Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Ofçay Hazine

" araması için 72 sonuç listeleniyor
Ofçay Hazine 1000 Gr X 6 Adet
Kargo Bedava

OfçayHazine 1000 Gr X 6 Adet

929,90 TL
Sepete Git
Ofçay Hazine 1000 Gr X 3 Adet
Kargo Bedava

OfçayHazine 1000 Gr X 3 Adet

499,90 TL
Sepete Git
Ofçay Hazine 500 gr Siyah Dökme Çay

OfçayHazine 500 gr Siyah Dökme Çay

(10)
Hazine 500 gr Siyah Dökme Çay
109,90 TL
Sepete Git

Ofçay Hazine

Vazgeçilmez Lezzet:Çay

Vazgeçilmez Lezzet: Çay

Yokluğunda güne verimli başlanılmayan, keyif saatlerinin vazgeçilmez lezzeti çay… Soğuk, karlı bir güne uyanıldığında bir kupa çay ile karın yağışını izlemek, akşam saatlerinde sevdikleriniz ile geçirilen vakitlerde ardı arkası kesilmeden gelen demliklerle hoş vakit geçirmek herkesin keyif aldığı anlardır. Bu güzel anlara eşlik eden çay; dertlerinize, acılarınıza, mutluluklarınıza tanık olan içeceklerin başında yer alır. Yeşil ve siyah çay olmak üzere iki çeşidi olan çay, tüm dünyada birçok farklı yolla tüketilen bir bitkidir. Ülkemiz için ise çay oldukça önemli bir yere sahiptir. Çaya düşkünlüğümüz su götürmez bir gerçek ve rakamlarla da sürekli kanıtlanan bir olgudur. Kişi başı yıllık çay tüketimi 3,5 kilogram olan ülkemiz bu konuda zirvede yer alıyor. Yapılan araştırmalarda Haziran 2019’da yıllık ortalama 260 bin ton çay tüketildiği açıklanmıştır. Bu kadar fazla tüketilen bir içeceğin demlenmesinin de çeşitleri oldukça artmıştır. Kimisi çay demleme makinelerinde demlerken kimisi de çaydanlıktan vazgeçmiyor. Klasik toz çayların yanı sıra sallama ve paket çaylar da çay tiryakilerin başköşesinde yer alıyor. Tropikal iklimleri seven çay, çiçek açan bir bitkidir. Uzun ömürlüdür ve hoş kokulu beyaz çiçekleri bulunur. Yaprağını dökmez ve dolayısıyla her yıl sürgün verir. Oldukça üretken bir bitki olan çayın yaprakları tek tek elle koparılır. El emeği göz nuru olan çay yaprakları toplandıktan sonra kavrulur ve soldurulur. Soldurma işleminden sonra kıvrılan yapraklar kurtulur ve demlenerek sofralarımıza eşlik eder. Bu eşliği, kaliteli şekilde sofralarınıza taşıyan markaların başında ise Ofçay yer alıyor. Vizyonu “Her demliğe en iyi çayı koymak, koydurmak” olan Ofçay, 1985 yılında lezzeti kalitesiyle buluşturmaya başlamış ve zamanla bu lezzeti katlayarak yoluna devam etmiştir. Kaliteyi esas alan disiplinleri ile örnek gösterilen çay markalarının başında yer alan Ofçay, tüketici memnuniyetini sağlamış değerli bir markadır. Hali hazırda çaylarını yüksek standartlarda işledikleri 5 fabrika ve 1 çay ve 1 adet şeker paketleme tesisleri bulunan firma, yılda 18 bin 500 ton çay üreterek çay ihtiyacının çoğunluğunu karşılayan öncü bir markadır. Dökme çayın ustası olarak bilinen Ofçay, geleneksel çayı iyi bilen ve bu mirasına sürekli yatırım yaparak yenilenmesine katkı sağlayan köklü bir değerdir. Türkiye’de iplik dikişli poşet çay teknolojisini ve Kış Çayı’nı üreten ilk firma olan Ofçay, standart demlik poşetlerin aksine köşeli demlik poşetler ile çay sektöründe Türkiye’ye birçok yenilik kazandırmıştır.

