Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Dondurucu Özelliği
Genişlik
Enerji Sınıf Aralığı
Enerji Sınıfı
Toplam Hacim
Renk
Derinlik
Kurulum Gerekli mi?
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Buzluk Tipi
Garanti Tipi
Kullanım Şekli
Fiyat Geçmişi
Yükseklik
Tip
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Minibar

" araması için 242 sonuç listeleniyor

Minibar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Minibar buzdolabı, gıdaların taze kalması ve bozulmasını önlemeniz için avantajlar sunan bir üründür. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan soğutma cihazı, içeceklerin ve yiyeceklerin her daim taze kalmasına yardımcı olur. Küçük yapısıyla dikkatleri çeken ürünler, her yere kolaylıkla sığdırılır. Evde veya iş yerinde boşluk olmasa bile duvara yaslayarak kullanmanız mümkündür. Küçük yapısı sayesinde yer kaplamadığı için evlerin dekoratif biçimini bozmaz. Böylelikle istediğiniz yere rahatlıkla koyabilirsiniz. Minibar soğutma sistemi, sıcaklık kontrol ünitesi ve saklama alanından oluşur. Soğutma sistemi, cihazın içindeki sıcaklığın düşürülmesine yardımcı olur. Genellikle kompresör, yoğuşturucu, buhar ve bir soğutucu yapıya sahip biçimde üretilir. Sıcaklık kontrol ünitesi, ürünlerin içindeki sıcaklığı ayarlamanız için kullanılır ve bir termostat veya dijital kontrol paneli olabilir. Böylelikle ısı ayarını dilediğiniz şekilde belirlemeniz mümkün olur. Her gıdanın saklama ısısı değişken olduğu için bu ayarlamalar oldukça önemlidir. Dolayısıyla yiyecek ve içeceklerin doğru saklama ısısını ayarlamanız gerekir. Isı ayarı, tasarruf yapmanızı da sağlar. Gereğinden fazla ayarlanan soğukluk nedeniyle oldukça fazla elektrik tüketimi yaşanır. Bu da elektrik faturalarının kabarmasına neden olur. Dolayısıyla ısı ayarını değiştirmeniz hem gıdalar hem de bütçeniz için gereklidir. Farklı renk seçeneklerine sahip olan modeller sayesinde keyifli kullanımlar elde etmeniz mümkündür. Böylelikle kullanılan mekana göre bir renk seçerek ev ve iş yeri dekorasyonunu güçlendirebilirsiniz. Minibar online olarak Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Çarpıcı Özellikleriyle Farklı Minibar Modelleri

Çarpıcı Özellikleriyle Farklı Minibar Modelleri

Minibar modelleri, farklı özelliklere ve tasarımlara sahip bir şekilde üretilir. Bazıları çift kapılıdır ve soğutma işlemini iki ayrı bölmede gerçekleştirir. Diğerleri tek kapılıdır; içindeki raf ve bölmeler sayesinde yiyeceklerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesini sağlar. Ayrıca bazı minibar modelleri, içerisinde bir buz yapma makinesi de bulundurur. Söz konusu ürünler, düşük voltaj ile çalıştığı için minimum elektrik kullanır. Böylelikle tasarruf etmeniz mümkün olur. Camlı minibar modelleri, son derece şık bir görünüm sunar. Camlı tasarımlar sayesinde içerideki içecek ve yiyecekler rahatlıkla görülür. İçeride yapılan düzenli dizilimler sayesinde oldukça kullanışlı bir kullanım sunar. Düzenli olmasıyla birlikte yiyecek ihtiyaçlarının kolaylıkla karşılanmasına fayda sağlar. Modern tasarımlar, müşterilerin beğenisine farklı renk seçenekleri ile birlikte sunulur. Inverter mini bar evler, ofisler, oteller ve diğer konaklama alanları için tasarlanan, enerji tasarrufu sağlayan mini buzdolabı modelleridir. Bu mini buzdolabı modelleri, az enerji tüketen inverter kompresörler ile donatılır. Geleneksel mini buzdolapları sık açılıp kapatıldığında, termostatın sürekli olarak buzdolabını soğuk tutması ve sık çalışması gerektiği için fazla enerji tüketebilir. Bununla birlikte inverter mini bar modelleri, sıcaklığın sabit tutulmasını sağlamanız için az enerji tüketen bir inverter kompresör kullanarak enerji tasarrufu sağlar. Söz konusu ürünlerin çeşitli boyutları ve renkleri mevcuttur. Bazı modeller, büyük kapasitelerde bazıları küçük ve daha taşınabilir boyutlardadır. Ayrıca, bazı modellerde dijital termostatlar ve LED aydınlatmalar gibi ek özellikler de bulunur. Söz konusu tasarımlar evde, ofiste veya tatilde sadece birkaç içecek veya atıştırmalık saklamanız için idealdir. Ayrıca, enerji tasarruflu tasarımları sayesinde, çevreye oldukça az zarar vererek, elektrik faturalarınızı da düşük tutmanıza yardımcı olur. Minibar tavsiye üzerine ihtiyacın biraz üzerinde genişlikte alınmalıdır. Geniş kapasiteye sahip modeller arasından seçim yapmanız mümkün olur. Küçük yapıları nedeniyle pratik bir kullanım imkanı sunan ürünler, son derece kalitelidir. Uzun süreli kullanıma uygun olan cihazlar sayesinde taze ve soğuk gıdalarınızı keyifli bir şekilde tüketebilirsiniz. Geniş model seçeneği sunan ürünler arasından tarzınıza uygun olan cihazı Trendyol üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Kaliteli Minibar Kullananlar ve Tavsiyeleri

