"

Örgü Battaniye

" araması için 1057 sonuç listeleniyor

Örgü Battaniye

Örgü Battaniye

Özellikle kış aylarında, giydiklerimiz ne kadar kalın olursa olsun, iç mekânlarda üzerimize örtecek battaniyeler, her zaman içimizi daha çok ısıtır. Örgü battaniye modelleri içerisinde, iç mekanlarda ya da dış mekanlarda kullanılabilecek farklı pek çok ürün çeşidi mevcuttur. Model farklılıkları ya da kalınlıklarına göre farklı tercihler yapabileceğiniz bu ürünleri istediğiniz renklerde bulmak da mümkün. Her tarza ve her zevke uyacak ürünlerle beraber, en soğuk günlerde yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz bu battaniyeler, kaliteli yün ipliklerden üretilmektedir. El örgü battaniye modelleri, tercih edebileceğiniz bir başka örgü battaniye modelidir. El işçiliği kullanılarak üretilen bu özel modelleri, farklı boylarda ve renklerde bulabileceğiniz gibi, bebekler için özel olarak tasarlanmış küçük boylar dahil olmak üzere daha pek çok farklı seçenek de bulabilirsiniz. Örgülerinin büyüklüğü ile dikkat çeken ve hoş bir görünüm sunan dev örgü battaniye modelleri, koltukta, kanepede ya da yataklarda kullanım için uygun ve kalın iplikleri sayesinde sizi en soğuk günlerde bile ısıtacak özelliklere sahiptirler. Bu ürünlere sahip olduktan sonra, kış ayları sizin için daha keyifli bir hale gelecek ve kalın örgü battaniye gibi yumuşak his veren ürünler, güzel vakitler geçirmenizi sağlayacaktır. Yüzde yüz doğal malzemeler kullanılarak üretilen bu ürünler, tamamen sağlıklı olup, cilde olumsuz bir etkisi bulunmaması ile de ön plana çıkmaktadırlar. Tek kişilik ve küçük modellerin yanı sıra, büyük örgü battaniye modelleri gibi büyük ve çift kişilik modeller de rengârenk çeşitleriyle göz dolduruyor. Teknolojinin gelişmesiyle beraber, klasik desenlerin yanı sıra üç boyutlu örgü battaniye gibi çağdaş modelleri de avantajlı bir şekilde bulabileceğiniz ve battaniyenizle evinize hoş bir hava katabileceğiniz modelleri tercih edebilir, soğuk kış günlerinde, sıcak vakitler geçirebilirsiniz. Dilerseniz tek renk seçim yapabilir, bunlar arasında koyu ya da açık tonları zevkinize göre tercih edebilir, dilerseniz de renkli örgü battaniye modelleri içerisinden çok renkli ürünleri tercih edebilirsiniz. Renkleri ve tasarımlarıyla farklılık yaratan bu ürünler, yapımında kullanılan malzemelere göre de ayrılmaktadır. Yün iplikten yapılan ürünleri tercih edebileceğiniz gibi hasır örgü battaniye ürünlerini de satın alabilir, bu sağlıklı ürünleri, dilediğinizce kullanabilirsiniz. Kaliteli malzemeleri sayesinde uzun yıllar kullanıma elverişli olan bu ürünler, sağlam ve dayanıklı bir şekilde sizlere sunulmaktadırlar.

