placeholder
"

Okul Kalemlik

" araması için 1810 sonuç listeleniyor

Okul Kalemlik

Okul Kalemlikleri

Eğitim hayatına başladığınız andan itibaren, en çok ihtiyacınız olan nesne şüphesiz kalemdir. Aslında sadece eğitim hayatına başladığında değil, çok daha öncesinde de siz de herkes gibi çokça kalemlerle vakit geçirmişsinizdir. Daha okuma yazma bilmezken hatta belki de kalem dahi tutamazken anne babalarınızın elinize tutuşturduğu renk renk boya kalemlerini ilgiyle inceleyip, onları çokça sevmişsinizdir. Boy boy kağıtlara resimler yapabildiğiniz bir araç olan boya kalemleri ile birlikte kalem kavramı ile tanışmış olabilirsiniz. Hatta sadece kağıtlara değil evlerinizin duvarlarını karalamak için bile bu kalemleri kullanmış olabilirsiniz.

Çevrenizde ufak yaşlarda çocuklar varsa fark etmişsinizdir ki onlar da tam olarak sizin yaptıklarınızı yapmaktadırlar. Kağıtlara, tahtalara hatta duvarlara bu kalemlerle resimler yaparlar. Bazen isimlerini yazmayı denediklerini bile görebilirsiniz. Çoğu zaman da koyacak yer bulamadıkları için, kalemlerinin dağınık bir şekilde ortalıkta kaldığını gözlemleyebilirsiniz. Hatta bu yüzden kalemleri kaybolur ya da üstlerine basılarak kırılır. İşte tam da bu sorunu çözmek için ihtiyaç duyacağınız ve ihtiyacınıza çözüm olacak ürün; kalemlikler! Uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bir kalemlik tüm problemlerinizi çözebilir. Çocuğunuzun, kardeşinizin, yeğeninizin ya da çevrenizdeki herhangi bir çocuğun dağınık kalemlerinden sıkıldıysanız siz de bir kalemlik satın alabilirsiniz. Türü, boyutu ya da rengi hiç fark etmez. Her türlü kalemlik tipi ihtiyacınızı görecek bir çözüm olacaktır.

Sadece küçük çocuklar için değil, okula giden daha büyük çocuklara da bu kalemlikleri hediye olarak satın alabilirsiniz. Böylece tüm kalemler bir yerde toplanmış olur ve ortalık yerde kalem görmek zorunda kalmazsınız. Hatta ilginç okul kalemlikler sayesinde ufak yaş gruplarındaki sevdiklerinizin ilgisini çok daha fazla çekebilirsiniz. İlginç olmalarından ötürü onları çok seveceklerdir ve kullanmak isteyeceklerdir. Üzerinde figür olan bir kalemlik gayet ilgi çekici olabilmektedir. Farklı ve parlak renklerdeki ürünler de küçük çocukların çok sevdiği eşyalar olabilmektedir. Bu durum onlarda o eşyayı kullanma isteği oluşturacağı için hem onları mutlu etmiş olursunuz hem de etraftaki tüm kalem dağınıklığına da çözüm bulmuş olursunuz. Sadece çocuklar için değil, kendiniz için de satın alabileceğiniz bir ürün olan okul kalemlikleri, pek çok boyut, pek çok renk ve pek çok çeşidi ile satışa sunulmaktadır. Sizler de bu rengarenk ve çeşit çeşit kalemliklerden kendinize uygun olan bir modeli seçerek onu kolayca ve tek bir tık ile satın alabilirsiniz. Ürününüz doğrudan kapınıza kadar gelir. Bir kalemlik satın almak için yerinizden kalkmanıza dahi gerek kalmaz.

