"

Mutfak Köşe Takımı

" araması için 218 sonuç listeleniyor

Mutfak Köşe Takımı

Farklı Dekorasyon Tarzlarına Uygun Mutfak Köşe Takımı Modelleri

Mutfaklar, öğünler dışında bile çokça vakit geçirilen alanlardan biridir. Özellikle çay eşliğinde yapılan masa başı sohbetleri, saatler boyunca sürebilir. Buna ek olarak öğünler de düşünüldüğünde mutfaklar, günün önemli bir bölümünün geçtiği alanlar olur. Dolayısıyla buradaki oturma alanları, salonlarda ve diğer yerlerde olduğu kadar rahat ve şık tercih edilir. Mutfak köşe takımı seçenekleri, sıradan bol sandalyeli masaların aksine daha konforlu ve şık bir alan yaratmanız için üretilir. Normal bir masanın dört veya altı sandalyeyle satışa sunulduğu düşünüldüğünde köşe gruplar, daha fazla oturma alanı yaratan ürünler olur. Dışarıdan bakıldığında iki ya da üç adet tekli sandalye, neredeyse altı kişinin rahatlıkla oturabileceği L koltuk ve bir masadan oluşur. Bunlar, özellikle kalabalık veya sık misafir ağırlamayı seven ailelerin tercihi olur. Büyük ve ferah bir mutfakta küçük ve dört ya da altı kişilik sıradan bir takım oldukça uyumsuz görünebilir. Özel tasarımların dışında bu tip setler, büyük ve şık mutfakların havasını bozabilir. Masaya ayrılan bölüm hem yemek hem de hoş vakit geçirmek için ideal seçenekler olan köşe gruplarla doldurulabilir. Ayrıca mutfak köşe takımı renkleri ve tasarımlarıyla da oldukça beğeni kazanan seçeneklerdir. Kumaş renkleri, desenleri, iskelet kısmı, sünger yapısı, masa tipleri ve sandalye tasarımlarıyla oldukça geniş seçenekler bulunur. Beyaz mutfak köşe takımı çeşitleri, kullanıldığı alanı hem büyük boyutları hem de ferah rengiyle daha geniş gösterir. Bunlar özellikle beyazın hakim olduğu dekorasyonlarda sık tercih edilir. Beyaz rengin temizliğinin zor olmasından endişe edenler için leke ve su itici kumaş teknolojileri kullanılır. Gri mutfak köşe takımı çeşitleri, özellikle küçük gri detaylara ve metal kulplara uyum sağlamak veya yumuşak bir geçiş yapmak için tercih edilir. Beyazın hakim olduğu dekorasyonlara da aşırıya kaçmadan sakin ve şık bir renk katmak isteyenler için ideal seçenekler olur. Farklı renk seçenekleriyle şık tasarımlara sahip olan köşe modellerin tamamına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Farklı Dekorasyon Tarzlarına Uygun Mutfak Köşe Takımı Modelleri

