Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Osmanlıca Sözlük Çeşitleri ve Fiyatları Sizlerle

Sözlükler, konuştuğunuz dil ya da öğrenmek istediğiniz dilde başvurmanız gereken kaynaklar arasında ilk sırada yer alır. Osmanlıca, Osmanlı imparatorluğu döneminde uzun yıllar kullanılan bir dildir. Geçmişe dönük araştırma yapan, tarihi eserleri incelemek isteyenlerin başladığı ilk nokta Osmanlıca dilinin iyi bir şekilde öğrenilmesidir. Sadece bilmediğiniz kelimenin anlamına bakmak için değil, o kelimelerin cümle içinde kullanışlarını deyim, atasözü içinde nasıl kullanıldıklarını da size öğretir. Osmanlıca sözlük, bu dili öğrenmeye çalışanlar için büyük bir zenginliktir. Osmanlıcanın içerisinde çok sayıda Farsça ve Arapça kelime geçtiğinden dolayı, kelimelerin anlamlarını doğru bir şekilde öğrenmek gerekir. Dili öğrenmeye çalışan birisi için bu durum zor gibi görünse de sözlük sayesinde bilmek istediğiniz bütün kelimelerin anlamlarını kolayca öğrenebilirsiniz. Osmanlıca Lugat geçmişte kullanılan kelimeleri, kullanılan dile ve daha birçok dile çevrilmesini sağlar. Sözlüklerde kelimeler alfabetik bir şekilde sıraya dizildiği için aradığınız kelimeyi daha rahat bulabilirsiniz. Sözlükler, birçok farklı boyut ve dilde özel olarak basılır. İlgi çekici özelliğinden birisi de sizin isteğinize uygun sadece kelime anlamından oluşan ya da atasözü deyimler şeklinde ayrılmış çeşitleri mevcuttur. Osmanlıca cep sözlüğü veya büyük boy modelleri de sizin tercihinize sunulur. Sadece şu an kullanımı süren dillere değil şimdilerde daha az kullanılan dil çiftlerinde de üretimler yapılır. Osmanlıca Latince sözlük bu şekilde kullanılan sözlükler için bir örnektir. Sizin için daha birçok özellikte ve çeşitlilikteki modelleri Trendyol'dan inceleyerek uygun olan tasarıma ulaşabilirsiniz.

Osmanlıca Sözlük Modelleri

Osmanlıca Sözlük Modelleri

Sözlük, arama yaptığınız, araştırmak istediğiniz konulara göre belirli kategorilere ayrılarak işinizi kolaylaştıran bir çeşitlilik sunar. Çeşitler arasında yer alan ve çoğunlukla kullandığınız dilde tercih edilen Osmanlıca Türkçe sözlük, genel olarak aradığınız kelimelerin anlamlarını, cümle içinde kullanımlarını Osmanlıca sözlük çevirisini size alfabetik bir sırayla sunar. Türkçeden Osmanlıcaya çeviri yapmanızı sağlayan özelliklere sahip olan çeşitleri de mevcuttur. Osmanlıca deyimler sözlüğü sayesinde deyimlerin anlamlarını öğrenebilirsiniz. İhtiyacınız olan özelliklerde bir deyimler sözlüğüne sahip olarak deyimlerin cümle içinde kullanımlarını, yan ve gerçek anlamlarını öğrenebilir buna uygun şekilde siz de kullanabilirsiniz. Osmanlıca terimler sözlüğü belirli bir konu ışığında yapılan araştırmalar için kullanılan, araştırmalarınızda kolaylık sağlayabilmesi için geliştirilen seçenekler arasındadır. İlgi alanınıza ya da kullanmak istediğiniz alana uygun bir terimler sözlüğüne sahip olarak bu kelimelerin anlamlarını kolayca öğrenebilirsiniz. Zengin bir dil olarak bilinen Osmanlıca, ağırlıklı olarak Farsça ve Arapça kelimelerden oluşur. İçerdiği dil zenginliği sayesinde araştırmanız gereken tüm kelimeleri içeren sözlüğe sahip olabilirsiniz. Kullanımınıza uygun olarak Osmanlıca Farsça sözlük şeklinde ayrı olarak tercih edebilirsiniz. Osmanlıca Arapça sözlük de bir diğer tercih edebileceğiniz dil çiftidir. Osmanlıca ilk keşfedildiği zamanlarda da kullanılan ve hâlâ kullanılmakta olan birçok dile çevirisi mevcuttur. Osmanlıca Latince sözlük bu durumda tercih edilen modellerinden bir tanesidir. Sözlüğün içerik kısmını kullanım amacına uygun bir şekilde belirledikten sonra dikkat edilen bir diğer unsur sözlüğün boyutudur. Redhouse Osmanlıca sözlük size birçok boyut seçeneği sunar. İçeriğine karar verdiğiniz sözlüğünüz için tercihinize uygun olarak büyük, küçük ve daha birçok boyut ve baskı seçenekleri arasından istediğiniz modele sahip olabilirsiniz. Büyük Osmanlıca sözlük sizin için daha geniş kapsamlı olarak hazırlanan mümkün olduğunca dil içerisinde kullanılan kelimelerin hepsine hakim olan sözlüklerdir. Osmanlıca sözlük kitap şeklinde hazırlanan modeller sizlere kelime anlamından daha fazlasını sunmayı hedefler. Atasözü, deyimler ve bu dili öğrenmenizi kolaylaştıran cümle yapılarını içeren kitap şeklinde hazırlanan model ve daha birçok çeşidi için Trendyol'dan ulaşabilirsiniz.

