"

Mikroskop

" araması için 2378 sonuç listeleniyor

Kullanım Amacınıza Uygun Mikroskop Çeşitleri Trendyol'da!

Mikroskoplar, çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük mikroorganizmaların ve cisimlerin, oküler ya da objektif adı verilen mercek sistemleriyle büyütülüp detaylı olarak incelenmesini sağlayan cihazlardır. Günümüzün yeni mikroskop modelleri, pekçok bilimsel araştırmada önemli rol oynar. Biyoloji, genetik, jeoloji, metalurji, arkeoloji ve sanayi üretimi alanlarında başarılı çalışmalara imza atılmasını sağlayan cihazlar, profesyonel mikroskoplardır. Öğrencilik hayatında uygulama pratiği yapılmasına olanak veren eğitici mikroskoplar da bulunur. Üstelik evlerde de kullanılabilen öğrenci mikroskobu modelleri, diğer türlere göre daha uygun fiyatlı olabilmektedir.

Okul öncesi mikroskop çeşitleri ise daha küçük yaştaki çocukların merak duygusunu geliştirmek üzere kullanılabilecek heyecan verici enstrümanlardır. Tanınmış markalar tarafından farklı mercek düzenekleri ile tasarlanmış yüzlerce kaliteli mikroskop modeli bulunur. Bu özel oküler sistemler aracılığıyla yapılan araştırmanın özelliğine uygun olarak incelenen cisimlerin görüntüleri, farklı boyutlarda büyütülebilir. İlk mercekler 10x ila 20x arasında bir büyütme sağlarken günümüzde 100x, 400x, 1000x ve 1500x mikroskoplar temin edilmesi son derece kolaydır. Mikroskobun özellikleri, sahip olduğu donanımlara göre de değişiklik gösterir.

Mikroskop teleskopla benzer fakat onun tam tersi bir yapıya sahiptir. İlk mikroskobun 1590 yılı civarında, Hollandalı Zacharias Janssen tarafından bir teleskobu tadil etmek suretiyle meydana getirildiği kabul edilir. Sağlam plastik gövdelerle üretilen mikroskopların monoküler ya da binoküler lensler, dijital ekran ve akıllı telefon bağlantısı gibi teknolojik nitelikleri bulunur. 600x dijital mikroskop, cisimlerin 600 kata kadar büyütülebilen görüntülerini ekrana yansıtarak rahatça inceleme yapmanıza olanak tanır. Portatif mikroskop ise her yere kolayca taşınabildiğinden, yerinde yapılan araştırmalar için oldukça kullanışlıdır. İster hobi ister profesyonel amaçlarla kullanılsın, teknolojinin gelişmesiyle birlikte her beklentiye cevap verecek bir dijital, elektronik ya da analog mikroskop bulmanız mümkündür.

Mikroskop

Mikroskop

Mikroskop, bilimin çoğu alanında kullanılır. Genel olarak mikro incelemelerde kullanılan mercek düzenekleri arkeoloji, genetik, sanayi, kriminalistik ve jeoloji gibi alanlarda da büyük keşiflere imza atar. Birçok kişi mikroskop nedir diye merak eder. Gözle görülemeyecek kadar küçük boyutlarda olan cisimlerin birkaç çeşit mercek katmanı ile büyütülerek incelenmesini sağlayan bir araçtır. Farklı şekillerde tasarlanan yüzlerce mercek düzeneği seçeneği bulunur. Teknoloji alanında gerçekleşen yenilikler sayesinde mikroskop markaları pek çok araştırmada kullanılan ve çocuklar tarafından da kullanılabilen çeşitlerin tümünü satışa sunar.

İlkokuldan itibaren deneyimlenebilen mercek düzeneği türlerinden temin ederek ev ortamında inceleme yapabilirsiniz. Bilime ilgi duyuyor ve araştırma yapmayı seviyorsanız çocuklarınızla birlikte keyifli keşiflerde bulunabilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Bunun yanında özel laboratuvarınız için yeni bir mercek düzeneği arıyorsanız ürünlerin tümünü detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 1600 kata kadar büyütebilen modeller, birbirinden farklı donanımlara sahiptir. Dirençli plastik gövde, cam lensler, farklı aralıklarda büyütme, bazı modeller özelinde akıllı telefona veri aktarma gibi gelişen özellikler sunan ürünler, geniş bir müşteri kitlesine hitap eder.