Kaliteli Minibar Kullananlar ve Tavsiyeleri

Minibar kullananlar ürünlerin kalitesinden memnun kalır. Özellikle sıcak yaz aylarında ferahlamanıza yardımcı olan cihazlar, düzenli ve dengeli biçimde çalışır. Böylelikle düşük enerji tüketimi ile birlikte maksimum verim sağlar. Söz konusu tasarımlar, genellikle kare ve dikdörtgen biçimde üretilir. Mini modellerin sahip olduğu küçük saklama alanı, geniş bir şekilde bulunabilir. Böylelikle kısa ve geniş modeller sayesinde pek çok gıdayı yerleştirmeniz mümkün olur. Ev tipi kullanımlardan ziyade son derece popüler olan otel minibar modelleri, sade görünümü ve yüksek işleviyle dikkatleri çeker. Otellerin kalitesini artıran seçenekler, olmazsa olmaz ürünlerin başında yer alır. Sıcak mevsimlerde tatile gelen müşterilerinizi iyi bir şekilde ağırlamanıza yardımcı olan cihazlar, kaliteli yapılarıyla uzun süreli kullanımlara uygundur. Otellerde kullanılan ürünler, sık bir şekilde çalıştırıldığı için tasarruflu şekilde seçilmelidir. Dolayısıyla çeşitli enerji sınıflarına sahip olan ürünler arasından seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Böylelikle tasarruflu ve verimli ürünlere sahip olmanız mümkün olur. Minibar soğutucu, sahip olduğu fanlar sayesinde verimli bir soğukluk sunar. Arka bölümde bulunan büyük fanların dönme hızını ayarlamanız mümkündür. Isı değerini değiştirerek fanların çalışma hızını artırıp azaltabilirsiniz. Fanların da ısınmamasını sağlayan termostat sayesinde oldukça ideal tüketimler yapmanız mümkün olur. İç aksamı son derece kaliteli olan tasarımların dış bölümü de dayanıklıdır. Özellikle siyah mini bar modellerinin sahip olduğu renk kalitesi oldukça yüksektir. Siyah seçenekler, her oda rengine kolaylıkla uyum sağladığı için popüler bir kullanım alanına sahiptir. Siyah haricinde klasik olan beyaz rengini de bulmanız mümkündür. Retro modeller için ise kırmızı ve turuncu renge sahip olan mini tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu sayede her mekana ve dekora uygun olan cihazları kolaylıkla bulabilir, beğendiğiniz ürünleri Trendyol’dan alabilirsiniz.

