"

Panjur

" araması için 39397 sonuç listeleniyor

Birbirinden Şık Tasarımları ile Panjur Çeşitleri Sizlerle

Panjurlar sayesinde evlerin ve iş yerlerinin hem güvenliğini sağlayabilirsiniz hem de dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Dekorasyonunuza uygun olan panjur modellerinden birini tercih ederek dışarıdaki tozun ve kirin eve girmesini önleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanacağınız dekoratif modellere nazaran daha sağlam olanları ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Cam panjurlar, ahşap ve pvc kullanılarak üretilen ev veya iş yerinin penceresine takılarak izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılan yapı sistemlerinden biridir. Güneşlik modelleri sayesinde bulunduğunuz ortamı dışarıdan gelebilecek her türlü hava olayına karşı korumasının yanı sıra kullandığınız alana fazla güneş ışığının girmesini de engeller. Panjur kepenk dışarıda bulunan toz, kir, yağmur, güneş ışığı gibi olumsuz durumlardan korunmanızı sağlar. Panjur makarası pencere veya kapınıza entegre olan sistemi oluşturur. Bu makara panjur ipine bağlanması ile otomatik olarak istediğiniz seviyede açılarak kullandığınız alana havanın ve güneşin girmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ayarlanan modeller diğerlerine göre farklı bir çalışma şekli olan panjur motoruna, düğmelere ve elektrik sistemine sahiptir. Bunlar elektrikle çalışarak açma kapama düğmeleri ile hareket eden elektrikli panjur türleridir. Bu sistem için ip ve makaraya ihtiyaç duyulmadan otomatik sistemi kurarak panjur anahtarına verdiğiniz aç veya kapat komutu sayesinde kolayca kullanabilirsiniz. Bu sayede diğer yöntemlerden daha kullanışlı olduğu fark edildiği için birçok müşteri tarafından tercih edilir. Havalandırma sistemi için özel olarak üretilen modeller ise ortamdaki istenmeyen koku, yüksek ısı ve buharın hava akımı ile dışarı atılmasında yardımcı olur. Üzerinde bulunan panjur sineklik koruyucu telleri sayesinde ise bulunduğumuz ortama girecek her türlü böcek ve haşere türlerinin girmesine engel olur. Ürün yalıtkan bir yapıya sahip olduğu için dışarıda bulunan havayı ve sesi doğrudan içeri almaz. Özellikle kış aylarında dondurucu soğuklara karşı çift koruma sağlayıp soğuk havalarda oluşacak yağmur, kar, dolu gibi sulu yağışlar yaşandığı zamanlarda etkili olur. Pencerenin içeri akıtma durumu karşısında koruyucu görevi görerek yağmur ve karın içeri girmesine engel olur. Bu yapılar evinizin içinde pek çok alanda kullanılabilirken özellikle gizlemek istediğiniz yerlere panjur kapı alarak bu yerleri saklayabilirsiniz. Aynı zamanda güzel bir görünüm yakalayarak dekorasyonunuza katkı sağlayabilirsiniz. Panjur kapak ardında kalan yeri gizleyerek estetik bir hava oluştururken kiler, çamaşır odası gibi alanları bu kapağın ardında bırakarak görüntü kirliliğini de engellemiş olursunuz. Trendyol sayesinde evinizin ihtiyacına uygun olan modelleri kolayca bulabilir beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Panjur Modelleri ve Çeşitli Kullanım Alanları