Tarihte kullanılan ilk büyüteçlerdeki büyütme kapasitelerinin 10X ile 20X arasında olduğu bilinir. Ancak Zacharias Janssen tarafından ikinci bir mikroskop merceği kullanılır. Bu yöntemle objeler 50X ile 100X arasında büyütülür. Bunu takip eden zamanlarda teknolojik gelişmeler doğrultusunda mercek düzenekleri günümüzdeki donanımına sahip olur. Farklı markalar tarafından üretilen cihazlar, son teknolojik donanımlar ve kaliteli materyaller ile donatılır. Bu bakımdan uzun yıllar kullanılabilir özellikler sunan cihazlar ev, okul ve laboratuvar ortamında güvenle kullanılabilir.

Genel olarak mekanik ve optik kısımlardan oluşur. Mekanik kısımda ayak, gövde, tabla ve tüp bulunur. Optik kısımda ise farklı büyütme oranlarına sahip olan yakınsak bir mercekten ibaret olan oküler ve bir, iki, üç ya da daha fazla objektif takılmasına yarayan rovelver bulunur. İnceleme yapılan maddeler, modele göre lam ve lamel olarak adlandırılan farklı kalınlıklara sahip iki ince cam kısım arasında ya da birebir olarak mikroskobik olarak gözlenir. Siz de hobi ya da araştırma amaçlı mercek düzeneği ihtiyacınızı cihazları inceleyerek belirleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Mikroskop Çeşitleri Nelerdir?

Mikroskop Çeşitleri Nelerdir?

Mikroskop türleri bileşik mercek düzeneği ve stereo mercek düzeneği olarak sınıflandırılır. Biyolojik mikroskop çeşitleri bir diğer adıyla bileşik mikroskop modelleriyle bakteriler, kan numuneleri, su organizmaları gibi küçük örnekler incelenir. Diseksiyon mercek düzeneği bir diğer adıyla stereo mikroskoplarla da arılar, kum taneleri, kumaş lifleri, saç lifleri gibi daha büyük örnekler incelenir. Optik mikroskop da denilen ışık mikroskobu, küçük cisimleri büyütmek için merceklerden oluşan bir sistem ile görünür ışığı kullanır. 17. yüzyıldan itibaren kullanılmaya başlayan bileşik mikroskop, optik mikroskobun bir türüdür.

Aynalı mikroskopta daha iyi bir görüş elde etmek üzere ışık kaynağından gelen ışınları, kondansatöre ve dolayısıyla incelenen cisim üzerine yansıtan bir düzenek kullanılır. Bu türler, basit ama son derece işe yarayan bir düzeneğe sahip olan mekanik mikroskoplardır. Bileşik mikroskop cihazı, renklerin ışığı kırması, cisimlerin saçması, faz değiştirerek, kutuplaşma kullanarak, enerji değiştirerek, elektronların geçirgenlik ve yansıma özelliğine bağlı olarak farklı prensiplerde görüntüler oluşturur. Elektron mikroskobunda kullanılan özel teknoloji, sayesinde görüntülerin bir kaç milyon defa büyütülmesi mümkün hâle gelir.

Atomlar ve virüsler gibi çok küçük oluşumların incelenmesinde sıklıkla kullanılan bu cihazlarda, elektron dalga boyunun özelliklerinden faydalanılır. Metal mikroskobunda, maden parçaları ışığı geçirmediğinden; cihaza çok kuvvetli bir ışık kaynağı ilave edilir. Bunun yanında mercek düzeneği türleri gözle görülebilen ya da ayırt edilemeyen ışınların kullanıldığı türler olarak da sınıflandırılır. Görüntülü, monitörlü ve dokunmatik mikroskoplar dijital teknolojinin olanaklarıyla tasarlanır. Dijital mikroskop inceleme anında verilerin tümünü dijital kamera ve optik lens yardımıyla görüntüler. Ardından edindiği bilgileri bilgisayar ya da monitör ortamına aktarır.