Mutfak köşe takımı modelleri, geçmişten bugüne yemek mobilyaları arasında oldukça ilgi gören bir yere sahiptir. Yemek yerken veya sohbet ederken daha konforlu bir alan sunan bu ürünler, kişilerin zevklerine uygun model ve renkleriyle mutfakları da süsler. Kullanılan malzemeler ve temsil ettiği dekorasyon stiliyle onlarca çeşit birbirinden ayrılır. Örneğin ahşap retro mutfak köşe takımı, ilk üretildiği anlardan bu yana beğenisini koruyan ürünlerdir. Bunlar 80’li yıllarda oldukça moda olan sandıklı koltukları andıran bir tasarıma sahiptir. Masanın tamamında ve sandalyelerin bacaklarında doğal ahşap materyal hakimdir. Kumaş kaplı kısımlar ise çoğunlukla orta kalınlıktaki minderler üzerine düğmeli tasarımlara sahip olur. Masa kısmı sabit veya açılabilir olan bu modeller, geniş ailelerin rahatlıkla kullanabileceği seçeneklerdir. Aynı zamada retro modellerin neredeyse tamamında oldukça geniş koltuk altı sandık çeşitleri bulunur. Bu kısımlar masa örtüleri, kurulama bezleri, temizlik bezleri, çantalar, kağıt havlular gibi stok halinde bulundurulan veya az kullanılan eşyaların toparlanması için de oldukça faydalıdır. Retro ürünlerin yanında genellikle çeşitli dekorasyon stillerini barındıran klasikler de beğeni kazanır. Örneğin bombeli mutfak köşe takımı çeşitleri, bombe veya dalga olarak ifade edilebilecek kesimlerle üretilir. Ahşap iskeletleriyle klasik bir havaya sahiptir. Bunlar özellikle düz ve keskin hatlardan hoşlanmayanlar için hareketli seçeneklerdir. Gözle görülür önemli farkı, ahşap kısımların kumaş ve süngere oranla oldukça fazla olmasıdır. Masa, koltuk ve sandalyelerde farklı renklere boyanmış ahşabın hakimiyeti söz konusu olur. Hoş desenlere sahip kumaşlarla kaplanan sünger oturma ve yaslanma kısmı, geniş ahşap çerçevelerle sarılmış gibi görünür. Ancak mutfağında daha modern ve minimalist bir hava yaratmak isteyenler için de şık seçenekler bulunur. Modern mutfak köşe takımı çeşitleri, özellikle modern dolaplara ve dekorasyon tarzına sahip evler için mükemmel tamamlayıcılardan biri olur. Bunlar çoğunlukla mermer, cam, metal, ahşap ve benzeri materyallerin birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkar. Örneğin mermer masa tablası, ahşap veya siyah metal ayaklarla eşleştirildiğinde son derece şık ve modern bir görünüm sağlar. Bunun yanında koltuk ve sandalyeler de kaliteli kumaşlarla kaplanan ahşap veya metal bacaklara sahip olur. Ancak bazı gruplarda L şeklindeki koltuk ahşap aksamlara sahipken sandalyeler metal ayaklı, deri veya polikarbon plastik malzemeden yapılmış olabilir. Modern seçeneklerin bazılarında da kişilere daha fazla kullanım alanı sunan ve tasarımı mükemmel bir uyumla bütünleşen koltuk altı sandıklar bulunur. Bunlar özellikle mutfak dolaplarında gereksiz ve dengesiz yer kaplayan ürünleri muhafaza etme imkanı sunar. Sandık görünümünden hoşlanmayanlar için dışarıdan bakıldığında belli olmayan gizli bölmeler bulunur. Siz de mutfağınıza göre L masa setini uygun fiyatlarla Trendyol’dan hemen edinebilirsiniz.

Küçük Mutfaklar İçin İdeal Seçenekler

Küçük Mutfaklar İçin İdeal Seçenekler

L masa setlerinin dışarıdan bakıldığında büyük görünümleriyle daha geniş alanlara hitap ettiği düşünülür. Ancak üreticiler, tüm müşterilerin beğenilerine ve konfor arayışlarına hizmet edebilmek için farklı ölçülerde L ürünler tasarlar. Mutfak köşe takımı ölçüleri çoğunlukla standart altı kişilik bir masa, bir adet L koltuk ve genellikle üç adet sandalyeden veya puflardan oluşur. Geniş alanlar için sık tercih edilen setlerde masa boyutları genellikle 120 cm x 80 cm olur. Açılabilir masalarda uzunluğa yaklaşık 45 cm daha eklenir. L koltuk kısmının ise 175 cm x 130 cm boyutlarına ulaştığı görülür. Ancak modeller, çoğu parçaların birbirinden ayrılmasıyla farklı genişlik ve uzunluklarda yerleşim imkanı sunar. Müşterilere sandalyeden daha konforlu ve güven veren bir alan yaratmak için yaklaşık 40 cm genişliğinde bir oturma alanı tasarlanır. Ortalama bir alan için küçük mutfak köşe takımı da kullanışlı olur. Masa tablası bu modellerde fazla değişiklik göstermese de L kısmın genişliği ve uzunluğu azalır. 170 cm x 120 cm köşe uzunluklarına sahip koltuklar, küçük alanlar için hem kullanışlı hem de şık seçeneklerdir. Özellikle sandıklılar küçük evlerde ek kullanım alanları yaratır. Koltuk kısmı 160 cm x 80 cm boyutlarında olan mini mutfak köşe takımı çeşitleri, kişilerin önyargılarını yıkan seçeneklerin başına gelir. Bunlar evlerinin darlığından dolayı L set almakta kararsız kalanlar için ideal modeller olur. Mini setlerde çoğunlukla masa ayakları dört kenara değil, orta kısma dayanıklı ve dengeli olarak monte edilir. Bu sayede L kısım ve puflar kullanılmadığı zamanlarda masanın altına saklanır. Böylece alandan tasarruf edebilirsiniz. Ölçüleri farklı olsa da neredeyse tüm modellerde L bölüm; sandalye yüksekliği, süngerleri ve doğru oturuş pozisyonunu destekleyen sırt kısmıyla öne çıkar. Daha önce hiç kullanmayanlar, özellikle yemek yerken gereğinden fazla rahatlık sağlayacağını düşünebilir. Ancak daha önce L tipi yemek grubu kullanmış olanlar doğru oturma pozisyonunu koruyan ve sandalyelerden daha rahat seçenekler olmasıyla beğenilerini ifade eder. Bunlar herkeste olan sıradan yemek gruplarından daha hoş ve alışılmışın dışında seçenekler arayanların ilk tercihlerinden olur. Mutfağınızda ayırdığınız bölüme uygun boyutlardaki setlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Dayanıklı Materyallerle Uzun Ömürlü Kullanım

