"

Neon Led

" araması için 13241 sonuç listeleniyor

Neon Led Çeşitleri ile Dikkat Çeken Tasarımlar

Light Emitting Diode kelime öbeğinin kısaltılmış hali olan “LED”, “Işık Yayan Diyot” anlamına gelir. LED’ler, elektrik enerjisini ışık enerjisini dönüştürür ve devrede yarı iletken bir eleman olarak tanımlanır. Sağladığı maksimum ışık verimi ile hem dekoratif, hem de işlevsel alanda tercih edilen LED’lerin, neon renklerle buluştuğu ürünler görünüm olarak oldukça tatmin eder. Normal renklere göre çok daha parlak ve canlı olan neon tonlar, fosforlu olarak da adlandırılır. Canlandırıcı etkileriyle birlikte dikkat çeken neon renkler, LED ışıklarla birleşince yaşam alanlarını güzelleştirir. Pembe, mavi, yeşil, kırmızı, sarı, turuncu gibi tonlar başta olmak üzere her rengin göz alıcı tonu neon renk kategorisinde kendine yer bulur.

Neon Led Nedir?

Neon Led Nedir?

İç ve dış mimaride, dekorasyonda ve gizli aydınlatma sistemlerinde yer alan neon LED; estetikliği ve işlevselliği bir arada sunar. Neon LED’lerin yapısına bakıldığında noktasal bir ışık kaynağı ola LED çipi görülür. Kılıf içerisinde yerleştirilen bir yansıtıcı eleman aracılığıyla bu noktasal ışık kaynağının yaydığı ışık belirli bir yöne doğru yayılır. LED’lerden yansıyan ışığın hangi renk olacağı çip içerisinde bulunan maddelerle belirlenir. Nitrit, İridyum, Fosfat, Galyum, Arsenit, Alüminyum gibi maddeler renge bağlı olarak uygun oranlarda çip içerisine yerleştirilir. Böylece LED çipi, istenilen dalga boyunda ışıma yaparak arzu edilen renk sunulur. Yeni nesil profesyonel aydınlatma ürünler faydaları sebebiyle yoğun ilgi görür. Uzun ömürlü olmaları sebebiyle hem kullanım açısından, hem de ekonomik yönden faydaları bir arada sunan LED ürünler, canlı renkleriyle yaşam alanlarının renklenmesine ve zenginleşmesine katkıda bulunur. Diğer aydınlatma aksesuarlarına nazaran fiziksel darbeye ve şoka çok daha dayanıklı olmaları ise onların ömrünü uzatırken müşterilerin rağbetini artırır. Gelenekselleşmiş aydınlatma kaynaklarından daha az enerji harcayarak ekolojik dengeye katkıda bulunan ürünler, bu katkıyı faturalara da yansıtır. Hem iç, hem de dış mekanlarda rahatlıkla değerlendirebileceğiniz LED’ler, bazı modellerinde bulunan uzaktan kumanda sistemi sayesinde uzaktan kontrol edilebilir. Stabil ve güvenilir olmaları nedeniyle ilgi gören neon LED’ler sağladığı renk güzellikleriyle beğeni toplar. Yüksek verimli aydınlatmayı düşük sıcaklık ve çok az miktarda ışık kirliliği ile birlikte sunan ürünler, çevre dostu olmalarıyla tam not alır. Üstün teknoloji ürünü neon LED, her alanda kullanılabilen modelleriyle ön plana çıkar. Ayrıca; Trendyol üzerinden ip neon led, pilli neon led, mavi neon led, esnek neon led, 24 volt neon led, beyaz neon led, 24v neon led, dış mekan neon led, ince neon led, neon light led, mor neon led, yeşil neon led, oto neon led, dekoratif neon led, silikon neon led, neon boru led, neon yazı led, neon led buz mavisi, kesilebilir neon led seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Neon LED Çeşitleri

