Ağırlık / Hacim
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Orkide Toprağı

" araması için 510 sonuç listeleniyor
Solo Plant Orkide Toprağı

Solo PlantOrkide Toprağı

(533)
Orkide Toprağı
58 TL
Sepete Git

İhtiyaçlarınıza Uygun Orkide Toprağı Çeşitleri Trendyol'da!

İnsanların pek çoğu evlerinde, bahçelerinde, iş yerlerinde bitkilerle ilgilenmekten keyif alır. Dekorasyon açısından önemli bir görev üstlenen bitkiler, bulunduğu ortama hoş bir hava katar. Tüm bu yönleriyle her yaştan pek çok kişinin vazgeçilmez zevklerinden biri bitki ile çiçek yetiştirmek olur. Evlerin ya da ofislerin dekorasyonunda önemli bir yer edinen orkide çiçekleri, pek çok kişinin yetiştirmeyi tercih ettiği türlerden biridir. Bu hassas, narin bitkiler, iyi bir bakım sağlandığı takdirde açtığı çiçeklerle bulunduğu ortama estetik bir hava katar. İyi bir bakımın sağlanması, yıpranmaması ya da kurumaması için önem taşır. Bu nedenle yetiştiren kişiler, her aşamada oldukça özenli davranır. Alınacak ışığın niteliği, süresi, sulama koşulları gibi hayati önem taşıyan farklı faktörlerin dikkatli bir şekilde belirlenmesi gerekir. Ortamın yeterli sıcaklık ile nemde olması da, bitkinin sağlıklı, güzel bir şekilde çiçek açmasını sağlar. Tüm yetiştirme koşullarını bu bitki için özel olarak ayarlanır. Kullanılan malzemeleri de büyük bir itina ile seçilmesi gerekir. Bu işlem için özel olarak hazırlanan orkide toprağı sayesinde, ihtiyaç duyulan tüm mineral ve nem miktarı sağlanır. Ürünler her bitki için uygun olmaz. Bu nedenle yetiştirilen ürünün özellikleri ile ihtiyaçları dikkate alınarak seçim yapılır. Bakım yapmaya başlama aşamasında, tüm ihtiyaçların, özelliklerin öğrenilmesi, buna uygun olarak koşulların hazırlanması doğru olur. Evlerine ya da ofislerine güzel bir hava katmak için bu ürünü yetiştirmek isteyen kişilerin özel orkide toprağı seçerek satın alması doğru olur. Bu seçim yapıldıktan sonra hoş bir görünüm sunan çiçeklerinizin ortama kattığı güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda sulamak, yerini değiştirmek, yapraklarının tozlarını almak gibi gerçekleştirilen günlük aktiviteler sayesinde bakım yapabilir, aynı zamanda stresinizi atabilirsiniz. Bu aktiviteler günün yorgunluğundan, stresinden uzaklaşmak için iyi birer araç olur. Psikolojik olarak rahatlatıcı bir etkisinin olması stresin azaltılmasını sağlar. Dekorasyonun önemli bir parçası olması yönüyle pek çok kişinin beğenisini kazanan bu ürünlerin kaliteli koşullarda yetişmesini sağlamak önemlidir. Trendyol üzerinden orkide toprağı çeşitlerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Vitamin İçeren Orkide Toprağı Modelleri

