placeholder
"

Mühendis Kalemi

" araması için 424 sonuç listeleniyor

Mühendis Kalemi

İşlevsel Kalemler ile Rahatlık

İşlevsel Kalemler ile Rahatlık

Çok yönlü düşünmeyi, aynı anda birden fazla iş yapabilme becerisine sahip olmayı gerektiren mesleklerin başında yer alan mühendislik için üretilen özel ürünler, mühendislere kullanım kolaylığı sağlar. Fonksiyonel yapılarıyla dikkat çeken ürünler tek bir çatı altında birden fazla aletin bir arada olmasını sağlar. Bu sayede fazla eşya taşıma sorununu rafa kaldıran ürünler, mühendislerin vazgeçilmez parçaları olur. Sadece mühendisler için değil farklı meslek dallarına mensup kişiler için de ideal çözümler sunan ürünler tamamen kullanıcı odaklıdır. Çok fonksiyonlu mühendis kalemleri öğrenciler için de oldukça kullanışlı. Mimarlık ve mühendislik fakültelerinden öğrenim gören öğrenciler için adeta kurtarıcı olan mühendis kalemler eşsiz tasarımlarıyla ön plana çıkıyorlar. Kalem üzerinde yer alan cm ve inç ölçümleri için kullanılan özel cetvelleri ile günlük hayatlarında sıkça ölçüm yapmak zorunda olan kişiler için ideal bir üründür. Fazla eşya taşıma yükünden de kurtaran mühendis kalemleri sayesinde kullanıcılar az ürünle çok iş yapma şansına sahip oluyor. Detaylara önem veren mühendis ve mimarlar için özel tasarımlarıyla ilgi çeken mühendis kalemleri sunum açısından da çok başarılı. Şık ve zarif tasarımlarına ek olarak özenle sunuldukları metal kutuları estetik görünüşlerine katkı sağlıyor. Cebe, kalemliğe, çantaya sığabilen portatif ve ergonomik tasarımında birçok fonksiyonel özelliği barındıran mühendis kalemini kaybetmek mümkün olmayacak. Her an yanınızda taşımak isteyeceğiniz kolay kullanım sunan özellikleri, rahat tutuş sağlayan kalem kısmı ve akma yapmayan kaliteli yapısıyla sevdiklerinize harika bir hediye sunabilirsiniz. Dayanıklı, paslanmayan metal malzemeden üretilen kalemlerin içindeki iç mürekkep tüpünü birçok yerden temin edebildiğiniz için tek kullanımlık değil uzun ömürlü bir üründür. Okulunu yeni bitirmiş mühendis bir dostunuza veya mimarlık fakültesinde koşturup duran arkadaşınıza hediye edebileceğiniz isme özel mühendis kalemleri ile sevdikleriniz kendilerini özel hissederken bu kullanışlı ürünü kullanırken hep sizi hatırlayacak.