Farklı Bütçelere Uygun Osmanlıca Sözlükler

Farklı Bütçelere Uygun Osmanlıca Sözlükler

Osmanlıca oldukça zengin bir dil olduğu için birçok farklı dilin kelimelerinden oluşur. Bu kadar zengin bir dili öğrenmek için de sözlüklere ihtiyaç duyulur. Hobi olarak ya da eski kaynakları okumak için dil öğrenmek isteyenlerin de ilk başvurduğu kaynaklar arasında sözlükler vardır. Dil öğrenme konusunda yardımcı olacak kaynakları Trendyol ile kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Osmanlıca sözlük online satın alarak sahip olabileceğiniz imkanları size sunan Trendyol sayesinde her zaman kullanıma uygun olan sözlükleri kolayca satın alabilirsiniz. Osmanlıca sözlük fiyatları içeriklere, kapsadığı bilgilere ve ilgi alanlarına göre farklılıklar görülebilir. Kullanmak istediğiniz, amacınıza uygun modeli belirleyerek bütçenize uygun fiyatlar sayesinde yeni bir dil öğrenmek için gerekli kaynaklara kolayca sahip olabilirsiniz. Sözlükler, öğrenim hayatınızın her noktasında büyük bir yere sahiptir. Her zaman yanınızda olmasını istediğiniz kaynakları küçük boylarda basılan modellerden tercih edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz her zaman yanınızda taşıyabilir ihtiyacınız olduğu anda kullanabilirsiniz. Cep boy ya da küçük boy tasarımların fiyatları büyük sözlüklerin fiyatlarına nazaran daha uygun olduğu için aralarından hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun olan bir sözlüğü seçebilir Trendyol sayesinde uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Fiyat aralıklarını belirleyen bir başka özellik ise basılan kağıdın kalitesidir. Boyutlarından ziyade kaliteli, kuşe kağıda basımı yapılan modellerin fiyatları karton kapaklı modellere göre daha pahalı olabilir. Bu durumda ihtiyacınıza ve isteklerinize uygun olanları seçerek satın alabilirsiniz. Terimler ya da deyimler sözlüğünün fiyatı büyük sözlüğe oranla daha uygun olabilirken her iki dil yönünde üretilen sözlüklerin fiyatları diğer modellere göre daha pahalı olabilir. Bu durumda bir kaynak almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz satın alma konusunda avantaj sağlayabilir. Önem verdiğiniz daha birçok durum için istediğiniz özelliklere uygun olarak bütçenize uyan ürünlere Trendyol sayesinde sahip olabilirsiniz.