Örgü Battaniye Modelleri

Örgü battaniye modelleri içerisinde pek çok seçeneği tercih edebilmenize imkân tanıyan çeşit bulunmaktadır. Dilerseniz kendi zevkinize ve tarzınıza uygun olacağını düşündüğünüz ürünleri tercih edebileceğiniz gibi, ev dekorasyonuna ya da nevresimlerinize uyumlu olacak şekilde tercihinizi yapmanız mümkünüdür. Örgülerin sıklığı ve seyrekliği de tercih edebileceğiniz faktörlerden biri olmakla beraber, renkleri ve büyüklüğüne göre de seçim yapabilirsiniz. Tek kişilik örgü battaniye alarak, kişisel kullanımlarınız için uygun olacak şekilde kullanabilir ve birden fazla kişi kullanacaksa dahi farklı renk ya da modelleri tercih etme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Gün içerisinde, evde olduğunuz günlerde, televizyon karşısında otururken, ya da kahvenizi yudumlarken, yumuşak dokusunun verdiği duygu sizi hem rahat hissettirecek, hem de en soğuk günlerde bile üşümenize engel olacaktır. Daha büyük bir model seçmek isterseniz çift kişilik örgü battaniye modelinin pek çok farklı rengine ya da tasarımına sahip olabilirsiniz. Çift kişinin rahatça kullanabileceği derece büyük modeller olmasının dışında tek kişi için de geniş ve özgür bir kullanım olanağı sunan bu ürünler, herkes için uygundur. Tek kişilik ürünlerde bulunan ürün çeşitliliğini aynı şekilde çift kişilik modellerde de bulmanız mümkünüdür. Geleneksel motifleri sevenler için en iyi seçeneklerden biri olabilecek olan motifli örgü battaniye modelleri de tek ya da çift kişilik seçenekler içerisinden tercih edilebilir olma özelliğiyle dikkat çekmektedir. Farklı renkleri motiflerinde bulabileceğiniz bu ürünlerle tarzınızı yansıtabilme olanağına sahip olabilirsiniz. Kadife iplerden üretilen kadife örgü battaniye farklı renklerde ve büyüklüklerde bulabileceğiniz ürünlerden biridir. Özellikle giyimde ya da ev dekorasyonunda kadife tercih edenler için benzersiz bir seçim olabilecek bu ürünler, kaliteli ve uzun ömürlü kullanım olanakları sunmaktadır. Modeller içerisinde, pek çok farklı desen ve renklerin olması, zevkinize göre ürün seçebilme özgürlüğünüzü sağlayacaktır. Örgülerle farklı şekillerin verilmiş olduğu desenleri seçebilir ya da renklerle yapılan farklı tasarımları tercih edebilirsiniz. Kare örgülü battaniye modeli, kare şeklinde desenleri, bir model içerisinde birçok farklı sayıda içinde barındıran bir üründür. Bu hoş görünümlü modelde, simetrik şekilde duran kare şekilleri, uyumlu ve şık bir görünüm sunmaktadır. Çift ya da tek kişilik ürünlerde bulabileceğiniz bu desenler, aynı zamanda çeşitli farklı renklerle bulabilmenize de imkân tanımaktadır.

Örgü Battaniye Fiyatları

Seçeceğiniz ürünün boyuna, desenine ya da kullanılan malzemeye göre farklı fiyatlar bulunmaktadır. Örgü battaniye fiyatları genel itibariyle pek çok bütçeye uyan çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Ürün özellikleri ya da boyları dışında, satın almayı düşündüğünüz dönemlere göre de fiyatlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Avantajlı fiyatları takip edebilir ve bütçenize en uygun olduğunu düşündüğünüz zamanlarda satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek battaniye olarak sahip olabileceğiniz gibi takım halinde ürünler de alabilirsiniz. Örgü battaniye seti alarak, evinizdeki pek çok ürünle uyumlu hale getirebilmenize olanak sağlayan bu ürünle evinize şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Set içerisinde bulunan yastık kılıfı, kırlent kılıfı ve çarşaf gibi ürünler, takım halinde güzel bir görüntü sağlayacaklardır. Aynı renklerin ya da desenlerin dışında, aynı kaliteli malzemelerin kullanılarak üretilmiş olması, avantajlı bir kullanım sunacaktır. Sonbahar aylarında, serin havalarda kullanım için son derece uygun olan saç örgü battaniye ürününü, dilerseniz evde, dilerseniz kampta, dilerseniz de arabanızda yanınıza alabilir ve içeriğinde hiçbir kimyasal bulundurmayan, doğal malzemeleri sayesinde sağlıklı bir şekilde, uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce yıkamanız, ürünün uzun süre kullanılması konusunda olumlu etki yapacak olan bir faktördür. Kolay yıkanabilir ve kolay kuruyan özelliği sayesinde, temizliğini az çaba harcayarak gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız modele göre, yıkama talimatlarını okuyarak bu işlemleri yapmanız faydalı olacaktır. Örgü aralıkları olmayan ve birbirine bitişik şekilde yapılmış pirinç örgü battaniye modelleri de tercih edebileceğiniz bir başka kaliteli üründür. Tek renkli ya da birden fazla rengi bir arada bulabileceğiniz farklı tasarımları seçebilir, üretiminde kullanılan kaliteli malzemeleri sayesinde güvenle kullanabilirsiniz. Büyük örgüleri ve verdiği yumuşacık his ile beraber yün örgü battaniye de tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır. Şık görüntüsü ile her ortama uygun kullanılma imkânı da sunan bu ürünü birçok farklı renkte bulabilirsiniz. Kullanılan yün ipliklerin sağlığa zarar vermeyen ürünler olması ve güvenle kullanabilmenize olanak tanıyan bu özelliği sayesinde uzun yıllar boyunca kullanabilme avantajına sahip olacaksınız. Tarzınıza uyan modelleri seçtikten sonra en sevdiğiniz rengi bulup satın alabilirsiniz. Her zevke uygun farklı renkleri bulunan bu ürünleri dilerseniz açık renklerde dilerseniz de koyu renklerde bulma imkânınız var. Gri örgü battaniye modeli, gri rengi sevenler için tercih edilebilecek ürünlerden biri olmakla birlikte daha koyu seçenekler de mevcuttur.