Çok Fonksiyonlu Mühendis Kalemlerinin Özellikleri

Çok Fonksiyonlu Mühendis Kalemlerinin Özellikleri

Kendi işinin ustası olmayı sevenler için üretilen özel kalemler, sadece yazı yazma imkânını değil ölçüm yapma fırsatını da sunar. İş sektöründe geniş yelpazeye yayılan mühendislere pratik ve kolay kullanım sunan kalemler, dayanıklı yapılarıyla iş hayatında uzun ömrü garanti ediyor. İsmini, yapımında kullanılan hava ve su kabarcıklarından alan ve ölçü cihazları arasında sıklıkla kullanılan önemli bir alet olan su terazisini dahi barındıran kalemler ölçüm işlemlerini oldukça kolaylaştırıyor. Bir yüzeyin dikey mi yatay mı olduğunu anlamayı sağlayan ve simetrik ölçümler için kullanılan su terazisine eşlik eden cetveller de kalemlerde yer alıyor. Her türlü ölçümler için ideal bir kullanım sunan ve sadece mühendislerin değil ustaların da işlerini kolaylaştıran bu kalemler kaliteli metal malzemeden üretilirler. Farklı uzunlukta cetvellere sahip kalemler, pilot kalem ve tükenmez kalem olmak üzere iki kalem çeşidine sahiptir. Çeşitli renk seçeneklerine sahip kalemler, orta kalınlıkta kalem ucuna sahiplerdir ve yazım konusunda kullanıcıya oldukça rahat bir kullanım sunarlar. Bazı kalemlerde tornavida özelliği de yer alıyor. Kalemlerin arka kapaklarının altında tornavida aparatları bulunur. Yıldız ve düz tornavida aparatları bulunan kalemler fonksiyonellik konusunda zirvede yer alırlar. Tablet, telefon gibi dokunmatik ekranlara dokunabilme özelliği olan “Stylus Pen” özelliği ile ellerinizle ekranlara dokunmak zorunda kalmayacaksınız. Kalemler, yumuşak başlıklı uçları ile dokunmatik ekranları çizmez ve ekranlara zarar vermezler. Yoğun iş temposu içerisinde kalabalık eşya yığınlarından kurtulmak için biçilmiş kaftan olan bu kalemler portatif olmalarıyla ön plana çıkarlar. Genellikle siyah ve mavi renklerde yazan kalemlerin dış renklerinin çeşitleri daha zengindir. Kolay tutuş özelliği ile konforlu ve ergonomik olan kalemler özel günlerde ideal bir hediye olabilir. İşlevselliği estetik görünümle buluşturan mühendis kalemleri naif formlarıyla da dikkat çekiyorlar. Şık duruşlarının yanı sıra çok yönlü özellikleriyle zor anların kurtarıcısı olan kalemler, vazgeçilmez asistanınız olmak için idealdir.

Mühendis Kalem Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mühendis Kalem Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Her insanın ihtiyacı olan ve sıklıkla kullanılan kalemler artık sadece kalem değil. Tek bir kalem; içinde yer alan su terazisi, cetvel, tornavida ve dokunmatik ekranlar için olan aparatı ile fonksiyonel bir alete dönüşüyor. Paslanmaz metalden yapılan dayanıklı gövdesiyle çarpmaya ve darbelere karşı maksimum koruma sağlar ve ölçü cihazları için gerekli hassasiyeti sağlamış olur. İçindeki mürekkep bittiği zaman rahatlıkla istediğiniz renk mürekkep ekleyebilirsiniz. Uzun ömürlü kullanım imkânı sunar. Sevdikleriniz için kullanışlı ve oldukça şık bir hediye olan mühendis kalemini kendinizi şımartmak adına da alabilirsiniz. Özellikle mühendislik ve mimarlık fakültelerinde öğrenim görmeye devam eden öğrencilerin sıklıkla kullandığı cetvel, su terazisi ve kalem aletlerini tek bir çatı altında toplayan bu alet öğrencileri büyük bir dertten kurtarır. Birçok işlevi bulunan bu kalem ilginç tasarımıyla farklılık sevenler için ideal bir görüntü çiziyor. Kalem koleksiyonunuzun en nadide parçası olmaya aday olan mühendis kalemleri değiştirilebilir mekanizmaya sahiptir. Birden fazla renk ve boyut seçeneği bulunan kalemlerin arka kısmı ile akıllı cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. Yıldız ve düz elektronikçi tornavidası bulunan modeller ustalar için biçilmiş kaftandır. Özel tasarımlarıyla dikkat çeken mühendis kalemlerinde cetveller hem santimetre hem de inç cinsinden ölçüm yapabiliyor. Bu özellikleri sayesinde ekran ölçümlerinde birim çevirmeye ihtiyaç duymadan işlerin halledilmesini sağlıyor. Tablet, telefon gibi dokunmatik ekrana sahip cihazlarda kullanıma uygun dokunmatik kalem özelliğindeki hassas uçlar sayesinde dokunmatik ekranlarda iş yapmak kolaylaşıyor. Mühendisler sıradan durumları dahi farklı algılayan ve kullandıkları her ürünün oldukça özel olduğu bir meslek grubu. Hal böyle olunca kullanılan en basit araç gereçlerden olan kalemin bile özel olması gerekir. Entelektüel kişiliğe uygun tasarımlara ek olarak birçok işi aynı anda yapması gereken mühendislere has işlevsel özellikler barındıran bir kalem olmalı. İş yoğunluğunun arasında cetvel, su terazisi gibi ölçüm cihazlarının konulduğu yerin unutulması, eşyaların kalabalık olmasından kaynaklı dağınıklıkların birer sorun olmaktan çıkması için tasarlanan kendine has kalemler ile mimarlar ve mühendisler iş hayatında konfora kavuşuyor. Estetik görünüm olarak hoş, verimli çalışma imkânı sağlayan kalemlerin yapısı da dayanıklı olmalı. Bir mühendisten daha fazlası olmak isteyenlere bir kalemden daha fazlası gerekir. Mühendis kalemleri bu fazlalığı işlevsel özellikleri ve şık tasarımlarıyla tamamlıyor.