Lezzetli Çay İçin Püf Noktalar

Lezzetli Çay İçin Püf Noktalar

Çay içmenin yeri, saati yoktur ve çay günün her saatinde tüketilebilir. Türkiye’de çay demlemenin herkes tarafından kabul görmüş bir yöntemi yoktur. Her kesime hitap eden çay için demleme methodları farklı olabiliyor. Çay demlemedeki bu farklılıklar çayın aromasının değişmesine yol açıyor. Çayın uygun ortamda saklanması tadının uzun süre korunması için önemlidir. Güneş görmeyecek, nemsiz ortamlarda muhafaza edilmesi gerekir. Kaliteli çaylar kapalı kutularda veya vakumlu ambalajlarda iki yıl dayanabilir. Çayın ömrünün uzun olması için hava almayan koyu renk bir kutuda ve rutubetsiz ortamlarda saklamalısınız. Kullanılan su, çayın tadını etkileyen bir diğer husustur. Çay demlerken kullanılan suyun temiz ve kaliteli olması gerekir. Çeşme suyu ile berrak ve hoş bir çay demlemeniz mümkün olmayabilir. Bu yüzden içme suyu veya arıtılmış sulardan kullanabilirsiniz. Suyun mineral ve oksijen yönünden zengin olması çayın tadının maksimum lezzette olmasını sağlar. Kaynatılmış ardından soğumuş su, barındırdığı oksijen açısından normal sulara göre fakirdir. Bu yüzden kaynatılıp bekletilmiş su ile tekrar tekrar çay demlemek çayın tadını olumsuz yönde etkiler. Çayın demlendiği demlikler de çayın tadını belirleyen unsurlardandır. Porselen demlikler çayın lezzeti için oldukça idealdir. Çayın demlendiği demlik özel olmalıdır ve çay harici herhangi bir içecek barındırmamalıdır. Aynı demlikte bitki çayı da demlenildiği takdirde çay, bitki çayının kokusunu içine çeker ve çayın doğal tadı bozulur. Çay demliğini sadece sıcak su ile temizlemek yeterlidir. Kireçlenmelerin önüne geçmek için düzenli olarak mutlaka temizlenmesi gereken demliklerin temizliğinde deterjan kullanılmamalıdır. Deterjan kokusunun sinmesi takdirde çayın tadı yine bozulacaktır. Çay demleme işleminden önce demliği ısıtmak çayın renginin daha kırmızı olmasını sağlar ve çayın lezzetini katlar. Aroması zengin, leziz çay keyfi için demlendikten sonraki 30 dakika içinde çayı tüketmelisiniz. Bu kıstasların hepsinden önce çayın tavşan kanı olmasını sağlayan en önemli etmen kullanılan çayın kalitesidir. Çay ne kadar kaliteli olursa lezzeti de o kadar harika olur. Ofçay hazine, özenle hazırlanan paketleri ve dalından koparılıp sofralarınıza gelmişçesine taze olan çayları ile enfes çay keyfini sunmaya hazır.