Dayanıklı Materyallerle Uzun Ömürlü Kullanım

Oturma ve dinlenme alanları, kişileri rahat ettirmenin yanında hoş görünümleriyle estetik zevklere hitap etmeyi de amaçlar. Bireylerin farklı birçok amaç için kullandığı yemek masaları da hem dekoratif hem de kullanışlı seçenekler olarak sunulur. Metal mutfak köşe takımı çeşitleri masanın, L koltuğun ve sandalyelerin iskeletini oluşturan kısmın dayanıklılığıyla tercih edilir. Bunlar ahşap olanların belli sürelerde bakım zorunluluğunun aksine uzun yıllar boyunca ilk günkü halini koruyan ürünlerdir. Ayrıca darbelere, sürtünmeye, aleve, ısıya ve çevresel diğer etkenlere karşı oldukça dayanıklı seçeneklerdir. Kişiler metal aksama sahip modelleri, dolaplarında ve tezgah üstü aksesuarlarında yer alan detaylarla eşleştirmek için de tercih edebilir. Metal ürünlerin çoğu gri parlak görünümdedir. Paslanmaya ve darbelere karşı dayanıklı siyah veya bronz renge boyanmış olanlar da bulunur. Modellerin iskeletini ve bacaklarını oluşturan kısımların yanı sıra deforme olmaya müsait kısımlardan biri de kaplamalardır. Üretici markalar, birçok kesici ve delici araç gereci göz önünde bulundurarak daha dayanıklı kumaşlar kullanmayı tercih eder. Tay tüyü, şönil, keten, sentetik ve deri kaplamalar şık görünümleriyle oturma alanlarında sıkça kullanılır. Deri mutfak köşe takımı çeşitleri hem ev hem de ofisler için modern bir görünüm sunar. Ayrıca yiyecek veya içeceklerin dökülse bile kolay temizlenebilmeleri de bu grupların tercih edilmesini sağlar. Daha kadifemsi, yumuşak ve sıcak kumaşları beğenenler için tay tüyü mutfak köşe takımı şık alternatiflerdir. Sık dokuma kumaş yapısı ve sıvıları iten özelliğiyle lekelenmeye karşı oldukça dirençlidir. Müşteriler, kadife kadar olmasa da çeşitli renk yansımalarıyla tay tüyü kumaşa sahip ürünlere oldukça ilgi duyar. Siz de ihtiyaçlarınıza ve beğenilerinize göre şık materyallerle üretilen modellerden birini Trendyol’dan hemen alabilirsiniz.