İsme Özel Mühendis Kalemler Sayesinde Özel Hissiyat

İsme Özel Mühendis Kalemler Sayesinde Özel Hissiyat

Özel tasarımları ile sevdiklerinize harika bir hediye olacak mühendis kalemleri kişiye özel yazılarla tasarlanabiliyorlar. Yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü, anneler veya babalar günü, mimar ve mühendis günleri gibi özel günler için düşünülmüş özenli hediye alternatiflerinden biri olan mühendis kalemleri adeta bir mühendis gibi çok yönlüler. Görsel açıdan oldukça zarif ve şık görünüm sunan kalemler kullanıcısına büyük kolaylıklar sağlıyor. Kişileştirme imkânı sunan kalemlere isim yazdırabilir sevdiklerinize anlamlı bir hediye sunabilirsiniz. Gerekli rötuşlar yapılarak özenle işlenen isimler ile tamamen kişiye özel tasarlanan kalemler şık bir görünüm sunar. Mesleği ile birlikte isminin yazılı olduğu bir kalem kullanmak kişiyi özel hissettirirken kalemin işlevsel özellikleri sayesinde oldukça profesyonel bir imaj çizer. Birçok modeli bulunan mühendis kalemlerinde pilot kalem ve tükenmez kalem olarak ayrı kalem türleri bulunur. İhtiyacınıza veya kullanım alanınıza göre seçim yapmalısınız. Pilot kalemlerin içinde yer alan mürekkep tüpü kolayca değiştirilebilir olması yönüyle oldukça işlevseldir ve istediğiniz rengi kullanmanız için yardımcı olur. Cetvelle kolay ölçüm yapılması için genelde altıgen şeklinde tasarlanırlar. Bu sayede ölçmek istediğiniz yüzeyin eğikliğini de rahatlıkla ölçebilirsiniz. Dokunmatik silikon kısımları sağlamdır ve hasarlara karşı dayanırken kullanılan ekranlara zarar vermez. Çevirmeli açma kapama mekanizması sayesinde ölçüm ürünlerini korurken tek elle kullanım için kolaylık sağlayan ürünler pratiktir. Düz tornavida eklentisine ek olarak yıldız tornavida aparatı sunan ürünler sadece mühendisler için değil ustalar ve müteahhitler için de idealdir. Uzun ömürlü olmaları açısından dış yüzeyine sonradan eklenen yazılar ve eklentiler ile oldukça kaliteli ürünlerdir. Tasarım açısından harika olan ve fiziksel kolaylık sağlama açısından çok avantajlı olan mühendis kalemleri hediye olarak sunulabilecek alternatiflerin başında yer alırlar. Hediyeleri anlamlı ve ölümsüz kılmak için kişiye özel olmasının önemini kavrayan üreticiler kalemler için de oldukça şık bir tasarım ortaya çıkarırlar. İstenilen yazının şık yazı fontları ve uygun boyutlarla özenle işlendiği kalemlerde orijinal tasarıma ve yapıya zarar verilmez. Su terazisi, cetvel, tornavida, dokunmatik uç gibi fonksiyonları koruyarak üstün lazer teknolojisi ile yazılan yazılar sayesinde sevdiklerinize anlamlı bir hediye verebilirsiniz. Her yerde rahatlıkla kullanılabilen ve her çanta boyuna sığabilecek portatiflikte tasarlanan mühendis kalemlerinden sevdiklerinizin hoşuna gidecek modeli sunabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine sahip mühendis kalemleri zengin çeşitlilikte modelleri ile kişiye özel tasarlanmayı bekliyorlar.