Bu modellerde genel olarak kendi donanımlarına ait LED aydınlatma bulunur. Bu sayede de görüntüleme anında harici bir ışık istemez ve karanlık ortamda bile inceleme yapmanıza olanak tanır. Bunlarda görüntü aktarımı ve buna ek olarak video ya da resim formatında kaydetme özelliği bulunur. Üretilen ilk dijital cihazlar, elde edilen görüntülerin aktarımını USB ile yapar. Ancak gelişen teknoloji doğrultusunda modeller elde ettikleri görüntü ve verileri Wi-Fi teknolojisini kullanarak akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlara aktarır. Elektronik mikroskop olarak da adlandırılan bu dijital cihazlar, dermatoloji, değerli taş imalatı ve satışı, elektronik, güzellik merkezleri gibi alanlarda kullanılır.

HD ve 4K mikroskop modelleri, ileri seviye görüntü kalitesine sahiptir. Gelişen teknoloji ile yeni jenerasyon donanıma sahip olan bu cihazlar, tüm görüntü ve keşifleri yakalar. Ayrıca HD kalitede fotoğraf ve video formatına da dönüştürür. Ekranlı mikroskop modelleri, yüksek çözünürlüğe sahip LCD ekranları ile büyük keşifler ve temiz görüntüler elde etmenizi sağlar. HDMI mikroskoplar, bu girişe sahip olan tüm LCD ekranlara bağlanabilir. Modellerde üç farklı objektif kullanıldığı için istenilen derecede optik büyütme yapılabilir.

Alt ve üst kısımda LED aydınlatma ile donatılan bu modeller, filtre tekerlekleri ile net görüntüler elde etmenize yardımcı olur. Almanca, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Japonca, Çince ve Türkçe gibi dil seçenekleri de sunar. Bu ürünler, bir şey harekete geçtiği anda kendiliğinden video kaydetmeye başlar. Bunun yanında modeller arasında farklılıklar olsa da genel olarak pozlama değeri, döngüsel kayıt, tarih etiketi, otomatik kapatma ve zaman ayarlama gibi özellikler sunar. Mini mikroskop çeşitleri de işlevsel özellikleriyle dikkat çeker.

Gözle göremediğiniz ve detaylarını merak ettiğiniz tüm nesnelere 60 kata kadar yakınlaştırma yaparak cep telefonunuz aracılığıyla bakabilirsiniz. Ufak boyutlarıyla cebinizde kolaylıkla taşıyabileceğiniz bu ürünler sayesinde cep telefonunuzu kullanarak merak ettiğiniz tüm nesneleri daha yakından inceleyebilirsiniz. Telefon mikroskop olarak da adlandırılan mini ürünler ile her an her yerde keşif yapabilirsiniz. Trendyol üzerinden mercek düzeneği çeşitlerinin tümünü detaylı bir şekilde inceleyerek beklentilerinizi karşılaması dahilinde satın alabilirsiniz.

Mikroskop Nasıl Kullanılır, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mikroskop Nasıl Kullanılır, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel olarak merak edilen mikroskop nasıl kullanılır sorusu birçok kişi tarafından sık olarak araştırılır. İlk kullanım için lamel ve lam arasında yer alan preparatın nesne inceleme tablasının üzerinde bulunan sıkıştırma klipslerinin arasına yerleştirilmesi gerekir. Nesne incelemeye başlarken ilk olarak en düşük büyütme seviyesi ile başlanması önemlidir. Ardından kaba ayar düğmesi kullanılarak nesne tablası en üste çıkarılmalıdır. Sonrasında bakmaya başlarken görüntü alınana kadar ayar kolu aşağıya doğru çevrilmelidir. Bu ayarlama yapıldıktan sonra görüntü netleşene kadar ince ayar düğmesi çevrilmelidir.

