placeholder
"

Mobilya Boyası

" araması için 62409 sonuç listeleniyor

Mobilya Boyası

Eskiyen Mobilyaları Kurtarma Fırsatı Sunan Mobilya Boyası

Eskiyen Mobilyaları Kurtarma Fırsatı Sunan Mobilya Boyası

Son yıllarda eskiyen ya da modası geçen eşyalardan kurtulmak akıllara gelen ilk seçenek olmaktadır. Eskiyen eşyaları hiç düşünmeden yenisi alarak değiştirmek, aslında işin en kolay ama bir yandan da en pahalı tarafı. Bir de nakliye süreci gibi size gecikme yaşatacak süreçler veya aradığınız rengi bulamama stresi de cabası. Rengi solan, eskiyen ya da demode bir görünüme sahip olan mobilyalarınıza artık mobilya boyası ile yepyeni bir görünüm kazandırmanız mümkün hale gelmiştir. Mobilyalarınız rengini, döşemesini veya cilalarını değiştirerek, yepyeni bir görünüp kazandırabilir ve değişik bir tarza sahip olabilirsiniz. Daha önceden severek ve beğendiğiniz aldığınız mobilyalarınıza, farklı renk seçenekleri uygulayarak tamamıyla kişisel zevkinize göre dizayn edip hiçbir yerde bulanamayacak nadide bir eser haline getirebilirsiniz. Boyama işlemini dışarıdan bir destek alarak yapmanız halinde bu size ekstra bir maliyet doğuracaktır. Özellikle ustalık ve nakliye ücretlerini yan yana getirdiğinizde neredeyse mobilya parası kadar bir tutarla karşılaşabilirsiniz. Ancak günümüzde evinizdeki mobilyaları kendinizin boyaması çok kolaylaşmıştır. Yeni gelişmelerle birlikte üreticiler artık kullanıcılara evde boyama seçeneği sunmaktadır. İlk etapta düşünüldüğünde evde mobilya boyamak fikri size zahmetli ve etrafın dağılacağı gibi bir his verebilir, ancak uygun malzemeler tedarik edildikten sonra gayet basit bir işlem olduğu kolaylıkla anlaşılacaktır. Evde mobilya boyası nasıl yapılır sorusunun aslında temel olarak iki cevabı bulunmaktadır. Bir tanesi eski boyaya uygulanacak zımparanın ardından yapılacak astar, boya ve cila işlemidir. İkinci ise yeni teknoloji üretim boyalar ile yapacağınız, boya ve cila işlemidir. İkinci yolu denemeniz halinde bu size zımparasız mobilya boyama imkânı verecektir. Böylelikle hem zaman hem de ekstra enerji kaybına uğramazsınız. Hangi tekniği kullanırsanız kullanın, alacağınız sonuç kesinlikle sizi tatmin edecektir. Kimi zaman daha modern bir görünüme kavuşmak için bile olsa evlerimizde değişiklik yapmak isteriz. Bu değişikliği yeni eşyalar almadan yapmanın en maliyetsiz yolu ise kesinlikle mobilyalarımızda yapacağımız renk değişiklikleridir. Yeni bir eşya alma zahmetine girmeden, gözle görülür bir değişiklik yapmanın en kolay ve pratik yolu mobilyalarımıza uygulayacağımız farklı renklerdir. Üzerlerinde yapılacak olan her değişiklik kesinlikle mobilyalarınıza farklı bir hava katarak, onların yeni alınmış gibi görünmelerini sağlar. Evinizde veya dış mekanlarınızda bulunan ahşap mobilyalarınıza, ahşap mobilya boyası sayesinde yeni bir hava katabilirsiniz. Tek yapmanız gereken mobilyalarınızın özelliklerine ve yapımında kullanılan malzemeye uygun bir ürün seçmektir. Ahşap mobilyalar için kullanılan boyalar ile ahşap dışında farklı malzemelerden üretilen mobilyalardaki boya seçenekleri değişiklikler göstermektedir.