Bütçenizi Sarsmayacak Mühendis Kalemi Fiyatları

Bütçenizi Sarsmayacak Mühendis Kalemi Fiyatları

Kalemlerin fiyatlarını belirleyen birçok etmen vardır. Üretim malzemeleri, tasarım özellikleri ve boyutlarına göre fiyatlandırılırlar. Burada marka da önemli bir kıstastır. Her markanın belli kalite standartları vardır ve üretimlerini ona göre yaparlar. Mühendis kalemlerinin metalik malzemelerden üretilen dayanıklı yapıları genel olarak standarttır. Kullanacak müşteri kitlesinin; mühendisler, mimarlar, ustalar ve bu meslek gruplarına benzer işler yapan insanlardan oluşacağını bilen üreticiler ürünlerinin malzemesini ve kalitesini bu koşullara göre belirlerler. Mühendis kalemlerinde plastik malzeme bulmak pek görülen bir durum değildir. Özellikle hassas ölçümler için kullanılan su terazisi düşünüldüğü zaman onu muhafaza etmek ve korumak için dayanıklı metal malzemelerin olması önemlidir. Mekanik kalemlerden olan mühendis kalemlerde yer alan gelişmiş mekanik sistem fiyatlara etki eden özelliklerden biridir. Genellikle 4 fonksiyondan oluşan mühendis kalemlerinde yer alan özellikler; ölçülen yüzeyin yatay mı dikey mi olduğunu anlamaya yarayan su terazisi, farklı boylarda cetvel, dokunmatik ekranlarda kullanılabilen özel uç, yıldız ve düz aparatı yer alan tornavidalardır. Bu 4 özellik birçok mühendis kaleminde yer alır. Bu özelliklere ek başka özelliklerin yer alması veya daha az sayıda özelliğin yer alması fiyatları etkileyen diğer unsurlardandır. Pilot veya tükenmez olarak seçenekleri olan mühendis kalemlerinde kurşun kaleme pek rastlanılmaz. Pilot kalemlerin kolay bulunabilir mürekkepleriyle birlikte tükenmez kalemlerde yer alan değiştirilebilir mekanizma ile uzun ömürlü kullanım sunarlar. Dış tasarımlarında şık renklerle karşımıza çıkan mühendis kalemlerinde siyah, sarı, kırmızı, mavi renklerle birlikte metalin doğal rengini yansıtan gri de bulunur. Kişiselleştirmek adına isim yazılan kalemlerde lazer ile yakma tekniği kullanıldığı için baskı kalıcıdır. Yazı yazarken kalemin daha rahat kavranabilmesi ve parmakların konforlu olması için kalemin alt kısmı özel tasarlanır. Kolay yazı yazabilmek için alt kısımları yuvarlak tasarlanan kalemlerin üst kısımları genellikle altıgen veya beşgen olarak tasarlanır. Dokunmatik ekranlarda kullanılan uç kısmı cetvel, tornavida gibi fonksiyonlarını engellemeyecek şekilde yerleştirilir. Kullanılan çoğu aparat çıkarılıp tekrardan takılabilir. İnç ve santimetre cinsinden ölçüm yapılabilen cetveller ile kolay ölçüm yapılabilmesi adına tasarlanan mühendis kalemleri eşsizdir. Yan kısımlarında su terazisi bulunan kalemlerde inç ve santimetre için ayrı iki cetvel bulunur. Birbirlerine zarar vermemeleri adına özenle yerleştirilen fonksiyonları ile her alanda oldukça kullanışlılardır.

