placeholder
"

Mıknatıs

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
Mir Plastik Delikli Mıknatıs 17*3 (100'lü)
Mir PlastikDelikli Mıknatıs 17*3 (100'lü)
(4)
Delikli Mıknatıs 17*3 (100'lü)
50 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kullanışlı Mıktanıs Modelleri Trendyol'da!

Özel tasarlanmış mıknatısları birçok farklı alanda kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu gereçleri keyifli zaman geçirmek için değerlendirebilirsiniz. Manyetik özelliğe sahip olan bu madde metal yüzeylere kolaylıkla yapışır. Bu nitelik söz konusu ürünlerin dekoratif amaçlı kullanılabilmelerini sağlar. Manyetleri kullanarak göze hitap eden yaratıcı tasarımlar oluşturmak mümkündür. Söz konusu tasarımları kendiniz yapabileceğiniz gibi hazır tasarımlardan yararlanarak farklı eşyalar hazırlayabilirsiniz.

Farklı amaçlarla kullanabileceğiniz birbirinden güzel ve renkli mıknatıs çeşitleri mevcuttur. Birbirine entegre olabilen mıknatıs seti ürünlerinin kullanımı da oldukça keyiflidir. Bu çeşitler arasında hobi ve eğlence amacıyla tasarlanan setler de mevcuttur. Ayrıca çocukların belli kavramları öğrenebilmesi için tasarlanan bazı oyuncaklarda da manyetik öğeler yer alır.

Mıknatıs Çeşitleri Nelerdir?

Mıknatıs Çeşitleri Nelerdir?

Malzeme, mıknatıs çeşitlerini kategorize eden özellikler arasındadır. Bu ürünler genellikle metal ve türevlerinden imal edilir. Demir, çelik ve alüminyum mıknatıs imalatında sık kullanılan malzemelerdendir. Ürünün çekim gücünü de genellikle üretildiği materyal belirler.

Neodyum mıknatıs güçlü yapısıyla dikkat çeker. Bu çeşit yüksek manyetik kuvveti sayesinde metale güçlü bir biçimde yapışır. Neodyumdan üretilen çeşitler sıradan metal mıknatıs ürünlerine kıyasla daha fazla çekim gücüne sahiptir. Bunlar genellikle tek kutuplu mıknatıs özelliğindedir.

Kaplama materyalleri de manyetik temelli ürünlerin özelliklerindendir. Mıknatıslar genellikle plastik veya kağıt ile kaplanır. Bunlar arasında düz magnet üzerine görsel baskısı yapılan modeller de mevcuttur. Bazı çeşitler ise manyetik plastikten veya ahşaptan yapılan bir figürün üzerine yerleştirilir.

Bu kategoride yer alan ürünler biçimlerine göre de farklı çeşitlere ayrılır. Yuvarlak mıknatıs tasarımına sahip olan modeller genellikle hobi amaçlı etkinliklerde tercih edilir. Oyun setlerinde sıklıkla yer alan boncuk mıknatıs hobi kullanımına özgü ürünlere örnek gösterilebilir. Çok sayıda manyetikten oluşan tasarımlar, küçük parçalar kullanılarak şekillendirilecek biçimde dizayn edilmiştir.

Dekorasyon amacıyla tasarlanan ve figüratif olmayan çeşitler ise genellikle düz bir yapıya sahiptir. Buzdolabı magnetleri bu tasarımlara örnek gösterilebilir. Şerit mıknatıs çeşitleri süs amacıyla kullanmak için uygundur. Spesifik bir biçimde dizayn edilmiş çeşitlere de bu kategoride rastlamak mümkündür. Örnek vermek gerekirse U mıknatıs dekoratif kullanım için uygun bir yapıya sahiptir.

Boyut da manyetik ürünleri farklı çeşitlere ayıran bir özelliktir. Hobi ve eğitim amaçlı ürünlerde genel olarak küçük mıknatıs çeşitleri kullanılır. Farklı setler içerisinde yer alan ve birbirleriyle entegre biçimde kullanılan 2 ve 3 mm mıknatıs modelleri bu kategoriye örnek gösterilebilir.

Dekorasyon amaçlı tasarımlarda ise genellikle büyük mıknatıs çeşitleri tercih edilir. Bu çeşitler buzdolabı, metal dolap gibi yüzeylerde dekoratif amaçlı olarak kullanılabilir. Ayrıca metal kapı üzerine asılabilen büyük ölçüye sahip ürünler de mevcuttur. At nalı mıknatıs, büyük ebatlı dekoratif çeşitlere örnek gösterilebilir. Bu çeşitler arasından beğeninize ve kullanacağınız alanın dizaynına göre farklı birçok mıknatıs tasarımı bulmanız mümkündür.

Mıknatıs Çeşitlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Mıknatıs Çeşitlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Hobi üretimi manyetik çeşitlerinin yoğun olarak kullanıldığı alandır. Ayrıca bu kategoride eğlence amacıyla kullanılabilecek modeller de mevcuttur. Stres mıknatısı olarak bilinen ürünler eğlence amacıyla tercih edilebilir. Stres taşı olarak da bilinen bu modeller elin meşgul edip dikkatin dağıtılmasını sağlayarak stresin atılmasına yardımcı olur.