Bu aşamada yakınlaştırma seviyesinin artırılması için hareketli mekanizmayı saat yönünde çevirmelisiniz. Objektif değiştirildiği zaman ince ayar düğmesiyle görüntüyü bulabilirsiniz. Her büyütme işleminin ardından ışığa duyulan ihtiyaç artacağından bu aşamada diyafram daha fazla açılmalı ve ışık şiddeti maksimum seviyeye çıkarılmalıdır. İnceleme işlemleri bittiğinde cihaz temizlenmeli, hareketli mekanizmadan yardım alınarak en düşük büyütme seviyesinde bulunan objektif daha aşağıda bırakılmalıdır. Mikroskop seti kullanırken bazı noktalara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Cihazı kullanırken gövde kolundan tutulmalıdır ve bu bölge üzerinden taşımaya özen gösterilmelidir. Objektif oküler ayarlama ile en düşük büyütme seviyesine getirilmeli ve bu ayarda bırakılmalıdır.

Cihazın aydınlatma sisteminin kapatılması unutulmamalıdır. Toz, mercek düzeneği ve optik aksama zarar verir. Bu sebeple mikroskobun hassas olan iç aksamına toz girmemelidir. Bunun için herhangi bir objektif veya oküler cihazdan çıkarılmamalıdır. Cihazın tüm parçaları silinmeli ve cihazın temizlik işleminde yumuşak dokulu bir bez kullanılmalıdır. Tüm bu işlemlerin ardından cihaz koruma örtüsü ile örtülmelidir. Kullanırken ve kullandıktan hemen sonra bu noktalara dikkat ederek satın aldığınız modeli uzun yıllar keyifle kullanabilir ve incelemeler yaparak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yeni şeyler araştırmanızı sağlayacak ürünleri Trendyol’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Mikroskop Yorumları Nasıldır?

Mikroskop Yorumları Nasıldır?

Mikroskop tavsiye, yorum ve değerlendirmeleri doğrultusunda tasarım, donanım, teknoloji ve dayanıklılık bakımından geniş bir müşteri kitlesi tarafından beğenildiğinin söylenmesi mümkündür. 400X seviyesine kadar büyütme yapan cihazlar genellikle ebeveynler tarafından çocuklar için tercih edilir. Hobi ve ev ortamında yapılan incelemeler için ideal özellikler sunan bu ürünler, kolay bir kullanıma, fazla yer kaplamayan boyutlara ve kaliteli malzemeye sahiptir. Malzeme kalitesi bakımından da büyük beğeni toplayan ürünler, aydınlatma ve yakınlaştırma seviyeleri bakımından da öne çıkar.

Bunun yanında LED ışık mikroskop modelleri, başlangıç aşaması incelemeler için ideal özellikler sunar. Müşteri yorumlarında bu özelliği ile tam not alan ürünler, fiyat ve performans değerlendirmelerinden de geçmeyi başarır. Yeni başlayanlara ve çocuklara özel donanımlara sahip olan taşınabilir seçenekler de özel çanta, 1200X büyütme oranı, incelenen nesnelerin boyutuna göre çeşitlenir. Modeller 300X, 600X veya 1200X zoom ayar alternatifleri ile büyük beğeni toplar. Bu modeller ile müşteriler altın ve gümüş takıları, içme suyunu ve küçük nesneleri inceleyebilirler.

Bunun yanında dijital modeller de sahip olduğu özelliklerle dikkat çeker. Wi-Fi donanımı ile cep telefonu, tablet ve bilgisayarlara anında görüntü aktarımı yapan bu modeller, geniş bir kapsama alanına sahiptir ve ideal bir yakınlaştırma oranı uygular. Çocuklar için tasarlanan setler de müşterilerden tam not alır. Bu setler; mercek düzeneği, gözlemlerde kullanılabilen çok sayıda alet ve kullanıma hazır lamelden oluşur. Mini boy cep modeller de daha çok kuyumcular tarafından tercih edilir ve hayatı kolaylaştıran özellikler sunar.

LED ışık aydınlatması, yakınlaştırma ve kompakt tasarımı sayesinde yaygın endüstriyel amaçlı, baskı sanayi, bahçe, ev ve ofislerde de kullanılabilir. LCD ekranlı modeller de yüksek çözünürlüğe sahip ekranları, elde edilen görüntüleri video ve resim formatında kolaylıkla aktarmaları nedeniyle büyük beğeni toplar. Siz de kararsız kaldığınız model özelinde mikroskop yorumlarını inceleyebilir, müşteri yorum ve puanlamalarına Trendyol üzerinden göz atabilir ve detaylı bilgi edinerek beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Mikroskop Fiyatları Nasıldır?

