placeholder
"

Nivo

" araması için 122 sonuç listeleniyor
NİVOLA Ensa Elbise
KARGO BEDAVA
NİVOLAEnsa Elbise
349,99 TL
Sepete Git
Leica Na324 Optik Nivo Set
KARGO BEDAVA
LeicaNa324 Optik Nivo Set
8.499 TL
Sepete Git
Leica Na332 Optik Nivo Set
KARGO BEDAVA
LeicaNa332 Optik Nivo Set
12.000 TL
Sepete Git
DIGERUI Leica Na324 Optik Nivo
KARGO BEDAVA
DIGERUILeica Na324 Optik Nivo
5.305 TL
Sepete Git
Leica Leıca Na332 Optik Nivo Set
KARGO BEDAVA
LeicaLeıca Na332 Optik Nivo Set
8.599 TL
Sepete Git

Hassas Ölçüm Sağlayan Nivo Modelleri Trendyol’da

Nivo, iki farklı nokta arasında yer alan farkı bulup arazilerde harita alarak bölgenin ölçülmesini sağlayan ürünlerdir. Ürünler, uzunluğu ayarlanabilen üç adet ayaktan oluşur. Arazideki topografik ölçümü sağlayan alet, ahşap ve alüminyum gibi malzemelerden üretilir. Nivo çeşitleri harita ve mühendislik alanlarında çalışma yapanlar tarafından kullanılır. Dijital nivo ve lazerli nivo ürünlerinin çalışma aralığı, ayar hassasiyeti bakımından birbirinden farklıdır. Odaklama mesafeleri farklılık gösterdiğinden çalışma alanları da değişir. Optik ve lazerli olmak üzere iki tipte ürün seçeneği bulunur. Modeller hassas çalışma mekanizmasıyla net bir şekilde ölçüm almayı sağlar. Bu sayede alandaki kot farkına dair net bilgiler elde edebilirsiniz. Otomatik özelliklerdeki nivo modelleri, markalar tarafından çeşitli hassasiyetlerde üretilir.

Nivo Modelleri ve Avantajları

Nivo Modelleri ve Avantajları

Uzaktan kumanda yardımıyla nivo kullanımı mümkündür. Hassas ölçü değerlerine sahip olan ürünler, görüntüyü parlak ve net bir şekilde verir. Bu sayede haritasını çıkardığınız bölgeyi net bir şekilde inceleyebilirsiniz. Yeşil lazere sahip olan nivolar, yüksek performansta ölçüm sağlar. Nivo markaları ürünlerde yeni nesil teknolojiler kullanır. Ürünleri kullanırken sehpa göz yüksekliğinde olacak şekilde yerleştirilir. Tespit vidası kullanılarak bağlama işlemi uygulanır. Sehpa sürgüleri ile işlem yapıldıktan sonra kabarcık orta noktaya getirilir. Silindirik düzeç üzerinde tesviye vidası ile paralel şekle gelir. Daha sonra kabarcık ortalanarak dürbün 900 derece döndürülür. Mira ile yatay açı okumaları yaptıktan sonra artık ölçüm tamamlanır. Modeller farklı hassasiyetlere ve büyütme derecelerine sahiptir. Ürünlerin hassasiyet oranı incelenerek kullanım alanına uygun bir seçim yapılabilir. Su geçirmez gövdeye sahip modeller, hava şartlarına karşı kesintisiz kullanım sağlar. Kolay okunabilen hassas miraya sahip optik modelleri, çift taraflı şekilde de kullanılabilen ayarlanabilir tasarımlardan oluşur. Ürünleri çeşitli aksesuarlarla beraber kullanarak uygun standartlarda ölçüm sağlayabilirsiniz

Nivo Ölçüm Aleti Özellikleri

Nivo Ölçüm Aleti Özellikleri

Nivo özellikleri arasında öncelikle kot farkını ölçmesi bulunur. Arazide yön belirleyen aletler, teknolojik özellikleriyle farklı kullanımlar sağlar. Nivo cihazı inşaat yapılacak alanlarda mühendisler ve harita uzmanları tarafından kullanılır. Optik ve lazerli olmak üzere iki tip bulunur. Optik modeller açı ekseninde dönerek odaklama sağlar. Mira kullanılarak basit bir düzenek ile ölçülür. Hassas bir şekilde kullanılarak net ölçüm veren optik nivoların yanı sıra lazerli nivolar hata oranını en aza indirir. Düzensiz ve sistematik bazı hatalara karşı düzeltme sağlayabilir, sistemsel sorunları azaltabilirsiniz. Farklı hassasiyetlere sahip olan ürünler, büyütme kat sayılarıyla beraber uzun mesafede bile ölçüm sağlar. Entegre su terazisine sahip optik modeller, hassas bir şekilde ayarlanabilen tasarıma sahiptir. Modellerde hedef belirleme imkanı, özel manyetik kompansatörler bulunur. Mercekler kolaylıkla kilitlenerek odaklama sağlanabilir ve kalibrasyona devam edilebilir.

Uygun Fiyatlı Nivo Modelleri

Uygun Fiyatlı Nivo Modelleri

Otomatik nivo ve dijital nivo çeşitleri, şantiyelerde kullanılır. Yükseklik farkı bulunarak alan üzerinde harita çıkarılır. Ölçüm aleti, çalışma prensibi olarak çeşitli özelliklere sahiptir. Modeller, farklı teknolojik özellikleriyle avantajlı kullanımlar sağlar. Hedeflenen noktaya sabitlenen ve düz arazi üzerinde harita çıkaran ürünleri, sehpa ve miralarla beraber kullanabilirsiniz. Lazerli modeller rotasyonu belirleyerek lazer ışığı yardımıyla pratik bir şekilde ölçüm sağlar. Elektronik düzenlemeleri ile hassas ve net bir ölçüm gerçekleştiren 3 ayaklı ürünler, mesafe ölçümü gerçekleştirirken de miradan yararlanır. Lazerli olan modeller mekanizması sayesinde kolaylıkla dört dikey hareketle ölçüm gerçekleştirir. Harita uzmanı ve mühendislere yardımcı olan, işlerini kolaylaştıran profesyonel kullanımlara uygun türler bulunur. Ürünlere ait teknik detayları inceleyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Nivo fiyatları ve ürünlerin özellikleri hakkında bilgi alabilir, detaylara dair müşteri değerlendirmelerini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz modeli Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.