İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Mühür

" araması için 296 sonuç listeleniyor

Özel Tasarımları ile Mühür Çeşitleri ve Fiyatları

Tarih boyunca medeniyetlerin sembolleri ve şahsına münhasır imzaları mühürler üzerinde yer alır. Etnik ürünlerin günümüze uyarlanması ile üretilen yeni nesildeki hali, geçmişin izlerini günümüze yansıtır. Nostalji ruhunu barındırması ile oldukça şık tasarımlara sahip olan kişiye özel mühürlerin üretiminde bireysel bir anlam gözetilir. Özel mektuplarda kendinize ait imzanızı ekleyebileceğiniz gibi kıyafetlerinizde sıradışı aksesuarlar olarak kullanacağınız mühürlerle farklılığınızı yansıtabilirsiniz. Profesyonel hayatta farklı bir isimle kaşeye ihtiyaç duyan meslek grupları bulunur. Doktorlar tarih mührü ile beraber isim ve ünvan yazılı kaşeler kullanırlar. Kaşe mühür oyuncular, sahne performans sanatçıları gibi bireysel meslek grupları, patent firmaları, reklam ajansları gibi kurumsal firmalar ve tüm esnaf gruplarının ihtiyacı olan özelliklere göre düzenlenebilir. Resmi, şık, modern, kullanışlı, görkemli tüm tarzlar üretim kriterine alınır ve hassasiyetle hazırlanır. Geleneksel, retro ya da ex libris stillerini sevenler için de mühür çeşitleri üretilir. Retro ya da ex libris seçenekler ile kendi koleksiyonlarınızı oluşturabilirsiniz. Bu ürünler efemera koleksiyonlarının oldukça tercih edilen kategorileri arasındadır ve hayatınızda farklı bir hobi alanı yaratmanızı sağlar. Ürün yapımında kullanılan malzemelerin zenginliği, üretim tekniklerinin çeşitliliği, üzerine basılan sembollerin sınırsızlığı, tamamen tercihinize göre şekillenme seçeneği, ürüne olan ilgi ve merakın başında gelen özelliklerdir. Beğeniye, ihtiyaca ve ilgi alanına göre mühür damga ürünlerini tercih edebilirsiniz. Trendyol’da kolaylıkla kullanabileceğiniz bir mühür seti bulabilir, dilerseniz mumu ve damgasını ayrı ayrı alabilirsiniz.

Farklı ve Şık Tasarımlarıyla Mühür Modelleri

Farklı ve Şık Tasarımlarıyla Mühür Modelleri

Mühürler, geçmişten günümüze farklı tasarımlarıyla yer alarak popülerliğini korur. Ayrıca malzeme ve teknik bakımdan oldukça çeşitlilik gösterir. Özellikle pirinç mühür gibi malzemeler ürün tasarımında ön plandadır. Pirinç tasarımlar hafif malzemelerden üretildiği için kullanışlı ve şık olarak değerlendirilir. Ahşap mühür de işçilik bakımından zarif bir tercihtir. Bunun yanı sıra mühür gümüş gibi ağır malzemelerden de oluşabilir. Kurumsal bir işle ilgileniyorsanız ya da önemli bir kişiye ağır bir hediye almak istiyorsanız gümüş ürünleri değerlendirebilirsiniz. Seçenekler arasında metal mühür de sıkça tercih edilen modellerden biridir. Bu sebeple modeller, her zaman baskısına göre değil malzemelerine göre de değişiklik gösterebilir. Uygulama yerinden ziyade uygulanan figürün ön plana çıkması yönünde bir isteğiniz olabilir. Bu noktada kare ya da yuvarlak mühür gibi geometrik şekillerine göre seçim yapmanız mümkündür. İş odağından uzaklaşarak özel günlerinizde mühür kolyelerle stilinize ayrı bir hava katabilirsiniz. Aşkınızı, inancınızı mühre yansıtarak her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. Duygusal bağlılığınızı farklı bir aksesuar ile taşımak istediğinizde mühür yüzük modellerini de tercih edebilirsiniz. Sevgiliniz, eşiniz ve ebeveynleriniz gibi hayatınızdaki değerli kişileri tatmin edecek bir hediye almak isterseniz harfli, isimli mühürleri tercih edebilirsiniz. Kişiye özel olan bu ürün ile onlara verdiğiniz değeri göz önünde tutabilirsiniz. Harflerle süslenmiş şık ve göz alıcı hediyelerden biri olan bu tasarımları sadece özel etkinliklerde değil günlük olarak da rahatlıkla kullanılabilecek aksesuarlardandır. Genellikle tuğra mühürleri, ofis ve büroların vazgeçilmez bir parçasıdır. Mimari dekorasyon ürünü olarak tercih edilen bir semboldür. Aynı şekilde evinizin duvar tasarımlarında tercih edebileceğiniz ürün, profesyonel bir kompozisyon yaratır. Babanıza özel tuttuğu takım, benimsediği ideoloji gibi her zaman kullanmaktan zevk aldığı önemli sembolleri büyük boy mühürler ile hediye edebilirsiniz. Birbirinden şık ve etkileyici parçaların detaylı olarak işlendiği seçenekler bulunur. Hediye almak istediğiniz takdirde mühür baskılarını inceleyebilir ve kendi tarzınıza göre bir baskıyı satın alabilirsiniz. Farklı bir seçenek olarak kitaplığınızdaki kitaplarınızı ya da ders notlarınızı belirlemek için türlerine, konularına göre ayırmak istediğiniz noktada bu üründen faydalanabilirsiniz. Böylece kaynak taraması yaparken rengine, damganın üzerindeki tasarıma göre kolayca bulacağınız için zamandan tasarruf edebilirsiniz. Trendyol sayesinde bu ürünleri kolayca inceleyip satın alabilirsiniz.