Yeni ve Farklı Bir Görünüme Mobilya Boyası ile Sahip Olma Fırsatı

Yeni ve Farklı Bir Görünüme Mobilya Boyası ile Sahip Olma Fırsatı

Ahşap ya da farklı bir malzemeden üretilen mobilyanızı boyamaya başlamadan önce uygun boya seçimini yapmalı ve etrafın kirlenmemesi için boyanacak mobilyanın etrafında yeterince alan açarak altına bir örtü serilmelidir. Boyanın uygulanacağı mobilya üzerindeki alanında temizliğinden emin olunmalı, çünkü üzeri tozlu bir alana yapılacak boyama işlemi istenilen sonucu alamamanıza sebep olabilir. Uygun ortamı hazırladıktan sonra eski mobilya boyası üzerinde yeni renge boyama işlemine başlayabilirsiniz. Eğer ilk yolu deneyerek mobilyalarınızı boyamak isterseniz, eski boyanın üzerine zımpara işlemi uygulamalısınız. Boya üzerine yapılacak olan zımpara, mobilyadaki renk dalgalanmalarının önüne geçer ve ilerleyen zamanlarda boyanın mobilya üzerinde daha uzun süre dökülmeden kalmasını sağlar. Her ne kadar zor ve zahmetli bir işlem olsa da, mobilyaların üzerinde kalıcı ve sorunsuz bir renk tutturulması için çok önemli bir işlemdir. Eğer daha önceden parlak mobilya boyası ile boyanan bir alansa, zımpara işlemini çok iyi yapmak gerekmektedir. Çünkü parlak boyaların çıkartılması normal boyalara göre biraz daha zaman alabilir ve ardından astar işlemini yapabilirsiniz. Astar işlemi mobilyanızın cinsine göre yapılmaktadır ve her mobilya için gerekli bir işlem değildir. Zımpara işleminden sonra veya zımpara ve astar işleminden sonra, mobilyanızı boyayıp üzerine cila atabilirsiniz. Eğer istediğiniz renge ulaşamadıysanız, mobilyanızın üzerinde iki ya da üç kat daha boya sürmenizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. İkinci bir şekilde yapabileceğiniz boyama seçeneği ise sadece boya ve vernik uygulayacağınız tekniktir. İlkine göre daha kolay ve az zaman alacak olan bir yöntemdir. Son dönemlerde ilerleyen boya teknolojisi ile su bazlı mobilya boyası kullanımı yayılmıştır. Bu tarz boyaların en büyük özelliği kapatıcı özelliklerinin yüksek olmasından ötürü herhangi bir zımpara veya astar işlemi gerek duyulmamasıdır. Yoğun bir renk kıvamına sahip olan bu boyalar her türlü mobilya üzerinde rahatlıkla uygulanabilir ve bir kat boyamanız dahi istenilen renk tonuna ulaşmanızı sağlayacaktır. Yapılacak olan boyama işleminin ardından ise boyayı koruyucu olarak görev yapan vernik işlemi uygulanabilir. Vernik işlemi de aynı astar işlemi gibi zorunlu değildir, istenildiği takdirde yapılabilir. Evimizde uygulayabileceğimiz bu iki yol ile hem mobilyalarımızı hem de evimizin ahşap zeminlerini kolaylıkla boyayabiliriz. Ayrıca bahçe mobilya boyası da evlerin bahçelerindeki ahşap veya farklı malzemelerden yapılmış olan mobilyaları boyamak için de en ideal üründür.

