İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Öğretmen Kaşesi

" araması için 235 sonuç listeleniyor
Baskı Life Aferin Öğretmen Kaşesi
Baskı LifeAferin Öğretmen Kaşesi
(1)
30,00 TL
24 TL
Sepete Git
Sırdaş Öğretmen Kaşesi
SırdaşÖğretmen Kaşesi
30,00 TL
24 TL
Sepete Git
Sırdaş Aferin Öğretmen Kaşe
SırdaşAferin Öğretmen Kaşe
(4)
50,00 TL
40 TL
Sepete Git
Kaşem Öğretmen Kaşesi 001
KaşemÖğretmen Kaşesi 001
(1)
30,00 TL
24 TL
Sepete Git
Sırdaş Öğretmen Kaşesi
SırdaşÖğretmen Kaşesi
(1)
30,00 TL
24 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Öğretmen Kaşesi

Kaşeler özel veya resmi işlerde belgelerin veya dosyaların onaylanması için kullanılan, ilgili belgeler ve dosyaların kime ait olduğunu ispat eden araçlardır. Ad, soyad, adres vb. bilgileri üzerlerinde taşırlar ve kırmızı, siyah, mavi gibi çeşitli renklerde üretilirler. Önceleri üretimi zor olan kaşeler her iş alanında kullanılabilen araçlar değilken günümüzde hem üretimleri kolaydır hem de kullanım alanları genişlemiştir.

Eğitim sektörü de, öğretmenler tarafından kaşelerin tercih edilmeye başlandığı alanlardan biridir. Dünyanın en zor mesleklerinden biri olarak görülen öğretmenlik zor olmasının yanı sıra öğretmenler tarafından titizlikle icra edilen ve öğrenciler mutlu olsun diye büyük çaba sarf edilen bir meslektir. Öğretmenlikte günler ne kadar yoğun geçerse geçsin öğrencileri çalışmaya teşvik etmek ve onları mutlu etmek öğretmene de ilham verir. Öğrencileri motive etmek, onları mutlu ve başarılı öğrenciler olarak görmek için bazı araçlardan faydalanmak gerekebilir. Bu araçlardan biri olan öğretmen kaşesi öğretmenlerin işinizi oldukça kolay hale getirir.

Öğretmenler özellikle ödev kontrollerinde eskiden tükenmez kalemleri ile yıldızlar veya imzalar atarken günümüzde öğrencilerini mutlu edebilmek, onları motive edebilmek için öğretmen kaşelerini sıklıkla kullanmaktadırlar. Öğretmen kaşelerini kullanarak öğrencilerinize “aferin” ya da “harika ödev” gibi genel ifadeler içeren yorumlar yapabileceğiniz gibi kaşenizi kendinize özel hale getirerek yani isimli öğretmen kaşesi kullanarak sizinle ilgili güzel anılar biriktirmelerini sağlayan yorumlar da yapabilirsiniz.

Defterleri Süsleyen Öğretmen Kaşeleri

Öğretmen kaşesi, öğrencilerin defterlerinde ve kitaplarında bir not, bir desen veya bir işaret bırakmak suretiyle motivasyon vermek, çalışmaya teşvik etmek gibi amaçlarla kullanılan araçtır. Ödev kontrolleri sırasında aynı notu defalarca yazmak veya sürekli ıslak imza atmak yerine öğretmen kaşesi kullanmak oldukça pratiktir. Öğretmenler düşünülerek, onlar için özel olarak üretilen öğretmen kaşeleri, öğretmenler için not vermeyi ve çocuklara yapılan geri bildirimleri kolaylaştırmasının yanı sıra çocuklar için öğrenmeye teşvik etmesi açısından da oldukça önemli araçlar arasında yer almaya başlamıştır.