Örgü Battaniye Çeşitleri

Modeline, rengine ya da kullanılan malzemeye göre farklı örgü battaniye çeşitleri bulunmaktadır. Hepsinin ortak özelliği, sizi soğuktan koruması ve sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilmesi sebebiyle güvenle kullanabilmenizi sağlamalarıdır. Bu modeller içerisinden tercihinizi tamamen zevkinize göre ya da ev dekorasyonunuza uyumlu olacak şekilde yapabilirsiniz. Büyük örgü modellerini ya da örgülerden yapılmış farklı desenleri bulunan ürünleri tercih edebileceğiniz gibi, daha klasik ürünlere ilginiz varsa düz örgü battaniye modellerinden de seçim yapabilirsiniz. Her modelde olduğu gibi bu ürünlerde de renk seçimi konusunda geniş bir özgürlüğünüz bulunmakta. Pek çok farklı renk ve boyda modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Evinizdeki yastık, kırlent, nevresim takımı gibi mevcut bulunan ürünlere uyumlu bir ürün almak isterseniz, modeller içerisinden uyumlu olabilecek seçenekleri kontrol edebilir ve bu şekilde sahip olabilirsiniz. Tamamı tek bir takım halinde almak isterseniz örgü battaniye takımı alarak, evinizdeki tüm bu ürünlerin uyumlu bir şekilde olmasını da sağlayabilirsiniz. Takım aldığınız takdirde, renk ve tasarımlarının aynı olacağı bu modeller, evinize farklı bir hava katacaktır. Ürünler içerisinde, örgülerin yapılış şekline göre de farklılıklar vardır. Yapımında kullanılan farklı tekniklerle üretilen modeller ve özgün tasarımlar sayesinde birçok şık ürün, bu geniş ürün yelpazesi içerisinde kendine yer bulmaktadır. Tığ işi ile yapılan su dalgası örgü battaniye modeli de bunlardan biridir. Yapılışı ve biçim itibarıyla dalga şeklini andıran şeklinden dolayı bu ismi alan ürünler, denizin mavi rengi başta olmak üzere pek çok rengi içerisinde barındırmaktadır. Sık işlenen ve kaliteli dokusu sayesinde, üzerinize aldığınızda sizi sıcak tutacak bir ürün ortaya çıkarır. Sağlıklı yün ipliklerden üretilen bu ürünler, sağlam ve yıpranmaz bir özelliğe sahiptirler. İç içe geçmiş farklı renkleri birlikte bulunan ve gökkuşağı hissiyatı veren mozaik örgü battaniye modelleri de tercih edebileceğiniz bir başka tasarım örneklerindendir. Birbirinden farklı renkleri, mozaik şeklinde içeren bu ürünleri 2 ya da daha fazla farklı rengin birlikte olduğu şekilde bulmanız mümkündür. Zevkinize göre koyu renklerin ya da daha canlı renklerin bulunduğu şekilde alabilirsiniz. Özellikle soğuk kış günleri için nerede olursanız olun kullanılmaya uygun olan bu modelleri, farklı boy ve tasarımlarda bulabilirsiniz. Siyah örgü battaniye modeli, koyu renkleri tercih edenler için iyi bir seçenek olacaktır.