Son Teknoloji Üretim Mobilya Boyası Seçenekleri

Son Teknoloji Üretim Mobilya Boyası Seçenekleri

Son dönemde yaygınlaşan boyalardan bir tanesi ise su bazlı yapısından ötürü sıklıkla tercih edilen akrilik boyadır. Akrilik mobilya boyası her türlü dış etkene karşı dayanıklılığı ve yüksek kalitesiyle dekorasyon işlerinde tercih edilmektedir. Ayrıca yapısı sayesinde sadece ahşap yüzeylerde değil cam, seramik veya polyester gibi farklı yüzeylerde de kolay ve pratik bir şekilde kullanılabilir. İçeriğinde barındığı bileşenler sayesinde hem yüksek kapatma özelliğine sahiptir hem de uygulanan yüzeye yarı mat bir görünüm kazandırabilir. Standard boyaların aksine kokusuzdurlar ve uzun süre muhafaza edilebilirler. Uygulanacak olan yüzeyin temizlendiğinden emin olduktan sonra, diğer boyalar gibi su katmanıza gerek kalmadan direk olarak mobilyanızın yüzeyine uygulayabilirsiniz. Su bazlı ve yoğun yapısı sayesinde istenilen tona ilk seferde ulaşmanız mümkündür. Ancak çok fazla deforme olan bir yüzeye uygulanacaksa, iki ya da üç kat uygulamanızda sakınca yoktur ve kesinlikle istediğiniz sonuca ulaşacaksınızdır. Boyanın kuruması tamamen kuruması beklendikten sonra isterseniz vernik işlemi yapabilirsiniz. Akrilik boyalar içeriği sayesinden koku yaymadığı gibi insan sağlığına zararlı maddeleri içermemektedir ve bu sayede herkes tarafından kullanılması mümkündür. Geniş bir alanı boyuyorsanız, diğer boyalarda karşılaşılan dalgalanma ya da boyanın topaklanması gibi sorunları yaşamazsınız. Kolay ve pratik kullanıma sahip bu boyalar, ayrıca farklı seçenekleriyle ahşap yüzeylere metal görünümü kazandırmanızı sağlar. Mobilyalarında bir retro havası yakalamak isteyenler ya da antika görünümlü bir tarz yaratmak isteyenler ise eskitme mobilya boyası kullanmaktadır. Antika tarzdaki mobilyalar hiçbir zaman modasını kaybetmediği için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir ve bu boyanın uygulanması da gayet kolay ve pratiktir. Eskitme boyayı uygulayacağınız alana önce bir astar çekip ardından sert bir fırça ile eskitme mobilya boyasını sürebilirsiniz. Böylelikle çok kolay bir şekilde eski ama modaya uygun görünümlü mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Kolay Uygulanan Yeni Bir Mobilya Boyası

