"

Nali Şerif

" araması için 549 sonuç listeleniyor

Nali Şerif Takı Çeşitleri ile Sevilen Modeller

Nali Şerif İslam kültüründe yeri çok büyük olan Peygamberimizin ayakkabı izidir. Ayakkabının özellikleri hadislerde ayrıntılı bir şekilde anlatılır. İnanışa göre bu ayakkabı şeklinde yapılan ürünler sayesinde hiçbir kazaya belaya uğranılmaz. Bulunduğu yeri kötülüklerden koruyabilir ve uğur getirebilir. Bu şekilde stilize edilen modeller ve sancak alemleri bulunur. Eski zamanlardan günümüze gelen Mukaddes Emanetler Dairesi’nde bulunan ahşap bir yazmacı kalıbının içi, arabesk motif ve dualarla doldurulmuş olarak muhafaza edilir. Bu durum bu şekillerin eski zamanlarda tekstilde de kullanıldığını düşündürür. Ayrıca bu şekil işleme motifleri üzerinde de yer alan Nali Şerif başörtüsü ve Nali şerif Şal bulunur. Özellikle yangından korunduğuna, bereketi arttırdığına inanılır. Siz de bu ürünü satın alarak, evinizi ve işyerinizi koruyabilir, bereketini artırabilirsiniz.

Nali Şerif Nedir?

Nali Şerif Nedir?

Hz. Muhammed’e ait sandalet şeklinde bir ayakkabıdır. Peygambere ait ayakkabılar Osmanlı kültüründe ‘’Başmak-ı Şerif’’ olarak da anılır. Hadislerde bu sandaletlerin tüysüz ve kaliteli deriden yapıldığı söylenir. Üst tarafında çift katlı iki bağcığı bulunur. Nali Şerif terlik şekline de benzetilir. Ayakkabı ile abdest aldığı ve namaz kıldığı da yine hadislerde anlatılır. Kuma bastığı zaman izlerinin belli olmadığı ancak taş gibi sert maddelere bastığında izlerinin çıktığı yine hadislerde yer alır. Mübarek ayağının basıp iz bıraktığı mermerler ve taşlar asırlarca bir yadigâr olarak saklanır. Elden ele emanet edilir. Özellikle Müslüman padişahlar ve devlet adamları bu kıymetli yadigârları saklayıp muhafaza altına alırlar. Bu ayakkabının resmini taşımanın Osmanlı ve İslam kültüründe önemi büyüktür. Onu taşıyan ordunun bozguna uğramayacağından bahsedilir. İmanı kuvvetli insanları her türlü kazalardan, kötülüklerden ve belalardan koruyacağına inanılır. Sürekli üzerinde taşıyanlara hayır sağladığına inanılır. Nali Şerif yüzük taşıyan herkesin dualarının kabul olacağı söylenir. Ürünlerin çeşitlerini Trendyol’da kolayca bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Nali Şerif Kullanmanın Faydaları

Nali Şerif Kullanmanın Faydaları

Nali Şerif faydaları ile pek çok derde deva olabilir. Nali Şerif tablo eve ya da iş yerine asıldığında o yer yanmaz, bereketlenir, soyulmaz ve korunur. Bu ize yüz sürenlere insanlar ve diğer varlıklar zarar veremez. Doğum sancısı çeken kadının eline verilirse eziyetsiz, sıkıntısız ve kolay bir doğum yapabilir. Nali Şerif bileklik ya da Nali Şerif kolye takarsanız sizi düşman şerrinden, zalim zulmünden, azgın şeytandan ve hasetçi gözünden koruyabilir. Peygamber efendimizi (s.a.v.) rüyanızda görüp kabrini ziyaret edebilirsiniz. Taşımaya devam ederseniz tüm insanlar tarafından tam kabul görebilirsiniz. Sizi kıskanç kişilerin nazarından ve azgınların saldırısından koruyabilir. Darlıkta bolluk, hastalıkta şifa verebilir. Ettiğiniz her dua kabul olabilir. Ayrıca ayağının izini gören kişilerin gözlerine hastalık gelmeyebilir. Size büyü ve sihir tesir etmez. Bu ürünlerin faydasını görmek ve şifa bulmak için siz de satın alabilirsiniz.

Nali Şerif Fiyatları

Nali Şerif Fiyatları

Sürekli üzerinde taşıyan kişilere hayır sağladığına inanılan ürün pek çok çeşidi ile size seçme imkânı sunar. Tablo olarak eve asacağınız modellerin yanında üzerinizde taşıyacağınız modelleri de vardır. Yapılırken kullanılan ham maddesi, taşlı taşsız olması, renkli ya da renksiz olması gibi kriterler fiyatının belirlenmesinde önemlidir. Şekil ve boyutları da fiyatın belirlenmesinde rol oynayabilir. Nali Şerif takke ve daha pek çok modelinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Giysilerinizin üzerine takacağınız Nali Şerif rozet ile her türlü kazadan kendinizi koruyabilirsiniz. Nali Şerif Gümüş ve altın kolye modelleri arasında fiyat farklı olabilir. tercih edebilirsiniz. Nali Şerif erkek yüzük ve Nail Şerif erkek kolye modellerinin farklı tarzları da seçenekler arasında bulunur. Trendyol sayesinde çeşit çeşit modellerden dilediğinizi seçerek satın alabilirsiniz.