Bu denli hayatınızı kolaylaştıracak bir ürünü satın almak sizin açınızdan çok faydalı da olacaktır. Her ne kadar ufak olmasanız da siz de kalemlerinizi koyacak yer bulamadığınız için ortalıkta bırakabilirsiniz. Dışarıda iseniz, başka bir yer olmadığından doğruca çantanıza da atabilirsiniz. Bunu yapmak çantanıza da zarar verebilir. Kalemlerinizin mürekkepleri, kapakları açık kaldığı takdirde çantanıza akabilir, çantanızı boyayabilir ve pis bir görüntü oluşturabilir. Bir diğer olumsuz ihtimal de kalemlerinizi toplu şekilde koyacak yer bulamadığınızda onları kaybedebilirsiniz. Tüm bunların yaşanmaması için kolay bir çözüm var: Kalemlik kullanmak. Siz de eğer bu sorunları yaşamak istemiyorsanız ve kalemleriniz güvenle toplu bir yerde dursun istiyorsanız, güzel bir okul kalemliği satın alabilirsiniz. Böylece kalemleriniz hep aynı yerde durur, kaybolmaz. Hatta kapakları açık dahi kalsa çantanızı, defterlerinizi ya da kitaplarınızı kirletmez. İşte sırf bu sebeplerden ötürü bile bir okul kalemliği almak muhteşem bir fikir olacaktır. Size ilham olması için Trendyol’daki sayısız kalemliği oturduğunuz yerden inceleyebilirsiniz. Sadece bir tık ile satın alabilir ve zahmetsizce kalemliğinize kavuşabilir ve bu konforun keyfini sürebilirsiniz.

Okul Kalemlik Modelleri

Okul kalemlikleri çeşit çeşit materyaller ile çeşit çeşit renkte ve modelde üretilebilmektedirler. Favori renklerinizi, favori materyallerinizle üretilmiş kalemlikler arasından gönlünüzce seçebilirsiniz. Bununla da kalmayıp çeşit çeşit üretilmekte olan boyut seçeneklerini de inceleyerek aradığınız ürüne ulaşabilirsiniz. Genelde tercihlerinizi yumuşak dokulardan yana kullanıyorsanız, kalemliklerde de favori malzemeniz peluşlar olabilir. Yumoş yumoş, kalın görünümlü ve tüylü malzemeler olan peluş kumaşlar kalemliklere en çok yakışan malzemelerin başında gelmektedir. Siz de bu kalemliklerin yumuşaklığına karşı koyamayacaksınız. Eğer bir hediye olarak bu ürünü almak isterseniz göreceksiniz ki hediyeyi aldığınız arkadaşlarınız ya da yakınlarınız da aynı hisleri yaşayacaktır. Kimse yumuşak eşyalara hayır diyemez. Bu peluş kumaşlarda da sayısız çeşitte renk seçenekleri mevcuttur. Pembe, mavi, yeşil ya da turuncu ne renk seviyorsanız o renkte bir kalemliğe erişmek Trendyol sayesinde artık çok kolay. Daha soft renkler ilginizi çekiyorsa tercihinizi beyaz, pudra, krem ya da bebe mavisi gibi renklerden yana kullanabilirsiniz. Lila da çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Mor ve tonlarını seviyorsanız bu renklere de göz atabilirsiniz.

Aradığınız kalemlik daha ince yapıda olsun isterseniz kadife kumaşlardan üretilmiş okul için kalemlik modelleri de size ideal gelebilir. Bu modeller hem yumuşaktır hem de çantalarınızda fazla bir yer kaplamayacak malzemelerdir. Yine diğer materyallerde olduğu gibi bu kumaş türünde de sayısız renk çeşidi bulunmaktadır. Erkek okul kalemlikleri arıyorsanız, doğru adrestesiniz. Erkeklerin genelde koyu renkleri tercih etmelerinden ötürü siyah, kahverengi, lacivert, füme ya da antrasit gibi renkleri inceleyip bu renklerdeki ürünleri hem kendinize hem de yakınlarınıza, sevdiklerinize alıp hediye edebilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem de sevdiğiniz diğer insanları mutlu edebilirsiniz. Fosforlu ya da parlak detaylardan hoşlanan biriyseniz plastik malzemelerden üretilmiş ürünlere bakabilirsiniz.