Kullanışlı ve Rahat Oturma Alanları

Kullanışlı ve Rahat Oturma Alanları

L masa setleri, şık ve güven veren görünümünün yanında kullanışlı olmasıyla da rağbet görür. Klasik ve modern grupların çoğunda bulunan koltuk altı sandık kısımları, müşterilerin fazla eşyalarını muhafaza edebileceği bir alan yaratır. Sandıklı mutfak köşe takımı çeşitleri, oturma alanlarını eklentilerle daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlar. L koltuğun birbirinden ayrılabilen tüm parçalarının altında farklı boyutlarda sandıklar bulunur. Bunlar oturma kısmının altında bulunan çekmeceler, açık raflar veya üstten açılan kapaklara sahip olabilir. Özellikle dolaplarda dağınıklığa yol açan gereçlerin ve tekstil ürünlerinin muhafaza edilmesine olanak sağlar. Ahşap iskelete sahip olan L koltuklarda sıradanlıktan uzak bir görünüm arayanlar için açık tip sandıklar bulunur. Oturma ve sırt kısmı tamamen ahşaptan oluşur. Ek minderlerle konfor sunan modellerdir. Çoğunlukla İrlanda kır evlerini anımsatan bir görünüme sahip olur. Kişiler, açık sandıklara dağınıklık yaratan eşyalarını dekoratif kutu ve sepetlerle birlikte yerleştirebilir. Bu kısımlar ayrıca dekoratif kırlentlerin de saklanabileceği alanlar olur. Ahşabı ve çıta uygulamalarını beğenenler çekmece tipi sandıkları tercih edebilir. L koltuğun geniş ön yüzünden veya dar yan kesitinden çekilerek açılan çekmeceler de oldukça kullanışlıdır. Şık kulpları, yavaşlatılmış ray sistemleri ve derin gözleriyle beğeni kazanır. Oturma kısmının yukarı doğru açıldığı modellere ise bazalı mutfak köşe takımı denir. Bunlar oldukça yaygın seçenekler halinde bulunur. Modeline göre oturma alanından yere kadar uzanan geniş sandıklar, dağınıklık yaratan eşyaların ve stok malzemelerin muhafaza edilebilmesi için uygun seçeneklerdir. Çoğunlukla birbirinden ayrılabilen koltuk kısımları, eşyalarınızı özelliklerine göre sınıflayarak saklamanıza imkan sunar. Bu sayede geniş ve aradığınız ürünleri kolayca bulabileceğiniz depolama alanları olur. Farklı sandık modellerine sahip L setleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bütçeleri Zorlamayacak Mutfak Köşe Takımı Fiyatları

Bütçeleri Zorlamayacak Mutfak Köşe Takımı Fiyatları

Mobilya sektörü, üreticilerin ve ürünlerin neredeyse sınırsız olduğu bir alandır. Farklı kategorilerde sunulması sayesinde, müşteriler tüm ihtiyaçlarını karşılayan seçenekleri kolayca bulabilir. Ancak bu arayış içerisinde ihtiyaçlar ve beğenilerin yanında seçimleri etkileyen bir unsur da fiyatlardır. Mutfak köşe takımı fiyatları hitap ettiği dekorasyon tarzına, işçiliğe, materyallere, tasarıma ve belli bir oranda da markaya göre belirlenir. Ancak tüm bütçelere hitap edebilecek geniş ürün seçenekleri bulunur. Özellikle geçmişten bugüne talebin artması ve üretimin kolaylaşmasıyla L masa setleri, uygun ve ulaşılabilir fiyatlarla müşterilerin karşısına çıkar. L yemek gruplarının fiyatlarını belirleyen önemli unsurlardan biri parça sayısı ve işçiliktir. Modern tarza sahip olanlar daha az detayla şık bir görünüm sunar. Bu modelleri siyah, gri gibi koyu renklerin yanı sıra kırmızı gibi daha eğlenceli renklerde de tercih edebilirsiniz. Klasikler arasında yer alanlar ise oyma, düğme, işleme gibi çeşitli zahmetli işlemlerle ortaya çıkarılır. Bunun yanında farklı kullanış biçimlerine ve boyutlara sahip sandıkların bulunması da fiyatların artmasına veya azalmasına sebep olur. Sünger kalitesi ve kumaş tipi hem imalat hem de uygulama farklılıklarına yol açar. Bu nedenle fiyatları belirleyen unsurlar arasında yer alabilir. Bunun gibi özellikler sayesinde neredeyse sınırsız seçenekler, uygun mutfak köşe takımları arayanların beğenilerine ve ihtiyaçlarına göre bir ürünü bulabilmesini mümkün kılar. Özellikle ülke genelindeki onlarca markayı ve sayısız ürünü bir arada görmeyi mümkün kılan Trendyol, kişilerin bütçelerini de korumasına yardım eder. Online alışveriş imkanı, özellikle mobilya sektöründe bütçeye uygun seçenekleri bulmak için sayısız mağaza gezme sorununu ortadan kaldırır. Siz de beğenilerinize ve mutfağınıza uygun L yemek grubunu, bütçenizi zorlamadan ve yorulmadan Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Köşe Masa Takımları Trendyol’da