Mikroskop Fiyatları Nasıldır?

Mikroskop fiyatları modele, yakınlaştırma oranına, malzeme kalitesine, boyutlarına ve diğer özelliklere göre farklılık gösterir. Her ihtiyaç ve bütçe özelinde şekillenen modeller, müşterilere kapsamlı özellikler sunar ve kullanım kolaylığı sağlar. Modelleri inceleyip satın almadan önce ihtiyacınızı ve bütçenizi belirlemeniz, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Profesyonel ya da sadece hobi amaçlı tüm kullanımlara uygun olan modeller, müşterilere zengin bir özellik seçkisi sunar. Bu özellikleri beklentileriniz doğrultusunda değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında tüm modelleri müşterilerin beğenisine sunan Trendyol, belirli zamanlarda indirim ve kampanya dönemleri uygular.

Bu dönemler sayesinde beklentilerinizi karşılayan, ihtiyacınız olan ve bütçenize uygun olan modeli kolaylıkla tespit edebilir ve cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Yakınlaştırma kalitesi modellerin en önemli özellikleri arasında yer alır ve fiyat aralıklarını belirler. Bu bakımdan 1000X mikroskop modelleri beklentileri karşılayan bir netlik sunar. 100X yakınlaştırma yapan modellere göre farklı bir fiyat bandına sahiptir. 1000X modelin bir üstü olan 1600X mikroskop modelleri de daha tecrübeli kullanımlar için tercih edilir ve daha detaylı inceleme deneyimi yaşatır. Mikroskop 2500X modelleri yakınlaştırma oranlarıyla profesyonel kullanımlarda tercih edilir ve incelenen tüm nesneleri en ince detaylarına kadar araştırmanızı sağlar.

Mikroskop Türlerini Trendyol’da Bulabilirsiniz

Mikroskop Türlerini Trendyol’da Bulabilirsiniz

Çok sayıda ürün ve marka alternatifinin bulunduğu online alışveriş platformunda müşterilere ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşatan Trendyol, yerli mikroskop modelleri de dahil olmak üzere tüm çeşitleri müşterilerin beğenisine sunar. Bu zengin seçenekler arasından marka, model, renk, puanlama ve fiyat filtrelerini kullanarak modelleri inceleyebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. İşiniz ya da çocuğunuz için tercih edebileceğiniz modellerle keşfetmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Her kullanım seviyesi ve bütçe özelinde modeller sunan kategori, yüksek müşteri memnuniyetine sahiptir.

Bu bakımdan ürünleri inceleme esnasında müşteri yorumlarına ve puanlamalarına da göz atabilirsiniz. Ürün çeşitlerinin tümüne ayrıntılı ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, net fiyat bilgisi ve ürün detaylarıyla yer veren Trendyol, bu bakımdan geniş bir müşteri kitlesine sahip bir platformdur. Bu nedenle ihtiyacınız olan ürünü Trendyol ayrıcalığını yaşayarak bulabilir ve değerlendirme yapabilirsiniz. Son teknolojik donanımlara sahip modeller arasında öne çıkan USB mikroskop çeşitleri de Trendyol’da yer alır. Farklı markalar tarafından üretilen tasarım, özellik ve donanım seçenekleri sunan USB ile çalışan ürünler, müşterilere görüntü yansıtma ve kaydetme kolaylığı sağlar.