Mühür Kullanımı ve Yorumları

Mühür Kullanımı ve Yorumları

Davetiye ve hediye paketlemelerde oldukça orijinal bir görüntü sağlaması adına silikon mühür kullanılır. Kabartma tekniğinde set içindeki damga sembolleri ve mumu yardımıyla damgalama yapılır. Dökülen renkli silikonlar soğuduktan sonra üzerine istenilen sembol basılır. Böylece renkli, desenli mühürler yaparak sıradışı bir görünüm oluşturabilirsiniz. Silikona benzer şekilleri ile renk renk mühür mumunu farklı dekoratif objeler ile birleştirerek birbirinden güzel eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Mumlar genellikle kırmızı mühür şeklinde bulunmakla birlikte mavi, siyah, gümüş, gold gibi renkler de sıklıkla tercih edilen ve sembolleri berraklıkla yansıtan renklerdir. Genellikle soğuk damga mühür olarak uygulanan ürün, nesnelerin üzerinde naif bir doku bırakır. Bu zarif ve şık duruşları ile kullanılan eşyaya romantik bir ambiyans yaratırlar. Teknik olarak kabartma, eritme mühür şeklinde yeniden üretilirler. Ürünlerin dokularında yarattığı kabartma, Bizans el sanatlarından olan “cameo” tekniği ile olan benzerliği bakımından ürünler arasında tarihi ve modern bir denge yaratır. Bu nedenle kitap mührü, kağıt, mektup gibi benzer malzemelerde kullanıldığı kadar aksesuarda da şık durur. Aksesuarların üzerindeki küçük kabartma dokunuşlar hem kişiye özel anlam katar hem de tarzınıza alışılmışın dışında bir hava yaratır. Bu tür soğuk mühürleri kullanırken kendi tasarımınız olan ve hiçbir yerde bulunmayan damgalar yaratabilirsiniz. Sınırsız renk, çeşit, aksesuar ya da koleksiyona dönüştürebilirsiniz. Böylece gündelik yaşamınızda zarif bir hobiniz olabileceği gibi sevdiklerinizi mutlu edeceğiniz hediyelerinize size ait dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Size özel tasarlanan ve ürünün bir parçası olan damgalar ile yarattığınız hediye notları çevrenize yayıldıkça, kendi tasarım imzanız da aynı oranda görülür ve hissedilir. Kolay şekilde uygulanabilen ve özelleştirilebilen ürünleri Trendyol’da inceleyebilirsiniz.

Farklı Tasarımlı Mühür Fiyatları

Farklı Tasarımlı Mühür Fiyatları

Mühür kitaplığı yayınevi adı altında göreceğiniz Türk edebiyatına dair şiir ve romanları edinme şansı bulabilirsiniz. Bu yayınevinden eserler edindiğiniz takdirde büyük bir kitaplığa keyifle sahip olabilirsiniz. Çağdaş dönem yazarlarından Gökçer Tahincioğlu’na ait olan Mühür romanı, birbirinden farklı tarihi ve mesnevi hikayelerin yer aldığı detaylı olarak düzenlenmiş bir eserdir. Mühür kitabı, ruhani duygu yoğunluğu yüksek kitaplar okumayı sevenler için tercih edilecek türdedir. 2018 yılında birinci baskısı yayınlanan kitap, İletişim Yayınları aracılığı ile basılır. Ürünlerin kategorisi oldukça fazla olduğu için seçenekler de çeşitlilik gösterir. Ürün modelleri üretim tekniklerine, malzeme kalitesine, kullanım alanına, renk, desen ve boyutlarına göre mühür fiyatları farklılık gösterebilir. Kırmızı renkteki klasik model daha uygun olabileceği gibi başka renkteki mumlarının fiyatları değişiklik gösterir. Hediyelik mühürleri set halinde aldığınızda farklı fiyatlar görebilirsiniz. Mühür mürekkebinde ise kullanılan boyanın rengi, kalitesi gibi özellikler gözetilerek fiyat aralığı belirlenir. İhtiyacınız doğrultusunda aldığınız mühür taşı sahip olduğu özelliklere göre farklı fiyatlandırılabilir. Bu noktada istek ve ihtiyacınıza göre sadece mühür ıstampasına sahip olabilirsiniz. Aksesuarlarda, hediyelerde, hobilerde, mektuplarda ve kitaplarda istediğiniz her alanda kullanabileceğiniz mühür siparişlerini kolayca verebilirsiniz. Ayrıca belirlenen kampanya ve indirimler ile ürünleri uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Filtreleme seçenekleri sayesinde satın almak istediğiniz ürünlerin özelliklerini filtreleyerek kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca sizden önce satın alan müşterilerin yorumlarını okuyabilir satın almak istediğiniz ürünler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Alışverişinizi Trendyol üzerinden gerçekleştirerek dilediğiniz ürüne rahatlıkla sahip olabilirsiniz.