Neon LED Çeşitleri

Neon LED çeşitleri, her ihtiyacı ve beklentiyi karşılamak üzere şekillenir. İp neon LED modelleri, genellikle araç içinde kullanılır ve ince bir şerit içerisinde hoş tonlar yansıtır. İnsan gözünü yormayacak şekilde tasarlanan modeller; evlerde panoların, duvarların ve kapıların aydınlatılmasında da tercih edilir. Araç içi neon LED çeşitleri de sıklıkla ip şeklinde bulunur. Montajı oldukça pratik olan araç içi modelleri; torpido bölgesi, kapı içleri, bagajda ve tamponda değerlendirilir. Aralarda bulunan boşluklara geçirilerek monte işlemi gerçekleştirilir. Araçların çok daha şık ve estetik görünmesini sağlayan aydınlatıcılar, esnek olmaları nedeniyle her bölgeye uyum sağlar. Kesilerek arzu edilen boyu temin edebilen kullanıcılar kaliteli ışıklara sahip olur. Araç içerisindekilerin gözünü yormayacak loş ve yumuşak bir ışık sunan ürünleri; gösterge çerçevesi, torpido panel birleşim alanı, kapı döşemeleri gibi bölgelerde değerlendirebilirsiniz. Kolayca şekil verilebilen esnek ürünleri aracın her köşesinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tekne, traktör, otomobil, motosiklet, otobüs, minibüs, tır gibi araçları dekoratif amaçla aydınlatan neon parmak LED ise diğer modellere nazaran daha ufak olan boyu ile karşınıza çıkar. Su geçirmez olması sebebiyle hava koşullarından etkilenmeyen aydınlatma aksesuarları, hoş renkleriyle beğeni toplar. Araçlarda kullanılan bir diğer model ise araç altı neon LED, far içerisine veya dışarısına monte edilerek kullanılır. Silikon kaplı olması sebebiyle su geçirmeyen yapısı toz da barındırmaz. Standart ve sinyal olmak üzere iki adet modu bulunur. Standart modda gündüz farı olarak sabit beyaz rengi verir. Sinyal modunda ise sarı renkte yanarak ortama uyum sağlar. Torpido neon LED modelleri 2 – 5 metre seçenekleriyle kullanıma sunulur. Sıklıkla mavi, yeşil ve kırmızı renklerde bulunan torpido aydınlatıcılarını, herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan kolayca monte edebilirsiniz. Kıvrımlı alanlara dahi entegre olabilen esnek yapısı yumuşak bir hortum şeklinde bulunur. Sürücülerin gözünü yormayacak biçimde tasarlanan ürünler, araçların çok daha estetik görünmesini sağlar. Araç içerisinde genellikle 12 volt neon LED seçenekleri tercih edilir. Trimlere geçirilerek monte edilen ürünler, kaliteli malzemelerin yüksek verimle çalışması sonucu aydınlatma işlemini gerçekleştirir.

Neon LED Fiyatları

TNeon LED Fiyatları

>Neon LED fiyatları; ürünün voltaj gücüne, uzunluğuna ve ek donanımlarına göre değişkenlik gösterir. Örneğin; kumandalı neon LED modelleri, aydınlatmanın yanında olmasanız dahi uzaktan kontrol edebileceğiniz ve renklerini değiştirebileceğiniz ek mekanizmaya sahiptir. Bu noktada fiyatlar farklı aralıkta yer alır. Koleksiyonun en sık tercih edilen ürünü kırmızı neon LED, hem araç içinde, hem de yaşam alanlarında kullanılabilecek modelleriyle ön plana çıkar. Yazı şeklinde kıvrılmış, hazır halde sunulan ürünler özel günlerde hoş hediye alternatifleri olarak karşınıza çıkar. Love, Friends gibi yazıların bulunduğu neon ışıklandırmalar anlamlı ve estetik bir hediye alternatifinin sunulmasına aracı olur. Şerit neon LED modelleri 5 metreye kadar uzayan modelleri ile evlerde zengin bir alanın oluşmasını sağlar. Mavi, mor, yeşil, sarı neon LED çeşitlerini zevkinize ve ev dekorasyonunuza uygun biçimde harmanlayarak ortaya çok havalı bir atmosferin çıkmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz boyutta keserek ufak alanlardan geniş odalara kadar her bölgede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bakıma ihtiyaç duymayan ürünler; cıva ve kurşun başta olmak üzere herhangi bir ağır metal içermez. Böylece hem çevreye, hem de insan sağlığına dost olan ürünler nano saniye cinsinden hesaplanacak çok kısa sürelerde ışık verir. Reaksiyon verme süreleri oldukça kısa olan aydınlatıcılar, bu sayede ekonomik açıdan avantajlar sunar. Duvar neon LED çeşitleri fotoğraf çerçevelerini, tabloları ve panoları çevreleyerek duvarlarda estetik bir ambiyansın yaratılmasına aracı olur. Elektrik prizine ihtiyaç duymadan pil ile çalışan modeller, her an ışıklandırmanın gerçekleşmesini sağlar. İhtiyacınız olan her anda hem dekoratif, hem de işlevsel yönden tatmin eden ürünler sevimli çeşitleriyle ortamlara renk katar. Kaktüs, flamingo, unicorn gibi figürlerin yanı sıra yazıların bulunduğu koleksiyon beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamayı hedefler. Rustik ev dekorasyonunda kendine yer bulan neon çubuk LED modelleri, yaşam alanlarına yepyeni bir soluk getirir. İç mekân dekorasyonlarının yanında dış mekanlarda da kendilerine yer bulan LED’ler sağladıkları avantajlarla son dönemin ilgi çeken aydınlatma aksesuarları arasında zirvede yer alır. Alışveriş merkezleri gibi canlı alanlarda tercih edilen dış mekân neon LED seçenekleri, çok geniş bir alanı aydınlatacak kadar güçlü tasarlanır. 220v neon LED, herhangi bir adaptör veya güç kaynağına ihtiyaç duymadan aydınlatma işlemini başarıyla gerçekleştirir. Hayal gücünüzle birlikte yenilikçi ve efektif tasarımlara imza atabileceğiniz ürünler, minimum enerji tüketimi ile maksimum performans sergiler. Uzun ömürlü olmaları ile birlikte kolayca şekil verilebilmeleri sebebiyle tercih edilen neon LED modellerini sayfamızda bulabilirsiniz. Uygun fiyatların kaliteli ürünlerle buluştuğu Trendyol, güvenilir alışveriş imkânını müşterilerine sunar.