Örgü Battaniye Özellikleri

İnsanlar giyim ve ısınmak için yünleri çok eski zamanlardan beri farklı şekillerde işleyerek kullanmaktadırlar. Teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde bu iplikler, daha kolay ve verimli bir şekilde işlenip, ürünler üretmeye yardımcı olmuştur. Kaliteli ve sağlam olan, soğuğa karşı koruyucu bir özelliğe sahip olan bu yün ipliklerden üretilen battaniye modelleri, güvenle kullanabilme olanağı sunmaktadır. Zigzag örgü battaniye modeli, renklerinin zigzag şeklinde tasarlanmasıyla güzel bir görüntü ortaya çıkaran modellerdendir. Su dalgası modeliyle benzer şekilde olsa da, daha keskin dönüşleri sebebiyle ayrılmakta ve farklı bir ürün ortaya koymaktadır. Her modelin farklı boylarını bulma imkânınız vardır. Kullanacağınız yere göre seçebileceğiniz örgü battaniye ölçüleri değişkendir. Televizyon karşısında otururken üzerinize almak için kullanacağınız ürünleri daha küçük ve tek kişilik olarak tercih edebileceğiniz gibi, yatakta üstünüze alabileceğiniz ya da salonda tercih edebileceğiniz çift kişilik ölçülere sahip modeller de bulunmaktadır. Daha modern tasarımlar ilginizi çekiyorsa seçebileceğiniz pek çok çeşit bulunmakla birlikte, eski tarz sevenlerin ve nostaljik ürünler tercih edenlerin kullanabilecekleri, yamalı örgü battaniye modelleri de göz alıcı renklerle ve birçok farklı çeşidiyle birlikte bulunmaktadır. Bu modelin en çok öne çıkan özelliği, farklı ya da birbirinden uyumsuz gibi gözükecek renkleri bile tek bir üründe buluşturması ile göze hoş gelen, şık tasarımlar ortaya koymasıdır. Yün ipliklerden üretiliyor oluşuyla, sizi soğuktan koruyacak, aynı zamanda sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar kullanmanızı sağlayacaktır. Tek renk modeller ilginizi çekiyorsa mavi örgü battaniye gibi ürünleri de tercih edebilirsiniz. Mavi rengin pek çok farklı tonunu bulabilir ve en sevdiğiniz ya da gözünüze hoş gelen ürünü satın alabilirsiniz. Daha koyu renkleri tercih edenler için de aynı şekilde, koyu renkleri bulabilecekleri geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Canlı ve parlak renkleri sevenler için sarı örgü battaniye modeli, öne çıkan ürünler arasındadır. Sarı rengin göz alıcı parlaklığı ve enerjisi bu ürünlerde bulunmakla birlikte, pek çok nevresim takımı ya da koltuk takımı ile uyumlu halde kullanılabilmektedir. Battaniyelerin yapımında kullanılan pek çok farklı ip bulunmaktadır. Kadife ya da yün ip, örgü battaniye ip çeşitleri içerisinde bulunan çeşitlerden en çok öne çıkan ürünlerdir. Ortak özellikleri, uzun yıllar kullanılabilecek sağlamlıkta olmaları ve sıcak tutmalarıdır. Bu özellikleri ile soğuk günlerde hasta olmanızı engelleyeceklerdir.