Çocukların ödev defterlerini veya kitaplarını süsleyen şirin ve güzel öğretmen kaşeleri çocuklar arasında moral ve motivasyonu artırarak ödevini yapmayan çocukların bir sonraki sefere ödevini tam olarak yapmasına aracı olacaktır. Bu durum çocukların arasında var olan tatlı rekabeti dinç tutacak ve onların daha çok çalışmasını sağlayacaktır. Sadece ödev kontrolleri için değil, sınav kağıtlarına hareket ve heyecan katmak için de öğretmen kaşeleri kullanılabilir. Notu 100 olan bir sınav kağıdının üzerine basılan bir aferin öğretmen kaşesi, sınavdan tam not alamayan diğer öğrencilere de bir sonraki sınava çalışmaya ve bir sonraki sınavdan tam not almaya yönelik motivasyon sağlayacaktır. Öğrencilerin kaşe basılmış defterlerini veya kitaplarını ebeveynlerine göstermesi durumunda renkli, desenli veya kısa motivasyon yazılı olan öğretmen ödev kontrol kaşesi ebeveynlerle başarıyı paylaşma hissi yaratacaktır.

Ödev Kontrollerinde Öğretmen Kaşelerinin Faydaları

Öğretmen kaşesi doğru ve etkili bir şekilde kullanıldığı sürece çocuklar için de öğretmenler için de oldukça faydalı ürünlerdir. Her çocuk ödevini tamamladıktan sonra öğretmeninden takdir görmek, ödevinin beğenildiğini hissetmek ister. Beğenme ve beğenilme duygularının çocuklar için ne kadar önemli olduğu düşünülürse ödev kontrollerinde onların defterlerinde bırakacağınız güzel desenler ya da işaretler ile bezenmiş öğretmen kaşeleriniz öğrencilerin motivasyonu için büyük önem taşıyacaktır. Beynin duygusal bölümü açısından bakıldığında anında memnuniyeti hisseden ve o an tatmin olan öğrenciler duygusal olarak iyi hislerle dolacak ve sonraki ödevlerinde de aynı takdiri görebilmek, aynı olumlu duyguları yaşayabilmek için daha çok çaba sarf edecektir. Doğal materyallerden hoşlanan öğretmenlerin tercihi olabilecek bir ahşap öğretmen kaşesi ve üzerinde yazan “aferin” notu ile öğrencilerinizi mutlu etmeniz mümkün. Ayrıca size özel olan kaşenizde gülümseyen yıldızlara bile yer verebilirsiniz. Ödevini başarıyla tamamlayan öğrencileriniz için defterlerinin bir köşesinde bu kaşe izlerini görmek her baktıklarında emekleri için ve sizden takdir gördükleri için gururlu hissetmelerini, mutlu hissetmelerini sağlayacaktır.

Elbette ödevini yapan öğrenciler ile birlikte ödevini yapmayan veya yapamayan öğrenciler de bulunmakta. Bu öğrencilerinizi motive etmek için de öğretmen kaşenizi kullanabilirsiniz. Ödevini yapmayan öğrencileriniz için yanınızda bulunduracağınız kaşenin üzerinde örneğin “eksik ödev” yazısı olabilir. Sizden takdir göremeyen ve diğer arkadaşları gibi “aferin” yazılı kaşeye sahip olamayan öğrenciler tatlı bir rekabet içinde ders çalışmak için doğru motivasyonu bulacaktır. Sınavlarını ya da ödevlerini aksatmadan, büyük bir başarıyla tamamlayan öğrencileriniz de olabilir. Onlar için “aferin” yazısı size yeterli gelmiyorsa üzerinde “arı gibi çalışkan” yazan ve gülümseyen bir arı deseni bulunan bir öğretmen kaşesi kullanabilirsiniz. Sınıfınızda çalışkan arılar içinde yer almak isteyen ve defterinde “arı gibi çalışkan” yazan öğretmen kaşesini görmek isteyen öğrencileriniz derslerine daha büyük bir motivasyonla sarılacaktır.

Öğretmen Kaşesi Kullanarak Derse Daha Çok Vakit Ayırın

Çocukları ders konusunda cesaretlendiren ve motive eden öğretmen kaşelerinin tek faydası elbette bu değil. Özellikle kalabalık sınıfları olan ya da çok sayıda öğrencisi olan öğretmenler için ödev kontrollerini tamamlamak oldukça zaman alır. Ödev kontrolleri bitene kadar dersin neredeyse büyük bir bölümü kaybedilmiş olunur. Bu durumda öğrenciler ve öğretmenler stres altında ders işlemek zorunda kalırlar. Kalemle yazı yazarak kontrol yapmak ilk etapta çok fazla zaman alan bir işlem gibi görünmüyor olabilir. Öğrenci sayısı arttığında örneğin 30 kişilik bir sınıf düşünüldüğünde, her öğrencinin defterine veya kağıdına not düşmek ciddi bir zaman alabilir.Bu zaman kaybının ve bundan doğacak olası stres durumunun yaşanmaması için öğretmen kaşesi kullanabilirsiniz.

