placeholder
"

Monopod

" araması için 1555 sonuç listeleniyor
Manfrotto Compact Xtreme Monopod
KARGO BEDAVA
ManfrottoCompact Xtreme Monopod
799 TL
Sepete Git

Monopod Çeşitleri ile Profesyonel Çekimler

Monopod; fotoğraf makinelerinizi ya da telefonlarınızı tutmaya yarayan, tek ayaklı ve taşıması oldukça kolay olan bir alet olarak ön planda olmaktadır. Günümüzde hem fotoğraf hem de video çekmek bu kadar kolayken günlük işlerinizi daha da kolay hale getirmek ve daha rahat, titreşimsiz fotoğraf ve videolar üretmek isteyen kullanıcılar için biçilmiş bir kaftan olmaktadır. Genellikle seri çekimlerde işe yarar hale gelen monopod kullanımı bir hayli basittir; sadece elinizde tutarak makineyi ya da telefonunuzu tutturabilir ve daha kolay bir şekilde taşıyıp fotoğraflarınızı elde edebilirsiniz.

Monopod Nasıl Kullanılır?

Monopod Nasıl Kullanılır?

Aynı zamanda oldukça hafif olan bu ürünün, tripoddan bir farkı da bu olmaktadır. Tripod, monopod gibi fotoğraf ve video çekmek için yarayan üç ayaklı bir üründür. Üç ayağının olması masada ya da yerde destek almadan da ayakta durabilmesi anlamına gelir, bu sayede uzaktan ya da sallamadan fotoğraf çekmek isteyenler için güzel bir tercih olabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki monopod ve tripod farklı kullanım alanlarına sahiptir, bu yüzden fotoğrafla ciddi bir şekilde ilgilenenler mutlaka ikisinden de edinmelidir çünkü iki ürünün de farklı avantajları mevcuttur.

Kullanışlı Monopod Özellikleri

Kullanışlı Monopod Özellikleri

Bu aksesuarlar, pek çok farklı çeşitte ve boyutta bulunmaktadır; neden kullanacağınıza ve nasıl kullanılacağına göre farklılık gösteren modellere ulaşabilir ve istediğiniz ürünü ihtiyacınıza uygun bir şekilde elde edebilirsiniz. Pek çok farklı modele, markaya, renge ve boyuta sahip olan bu aksesuarın en popüler modeli aksiyon kamera monopod denilebilir. Yani daha küçük ve kolay hareket edebilen kameralarla uyumlu bir şekilde çalıştığı bilinmektedir. Bir diğer en popüler aksesuar ise monopod selfie çubuğu olmaktadır. Ön kamerayı daha iyi çekebilmek için kullanılan bu ürünün bluetooth özelliği, kumanda ile çalışabilmesi ve hem tripod hem de monopod şeklinin olması gibi pek çok avantajı bulunmaktadır. Monopod bluetooth oldukça kullanışlı bir şekilde ürünü kullanmanızı sağlamaktadır, aynı zamanda ayarlamanın kumandayla yapılabilmesi de bir diğer rahatlık imkanı olmaktadır. Ayrıca fotoğrafları yatay bir şekilde çekildiğinizde de daha güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz ve selfie çubuğu monopod bazı fotoğraf makineleri ile de uyumlu olup çalışabilmektedir, uyumunu araştırabilir ve ürünlerinizi sadece telefonlarda değil makinelerde de kullanabilirsiniz. Diğer adları telefon monopod ve monopod telefon tutucu olarak karşınıza çıkabilmektedir, ürünleri özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına göre değerlendirebilir ve size uygun olan seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Monopod Fiyatları

Monopod Fiyatları

Monopod kullanmanın pek çok avantajının olduğunu görebilirsiniz. Yaratıcı bir şekilde fotoğraf çekebilir, hafif olduğu için her yere rahatça taşıyabilir, kolay kurulum imkanı sayesinde anlık olarak yakalamak istediğiniz fotoğraf karelerini çekerken zaman kazanabilirsiniz. İstediğiniz yöne hareket ettirebileceğiniz bu aksesuar için de monopod ayağı gibi çeşitli ürünler bulabilirsiniz. Monopod fiyatları ve fiyat aralığı, kullanılan modele, markasına, özelliklerine, kalitesine ve boyutuna göre bile değişiklik göstermektedir. Ürünlerin bir modeli de mini monopod olmaktadır; diğer modellerine göre oldukça küçük olmasına rağmen genellikle işlevlerinin aynı olduğu söylenebilmektedir. Bunun tam tersi olarak da çok uzun olan ürünlere rastlamak da mümkün olmaktadır. Siyah, beyaz gibi renklere sahip bu ürünlerin bazı modelleri monopod 2 m olarak anılırken bazıları ise monopod 170 cm olarak bilinebilmektedir. Ayrıca bu özellikler dışında aksesuarların yanında farklı ürünlere de bakılması gerekebilir, tip olarak da bazı ürünler farklılık göstereceğinden amacınıza uygun olan ürünün alınması ve yorumların dikkat edilmesi önerilen bir uygulama haline gelmektedir. Bu ürünü tekli bir şekilde alabileceğiniz gibi set halinde de aksesuarı edinebilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünler arasından tercih yapabilirsiniz.