Avantajlı Kampanya Seçenekleriyle Minibar Fiyatları

Avantajlı Kampanya Seçenekleriyle Minibar Fiyatları

Minibar satın alanlar, son derece tasarruflu cihazlara sahip olurlar. A, B, C ve D enerji sınıfına sahip olan ürünler arasından seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Söz konusu tasarımlar, üzerinde farklı desenler ile birlikte üretilebilir. Çeşitli çıkartmalar ile birlikte eşsiz bir dekor olarak kullanılabilir. Böylelikle ürünler, gençlerin ve yetişkinlerin beğenisini kazanır. Minibar yedek parça, oldukça çeşitli ve kaliteli biçimde müşterilere sunulur. Uzun süreli ve yoğun kullanım sırasında, bazı parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Bu nedenle, cihazların yedek parça ihtiyaçlarını karşılamanız için pek çok seçeneğiniz vardır. Minibar parçaları arasında yaygın olanları termostatlar, fanlar, kapı menteşeleri, soğutucu gazlar ve kompresörlerdir. Bunların yanı sıra, birçok modelin iç aydınlatmaları, rafları, kapı sızdırmazlık contaları ve kapak kolları gibi diğer yedek parçaları da bulunabilir. Minibarınızın yedek parçalarının bakımı ve değiştirilmesi, cihazınızın ömrünü uzatmaya ve yüksek performanslı bir şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca, orijinal yedek parçaların kullanımı, cihazın doğru şekilde çalışmasını sağlama ve güvenliğini koruma amacıyla oldukça önemlidir. Minibar 20 L, 30 L, 40 L, 60 L hacme sahip modelleri, herkesin kullanımı için uygundur. Tek yaşayan müşteriler için 20 litrelik seçenekler oldukça idealdir. Geniş aileler için ise 60 litrelik modeller son derece uygundur. Dilediğiniz genişliğe sahip olan tasarımlar arasından seçiminizi yapmanız mümkündür. Minibar fiyatları, oldukça uygun bir şekilde belirlenir. Çeşitli renk ve derinliğe sahip olan modellerde fiyat değişikliği olur. İhtiyacınıza ve bütçenize göre bir seçim yapmanız mümkündür. Minibar indirim ve kampanyaların sunduğu avantajlar sayesinde bütçenizi koruyabilirsiniz. Kampanyalara dahil olan çeşitli yedek parçalar avantaj sağlar. Minibar yorum bölümünü okuyarak istediğiniz ürüne karar verebilirsiniz. Her bütçeye uygun olan kaliteli seçenekleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Minibar Nedir?

Minibar; oteller, tatil köyleri, kruvaziyer gemileri, uçaklar ve benzeri konaklama birimleri gibi tesislerde sıklıkla bulunan küçük bir buzdolabıdır. Minibar, pek çok konaklama tesisinde oda içi konforu artırmak ve konukların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Konuklar, oda hizmetlerine telefonla sipariş vermek yerine minibarın sunduğu seçenekler arasından tercih yaparak kendilerine uygun yiyecek ve içecekleri seçebilirler. Minibarların içeriği, otele ve bölgeye bağlı olarak farklılık gösterir. Genellikle alkollü içecekler, gazlı içecekler, su, çikolata, cips, kraker ve diğer atıştırmalıklar içerisine rahatlıkla tercih edilir. Aynı zamanda bekar evlerinde de kullanım için uygundur.

Minibar Ne Kadar Soğutur?

Minibar modelleri, genel olarak 4 ile 6°C arasında bir sıcaklıkta çalışır. Minibarın soğutma kapasitesi; içindeki ürünlerin sıcaklığına, oda sıcaklığına ve kullanılan soğutma sisteminin özelliklerine göre değişir. Ancak minibarın soğutma kapasitesi, çevre koşullarına bağlı olarak da değişebilir. Minibarların soğutma performansı; içindeki ürünlerin sıcaklığına, odanın sıcaklığına ve kullanılan cihazın özelliklerine göre şekil alır. Sıcaklık ayarının ve oda ısısının da yüksek olduğu bir ortamda, içindeki ürünlerin soğutulması daha zor olabilir. Minibarlar genel olarak termoelektrik ya da kompresörlü soğutma sistemleri kullanır. Termoelektrik sistemler, bir soğutma elemanı ve fan kullanarak sıcaklığı düşürür. Bu sistemler, sessiz çalışıp enerji tasarrufu sağlar. Buzdolabı derecesi nasıl ayarlanmalı sorusuna da 2 ile 5 arasında şeklinde cevap verilebilir. Minibar da 2 ile 8 arasında bir derecede ayarlanabilir.

Minibar Ne Kadar Enerji Harcar?

Pek çok minibar modeli, yılda yaklaşık 200 ile 250 kilovatsaat (kWh) elektrik tüketir. Ancak minibarların enerji tüketimi, modeline ve markasına bağlı olarak değişebilir. Bu oran, tipik bir ev buzdolabının yıllık enerji tüketiminin yaklaşık yarısıdır. Büyük ve güçlü minibarlar, daha yüksek enerji tüketimine sahiptir. Küçük ve az güçlü minibarlar, daha düşük oranda enerji tüketir. Minibarlar, enerji tasarrufu sağlaması ile çevresel etkileri azaltmada önemli bir rol oynayabilir. Aynı zamanda küçük boyutları ve düşük enerji tüketimi nedeniyle oldukça popülerdir. Kullanım alanına göre doğru ürün seçimi ile yüksek oranda verim elde edebilirsiniz.