Şeffaf plastik malzemelerden üretilmiş okul kalemlikleri hem uygun fiyatlıdır hem de herkesin zevkine hitap edebilen bir ürün çeşididir. Şeffaf olmasından ötürü içinde ne var dilediğiniz an görebilirsiniz. Ayrıca şeffaf olan kalemlikler, temizliği de kolay olan kalemliklerdir. Bir aksilik olur da kalemlerinizden mürekkep akarsa ya da kaleminizin kapağı açık kalırsa kalemliğiniz kirlenebilir. Ama endişelenmeyin. Çünkü sadece nemli bir bez ile silerek tüm lekenin üstesinden gelebilirsiniz. Yanınızda nemli bir bez yoksa ufak bir ıslak mendil dahi işinizi görmeye yetecektir. İşte bu kadar basit. Her zaman kolayca temizlenebilecek bir ürünü tercih edebilirsiniz.

Okul kalemlik çeşitleri kategorisinin bir diğer seçeneği de plastik kalemliklerdir. Bu çeşit bir kutu gibi üretilmiştir. Minik bir kilit sistemi ile kapanır ve açılır. Kalemlerinizi içerisinde bulunan bölmelere takabilirsiniz. Kalemlerinizi uygun bölmelerine takmazsanız çantanıza koyduğunuz kalemliğiniz yürüdükçe sallanır ve kutuya çarparak ses çıkarabilir. Bu durum sizi rahatsız edecek olursa kalemlerinizi uygun bölmelere yerleştirmek en iyi fikir olacaktır. Yine bu ürün de sayısız renk çeşidi ile üretilir. Gönlünüze göre bir rengi ya da bir modeli satın alabilirsiniz. Düz renkler yerine daha farklı modeller arayışı içindeyseniz desenli kalemliklere de bir göz atabilirsiniz. Bugünün teknolojisi sayesinde kalemliklerin üstüne her çeşit baskı yapılabilmesi mümkündür. Siz de hayalinizdeki bir deseni Trendyol’da bulabilirsiniz. Bu bir çeşit çiçek deseni de olabilir, üzerinde araba resmi olan bir kalemlik de olabilir. Ya da daha klasik ve sade modellerden hoşlanıyorsanız ekoseli kalemlik modelleri de tam size göre olabilir. Çizgili desenler de sade ve minimal kalemlikler arayanlar için uygun bir seçenek olabilir. Bu sınırsız sayıda model arasından yine dilediğiniz materyali gönlünüzce seçebilirsiniz. Desenli peluş kumaşlardan yapılmış kalemlikler de stoklarda bulunmaktadır. İster ekoseli isterseniz de çiçekli modelleri tercih edebilirsiniz. İlgi çeken bir diğer desen ise animal print diye adlandırılan hayvan desenleridir. Zürafa derisi desenli, yılan derisi desenli ya da leopar desenli bir ürün de ihtiyacınızı karşılayacak ürün olabilir. Aradığınız ürünü Trendyol’da aratarak dilediğiniz markaya ulaşabilir ve onları kolayca satın alabilirsiniz.

Kalemlik Temizliğinde Dikkat Edilecek Hususlar

İçerisine pek çok çeşit kalem, silgi, açacak gibi ürünler yerleştirdiğiniz bu rengarenk kalemlikler, zamanla tahrip olabilirler. Kalemlerinize sürekli temas edecek olan kalemler, kalemliğinizin astarını boyayabilir. Hele ki mürekkepli kalemlere sahipseniz, kalemlerinizin kapaklarını kapatmadığınız takdirde içlerindeki mürekkep zamanla dışına taşmalar halinde çıkabilir ve kalemliğinizin astarının boyanması gayet muhtemel bir durumdur. Siz her ne kadar istemeseniz de, kalemliğinizi korumak için ekstra özen gösterseniz de bazen aksi durumlar yaşanması kaçınılmazdır. Bazen farkında olmadan kalemliğinizi kirli bir yere koyabilirsiniz. Bu durumda kalemliğiniz de kirlenecektir. Ama endişe duymanıza gerek yok çünkü bunların elbette bir çözümü var. Çok dikkat etseniz dahi kalemliğiniz anlamadığınız bir anda yere düşebilir. Böylece tozlanabilir ya da çamurlanabilir. Bu durumlarda kalemliğinizi temizlemeniz gerekecektir.