LCD ekran detayı da bulunan USB modeller, her türlü cep telefonu, bilgisayar ve tablet ile kolaylıkla bağlantı kurabilir. LCD ekran donanımı sayesinde yüksek çözünürlükte ve detaylı bir şekilde görüntülenen nesneleri resim ve videoya çevirerek bu cihazlara aktarma yapmanıza yardımcı olur. İdeal büyütme oranı ve ışık detayına sahip olan bu modeller, tüm nesneleri detaylı bir şekilde incelemenize ve keşfetmenize olanak tanır. Ebeveynler, araştırmacılar, eğitim kurumları ve laboratuvar uzmanları tarafından sıklıkla tercih edilen marka ve ürün çeşitlerini siz de Trendyol’da bulabilir ve satın alabilirsiniz. Eğitici bir hediye seçeneği olarak da tercih edebileceğiniz ürünlerden beğendiğinizi bütçeniz doğrultusunda seçebilir ve sevdiklerinize benzersiz bir hediye sunabilirsiniz.

Mikroskop Nasıl Kullanılır?

Mikroskop kullanacağınız zaman nasıl kullanıldığını öğrenerek cihazı daha etkin bir şekilde kullanabilir ve işlerinizi kısa sürede yapabilirsiniz. Mikroskobu kullanmak istediğinizde öncelikle düz ve sağlam bir zemin üzerine mikroskobunuzu yerleştirin. Mikroskobun fişine prize takın ve ışık kaynağını açarak diyaframı en büyük delik çapına ayarlayın. Döndürebilir olan lensleri hazırlanmış olan mikroskop slaydınıza göre ayarlayın. Ardından inceleyeceğiniz parçaları mikroskobun mekanik yüzeyine koyarak incelemeye başlayın. Mikroskop kullanmak oldukça basit olmakla birlikte ilk kullanımda zorlanmanız mümkündür. Bu yüzden mikroskobu ilk kullanmanızda sakin kalmalı ve yavaş yavaş nasıl kullanacağınızı öğrenmeye başlayarak sorunsuz bir şekilde işlerinizi tamamlamalısınız. Mikroskop ile inceleme yaptığınızda hızınız tabi ki de önemli olacaktır. Bu hızı ise ancak pratik yaparak kazanmanız mümkün olacaktır.

Mikroskop Ne İşe Yarar?

Mikroskop ile çıplak gözle göremediğiniz canlı ve cansız varlıkları incelemeniz mümkündür. Teknoloji ve bilimin gelişmesine oldukça büyük katkısı olan mikroskop sayesinde bir canlıyı inceleme şansına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra insan sağlığına zararlı olan maddeleri keşfetmek için de mikroskobu kullanabilirsiniz. Mikroskop kullanım alanı olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Hem canlıları inceleyen hem sağlık alanında insanlara yardımcı olan hem de bilimin her zaman gelişmesini sağlayan bu cihaz sayesinde kendinizi özel hissedebilirsiniz. İnsan gözü her şeyi göremediği için bu görünmeyen cisimleri ya da canlıları görmemize mikroskoplar yardımcı olmaktadır. Pek çok mikroskop sayesinde insanoğlunun hayatı bu kadar gelişmiş durumdadır. Aynı zamanda hayatımızda öğrendiğimiz pek çok bilgiyi de edinme konusunda yine mikroskoplar bizlere yardımcı olarak gelişmemize katkıda bulunmayı başarmıştır.

Mikroskop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mikroskop alırken dikkat edilecek pek çok husus vardır ve bu hususların başında da amaca uygun mikroskop seçimi gelmektedir. Mikroskopların pek çok çeşidi olduğu için hepsinin kullanım alanı da değişebilmektedir. Bu yüzden herhangi bir mikroskop satın alacağınız zaman mikroskobu hangi amaçla kullanacağınıza bakarak ona göre bir seçim yapmalısınız. Mikroskop konusunda seçiminizi yaptıktan sonra mikroskobun özelliklerine de bakarak bir seçim yapmaya dikkat etmelisiniz. Mikroskop oldukça kullanışlı bir alet olduğu için ve kullanırken her zaman dikkat etmek gerektiğinden dolayı satın alacağınız zaman seçim konusunda dikkatli olmalısınız. Satın alacağınız mikroskobun garanti süresinin olup olmamasına da dikkat ederek mikroskopta oluşacak herhangi bir soruna karşı önlem almalısınız. Tüm bunları düşünerek bir mikroskop satın aldıktan sonra da mikroskobu özenle kullanmalı ve herhangi bir arızanın önüne geçmelisiniz. Trendyol’dan ürün yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilir kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.