Mıknatıslı küp de eğlence amacıyla kullanılabilen başka bir üründür. Bu tasarım küçük boyutlardaki küplerden oluşur. Bu küpler renklerine göre kategorize edilerek kullanılır. Benzer bir amaca sahip olan mıknatıs topları da eğlenceli vakit geçirmek için uygun bir yapıdadır. Farklı renklerle boyanmış topları bir araya getirerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Manyetikler dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir. Buzdolabı magneti bu kategoride akla gelen ilk üründür. Bu modeller geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Buzdolabı magnetleri, düz manyet üzerine baskılı kağıt yapıştırılarak ya da belli bir figür üzerine manyetik eklenerek oluşturulabilir. Ayrıca renkli mıknatıs çeşitleri de metal yüzeylerde süs amaçlı kullanılabilir.

Hediyelik eşya amacıyla kullanılabilecek mıknatıslar da mevcuttur. Bu çeşitler plastik, ahşap ya da alçıdan yapılma biblolar üzerine magnet yerleştirilerek hazırlanır. Ayrıca bu kategoride anahtarlık, bileklik gibi aksesuarlar da yer alır. Masa üzerinde kullanılabilen manyetik balans denge topları dekoratif amaçlı ürünlere örnek gösterilebilir. Süs amaçlı mıknatıs kategorisinde kum saati gibi özel tasarımlı eşyalar ve aparatlar da mevcuttur.

Manyetik temelli ürünler arasında eğitici oyuncaklar da yer alır. Çocukların alfabe öğrenimine yardımcı olmak için bu eşyalar kullanılabilir. Özel geliştirilmiş manyetik mıknatıs yazı tahtaları, harflerin öğrenilmesine fayda sağlayabilir. Üzerine magnet yerleştirilmiş kutular metal yazı tahtası üzerine yerleştirilerek kullanılan bu ürün eğitime yardımcı olabilir. Sayı ve renk tabletleri de bu kategoride yer alır.

Eğitici ürünler arasında beceri geliştiren oyuncak mıknatıs çeşitleri de mevcuttur. Balık tutma ve obje yerleştirme amacıyla tasarlanan eşyalar eğitici oyuncak kategorisine örnek gösterilebilir. Bu tasarımlarda genellikle silindir mıknatıs çeşitleri kullanılır.

Hobi eşyalarının üretilmesinde de manyetiklerden yararlanılabilir. Plastik veya ahşaptan şekillendirilmiş figürlerin üzerine halka ve çubuk mıknatıs yerleştirilebilir. Bu sayede metal yüzeylere kolay yapışan süs eşyaları üretilebilir. Hazırladığınız bu süs eşyalarını sevdiklerinizle paylaşarak anılarınızın hep göz önünde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Mıknatıs Fiyatları Nasıldır?

Mıknatıs Fiyatları Nasıldır?

Mıknatıs fiyatları boyutlarına göre değişiklik gösterebilir. Küçük modellerin özel bir fiyat skalası mevcuttur. İnce mıknatıs gibi çeşitler aynı özelliklere sahip farklı boyutlardaki ürünlere göre daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Ayrıca hobi amacıyla satılan manyetik bilye modelleri de farklı bir değer aralığındadır. Tekil ürünler ve setler arasında da satış değeri bakımından farklılık bulunur.

Boyut büyüdükçe fiyat da buna orantılı olarak artabilir. Özellikle delikli mıknatıs gibi dekoratif eşya üretiminde kullanılabilen ürünlerde özel bir fiyat skalası mevcuttur. Hem hobi amaçlı üretimde hem de gündelik kullanımda işe yarar bir gereç olan yapışkanlı mıknatıs çeşitleri de farklı satış değerine sahiptir. Manyetikli figür ve süs eşyalarında ise değerler tasarım özelliklerine göre belirlenir. Bu nedenle bütçe belirlemeden önce ihtiyaca karar vermek ve iyi bir araştırma yapmak faydalı olacaktır.

Kullanım amacı da mıknatısların fiyat aralığını belirleyen bir diğer unsurdur. Eğitici oyuncak kategorisinde yer alan ürünler büyüklüklerine, iç parçalarının çeşitliliğine ve fonksiyonlarına göre farklı fiyatlara sahip olabilir. Hobi amaçlı kullanılabilen blok mıknatıs modelleri de malzemesine göre farklı ücretlerdedir. Dekoratif eşyalar söz konusu olduğunda düz magnet üzerine baskı yapılan ürünler ile ince işlenmiş tasarımlar arasında fiyat farklı olabilir.

Bazı modeller hobi ve dekorasyon amaçlı üretilmelerinin yanı sıra gündelik kullanıma da uygundur. Oval mıknatıs çeşitleri bu kategoriye örnek gösterilebilir. Oval yapılı çeşitleri figürlerin üzerine yerleştirerek kullanmak mümkündür. Ayrıca bu modeller iğne tutmak gibi fonksiyonlar için de kullanılabilir. Oval tasarımlarla benzer kullanım alanına sahip delikli mıknatıs çeşitleri de uygun fiyatlarla satışa sunulabilir.

İhtiyaç ve amacınıza uygun kaliteli mıknatıs çeşitlerini Trendyol üzerinden bulabilirsiniz. Ayrıca ürün sayfalarında yorum ve puanlamaları da okuyabilirsiniz. Ürün görsellerini yakınlaştırarak görebilir ve tasarımlarını detayı biçimde inceleyebilirsiniz.