Harika Bir Hediye İçin Mühendis Kalemleri

Harika Bir Hediye İçin Mühendis Kalemleri

Güzel bir hediye seçeneği olan mühendis kalemlerini sevimli bir set içinde de hediye edebilirsiniz. Mühendislere özel olarak mesleklerinin yazılmış olduğu masa isimliği, kupa ve kalemlik setinin içinde isminin yazılı olduğu bir kalem hediye etmek harika bir hediye olacaktır. Ziraat, çevre, inşaat, gıda, maden, elektrik, mekatronik, enerji sistemleri, otomotiv, orman, petrol, bilgisayar, su ürünleri, endüstri, jeoloji, harita, fizik, kimya, tekstil, uçak, matematik elektrik-elektronik, elektronik haberleşme, metalurji ve malzeme, genetik mühendislerinin mesleklerinin yazılı olduğu isimlikler, kupalar raflarda yerlerini alıyorlar. Neredeyse her mühendis grubunun isminin yazılı olduğu isimlikler, kupalar ve kalemlikler özel bir hediye alternatifi olarak sunuluyor. Türk kahvesi içmeyi sevenler için kupa yerine Türk kahvesi fincanı yer alan setlerde sublimasyon tekniği ile baskı yapılır ve bu baskılar kalıcıdır. Kupanın, fincanın ve kalemliğin her iki yüzeyine de baskı uygulanır. Birçok renk seçeneğine sahip setlerde sevimli tasarımlar da yer alıyor. Her mühendis grubuna özel, özgün tasarımların yer aldığı setler ofis için oldukça ideal. Mühendis kalemlerine ek olarak hediye edilecek set unutulmaz anlamlı bir hediye vermenizi sağlar. Özel kutusuyla sunulan mühendis kalemleri zarif ve şık kutuları içerisinde muhafaza edilir. Kişiye özel tasarlanan ve her açıdan gelişmiş fonksiyonel özelliklere sahip olan kalemlerin estetik tasarımları zor beğenen kişilerin bile hoşuna gidecek. Tek bir ürün üzerinde yer alan birçok özellik eşya kalabalığına düşmeden işlerinizi halletmenizi sağlar. Klasik kalem görünüşünü günümüz teknolojisinin modern örnekleriyle buluşturan tasarımlar naif formlarıyla şık bir görünüm sunuyorlar. Tasarımlarında her detayın ince ince düşünüldüğü kalemlerde her koşula uyum sağlayan özellikler bir arada bulunur. Ev işlerinde yerleştirilecek eşyaların doğrultusundan emin olmak için kullanılan su terazisi, ekran uzunluklarını ölçmek için kullanılan inçler için olan cetveller gibi ölçüm için gereken materyalleri tek çatı altında toplayan kalemler birbirinden şık tasarımlarıyla estetiğe önem veren mimar ve mühendisler için ideal. Kişiselleştirilebilir kalemler şık kutularıyla teslim edilir. Unutulmaz, anlamlı ve kullanışlı hediye arayanlar için birebir olan çok fonksiyonlu mühendis kalemleri birbirinden şık renk seçenekleri ile her kullanıcıya hitap ediyor. İnce formların eşlik ettiği tasarımlarda yer alan tornavida, su terazisi, cetvel gibi fonksiyonlar estetik duruşu bozmayan ve görünüşte rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilirler. Dışarıdan bakıldığında klasik kalem görünüşünde olan, birden çok özelliği barındıran kalemler profesyonel kullanım için tasarlanırlar. Sevdiklerinizin ismini ve mesleğini yazdırabileceğiniz isme özel mühendis kalemleri ile kişiye özel harika bir hediye sunmuş olursunuz. Mimarlar ve mühendisler için biçilmiş kaftan olan hediyeleri farklı meslek dallarına mensup kişiler de rahatlıkla kullanabilir. Az ürünle çok iş yapmak isteyen öğrenciler için de hem zamandan hem eşyadan tasarruf sağlayan ürünler oldukça kullanışlıdır. Birçok modeli ve çeşidi bulunan mühendis kalemlerini her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Trendyol’da mühendis kalemlerinin geniş skalada yer alan çeşit çeşit ürünlerine rahatlıkla ulaşabilir ve bütçe dostu avantajlı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.