Birinci Sınıf Çay Keyfi İçin Ofçay Hazine

Birinci Sınıf Çay Keyfi İçin Ofçay Hazine

Misyonu “İnsanların hayatına çaylarıyla renk, sıcaklık, çeşni katmak” olan Ofçay’ın en zengin hazinelerinden olan Ofçay Hazine demlik poşet ve dökme çayları sofralarınıza sıcaklık katmak için biçilmiş kaftan. Karadeniz’in eşsiz bitki örtüsünden ve nadide bahçelerinden toplanan yaprakların özenle işlenip hazineye eklendiği Ofçay Hazine Zengin Dem çay keyfini doyasıya yaşatır. Karadeniz esintileriyle dolu eşsiz dakikaların eşlikçisi çayın naif ezgisini doğallıkla buluşturan leziz tatların melodisine bayılacaksınız. Her yudumda ferahlığı ve tazeliği hissedeceğiniz çayların sunumu birbirinden farklı olsa da tadı hep aynı lezzette. Ofçay Hazine poşet çay veya dökme çay hazırlanış bakımından farklı olsa dahi yapım ve lezzet aşamaları birebirdir. Karadeniz’in yamaçlarından ihtimamla toplanmış zümrüt yeşil çay yapraklarından gelen Ofçay Hazine 500 gr dökme çay ile çay keyfini uzun süre doruklarda yaşayacaksınız. Ofçay Hazine, yoğun aroması ve hafif buruk tadı sayesinde keklerinizin, kurabiyelerinizin tadını doyasıya çıkarmanızı sağlar. Demlik poşet çaylar on beş ve otuz gramlık paketler halinde sunulur. On beş gram poşet çay ile yaklaşık on bardak çay demleyebilirsiniz. Pürüzsüz dokusu, yumuşak içim keyfi sunar. Uzun ömürlü kullanım için ideal olan çayların yanı sıra ufak seyahatlerinize eşlik edebilecek gramajlarda çaylar da yerlerini alıyor. Ofçay Hazine 8 gram ile kısa yolculuklarda veya günübirlik ziyaretlerinizde eşsiz çay keyfini yaşayabilirsiniz. Her kesime hitap etmesi için Doğu Karadeniz’den gelen doğal zenginliği fincan, demlik ve dökme poşetlerde hazırlayan Ofçay, hazinesini yirmi beşli poşet çayların içine serpti. Bir fincan keyif için; fincana poşet çay ekleyip üzerine taze kaynamış su ekleyip bir süre demlenmesini beklemeniz yetiyor. Gerçek lezzeti kullanıcılarına her şekilde yudum yudum yaşatan, kendini özel hissedenlerin hazinesi Ofçay Hazine, tam kıvamında olan demiyle naif lezzetin tek adresi. Evlerde kullanım için ideal olan dökme siyah çayların bin gramdan sekiz grama kadar miktarları bulunuyor. Ev dışı tüketime özel, sıcak suyun bulunduğu her an tüketebileceğiniz demlik süzen poşetler de farklı gramlarda yerlerini alıyor. Hafif ve rahatlatıcı etkisini günün her anında hissedebileceğiniz Ofçay Hazine poşet çaylar ile çayın mutluluk veren dokusunu keyifle hissedin.

Ofçay Hazine Çaylarının Özellikleri

Ofçay Hazine Çaylarının Özellikleri

Uzun uğraşlar sonucu tamamen el emeği olarak üretilen ve sonrasında da sıklıkla tüketilen çayların kalitesini belirleyen birçok unsur vardır. Çayın kalitesini, çay tiryakileri kolayca anlayabilirken tecrübesiz olanlar biraz zorlanabilir. Ofçay Hazine; hayatında ilk defa çay içecekler için de, çay tiryakileri için de kalitesini daha ilk yudumda ortaya koyar. Çayın kalitesini belirleyen unsurların başında o hoş kokusu geliyor. Eğer çayın kokusu sert ve keskin ise kalitesinden şüphe duymak gerekir. Hafif kokusu ve esans gibi yabancı maddelerin olmadığı doğal yapısı ile Ofçay’ın kalitesi, kurulduğu ilk günden beri çizgisini koruyor. Çay yapraklarının şeklinin kıvrımlı olması çayın kalitesinin yüksek olduğunu gösterir. Elinize aldığınız çayın yapısı dişleyen ve kıvrım kıvrım ise bu tespit için yeterlidir. Çayın içinde odunsu, lifli yapılar bulunmaması gerekir. Ofçay; özenle hazırlanan paketlerinde çayın dalından koptuğu tazeliği ile size ulaşmasını sağlarken titizliğe oldukça önem veriyor. İhtimamla hazırlanan paketlerinin içinde çay harici yabancı bir ürünle karşılaşmamanız için özel fabrikalarında steril olarak üretim yapan Ofçay, kaliteli lezzeti her daim müşterisiyle buluşturuyor. Yumuşak içimli yoğun dem sunan çaylar ile naif lezzetler tadabilirsiniz. Çayın kalitesi anlamak için suyu kullanabilirsiniz. Suya attığınız bir tutam çaydan sonra suyun rengi anında sararır ve renk değişimi gözlenirse bu, çayda boya olduğunu kanıtlar. Çünkü çaya renk vermesi için kullanılan boyar maddeler su içerisinde anında çözünebilme özelliğine sahip olan maddelerdir. Ancak suyun rengi hızlı değil de yavaş bir şekilde değişiyorsa çayın boyasız olduğu gözlenir. Ofçay’ın özenle toplanmış çay yapraklarından üretilen çayları, katkı maddesi içermeyen tamamen doğal besinlerdir. Onlarca çeşidi bulunan çaylarının her biri dalından koparılıp kimyasal işleme maruz kalmadan sunulan benzersiz tatlardır. Müşteri memnuniyetini her defasında kanıtlamış olan markadan emin olmak için Ofçay Hazine yorumlarını inceleyebilir, Ofçay Hazine’nin kendine has naif dokusunu hissetmiş kullanıcıların birebir yorumlarını okuyabilirsiniz.