Klasikleşmiş ödev kontrollerinde özellikle öğrencilerinizin yaş grubu küçük ise koyduğunuz işaretleri anlamayabilir belki de yazılar onlar için hiçbir şey ifade etmeyebilir. Öğrencilerinizin yaş grubuna uygun, onların anlayabileceği işaretlerle veya desenlerle süslenmiş öğretmen kaşesi kullanarak hem onları mutlu etmenin yanı sıra ödevleri eğlenceli hale getirebilirsiniz. Ayrıca birden çok ifadeyi aynı anda yazmak zorunda kalmak yerine sadece bir kaşe basarak zamandan tasarruf da edebilirsiniz.

Büyük yaş gruplarında olan öğrencileriniz için de desenlerin ve işaretlerin yanında onları motive edecek “aferin”, “iyi iş”, “harika ödev” gibi ifadelerin yer aldığı öğretmen kaşelerini tercih edebilirsiniz. Öğretmen kaşeleriniz sayesinde zaman tasarrufu sağlayarak derslerinize ve konu anlatımlarınıza daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Üstelik kaşeler sayesinde ödev kontrol işlemleriniz daha sistemli ve düzenli bir şekilde yapmanız da mümkün olacaktır.

Öğretmen Kaşeleri İle Ödevleri Eğlenceli Hale Getirmek

Yaş grupları ne olursa olsun bütün öğrenciler derslerini dinleme, ödevlerini tamamlama konusunda motivasyona ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Bazı öğrenciler için ödevlerin korkutucu olduğu hatta belki de bir kabus gibi algılandığı bir gerçektir. Öğretmenler ise öğrencileri dersleri pür dikkat dinlesin ve ödevlerini zamanında, arzu edildiği şekilde yapsın isterler ve bunun için de oldukça çaba sarf ederler. Öğrencilere ve öğretmenlere zahmetli hale gelen bu ödev süreçlerini bir eğlenceye dönüştürmek, eğlenceli öğretmen kaşeleri ile mümkün hale gelir. Öğrenciler defterlerini renk renk ve motive edici bir şekilde süsleyen öğretmen kaşeleri ile ödevlerini yapma motivasyonu bulurken öğretmenler de iş yükünü hafifletmiş olur. Hem çekici hem de eğlenceli olan öğretmen kaşeleri ödev kontrolünü hızlı yapmanıza imkan sunmasının yanı sıra bir de işinizi neşe ile yapmanızı sağlar.

Öğretmen kaşeleri sadece sınıfta derslere giren öğretmenler için değil aynı zamanda rehber öğretmenler için de kullanımı oldukça fayda sağlayan bir araçtır. Eğer bir rehber öğretmen iseniz rehber öğretmen kaşesi alarak öğrencileriniz ile aranızdaki bağları kuvvetlendirebilir, işinize renk katabilirsiniz. Örneğin öğrencilerinize haftalık çalışma programı hazırlayan bir rehber öğretmensiniz ve öğrencilerinizin tüm hafta boyunca programa sadık kalmasını arzu ediyorsunuz. Size geldikleri her gün ya da her hafta boyunca onların tamamladıkları güne bir “aferin” ya da “harika iş” kaşesi bastığınız zaman öğrenciniz diğer günleri de tamamlamak için istek duyacaktır. Renklerin ve takdir edilmenin motivasyonu pozitif yönde etkilediğini düşünürseniz bu durum hem sizi hem de öğrencinizi mutlu edecektir. Sadece olumlu kaşeleri değil, aynı zamanda eksik bıraktıkları günleri tamamlamaları ya da bir daha eksik bir gün bırakmamaları için onlara destek olacak, perçinleyecek bir öğretmen kaşesi de edinmelisiniz. Her eksik gün için “eksik ödev” yazılı olan kaşeyi basmanız durumunda öğrenciniz bir daha böyle bir tablo görmek istemeyeceği için davranışlarını düzeltme yoluna gidecek, ödevlerini yapacak desteği ve motivasyonu bulacaktır.