Vitamin İçeren Orkide Toprağı Modelleri

Beyaz, mor, pembe gibi birbirinden güzel renklerde çiçekler açan orkidelerin hassas, özenli bir şekilde yetiştirilmesi önemlidir. İyi bir şekilde bakımı yapıldığında yılda 3-4 kez 12 hafta çiçek açabilen bu bitkinin yetiştirme koşulları özel olur. Bu nedenle orkide satın alan ya da kendisine hediye edilen kişilerin bakım koşullarını tam anlamıyla öğrenmesi gerekir. Bu aşamada çiçek sever kişilerin aklına sıklıkla orkide toprağının bakımı gelir. Çünkü toprak koşullarının istenen, ihtiyaç duyulan şekilde olması hayati önem taşır. Bakım aşamasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri bu olur. Diğer bitkilerden ayrı olarak sadece orkidelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik karışımlarla hazırlanan özel ürünler bulunur. Bu karışımlar özel lifleri, torfları içerisinde bulundurur. Sağlıklı bir şekilde büyümesi, solmaması için bu lifler ve torflar önem kazanır. Herhangi bir karışımda uygun olan bu maddeleri bulmak oldukça zor olur. Bu nedenle yetiştirme alanı hazırlanırken bitkinin özellikleri ve ihtiyaçları göz önünde tutulur. Aksi takdirde istenen verim alınamaz ve bitki olması gerektiği gibi güzel bir şekilde yetişemez. Bulunan ortamın sıcaklık koşulları 19 ile 24 derece arasında olması gerekir. Çok sıcak ya da soğuk olan bu koşullar bitkinin sağlıklı bir şekilde yaşaması için uygun şartları sunar. Sıcaklığın yanı sıra nem değeri de önem taşır. Nem ihtiyacı her bitkide olduğu gibi bu ürünlerde de önemli bir yere sahip olur. Nem dengesini sağlayacak ortamlarda bitkiyi muhafaza etmek, yetiştiricinin yapması gereken adımlardan biri olur. Çiçeğin direkt olarak güneş ışığı almayan yerlerde bulunması gerekir. Ancak tam anlamıyla loş ve güneşsiz bir ortamda sağlıklı olmaz. Bu nedenle yeterli güneş ışığının alınması da sağlanması gereken hayati koşullardan biridir. Tüm bu faktörler hakkında araştırma yapmak ve çiçek bakımı hakkında bilgi sahibi olmak, iyi bir yetiştirici olmanın ilk koşulu olur. Özel olarak hazırlanan ve gerekli maddeleri içeren orkide çiçeği toprağının kullanılması gerekir. Bu nedenle geniş incelemeler yapan kişiler, uygun karışımı seçerek kullanıma hazırlar. Bunun için güvenilir kaynaklar üzerinden seçim yapmak önemli olur. İstenilen miktarda karışımların hazır olarak alınabileceği pek çok ürün çeşidini kolayca bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz. Birbirinden verimli orkide toprağı aloe vera çeşitleri son yıllarda büyük rağbet görür. Herkesin yetiştirdiği bitkilerin ve saksılarının boyutları farklı olduğundan, satın alınan ürün miktarları da farklı olur. Büyük boyutlu ürünleri alarak birden fazla bitkiyi besleyebilirsiniz. Kaliteli içerikten oluşan ürünler uzun süreli kullanım ömrü sunar. Her müşteri için ihtiyaç duyulan miktar, çeşitli sebeplerden dolayı çeşitlilik gösterir. Bu nedenle farklı litrelik paketler halinde sunulan orkide toprağı online olarak Trendyol üzerinden ulaşarak uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Üstün Performans Sunan Orkide Toprağı

