"

Midrange

" araması için 1854 sonuç listeleniyor

Midrange Modelleri ile Profesyonel Müzik Keyfi

Genellikle araçlarda tercih edilen midrange hoparlörler, müzik sistemi kurmak isteyenlerin tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Standart hoparlörlerden belli başlı farklılıkları bulunur. Bunlardan ilki standart modellerin donanımlarında sadece tweeter bulundurmaları olarak karşınıza çıkar. Tweeter hoparlörler, 3 kHz ve 20 kHz arasındaki tiz frekansları daha pürüzsüz şekilde sunar. Midrange ses sistemi içerisinde ise tüm sistem bir arada sunulur. Bu sistem içerisinde frekans ayırmaya yarayan crossover denilen elemanlarla birlikte tweeter ve midbas sistemleri bulunur. Bu nedenden ötürü tiz ve bas sesleri standart hoparlör sistemleri kadar net iletemeyen midrange, arabalarda sıkça tercih edilir. İsmini, yaklaşık 1 kHz frekansa sahip orta ses frekansı olarak bilinen bölgeden alan midrange hoparlörler, pek çok enstrümanın çıkardığı sesi yansıtır.

Midrange Nedir?

Midrange Nedir?

İnsan sesinin yer aldığı aralık olan orta frekansları yansıtmakta başarılı bir performans örneği sergileyen midrange set, hem müziğin, hem de sanatçı sesinin duyulmasına yardımcı olur. Bununla birlikte genellikle orta seslerin tabirinde kullanılan mid sesleri de ileten sistem; fon, vokal ve ambient sesleri iletebilir. Evinde veya arabasında temel seslerin rahat duyulabilmesi adına tercih edilen parçalar konforlu bir kullanım sunar. Genellikle sadece enstrümanın ve sanatçının sesini yansıtan hoparlörler, farklı boyutlarıyla her alana uyum sağlar. Kabin içerisindeki müzik deneyimini üst düzeye çıkarmak adına gerekli donanımı sunan ürünler, kompakt tasarımlarıyla beğeni toplar. Hoparlörler çalışma prensibi olarak; belirli frekans aralığında olan sesleri çıkartmak üzere tasarlanır. Seslerin iyi şekilde simüle edilebilmesi adına farklı özellikte ve tipte hoparlörlerin kullanılması önem arz eder. Oldukça donanımlı sistemlerde pes sesli enstrümanların ve sanatçıların duyulması için midbass hoparlörler üretilir. Daha tiz seslerin duyulması için ise midrange modeller sunulur. Midrange set çeşitlerinin en verimli çalışacağı frekans aralığı; çoğunlukla üflemeli çalgıların ve insan sesinin yer aldığı 400 Hz – 2,6 kHz aralığında bulunur. Tweeter görevi görmeyen midrange, sanatçının ve enstrümanın sesini vermek konusunda başarılı performans sergiler. Standart hoparlörler, çok yönlü olmalarıyla ön plana çıkar. Her ses frekansından belirli bir düzeyde yansıtan standart hoparlörler; bass, tiz ve mid sesleri maksimum düzeyde yansıtmaz. Yalnız mid sesleri yansıtan midrange ses sistemi, orta frekans aralığında sesleri oldukça net biçimde yansıtır. Amfi ile birlikte çalışması sonucunda çok daha verimli bir çalışma düzeneği sunan midrange, araçlarda sıkça tercih edilir. 5 kanallı güçlü bir amfi eşliğinde araç içerisinde müzik zevkine doyasıya varabilirsiniz. Model konusunda çeşitlilik gözlenen ürünler için, gerekli durumlarda destek ekipman sağlanır. Squawker olarak da bilinen hoparlörler orta menzilli sınıfta yer alır ve dengeli ses deneyimleri için sıkça tercih edilir.