Eğer bir İngilizce öğretmeni iseniz ve öğretmen kaşesi kullanmak istiyorsanız Türkçe ifadelerin yazılı olduğu öğretmen kaşelerini kullanmak zorunda değilsiniz. Sizin için İngilizce dersine ait ödevleri kontrol etmenize yarayacak İngilizce öğretmen kaşesi alabilirsiniz. Üzerinde “well done” yazan İngilizce öğretmen kaşesi ile İngilizce dersinin ödevleri de oldukça eğlenceli hale gelebilir.

Yaratıcı Yazı Tipleri ve İfadeler

Öğretmen kaşelerinin sadece çocukların defterlerini süslemek, onların defterlerini renklendirmek için kullanıldığını düşünmeyin. Öğrencileri ve öğretmenleri motive eden ve günlük hayatlarında onlara okulda ders motivasyonu sağlayarak destek olan öğretmen kaşeleri de vardır. Öğretmen kaşelerini sadece desene sahip olanlar arasından seçerek yaşı küçük öğrencilerinizi eğlendirmek için kullanabileceğiniz gibi bir de öğrencileri yönlendirmek için yazılı ifadelere sahip olan öğretmen kaşelerini kullanabilirsiniz. Öğretmen kaşelerindeki şirin mesajlar her yaş grubundan öğrenciye hitap etmeyebilir. Örneğin bir sınıf öğretmenin rahatlıkla kullanabileceği yıldız desenli öğretmen kaşesini bir üniversite öğretmeni kullanamaz. Ancak öğrenciniz hangi yaş grubundan olursa olsun kendinize ve öğrencilerinize uygun motive edici ve onları yönlendirmenizi sağlayacak bir öğretmen kaşesi bulabilir ya da yaptırabilirsiniz.

Sandığınızdan Daha Fazlası

Öğretmen kaşelerinde yer alan tatlı ifadeler, desenler, “aferin”, “harika ödev” benzeri yazılar öğrenciler üzerinde tahmin edeceğinizden daha fazla olumlu duygu bırakır. Öğrencilerin çalışma konusunda kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. Öğrencinize fazladan cesaret vermek istiyorsanız ya da ödevini yapanların sayısını artırmak istiyorsanız “aferin” yazılı bir öğretmen kaşesini kullanmanız yeterli olacaktır. Öğrencilerinizin mutluluklarının artacaklarını ve zamanla cesaretlendiklerini, ödevlerini daha titiz bir şekilde tamamladıklarını göreceksiniz. Ayrıca öğrencilerinize takdir duygusunu yaşatıyor olacağınız için öğrencileriniz ile aranızda kuvvetli bağlar oluşacaktır. Öğrencileriniz ile aranızda olan sözlü iletişim gibi öğretmen kaşelerinde de kullanacağınız sadece birkaç nazik kelime, birkaç eğlenceli ifade öğrencilerinizin tüm gününün iyi geçmesini sağlayacaktır. Bu sayede öğrencilerin dikkatini toplamanın oldukça zor olduğu günümüz teknoloji çağında öğrencilerinizin derslerini çok daha dikkatli dinlemelerine aracı olurken; onları motive edebilir, konsantrasyonlarını artırabilir ve daha iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Öğretmenler öğrencileri için her şeyin iyi olmasını isterler ve sınıfta her şeyi öğrencilerinin iyiliği için yaparlar. Öğretmenlerin tek gayesi öğrencilerinin başarıya ulaşmasıdır. Bu başarının yolu ise her öğretmenin bildiği gibi öğrencinin sorumluluk alabilmesinden geçer. Öğretmen kaşelerinizin yardımıyla öğrencilerinizin dersleri ve ödevleri konusunda sorumluluk sahibi çocuklar olmalarına da yardım edebilirsiniz.

Eşyalar ve Kitaplar Öğretmen Kaşesi ile Aidiyet Kazanıyor

Okullarda pek çok sınıf, bir sınıf kütüphanesine sahiptir. Eğer sizin de bir sınıf kütüphaneniz varsa, öğrencileriniz kaç yaşında olursa olsun, sınıf kitaplarına basılmak üzere uygun bir öğretmen kaşesi alarak kitapları kaşelemeniz siz ve öğrencileriniz için oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede elden ele dolaşan kitapların hangi sınıfa ait olduğu asla belirsiz hale gelmez ve sene sonunda kitabı alan öğrenci kitabı nereye ya da kime iade edeceğini bilir. Kaşenizi isterseniz sınıf öğretmeni olarak kendi adınıza isterseniz de sınıf adına yaptırabilirsiniz. Her iki seçenekte de kitapların size geri dönüşü daha kolay olacaktır.