Köşe Masa Takımları Trendyol’da

L mutfak köşe takımı çeşitleri, farklı tasarımlarıyla her yaş ve cinsiyetten beğeni kazanır. Geniş ya da dar olması fark etmeksizin evlere daha modern, zengin ve şık bir hava katar. Kişiler, geçmişte bu ürünleri mutfağının genişliğine göre satın alabilirken günümüzde çeşitli ölçüler sayesinde her alanda tercih edebilir. Geniş evlerde masa için ayrılan kısma büyük ve gösterişli tarzıyla mükemmel bir hava katar. Dar evlerde ise yaratıcı çözümler sayesinde müşterilerin farklı kullanım alanları edinmesini sağlar. Küçük ölçülere sahip olanlar ve sandıklıların yanında akıllı mutfak köşe takımı seçenekleri de oldukça beğeni kazanır. Masa kısmı koltuğa bağlı bir mekanizmaya sahiptir. Kullanılmadığı zamanlarda çevrilerek sırtın arkasına saklanır. Böylece dar evlerde dahi oldukça geniş bir hareket alanı bırakır. Yemek saatlerinde ise kolayca açılarak kullanılır. Ağır ve dayanıklı masayı sırtın üzerinde veya arkasında taşıyacak olan mekanizma oldukça dayanıklı malzemelerle üretilir. Can sıkıcı kazaların yaşanmasını engeller. Uzun ömürlü bir kullanım vadeden mekanizmalar müşterilerin beğenisini kazanır. Sandalyelerin yerine çoğunlukla bir veya iki adet pufla da sunulur. Bu sayede göz yormadan alana adapte olur. Yemek saatleri dışında da mutfakta zaman geçirmeyi seven kişiler, konforlu ve geniş olan bu ürünleri tercih edebilir. Katlanır mutfak köşe takımı olarak da bilinen ürünler ise balkonlarında zaman geçirmeyi seven kişiler için de uygun seçeneklerdir. Balkonun uygun bir bölümüne yerleştirilen koltuklar gün içinde dinlenme, kitap okuma, sohbetler, atıştırmalar ve benzeri birçok iş için rahat bir alan sunar. Yemek yerken manzarayı seyretmekten keyif alanlar için de pratik bir şekilde masa takımına dönüşür. Diğer dekoratif unsurlarla birlikte balkonları da keyifli yaşam alanlarına dönüştürebilir. Mutfağınızın veya balkonunuzun gözdesi olacak katlanır modellere ve diğerlerine Trendyol’dan hemen göz atabilirsiniz.

Mutfak Köşe Takımı Renkleri Nelerdir?

Mutfak köşe takımı renkleri genellikle kahverengi ve beyaz olarak tercih edilir. Renklerin tercih edilmesinde dekorasyon önemli bir adımdır. Bu nedenle dekorasyona uygun olan renklerin köşe takımlarında yer almasına özen gösterilmelidir. Deri, çift renkli ve desenli köşe takımları da mutfakların dekorasyonlarında tercih edilebilir. Modern tarza sahip olan mutfak köşe takımlarında siyah ve gri gibi koyu renkler kullanılır. Kırmızı olan renkler ise ortamda daha eğlenceli bir görünüm yansıtabilir. Bununla beraber pembe, mor, yeşil, sarı ya da mavi gibi renk tonlarının hakim olduğu modeller dahi vardır.

Mutfak Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak köşe takımı satın alırken öncelikle oturma alanlarının ergonomik ve geniş olmasına dikkat edilmesi gerekir. Dekorasyona uyumlu olmasının yanı sıra şık ve rahat bir kullanım alanı sunması da aranması gereken özellikler arasındadır. Mutfak köşe takımları satın alırken kumaş özellikleri de büyük önem taşır. Kumaşların düzgün bir şekilde kaplanması ve renklerin mutfak dekorasyonuna uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Gereksiz girinti çıkıntı olmadan köşe takımlarının kullanımının pratiklik sunması, satın alma aşamasında önem taşır. Mutfak köşe takımları satın alınırken aynı zamanda köşe bağlantıları ve dikiş kısımlarının da sağlam olması son derece önemlidir. Mutfağa sığabilmesi ve ortamda rahat bir şekilde hareket imkanı sağlayabilmesi köşe takımı satın alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken noktadır.

Mutfak Köşe Takımı Kullanışlı Mıdır?

Mutfak köşe takımı modellerinin büyük bir kısmı, son derece kullanışlıdır. Türk mutfaklarında vaktin büyük bir kısmının burada geçmesinden dolayı rahatlık ve kullanışlı olması gibi etkenler önem taşır. Mutfak köşe takımları bu bağlamda oldukça kullanışlı olan eşyalar arasında yer alır. Pratik kullanım alanı sunmasından dolayı günlük rutinler aksatılmadan kolayca yapılabilir. Aile kahvaltıları ve günlük yemekler pratik bir şekilde yenebilir. Ayrıca herhangi bir dağınıklık oluşmadan kolayca toparlama imkanı sunar. Ortalama bir alan için kullanışlı olması adına ufak köşe takımı seçilmesi doğrudur. Bu sayede yer kaplamadan pratik bir kullanım alanı oluşturabilir.