Dünyanın Vazgeçemediği Lezzetin Doğuşu

Dünyanın Vazgeçemediği Lezzetin Doğuşu

Geçmişi 5000 yıl öncesi, Çin İmparatoru Shen Nung’ın yaşadığı döneme dayanan çayın nasıl ortaya çıktığı tam belli olmasa da yaygın bir efsane hâlihazırda dilden dile dolaşmaktadır. Çayın doğuşunu anlatan efsaneye göre; imparatorun görevlilerinden biri bahçeden su kaynatırken suyu içine bir yaprak düşer. Suya düşen yaprakla birlikte etrafa bir koku yayılır ve bu koku imparatorun çok hoşuna gider. Yayılan hoş kokuyla birlikte içeceğin tadına bakmak isteyen imparator ile birlikte çay fark edilmiş olur ve o günden bu güne vazgeçilmez bir dost olarak tahtını korur. Avrupa’nın çayla denk gelmesi 17.yüzyılda gerçekleşmişken çayın en çok dikkat çektiği ülke İngiltere olmuştur. Çayı alışılmadık biçimde tüketen İngilizlerin sütlü çayları dünyaca ünlü içecekleridir. Türkiye’nin çayla tanışması ise çoğu ülkeye göre daha geç gerçekleşmiştir. 1787 yılında Japonya’dan getirilen çay tohumları Bursa civarında ekilmeye başlanmış fakat hava şartlarının olumsuzluğu sebebiyle başarılı olunamamıştır. Dönemin Halkalı Ziraat Mektebi Alisi Müdür Vekili ve Botanik alanında çalışmalar yürüten Ali Rıza Erten'in yaptığı çalışmalar sonucunda Rize’nin uygun bölge olduğuna, orada çay yetiştirilmesine karar kılınmış ve meclisten onay alınarak çalışmalara başlanmıştır. 1947 yılında Türkiye’nin ilk çay fabrikası ile çay üretiminin artmasıyla tüketimde de bolluk yaşanmıştır. Çay ile olan tanışıklığımız ne kadar geç olsa da Türk insanı için çay bir alışkanlık, sağlık ve zindelik kaynağıdır. Asla vazgeçilemeyecek bir lezzet olan çay; sabah kahvaltılarına, öğle yemeklerine, ufak atıştırmalara, sevilen insanlarla geçirilen eşsiz zamanlara eşlik eden değerli bir alışkanlıktır. Kült repliklere konu olan çay ikram edilecek en samimi içeceklerdendir. “Çay veren adam hiç kötü olur mu?” repliği ile çayın naifliği dizilerde dahi konu olmuştur. Set halinde de satılan Ofçay Hazine, uzun ömürlü bir hediye için ideal olabilir. Özellikle öğrenciler için kullanışlı olacak Ofçay Hazine Demlik Poşet Çay ise en uygun fiyatlı ürünlerden biridir. İçinde bol miktarda çay bulunduran poşet çaylar ile çay keyfini uzun soluklu yaşamak mümkün. Yeni eve taşınmış sevdikleriniz için beğenecekleri bir hediye düşünmek yerine uzun süre kullanabileceklerinden emin olduğunuz bir hediye almak çok daha mantıklı. Ofçay Hazine 1000 gramın altılı, on ikili, dörtlü, ikili ve üçlü paketler halinde satılan setleri ile bitmeyen çay keyfini sevdiklerinize yaşatıp çay içtikleri her an sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz. Set halinde çay satın almak maddi açıdan çok daha uygun oluyor. Sıklıkla kullanılan ve asla fuzuli bir masraf olmayan çay hem bol miktarda hem de birim fiyat düşünüldüğü zaman çok cüzi bir fiyata satın alınabiliyor. Sadece dökme siyah çayları değil poşet çayları da paket halinde alabilirsiniz. Ofçay Hazine Zengin Dem’in, sevilen hazineye herkes sahip olsun ve bitmesin diye hazırlanan ikili paketleri ile her yudumda keyif alacağınız lezzet bitmeyecek.