Kolay Uygulanan Yeni Bir Mobilya Boyası

Uygulanış açısından farklı teknikler içeren mobilya boyaları ile her türlü malzemeden üretilmiş olan mobilyalarınızın rengini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Uzun süren uygulama teknikleri olduğu gibi, daha kısa süren tekniklerde bulunmaktadır. Vernikli mobilya boyası ile zımpara derdinden kurtulabilirsiniz. Mobilyanıza direk olarak ekstra bir işlem gerektirmeden sürebilirsiniz. Mobilya boyası çeşitleri sadece bunlarla sınırlı kalmamaktadır ve farklı yüzeylere uygulanan veya farklı uygulanma teknikleri olan boyalarda bulunmaktadır. Farklı yüzeylere uygulananların başında deri mobilya boyası gelmektedir. Deri yüzeyleri boyamak için de akrilik boyaları kullanmak mümkündür. Deri yüzeylerin kapatılması ahşaba göre daha zor olacağından, ilk kat boyayı sürdükten sonra yaklaşık olarak bir gün beklemeli ve ardından ikinci kat boya sürülmelidir. Eğer birbirine çok zıt bir renkten diğerine geçiş yapacaksanız, üçüncü katı sürmenizde gerekebilir. Deri yüzeylerde kullanılan mobilya boyası siyah renk ve tonlarıyla ön plana çıkmaktadır. Ayrıca farklı konsepte sahip ortamlarda bulunan deri yüzeylerde de mobilya boyası gri veya beyaz renk alternatifleriyle tercih edilmektedir. Mobilyalarınızı boyarken oluşacak fırça izi ya da boyanın topaklanması gibi sorunlara karşı sprey mobilya boyası tercih edilmektedir. Eğer boyama işleminde zaman kaybetmek istemiyorsanız ve saf bir renge sahip olmak istiyorsanız bu boya çeşidi size en uygunu olacaktır. Boyanacak alan temizlenip zımparalandıktan sonra tek yapmanız gereken şey şişenin içerisindeki sprey boyayı, uygulanacak olan alana püskürtmek olacaktır. Sprey boyalarında akrilik çeşitleri bulunmaktadır ve standart boyalara göre çabuk kuruması, kolay cilalanabilir olması, dış etkenlere dayanıklı ve uzun süre kalıcı olmasıyla tercih edilen bir üründür. Aynı akrilik boyalarda olduğu gibi taş, cam, metal veya ahşap her yüzeyde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Yüksek kapatıcılık özelliğiyle uygulandığı yüzeye sıkıca tutunabilir ve kesinlikle mobilyalarınız üzerinde akma ya da topaklanma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Sprey boyalarda da birçok renk alternatifi mevcuttur, ancak çoğunlukla beyaz sprey mobilya boyası tercih edilmektedir. Beyaz boyaların sık tercih edilmelerinin başında, günlük hayatımızda beyaz renkli mobilyaların aldıkları yerin diğer renklere oranla daha fazla olması gelmektedir. Salon, mutfak, yatak odası veya banyo gibi birçok mekanda beyaz renkle karşılaşmamız diğer renklere oranla daha fazladır. Ayrıca beyazın verdiği ferahlık ve temizlik hissi de kullanıcıları beyaz renge itmektedir. Kolay kombine edilebilir olması ve her zaman saflığı temsil ediyor olması bir diğer avantajıdır. Beyaz mobilya boyasının kullanım alanlarından bir tanesi de başka renklerle kolaylıkla karıştırılabilir olmasıdır. Farklı renkler ile karıştırıldığına çok nadide tondaki bir renge ulaşmanıza olanak sağlamaktadır. Çok kullanılıyor olmasına rağmen beyaz mobilya boyası fiyatları ile diğer renkteki boyalar arasında fiyat farkı bulunmamaktadır.

Ortamları Renklendiren Mobilya Boyası

Ortamları Renklendiren Mobilya Boyası

Her ortamdaki mobilyalarınızın havasını ve tarzını değiştirmek için farklı mobilya boyası renkleri size yardımcı olacaktır. Mobilya boyası krem, siyah, gri, beyaz veya kahverengi gibi birçok alternatif renkle bulunabilmektedir. Kullanılacağı ortama göre mobilya boyalarındaki renk tercihleri farklılık göstermektedir. Eğer daha klasik tarzda döşenmiş bir alana sahipseniz, genelde ceviz rengi mobilya boyası tercih edilmektedir. Bu renk boya kullanılan mobilyaya gerçek bir ahşap esintisi katacaktır. Ceviz rengine en iyi alternatif ise kahverengi mobilya boyası olacaktır ve ceviz rengin bulunamadığı durumlarda kahverenginin uygun tonları gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Krem renk görünüşü itibariyle yumuşak bir dokuya sahiptir ve krem rengi mobilya boyası kullanılan alanlar diğer renk tonları ile kolaylıkla kombine edilebilir. Diğer renklerle kolay kombine edilme seçeneği sayesinde krem mobilya boyası özellikle ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Krem renk çoğunlukla mavi, turuncu veya pembe gibi renklerle kombin yapılmaktadır ancak uyum göstermediği renk olmaması sayesinde birçok farklı renk alternatifi ile de kullanılabilir. Siyah mobilya boyası ise genellikle ofislerde veya işletmelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Evlerde ise mutfaktaki mobilyalarda veya mobilyaların üzerinde bulunan kulp veya farklı dekoratif ürünlerde karşımıza çıkmaktadır. Siyah mobilya boyalarının kullanıldığı bir diğer alan ise farklı renge sahip eşyalara uygulanarak, eşyaya daha eski ve antika bir görünüm kazandırılmasıdır. Siyah rengi direk olarak mobilyalarınıza uygulayabileceğiniz gibi onlara eski bir görünüm kazandırmak içinde kullanabilirsiniz. En açık tonlardan en koyu tonlara kadar kullanıcısına birçok alternatif sunan gri mobilya boyası, ev ve ofislerimizin hemen hemen her yerinde karşımıza çıkmaktadır. Gri kullanıldığı her tonu ile ortamlara farklı bir hava katar ve arada kalmış bir renk olması sebebiyle birçok farklı renkle kolaylıkla kombine edilebilir. Kullanıldığı alana rustik bir hava katarak daha ferah ve geniş gözükmesini sağlayan bu renk sandalye, berjer veya TV ünitesi gibi birçok mobilyada tercih edilmektedir. Farklı tonlarıyla tercih edilen gri renk, mobilyalarınıza taş görünümü katabilmek için en doğru seçeneklerin başında gelmektedir. Ayrıca gözü yormayan tonlarıyla, kullanıldığı ortamda kişiyi günün stresinden ve yoğunluğundan uzaklaştırmak için birebirdir. Gri boya ile en kolay kombine edilebilen, kullanıldığı ortama zarafet ve şıklık katmak için tercih edilen renklerin başında ise beyaz mobilya boyası gelmektedir. Ayrıca birçok renkle kolayca kombine edilebilen beyaz renk, evlerden ofislere kadar her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanıldığı ortamda gün ışığını yansıtarak, daha ferah bir görünüm kazanılmasını sağlar.