Okul kalemlik modelleri arasında kalemlik okul öncesi çeşitleri en çok kirlenen kategoridir. Bunun sebebi okul öncesi çocukların yaş itibariyle çok küçük olmalarıdır. Küçük olduklarından dolayı kasları ve motor becerileri büyüklere nazaran çok iyi gelişmiş durumda değildir. Bu yüzden bunu istemeseler dahi eşyalarını kolaylıkla düşürebilmektedirler. Ya da bir diğer seçenek de kirli olduğunu bilmedikleri yerlere kalemliklerini koymaları ihtimalidir. Kirli ve temiz ortamların farkını kolayca seçemeyecek yaşta oldukları için ya da bu alanları fark edemeyecekleri için bazı zamanlarda eşyalarını bu pis zeminlere koyabilmektedirler. Bu yüzden kirlenebilen kalemlikleri temizlemenin kolay bir yolu da vardır. Ilık suda uygun deterjanlarla dilerseniz çamaşır makinesine atabilirsiniz, dilerseniz de elinizde çitileme işlemi ile lekelerin ve kirlerin üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bu durum kumaştan üretilmiş kalemlikleriniz için geçerlidir. Şayet plastik ya da metal bir kalem kutu kullanıyorsanız ve bu kalem kutu bir yere düştüyse doğrudan suyun altında yıkayabilirsiniz. Kirlerin ve tozların akıp gittiğini siz de göreceksiniz. Kaleminizin mürekkebi aktıysa da aynı işlemi rahatça uygulayabilirsiniz. Ev ortamında değil de dışarda bulunuyorsanız ve kalemliğiniz kirlendiyse bir ıslak mendil de işinizi gayet görecektir.

Tüm bu hususları dikkate alarak kalemliğiniz temizliğini yapacak olursanız ürününüz son derece uzun ömürlü olacaktır. Sevdiklerinize ya da kendinize dayanıklı ve güzel kalemlikler satın almak isterseniz Trendyol adresinden dilediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Sayısız çeşit arasından zevkinize ve bütçenize uygun olan modeli seçebilir ve satın alabilirsiniz.

Yaş Gruplarına Göre Kalemlik Modelleri

Okul kalemlik çeşitleri yaş gruplarına göre de kategorilere ayrılmaktadır. Örneğin okul öncesi yaş grupları için çok bölmeli ve daha büyük kalemliklere göz atabilir ve onları satın alabilirsiniz. Küçük yaş gruplarındaki çocukların normal bir insandan daha çok kırtasiye eşyası vardır. Çeşit çeşit kalemleri ve rengarenk boyaları olduğu için küçük bir kalemliğe tüm eşyalarını sığdırmaları zor olabilir. Ayrıca küçük yaşlardaki çocuklara hitap edebilmesi ve tutuş kolaylığı sağlaması için kalem ve kırtasiye ürünleri de daha büyük boyutlarda üretilmektedirler. Bu sebeplerden ötürü büyük bir kalem kutusuna ihtiyaç duyacaklardır. Ayrıca kalemlik okul öncesi modelleri daha renkli seçeneklerle üretilirler. Gökkuşağının tüm renklerini hatta daha fazlasını içeren kalem kutular küçük yaş grupları için ideal olabilir. Ya da üzerinde sevdikleri çizgi film karakterleri bulunan kalemlikler de onları kullanmaya ve kalemlerini toplamaya teşvik edecektir. Kız çocukları için pembe ve türevlerini ve ayrıca bebek desenli ya da çiçek desenli ürünleri tercih edebilirsiniz. Erkek çocukları için de üzerinde beğendiği bir çizgi film karakteri ya da futbolcu veyahut göz alıcı bir araba deseni olan kalemlik onları çok memnun ve mutlu edecek bir hediye olacaktır. Bazı ilginç okul kalemlikler de onları sevindirecek hediyeler olabilir. Hareket eden gözler herkesin ilgisini çekecektir. Sıcakta ve soğukta renk değiştirebilen malzemelerle üretilmiş kalemlikler de oldukça göz doldurucu olacaktır.