Ofçay Hazine Özellikleri ve Fiyatları

Ofçay Hazine Özellikleri ve Fiyatları

Çayların fiyatları da elbette kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Sadece kalitesine göre değil markaya göre de fiyatlar değişir. Sektörde birçok çay markası yer alır ve hepsi birden fazla çeşitte çay üretir. Çayın fiyatını belirleyen diğer etmenler ise çayın çeşididir. Siyah çayın ve bitki çaylarının fiyatları birbirinden oldukça farklıdır. Siyah çay ve bitki çayları arasında üretim aşamasından kokusuna kadar birçok farklılık bulunur ve bu durum da fiyatlarının farklı olmasına yol açar. Çayların içine atılan aromalar fiyatı etkiler. Son dönemde oldukça popüler olan bergamot aromalı çay gibi özel aromalarla harmanlanan çayların fiyatları sade çaya göre daha yüksek olabilir. Poşet, sallama ve dökme çayların fiyatları ise oldukça ayrıdır. Bu yüzden ihtiyaca göre çay seçilmelidir. Kalabalık aileler ve bol tüketim için kiloluk dökme çaylar daha avantajlıyken bireysel tüketim veya daha tenha aileler için sallama ve poşet çaylar faydalı seçim olabilir. Kolayca çay demlemenize imkân sağlayan siyah poşet çayların fiyatlarında adet belirleyici faktörlerden oluyor. Dökme çaylar için ise fiyat üzerinde etkili olan etken boyutudur. Markaların fiyatları birbirinden farklı olsa da uygun fiyatlarla müşterilere çaylar sunulmaktadır. Siyah çayların yanı sıra oldukça rağbet gören bitki çayları için de fiyat konusundaki belirleyici faktörler neredeyse aynıdır. Yaz-kış tüketilebilen, kışın çok daha fazla ilgi gören bitki çayları doğal ve sağlıklı yapılarıyla alıcılara sunuluyor. Siyah çaylar gibi demlenmek üzere dökme çay olarak ve poşet çay halinde bulunabilen bitki çaylarının yüzlerce çeşidi vardır. Siyah çayın aksine tam olarak fermente olmayan yeşil çaylar ile birlikte; elma, böğürtlen, kayısı, limon gibi meyvelerin çayları bulunur. Sadece meyvelerin değil doğal bitkilerin bitki çaylarını da sıklıkla görmek mümkün. Örneğin; rezene, ıhlamur, zencefil, papatya gibi daha nice doğal bitkinin çayları doğallıklarını optimum seviyede koruyarak raflarda yerini alır. Daha özele indirgenen kış çayları ile birçok bitkinin bir araya gelmesiyle oluşan sağlıklı ve dinlendirici bir içeceğin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Rahat bir uyku için bitki çaylarının rahatlatıcı etkisiyle tanışıp Anadolu’nun değerli bitkileriyle harmanlanan çay keyfini dilediğiniz zaman yaşayabilirsiniz. Çayın her çeşidinin en güzel örneklerini, dalından sofralarınıza eşlik edecek şekilde doğal haliyle Ofçay’da bulabilirsiniz. Ofçay ürünlerinin bütçe dostu avantajlı paketlerini ise Trendyol’da kolayca bulabilir çay keyfinizden önce keyifli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.