Mobilya Boyası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mobilya Boyası Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mobilya boyaları birçok renk seçeneğini barındırdığı gibi farklı yüzeyler için alternatif boya seçenekleri de sunmaktadır. Farklı yüzey seçenekleri için kullanılacak olan mobilya boyası fiyatları da farklılık göstermektedir. Evde eskiyen mobilyaları değiştirmek yerine tekrar yeni gibi görünebilmeleri için birçoğumuz ahşap mobilya boyası fiyatları için araştırmalar yaparız. Ancak bu araştırmaları yaparken kullanacağımız boya tipine ve hangi yüzeyde kullanılacağına öncelikli olarak karar vermeliyiz. Bir takım teknik detaylardan sonra fiyat araştırması yapmak, hem zaman kazanmamıza hem de yanlış ürünü almamamıza yardımcı olacaktır. Piyasada her keseye uygun ancak farklı kalitelerde ürünler sunan markaları bulmak mümkündür. Satın alma işlemi yapmadan önce alacağınız markanın ürünü hakkındaki yorumları kontrol etmenizde fayda olacaktır. Mobilya boyasını seçerken akıcılık özelliği az olanları tercih etmek faydanıza olacaktır. Ayrıca seçilen boya su bazlı değil ise uygun miktarda su ile karıştırılması gerekmektedir, çünkü çok koyu bir kıvama sahip olan boyalar işlem esnasında yüzeyde kabarcık ve pütürlerin oluşmasına sebep olacaktır. Farklı seçenekleri filtreleme özelliğiyle inceleyebileceğiniz mobilya boyası renk kataloğu ve fiyatlarına Trendyol sitesinden kolaylıkla ve günün her saatinde ulaşabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilya boyasının modellerini birbirine karıştırıp, hayal gücünüzü de katarak bulunması zor renkleri kolay ve pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Kullanacağınız miktarda boya alımına dikkat edilmelidir. Eğer mobilya boyasını ihtiyacınızdan fazla satın aldıysanız, kapaklarını kapalı tutarak muhafaza etmeniz durumunda uzunca bir süre saklayabilirsiniz. Ayrıca son dönem kampanyalarından faydalanarak uygun fiyatlarda mobilyalarınız için boya bulmanızda mümkündür. Mobilya boyaları tamamen kullanıcı odaklı olup, çok fazla renk ve kalite seçeneği ile piyasaya sürülmektedir. Eskiyen mobilyalarınızı yenileri ile değiştirmenizin önüne de geçerek, sizi doğması muhtemel yüksek maliyetlerden de kurtaracaktır.