Üstün Performans Sunan Orkide Toprağı

Bitkilerin kökünün bağlı olduğu kısım, beslenme gibi hayati bir rolü üstlenir. Bu nedenle bu kısımda bulunan lifler, mineraller, sağlıklı ve güzel bir şekilde çiçek açmayı beraberinde getirir. Verimli ürünlerde büyüyen çiçekler uzun süre yeşil kalır ve güzelliğini korur. Bu nedenle bu türü yetiştirmek isteyen kişiler, kaliteli orkide toprağı kullanmayı ve sağlıklı yetiştirme işlemi yapmayı amaçlar. Evlere ve ofislere oldukça estetik bir hava katan bu bitkiler için yetiştirme koşulları, ortamın sıcaklığını, nem seviyesini, aldığı güneş ışığını kapsar. Uygun koşullar sağlandığı takdirde, yapılan bir diğer önemli adım ise vazo ya da saksı seçimi ile bunların içerisine konulan karışımın tercihi olur. Bu noktada orkide toprağı tavsiye ve müşteriler tarafından yapılan orkide toprağı yorumları yardımcı olabilir. Bu verimli karışıma kök salan çiçeğin beslenmesi, suyu emmesi, ihtiyacı olan tüm mineral ve liflere ulaşması kolaylıkla sağlanır. Doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenen orkideler, yılda ortalama 3 ya da 4 defa çiçek açabilir. Bu süreç yaklaşık olarak 12 haftaya kadar uzayabilir. Böylece yılın belirli dönemlerinde beyaz, sarı, pembe, mor gibi eşsiz renklerini sergileyerek bulunduğu ortama ayrı bir güzellik katar. Bu estetik görünüm, odanın tüm havasını ve enerjisini baştan yaratır. İçeriye girdiğinizde kalbinizin huzurla dolmasını sağlar. Özellikle sulamak, gübrelemek, toprağıyla ilgilenmek gibi aktivitelerle uğraşırken, işin ve günün yorgunluğundan uzaklaştığınızı hissedebilirsiniz. Güzel, verimli bir ürün yardımıyla çiçeğin bakımını yapmak, keyifli ve eğlenceli hale gelir. Verdiğiniz emeğin sonuçlarını da fazlasıyla alma şansı elde edebilirsiniz. Bu güzel sonuçları tam anlamıyla alabilmek için özel karışım orkide toprağı seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu karışımlar içerisinde ihtiyaç duyulan tüm maddeler, yeteri kadar bulunur. Lif ve mineral ihtiyaçları tam anlamıyla sağlanırken, suyu tutma ve geçirme oranı da iyi bir şekilde ayarlanır. Bu sayede orkidenin ihtiyacı olan tüm beslenme koşulları sağlanır. Her ihtiyaca göre miktarı belirlenerek paketlenen ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Geniş kapasiteli saksılarda rahatlıkla yeterli olan orkide toprağı 10 lt seçeneği, ihtiyacınıza yönelik olarak özel karışımı içerir. Bu sayede geniş vazoları doldurabilirsiniz. Trendyol üzerinden orkide toprağı indirimlerini takip edebilirsiniz.

Dayanıklı Orkide Toprağı Seçenekleri

Dayanıklı Orkide Toprağı Seçenekleri

Uzun yıllardır kadınlar ve erkekler için ortak olan aktivitelerden biri, çiçek yetiştirme işlemi olur. Bu rahatlatıcı ve huzur verici aktivite, her yaştan kişi için tercih edilebilen bir uğraş olur. Uygulanan bakımın, verilen emeğin karşılığı, rengarenk ve güzel kokulu çiçeklerin açılması ile güzel şekilde verilir. Verilen emeğin karşılığını iyi bir şekilde karşılayan çiçekler ise, sıklıkla tercih edilen türlerden biri olur. Bu çiçekleri yetiştirmek zahmetli olsa da, keyifli bir uğraş olur. Kişiler uygun koşulları hazırlayarak verimli bir karışımı seçebilir, kolayca yetiştirme işlemine başlayabilirsiniz. Bu noktada uygun ortam koşullarının sağlanması kadar, yetiştirilecek saksıya konan karışımın da ihtiyaca yönelik olması önem taşır. İçerisinde bu çiçek türünün ihtiyaç duyduğu tüm lif ve mineralleri bulunduran karışık orkide toprağı, bu işlem için tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Bu karışımlar kullanılacak saksının büyüklüğüne, bitki köklerinin sayısına göre değişiklik gösterir. Küçük bir saksıda tek kökten oluşan zarif bir çiçek yetiştirmek isteyebilirsiniz. Masanızda, sehpanızda ya da pencerenizin kenarında güzel bir yer edinen bu ürün için, orkide toprağı 1 lt seçenekleri yeterli olur. 1 litre karışımı saksıya dökerek içerisine kökü yerleştirilir. Yetiştirme işlemine başlamanız için ilk adım olur. Bu süreçten sonra bu narin ve hoş saksıyı koyacağınız uygun yeri seçmeniz gerekir. Ortamın güneş ışığı alma açısını iyi ayarlamanız, yaprakların kurumaması için büyük bir önem taşır. Aynı zamanda nem ile sıcaklık seviyesinin de belirli değerlerin altına düşmemesi ya da üstüne çıkmaması beklenir. Tüm bu koşulların sağlandığı ortamda hazırladığınız yere saksıyı koymanız gerekir. Trendyol üzerinden çiçeğin yetiştirilme sürecinde ihtiyacınız olan her türlü orkide toprağı kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