Dilediğiniz Osmanlıca Sözlük Trendyol’da

Dilediğiniz Osmanlıca Sözlük Trendyol’da

Osmanlıca uzun yıllar çok önemli eserlerde kullanılmış olan bir dildir. Bu eserlerin araştırılması için yeni bir lisan öğrenmeye çalışanlar ilk başvurdukları şey ise sözlüktür. Tasarımları kitap şeklinde olan ürünler daha fazla bilgi içerir. Hazırlanan ürünler arasından sizin kullanımınıza uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü Trendyol’dan seçerek sahip olabilirsiniz. Trendyol, araştırmaya öğrenmeye hevesli olan herkesin yararlanabileceği uygun modelleri sizlerin tercihine sunar. Osmanlıca Türkçe sözlük her iki dile de çevirisi olan ya da tek dil için çevirisi yapılan çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Büyük Osmanlıca sözlük içerik olarak sizler için özenle hazırlanır. Dil içerisinde kullanılan kelimelerin hemen hemen hepsine hakim bir şekilde oluşturulan bu sözlük türünün içeriği gibi baskısı da özenle gerçekleştirilir. Boyut ve içerik olarak istediğiniz tüm çeşitlere Trendyol sayesinde kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Filtreleme yöntemini kullanarak ihtiyacınız olan modelleri kolayca bulabilir bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Terimler, deyimler ve atasözleri ya da bütün kelimeleri içeren bir kaynağa sahip olabilirsiniz. İstediğiniz sözlüğü kendiniz için satın alabilir, isterseniz arkadaşlarınıza veya ailenize hediye edebilirsiniz. Satın almak istediğiniz kaynakları bulduktan sonra yorumlar bölümünden sizden önce satın alan müşterilerin yorumlarını okuyabilirsiniz. Bu sayede sahip olmak istediğiniz kaynakların özelliklerini kullanan müşterilerden öğrenebilir bu ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Siz de bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan kaynaklara Trendyol sayesinde sahip olabilirsiniz. Her isteğe uygun bir modeli filtreleme özelliği sayesinde kolayca bulabilirsiniz.

Osmanlıca Sözlük Nasıl Kullanılır?

Osmanlı Türkçesini keşfetmek, dilde yer alan Arap-Fars kökenli kelimelerin anlamlarını bulmak için bu sözlüklerden sıklıkla faydalanılır. Bu lügatlar içerisinde kelime aramak için öncelikle ilk harflere bakmak gerekir. Baş harfe göre sözlükte kelimenin aranacağı aralık bulunur. Sonrasında kelimeler içerisinde alfabetik olarak araştırma yapılarak aranan sözcükler bulunur. Sözlüklerdeki harfler, Osmanlıca ya da Latinize edilmiş şekilde yer alabilir. Lügat içerisinde kelimeyi bulduktan sonra türüne göre örnek kullanımları da keşfetmek mümkündür. Osmanlıca sözlük, özellikle eski Türkçeyi anlamak ve bu dildeki metinleri keşfetmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Son derece fonksiyonel ve işlevsel olan bu lügatları kullanarak kelime anlamlarını keşfetmek mümkündür. Lügatlar içerisinde genel olarak kelime kökleri ve örnek cümleler yer alır. Bu sayede kelimenin tam anlamını ve kullanım biçimini keşfetmek pratik bir şekilde mümkün olur.

Osmanlıca Sözlük Çeşitleri Nelerdir?

Osmanlıca sözlükler, temelde Latin ve Arap harfli olarak ikiye ayrılır. Kişiler, bu lügatlardan kullanım kolaylığına ve tercihlerine bağlı olarak dilediğini tercih edebilir. Osmanlı Türkçesini keşfetmek için kullanılan sözlükler sayesinde eski Arapça veya Farsça kökenli kelimeleri öğrenmek, dilde kalıplaşmış yabancı ifadeleri gözlemlemek mümkün olur. Hem öğrenmek hem de dil bilimine dair daha fazla detayı keşfetmek için Osmanlıca lügatları kullanılabilir. Bu lügatların her bir türünde Arap harfli kelimeler ve yazımlar, örneklemeler mevcuttur. Sözlükler ansiklopedik olduğu gibi gündelik hayattan ifadeleri içeren şekillerde de sunulabilir. Bu noktada kişinin hangi seviyede Osmanlıca bilgisine ihtiyaç duyduğunu belirlemesi önemlidir. Lügatlar ayrıca ciltler hâlinde, karton kapaklı, set veya tek olarak da satışa sunulabilir. Kişiler, diledikleri çeşidi seçerek dili keşfetmeye başlayabilir. Çok kapsamlı Osmanlıca lügat çeşitleri arasından kendinize uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Osmanlıca Sözlük Nereden Alınır?

Osmanlıca sözlükler, kolay bir şekilde temin edilebilen ürünler arasında yer alır. Lügat içerisinde araştırmalar yapmak, Osmanlıca terimlerin anlamlarını keşfetmek mümkündür. Osmanlıca lügatler sayesinde o döneme ait el yazmalarını ve belgeleri okumak, anlamak için gereken bilgiye ulaşılır. Böylece tarihi metinlerin içeriğini daha iyi anlamak ve değerlendirmek de mümkün olur. Özellikle akademisyenler, tarihçiler, araştırmacılar ve dil meraklıları için bu lügatlere sahip olmak büyük avantaj sağlar. Trendyol farklı markaları bir araya getirir ve geniş ürün yelpazesine sahiptir. Siz de Osmanlıca lügat modellerini incelemek için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz. Hesaplı, kaliteli ve hızlı alışveriş deneyimiyle Osmanlıca sözlüklerinizi ve çok daha fazlasını satın alabilirsiniz.