Örgü Battaniye Kullanımı

Battaniyelerinizi uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz için temizlik büyük önem taşımaktadır. Yapımlarında kullanılan malzemelere göre temizleme biçimleri değişiklik gösterebilir. Örgü battaniye nasıl yıkanır? sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Genelde 40 derecede çamaşır makinesinde yıkayabileceğiniz bu ürünleri 30 ile 60 derece arasında narin programı seçerek ve içerisine yumuşatıcı ekleyerek yıkamanız önerilmektedir. Ancak aldığınız ürünlerin etiket kısmında yıkama talimatlarını kontrol edip, buna göre temizleme işlemini gerçekleştirmenizde her zaman fayda var. Örgü battaniye kaç derecede yıkanır? sorusu da üretiminde kullanılan malzemelere göre farklı şekillerde cevaplanabilir. Genelde 30 ile 60 derece arasında yıkayabileceğiniz gibi, yine aynı şekilde etiketinde ürüne özel olarak belirtilmiş talimatları uygulayabilirsiniz. Doğanın en güzel renklerinden ve doğa deyince akla gelen ilk renklerden biri olan yeşil rengini, yeşil örgü battaniye modellerinde farklı tonlarda bulabilirsiniz. Bu ürünler içerisinde, çift tarafı örgü olan çeşitler oldukça yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Ancak tercihiniz, battaniyenin iç tarafında örgü olması yerine astar olması şeklindeyse, astarlı örgü battaniye çeşitleri seçiminiz olacak özellikleri taşıyan modellerdir. Bu astarlar, pek çok farklı kumaş çeşidinden olabileceği gibi, zevkinize göre seçim yapabilmenize olanak sağlayacak ölçüde çeşitleri bulunmaktadır. Yün ipliklerden üretilen ve sağlam olmasının yanında kaliteli ve sıcak tutan özellikleriyle öne çıkan bu ürünler, sizi kış aylarının en soğuk günlerinde bile soğuktan koruyacak, hasta olmanızın önüne geçecektir. Bu sağlıklı özelliklerinin yanında örgü battaniye renkleri en sevdiğiniz renkleri bulabilmeniz için pek çok farklı renkten üretilen modelleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. En sevdiğiniz renkleri bulabileceğiniz gibi, mobilyalarınıza ya da diğer eşyalarınıza uyumlu hale getirebileceğiniz pek çok farklı desen ve modeli de bulabilirsiniz. Bu ürünlerin temizliğinde olduğu kadar ütülenmesinde de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Yıkama ve kurulama işlemlerini gerçekleştirdiğiniz ürünleri, ütü masası üzerinde, ütülediğiniz kısımları tek elinizle gerdirerek ütülemeniz gerekmektedir. Böylelikle üst üste binmeden temiz bir ütüleme gerçekleştirmiş olursunuz. Örgü battaniye nasıl ütülenir sorusunun cevabı bu şekilde verilebilir. İhtiyacınız, ister tek kişilik, ister çift kişilik olsun, istediğiniz tasarımlara ve inceledikçe hoşunuza gidecek pek çok farklı modeli ürünler içerisinde keşfedebilirsiniz. Bu ürünleri rengârenk modellerle ve tasarımlarla bulabileceğiniz gibi Trendyol sayfasından inceleyebilir ve sepetinize ekleyerek kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

Örgü Battaniye İpi Nasıl Olmalıdır?

Örgü battaniye yapmak için gerekli olan örgü ipi seçerken yumuşaklık son derece önemlidir. İyi bir örgü ipi; yumuşak, pürüzsüz ve dokunması hoş olmalıdır. Ayrıca ciltte tahrişe neden olmamalıdır. Bir diğer önemli faktör ise örgü ipinin kalınlığıdır. Daha kalın örgü ipleri, battaniyenizi hızlı tamamlamanızı sağlayabilir. Ancak bu tip iplerle örgü işlemi zor olabilir. İnce ipler, daha ince ve detaylı örgüler yapmanızı sağlar. Bu nedenle uygun kalınlıkta örgü ipi seçmeniz önemlidir. Örgü iplerinin lif türleri de farklılık gösterir. Bazıları yün bazlı veya yün karışımlıdır. Bazıları pamuk veya akrilikten yapılır. Yün bazlı ipler, ısıyı daha iyi tutar. Pamuk ipler daha ince olduğundan ince örgü işleri için kullanılır. Akrilik ipler ise renkleri daha iyi tutar. Örgü ipi seçerken rengine de dikkat etmelisiniz.

Örgü Battaniye Kaç CM Olmalıdır?

Örgü battaniyeler, genel olarak standart boyutlarda üretilir. Standart bir tek kişilik örgü battaniye modeli, yaklaşık 150 cm x 200 cm boyutlarında olur. Çift kişilik örgü battaniyeler ise yaklaşık 200 cm x 240 cm boyutlarında yer alır. Bununla birlikte battaniyelerin boyutu isteğe göre de farklılık gösterir. Özellikle bebek battaniyeleri ya da küçük hayvanlar için yapılan modeller daha küçük olabilir. Beşikte kullanılmak üzere yapılan örgü battaniye boyutları genellikle 90 cm x 130 olur.

Örgü Battaniye Nereden Alınır?

Örgü battaniye modelleri, Trendyol’dan güvenli bir şekilde satın alınabilir. Burada pek çok farklı seçenek arasından size uygun bir örgü battaniye modeli seçebilirsiniz. Örgü battaniye modellerinde farklı renk, desen ve boyutlar mevcuttur. Ayrıca söz konusu tasarımlar farklı materyallerden yapılır. Ürünler arasında yün, akrilik ya da pamuk gibi malzemelerden yapılmış örgü battaniyeler dahi bulunur. Seçenek sayısının fazla olması ile son derece kısa bir süre içinde aradığınız tasarımı kolayca bulabilirsiniz. Bu seçenekler arasında seçim yaparak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir örgü battaniye satın alabilirsiniz.