Doğal Yapısıyla Orkide Toprağı Ürünleri

Doğal Yapısıyla Orkide Toprağı Ürünleri

Her bitkinin yetiştirilme koşulları ve toprağın niteliği farklı olur. Bu nedenle bu bitkinin ihtiyaçlarına göre hazırlanan orkide toprağı özellikleri, diğerlerinden belirli noktalarda farklılık gösterir. Bu toprağın içerisinde bulunan maddeler sayesinde sağlıklı, uzun ömürlü bakım yapılması sağlanır. Güzel ve rengarenk bir şekilde çiçek açılması, açan çiçeklerin yılın belirli dönemlerinde uzun süre kalması sağlanır. Bambu orkide toprağı karışımlarının içerisinde bulunan lifler, ağaç kabukları gibi maddeler, doğal ortamına oldukça benzer koşulları yaratmak amacı ile hazırlanır. Doğal orkide toprağı içerisinde yer alan ve bitkinin en iyi koşullarda yetişmesini sağlayan karışımlar sayesinde, istenilen verim elde edilmiş olur. Bu ürünlerde bulunan önemli özellik, su ve hava geçirme düzeyinin oldukça yüksek olmasıdır. Torflu bitki toprağı bu özellikleri ile sıklıkla tercih edilir. Çok fazla sıkı bir dokusu olmayan bu karışımların hava ve su geçirgenliği de fazla olur. Bu nedenle ürünler arasında seçim yapılırken bu özelliklerin dikkate alınması, çiçeği yetiştirme aşamasının sağlıklı ilerlemesi için önem taşır. Bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerinin, minerallerin, suyun, liflerin alındığı yer, bu köklerle bağlı olduğu toprak olur. Bu ürün sayesinde bitki yaşama tutunur, filizlenir, çiçek açar. Bu nedenle bitki yetiştirmek isteyen ya da sevdiklerine bu anlamlı hediyeyi vermek isteyen kişiler, orkide toprağı çeşitleri arasından kendisi için uygun miktarda olanı seçip satın alınır. Güzel, kullanışlı bir saksıya konan bu verimli karışım sayesinde, mor, pembe, beyaz ve sarı gibi birbirinden canlı renklerde çiçek açan bir bitkiye kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Böylece bulunduğunuz ortamın enerjisini arttırma ve dekorasyonunuzu güzel bir şekilde tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Trendyol’dan tropikal orkide toprağı çeşitlerinin tamamına göz atabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Orkide Toprağı