Neon LED Nasıl Yapıştırılır?

Neon LED şeritleri yapıştırmadan önce, ilk adım yapıştıracağınız noktayı doğru belirlemektir. Şeridin muntazam ve tek çizgide kalması için yapıştırmak istediğiniz noktaya ufak işaretler koymanız önerilir. Neon LED'ler genellikle duvar veya tavana yapıştırılır. Yapıştırma işlemi için yardımcı bir adaptör kullanılması veya direkt olarak uygulama yapılması mümkündür. LED şeritleri kendi yapışkan yüzeylerine sahip olabilir. Aynı zamanda harici bir yapıştırıcı kullanılabilir. Öncelikle yapıştırma yapılacak yüzeyin temiz ve kuru olması gerekir. Daha sonra LED şeridin uzunluğunu belirleyerek kesip yapıştırmak istediğiniz alana kontrollü bir şekilde uygulama gerçekleştirilir. Yapıştırma işleminden sonra bağlantı kablosunu ya da adaptörü takabilirsiniz. LED şeridini açıp kontrol etmeniz ve gerekli ise düzenleme yapmanız mümkündür. Son adım olarak LED şeridini güç kaynağına bağlayarak aydınlatma etkisini görüntüleyebilirsiniz.

Neon LED Nedir?

Neon LED, yapıştırılabilir ve enerji verimli bir aydınlatma sistemidir. LED, ikili emişli diyot anlamına gelir. LED aydınlatması; normal neon aydınlatmasından daha uzun ömürlü, daha enerji verimli ve daha esnektir. Neon lamba modelleri; aydınlatma projelerinde, iş yeri aydınlatmasından ev aydınlatmasına kadar birçok farklı uygulamada kullanılabilir.LED şerit, kullanılacak mekana uygun olarak seçilebilir. LED aydınlatma çeşitleri; ev, iş yeri ve eğlence mekanları gibi birçok farklı alanda kullanıma uygundur. Ayrıca park, bahçe veya sokak gibi dış aydınlatmalarda da kullanılabilen neon LED’ler ile estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Neon LED Kaç Watt'tır?

Neon LED'lerin gücü watt olarak ölçülür. Bir LED şeridin watt değeri; seçeneğin boyutlarına, sayısına ve parlaklığına göre değişebilir. Genellikle bir metre boyundaki LED şeridi 2 ile 7 watt arası güç tüketir. Ancak daha parlak veya daha uzun bir LED şeridi için daha fazla güç gerektiği de unutulmamalıdır. Kaç watt olacağını belirlemek için LED şeridinin spesifik özelliklerine bakmanız gerekir. Kullanılacak LED şeridinin uzunluğu, belirlediğiniz ve seçeceğiniz parlaklık oranı watt birimini değiştirir. Ayrıca boyut, renk, marka ve model gibi faktörler watt değerinde değişikliklere yol açar.