasındadır. Sizler de aradığınız ürün çeşidine Trendyol’da kolaylıkla ulaşabilir, her ortama uygun örtüleri bulabilirsiniz.