Okul kalemlik modelleri genç kategorisine geldiğinizde ise daha spor ürünlerle karşılaşmanız gayet olağandır. Okul kalemlikleri lise dönemine gelindiğinde daha sade tasarımlarla üretilmektedir. Hem sade hem de spor tasarımlı okul kalemlik çeşitlerini incelemek için doğru adres Trendyol. Trendyol’da okul kalemlikleri fiyatları, ürün modellerine ve markalarına göre çeşitlenmektedir. Aradığınız her modeli ve her bütçeye uygun olabilen kalemlikleri kolayca satın alabilirsiniz.

Markaların ürettiği çeşitli lise ve genç kalemlikleri, çokça rağbet gören bir kategoridir. Aktif olarak okula giden öğrencilerin en çok kullandığı eşyalar kalem ve silgi olduğu için mutlaka bir kalemliğe ihtiyaçları vardır. Bu ürünleri en kolay muhafaza edecekleri yer kalemlikleri ya da kalem kutularıdır. Yine her türlü materyallerle üretilen bu kalemliklerin her zevke hitap edebilen çeşit çeşit modelleri vardır. Plastik, metal ya da kumaş… Hangi malzemeyi isterseniz seçebilirsiniz. Kalem kutunuz sizi yansıtsın istiyorsanız, zevkinize göre bir kalem kutusu seçebilirsiniz. Kardeşinize ya da arkadaşınıza bir hediye almak istiyorsanız da kalemlik seçeneklerine göz atabilirsiniz. Herkesin mutlaka ihtiyaç duyduğu bir ürün olan kalemlik bu yönüyle de sizin için ideal bir hediye seçeneği olacaktır.

Orta okul kalemlikleri modellerine bakacak olursanız yine aynı şekilde bu kategoride de sayısız çeşit bulunmaktadır. Bu yaş grubunda dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Sade modeller de renkli modeller de ya da figürlü modeller de onlar için uygun olacaktır. Seçiminizi yaparken sadece alacağınız kişinin zevkini bilmeniz sizin için yeterli olacaktır. Cinsiyete göre bir seçim yapmak isterseniz de erkek okul kalemlikleri ya da kız okul kalemlikleri kategorilerini inceleyebilirsiniz. Her cinsiyete uyum sağlayabilen ürünler olduğu gibi sadece erkeklere ya da sadece kızlara hitap eden ürünler de Trendyol sitesinde mevcuttur. Her zevke göre bir ürünü filtreleri kullanarak bulabilirsiniz. Çeşit çeşit kumaşlarla sınırsız sayıda model ve renk için doğru adrestesiniz.

Her yaş grubunun ve her cinsiyetin de ilgisini çekebilecek bir diğer kategori de ilginç okul kalemlikleridir. Direkt hayvan şeklinde tasarlanmış peluş kumaşlardan üretilen kalemlikler çok sevimli bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Adeta bir oyuncağa benzeyen bu ürünler sevdikleriniz için çok iyi bir hediye olacaktır. Payetli kumaşlarla üretilen kalemlikler de ışıl ışıl bir seçenek olabilir. Üzerindeki pullar sayesinde ışık yansımaları oluşturarak göz alıcı bir hediyedir.

Yaş grubu fark etmeksizin kendinize ya da sevdiklerinize, eşinize, dostunuza, ailenizin her bireyine hediye olarak alabileceğiniz kalemlik modellerinin sınırsız renk seçenekleri ve materyal seçenekleri mevcuttur. Her markanın her ürününe kolayca Trendyol sayfasından ulaşabilirsiniz ve onları inceleyip satın alabilirsiniz. Bunun için evden dahi çıkmanıza gerek yoktur. Dilediğiniz ürün kapınıza kadar gelir.