Midrange Fiyatları

Midrange Fiyatları

Midrange hoparlör almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken belli başlı faktörler bulunur. Kullanacağınız alana ve boyuta göre karar vermeniz uzun ömürlü kullanımlar için önem arz eder. 16 cm midrange çap olarak araçlarda değerlendirebilecek seti müşterilere sunar. Amfi ile daha güçlü ses deneyimi sunan ürünler kaliteli ses performanslarıyla beğeni toplar. 20cm midrange 16 cm olan modelere göre biraz daha büyük olan ebatı ile ön plana çıkar. İhtiyacınız olan hoparlörün seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur kullanılan materyaller olarak karşınıza çıkar. Bazı modellerde dış kaplamanın altında sıkıştırılmış sunta bulunur. Kimi modellerde ise kumun sıkıştırılmasıyla oluşan bir malzeme dış kaplamanın altında yer alır. Bu kaplamalar renk alternatiflerini ve ürün kalitesini belirler. Araçların orijinalliği bozmadan kesintisiz ve güçlü ses deneyimleri sunan hoparlörler, genellikle oval olarak tasarlanır. Bu ovallik araçların içerisinde çok daha estetik bir görünümün oluşmasını sağlar. Oval midrange, araç içerisinde oldukça şık durur. Frekans aralığına göre tercih etmeniz gereken hoparlörler, koleksiyonunda midrange, araçlarda sık rağbet gören model olarak karşınıza çıkar. Midrange fiyatları, üretimde kullanılan malzemenin kalitesine ve boyuta göre değişkenlik gösterir. Frekans aralığı midrange ses sitemlerinde genel olarak benzer aralıkta yer alır. Çoğu midrange hoparlör 400 Hz – 2, 6 kHz aralığında bulunan sesleri iletir. Bu ses aralığında insan sesleri ve üflemeli çalgılar bulunur. Midrange ile birlikte araç içerisinde vokalisin sesiniz, çalgıların ezgisini rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Orta klasmanda her sesten biraz veren ürünler, son dönemde araçlarda hâkimiyet kurar. Küçük arabalarda kullanıma uygun 10 cm midrange, ufak ebatına karşılık güçlü performans sergiler. Bazı modellerle birlikte gelen amfiler, ses kalitesini iyileştirmek adına araçlarda sıkça kullanılır. Arabalarında modifiyeye önem gösteren kişilerin rağbet gösterdiği ürünler, uzun ömürlü olmaları sebebiyle ekonomik açıdan avantaj sağlar. Ayrıca; Trendyol üzerinden midrange yorum, midrange tavsiye ve midrange önerisi seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Trendyol’da Midrange Hoparlör

Trendyol’da Midrange Hoparlör

İki ana kategoriye ayrılan hoparlör çeşitleri; full range ve komponent olmak üzere incelenir. Tüm hoparlör ekipmanlarını ve ögelerini içeren full range bunları tek bir kabinde toplar. Full range hoparlörlerin araç içerisine yerleştirilmesi için aracın orijinal hoparlörleri çıkartılır. Yeni full range hoparlörler, kablo demetine bağlanarak monte edilir. Bir diğer kategori olan komponent hoparlörler ise araç içerisinde mümkün olan en kaliteli ses deneyimi yaşatmayı hedefler. Üstün bir tasarım örneği sergileyen bileşeni araçlara ek bir donanım sunar. Her biri birbiriyle uyum içinde çalışan komponent sistemi içerisinde midrange yer alır. Müziklerin daha gerçekçi olması, sanki konser alanındaymış gibi hissettirmesi için gereken kaliteyi yansıtan ürünler, seslerin derinlik kazanmasını sağlar. Birbirlerinden farklı kompakt tasarımları, araç içerisine uyum sağlayan yapıları ve estetik görünümleriyle kullanıcılarını memnun eder. Oldukça geniş bir aralığı bulunan midrange hoparlörlerde; boyut farkına dikkat ederek seçim yapmanız önem arz eder. Model ve marka çeşitliği, her ihtiyacı ve beklentiyi karşılamak üzere alternatifler üretmek adına artar. Bütçeler için uygun ve yüksek performans gösteren bir ürün ile kesintisiz müzik deneyimini her an yaşayabilirsiniz. Hoparlörlerin özellikleri arasında bulunan hassasiyet ve güç özelliklerine dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Var olan hoparlörün ne kadar ses çıkardığını ölçen hassasiyet göstergesine önem göstermelisiniz. Bununla birlikte midrange hoparlörler, genel olarak bakıldığında belirli bir hassasiyet aralığında bulunur. Daha ince, tiz sesleri duyabilmek için midrange; bas sesleri algılayabilmek için midbass hoparlörler ayrı ayrı kullanılabilir. Daha dengeli bir kullanım için iki modeli de bir arada kullanabilir veya midrange hoparlörü tek başına tercih ederek her sesi algılayabilirsiniz. Frekans değerinin büyümesi sesin inceldiğini gösterirken midrange hoparlörlerin sunduğu frekans aralığı ne tiz ne de bas, tam olarak dengeli sesleri yansıtır. Kaliteli midrange modellerine yönelmek, araç içerisinde uzun yıllar boyunca kullanacağınız parçalara kavuşmanızı sağlar. Teknolojik cihazların seçiminde kaliteli ve güvenilir adreslere yönelmek, dayanıklı ve 1.sınıf parçaların size ulaşmasına aracı olur. Midrange önerileri klasmanında bulunan ürünler, sayfamızda sizlere sunulur. Zengin koleksiyon içerisinde farklı çaplarda ve ebatlarda bulunan hoparlörlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Her araba markasına ve modeline uyum sağlayabilecek estetik tasarımlar, avantajlı fiyatlarla sayfamız aracılığıyla kullanıcılarına ulaşır. Siz de Trendyol’u ziyaret ederek ihtiyacınız olan midrange hoparlöre kavuşabilirsiniz. Ayrıca; Trendyol üzerinden midrange markaları ile ilgili bilgilere göz atabilirsiniz.