Birbirinden Güzel Orkide Toprağı

Özel günlerde çiçek hediye etmek, güzel ve değerli bir alışkanlık olur. Farklı sebeplerle ziyarete gidilen yerlere güzel bir vazoda orkide götürmek, oldukça anlamlı bir hediye olur. Bu yönüyle bu çiçek türü, kişilerin sevdiklerine verdikleri değeri gösterebilmeleri için bir araç konumuna da sahip olur. Bu özel, anlamlı hediyelerin yetiştirilme ve bakım koşulları, hassas süreçleri içerir. Bu süreçler arasındaki önemli noktalardan biri ise, doğru ürün seçimi olur. Pek çok mineral, lif, ağaç yaprağı gibi doğal maddeyi de içerisinde bulunduran humuslu orkide toprağı, bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm maddeleri sunar. Kökleri aracılığı ile bu maddelere ulaşan, beslenen çiçekler, sağlıklı ve güzel bir şekilde yetişir. Kuruma, yıpranma durumları ya da mantar gibi hastalıklar doğru bakım uygulanmadığında karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Bitkinin görünümüne ve sağlığına zarar veren bu problemlerin görülmemesi için uygulanması gereken adımlar, oldukça kolay olur. Hava ile su geçirme düzeyi yüksek olan, doğal koşulları sağlayan orkide toprağı satın almak, basit ve yararlı bir çözüm olarak müşterilere sunulur. Bu doğal koşulları sağlayacak maddelerin her birini bir araya getirmek yerine, hazır orkide toprağı karışımlarını satın alarak kullanmak oldukça pratik, yararlı bir adım olur. Bu karışımlar kullanılan köklerin sıklığına ve saksının boyutuna göre farklı miktarlarda alınabilir. Ancak tüm köklerin içeride kalması, yeterli bir şekilde beslenmenin sağlanması açısından ürünleri bol kullanmak gerekli olur. Bu nedenle ekonomik fiyatlar talep edilir. Trendyol üzerinden bulabileceğiniz seçenekler içinde bu beklentiniz de karşılanır. Uygun fiyatlı ve üstün kalitede pek çok minyatür orkide toprağı ürünleri arasından ihtiyacınıza hitap edeni seçip satın alabilirsiniz.

Avantajlı Orkide Toprağı Fiyatı

Avantajlı Orkide Toprağı Fiyatı

Pek çok insan için ev, ofis gibi mekanların dekorasyonunun ayrılmaz parçalarından biri çiçek çeşitleri olur. Ortama ferah, rahatlatıcı bir hava katması ile ön plana çıkan bu ürünler, pek çok kişinin hayatında büyük bir yer edinir. Özellikle pencere kenarlarında, masalarda, sehpalarda, köşelerde estetik bir duruşu olan bu dekorasyon ürünlerinin bakımı ile uğraşmak da oldukça keyifli ve rahatlatıcı bir iş olur. Bu nedenle yetiştirmek üzere ya da değer verdiğiniz kişilere hediye etmek amacıyla bu çiçekleri kullanabilirsiniz. Orkide saksısı ve toprağı seçimini yaparken dikkatli davranmak önemli hususlardandır. Bu hassas bitkilerin kendi yaşam koşullarına uyum sağlayan özel karışımları bulunur. İhtiyaca yönelik olarak orkide toprağı 5 lt, 10 lt gibi miktarlarda satın alınabilen bu ürünler sayesinde, istenilen bakım tam anlamıyla kolayca sağlanabilir. Bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini içerisinde bulunduran bu karışımların su ve hava geçirme seviyeleri de oldukça yüksek olur. Bu sayede bitkinizi havalandırmanıza gerek kalmaz. Düzenli ve doğru bir şekilde sulama yapılan, toprağı yenilenen bu çiçekler, yılın büyük bölümlerinde rengarenk açar. Bakımının sağlanması için dikkat edilmesi gereken çiçek oldukça popülerdir. Orkide toprağı fiyatı seçenekleri bütçe dostu şekilde sunulur. Böylece çiçek bakımı yapmak isteyen her müşteri, ekonomik fiyatlarla gerekli olan bakım malzemesini sağlar. Pek çok boyut ve karışım seçeneği arasından kendinize uygun olanı seçip satın alabilirsiniz. Ortalama büyüklükte bitkiler için uygun olan orkide saksı toprağı 3 lt seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bu doğal, sağlıklı karışımlardan oluşan ürünler sayesinde, çiçeğinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Trendyol’un geniş yelpazesi içerisinden orkide toprağı kullananlara avantaj sağlayacak çeşitlerin tamamına göz atabilir, kendi ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.