Kişiselleştirilebilen Kişiye Özel Öğretmen Kaşesi

Her öğrencinin defterlerine veya kitaplarına onlara onay verildiğini veya onay verilmediğini gösteren işaretler koymak öğretmenlerin sıklıkla yaptığı bir iştir. Her öğretmen ödev kontrollerini düzenli olarak yapmaya özen gösterir. Eğer sınıfınızda öğrenci sayısı fazla ise titizlikle yapmaya çalıştığınız kontroller sizin için yorucu bir hale geliyor olabilir. Bu durumda birden çok sınıfı olan ya da çok sayıda öğrencisi olan öğretmenlerin yardımına öğretmen kaşeleri koşar.

Öğretmenler için her öğrenci birbirinden farklıdır. Aynı şekilde sınıflar da birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Öğretmenler derslerine girdikleri her sınıf üzerinde aidiyet duygusu geliştirmek isterler. Bu aidiyet duygusu öğretmen ve öğrenciler arasında kuvvetli bağlar gelişmesine neden olur. Kaşeler sayesinde bu bağları eğlenceli ve sistematik bir şekilde kurabilirsiniz. Edineceğiniz düzenli not verme sistemi sayesinde sizin için ödev kontrolleri yorucu olmaktan çıkar, öğrencileriniz de oldukça mutlu olur. Özellikle onlara sadece gülen yüzler, “aferin” yazıları yerine isminizin bulunduğu anılar hediye ederseniz yıllar sonra o defterlere açıp baktıkları zaman size ait güzel anıları canlanacaktır. Öğretmen kaşenize ekleyeceğiniz bu kişisel dokunuş öğrencileriniz için çok daha anlamlı hale gelir. Öğretmen isim kaşesi sayesinde ödevlerinde başarılı olan her öğrenci sadece aferin almakla kalmaz, aferini sizden almış olur.

Öğretmen Kaşeniz Hep Sizinle

Öğretmen kaşesi çocuklar için ders çalışma motivasyonu sağlar, onları bir sonraki ödev ve sınavlar için destekler, öğrenmelerine yardımcı olur ve anında fark edilen bir pozitif ruh haline bürünmelerini sağlar. Öğretmenlerin nesilleri inşa ettiğini, onların gelişimlerinde ve öğrenmelerinde büyük öneme sahip olduğunu düşünürseniz öğrencileri ile aralarında kurulan bağlar ne kadar güçlü ve sağlam olursa çocukların gelişimi de o denli sağlam olur. Öğretmen kaşeleriniz ile onlara bırakacağınız güzel dokunuşlar, şirin notlar ve desenler sayesinde yıllar sonra defterlerini açıp baktıklarında sizi mutlulukla anlamalarına neden olabilirsiniz.

Öğrencilerinizin ve sizin aranızda pozitif ve gelişen bağlar kurmanızı sağlayan kaşelerinizin bir diğer olumlu tarafı ise tek kullanımlık olmamaları. Öğrencilerinizin hayatlarında güzel anılar bırakmanıza neden olacak öğretmen kaşelerinizi uzun zaman boyunca sadece mürekkep eklemesi yaparak güvenle ve tüm faydalarını öğrencilerinizin yüzünde ve davranışlarında görerek kullanabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Öğretmen Kaşeleri Trendyol’da

Öğretmen kaşeleri öğrenciler için kullanıldıkça onların stresini azaltır, onları motive eder ve öğrenme süreçlerini oldukça neşeli hale getirir. Öğrencileriniz arasındaki tatlı rekabeti korurken aynı zamanda onları en yüksek motivasyona ulaştırmak istiyorsanız yuvarlak ya da köşeli, kırmızı ya da mavi siz hangi şekilde ve hangi renkte isterseniz aradığınız birçok çeşide rahatlıkla ulaşabileceğiniz öğretmen kaşeleri, en uygun fiyatlarıyla Trendyol’da sizi bekliyor.