Panjur Modelleri ve Çeşitli Kullanım Alanları

Bu ürünler metal ve plastik malzemeden oluşabildiği gibi ahşap olarak tasarlanan modelleriyle de kullanıldığı alana hoş bir görünüm katar. Ahşap olarak üretilen modeller, dekoratif görünümü sayesinde kullanıldığı evde nostaljik bir hava oluşturarak dekorasyonu dışarıdan da tamamlar. Panjur malzemeleri evinizin dekorasyonuna göre belirlenebilir. Evde bulunmadığınız zamanlarda evin güvenliğini sağlamak ve pencereleri güneş, rüzgar, yağmur gibi olumsuz hava şartlarından korumak için ahşap modeller kullanılır. Birbirini tutan panjur menteşesi plastik veya metal yapısıyla kapı ve pencere sistemlerinin açılıp kapanmasını sağlar. Dış taraftan koruyucu özelliği olan bir ürün olmasının yanı sıra iç kısımda kullanabileceğimiz çeşitli panjur modelleri vardır. Bunlardan biri de panjur perde modelleridir. Bu perdeler görüntü bakımından dekorasyonu tamamlayarak eşyalarınız ile bir bütünlük oluşturur. Kullanışlı olmasının yanı sıra temizlenmesi ve yıkanması da oldukça kolaydır. Balkonlar için şık görünüm sağlayan balkon panjuru, dışardan gelen tozların içeri girmesine engel olur. Aynı zamanda güneşin yoğun olduğu saat dilimlerinde kapatarak balkon keyfinize devam etmenizi sağlar. Hem kullanışlı hem de kolay temizlenebilen bu ürünleri her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evinizde ve özellikle de balkonlarınızda dekoratif olarak kullanabileceğiniz panjur çiçeklik tasarımları ile kullandığınız alana farklı bir görünüm yaratabilirsiniz. Duvarınıza dekoratif bir ürün yerleştirmek isterseniz panjur ayna modelini tercih ederek farklılık yapabilirsiniz. Siz de zevk ve renk uyumunuza göre birbirinden farklı panjur çeşitleri arasından dekorasyonunuza uygun olan tasarımları bulabilirsiniz. Panjur süsü modelleri ile farklı bir hava katabilirsiniz Seçeceğiniz modeli duvarınıza uygun ölçülerde alabilir daha sonra istediğiniz panjur renklerini seçerek size uygun olan modele sahip olabilirsiniz. Panjur ölçüleri tamamen sizin ihtiyaçlarınıza ve evinizin uygunluğuna göre belirlenmelidir. Bu sayede evinize yapacağınız küçük dokunuşlarla evinizin dekorasyonunda büyük değişimler yaratabilirsiniz. Panjur emniyet kilidi ise özellikle çocuklu evlerde önemli bir ihtiyaç haline gelebilir. Panjur güneşlik de güneşin en yakıcı olduğu zamanlarda özellikle yazın evlerde serin havanın korunmasını sağlar. Trendyol'da panjur yorumları kısmına giderek satın alan müşterilerin fikirlerini alabilir, aldığınız fikirlerle size uygun kriterler dahilinde istediğiniz ürünü arayarak satın alabilirsiniz.

Arabalar İçin Özel Olarak Üretilen Modelleri

Arabalar İçin Özel Olarak Üretilen Modelleri

Arabalar için tasarlana ve birbirinden farklı yapıya sahip olan ürünler sayesinde araçlara havanın girip çıkması sağlanır. Araçlarda radyatöre ve motora gelebilecek olası hasarlara karşı koruma sağlanması için özel olarak üretilir. Araçlarınız için birbirinden farklı panjur arması modelleri sayesinde farklı bir hava katabilir dekorasyonunuzu değiştirebilirsiniz. Sade bir görünüm elde etmek isterseniz modeli, arabanızın yerleştirilecek kısıma panjur teli montajlamanız yeterli olur. Arabaların ön panjur arması kısmında beğendiğiniz modelleri kullanarak aracınızı kişiselleştirebilirsiniz. Panjur araba modelleri için de farklılaşabilir. Arabanın görünümünü etkileyen panjur aksesuarları arasından kendi zevk ve beğeninize göre dilediğiniz modeli alabilir arabanızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Bu sayede stilinizi arabanızda yansıtabilirsiniz. Bunun için araçların markalarına göre tasarlanan panjur logosu arabalar için özel tasarıma sahiptir. Özellikle aracınızın markasına göre değişebilen birbirinden farklı aksesuar sayesinde dilediğiniz modele kolayca sahip olabilirsiniz. Panjur ızgarası çoğu zaman arabaların tamponuyla birleşik yapılarak araca havanın girmesi ve çıkması için aracın gövdesinde bulunan açıklığı kapatmaya yarar. Arabaların kullanılan kısımlarında daha şık durması için tasarlanan aksesuarlardan biri olan panjur nikelajı, şerit şeklinde dizilerek ızgara üstünde güzel bir görünüm sağlar. Arabaların markasına özel üretilen modellerden biri de Type R panjurdur. Araçların ön kısmını saran yapısı sayesinde arabanızla bir bütün oluşturarak kullanılır. Klasik araçlarda kullanılan modeller 3 bacak panjur çeşitleridir. Hem kullanımı kolay hem de görüntüsü şık olması sebebiyle birçok müşterinin tercihleri arasındadır. Siz de aradığınız tasarımları Trendyol sayesinde kolayca bulabilir arabanızın dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.

Evinize Uygun Tasarımlar

Evinize Uygun Tasarımlar

Panjurlar düz ve temiz zemine uygulanması gereken ürünlerdir. Ürünle birlikte kullanılan panjur parçalarının sahip olduğunuz modele uygun olması gerekir. İhtiyacınız olan bütün parçalara Trendyol sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Her model için özel olarak üretilen bu aksesuarları filtreleme yöntemi sayesinde rahatça bulabilirsiniz. Evlerinize uygun panjur menfez modelleri sayesinde hava akımını sağlayabilir banyo ve mutfak pencelerinde kullanarak ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Panjur modelleri arasından seçim yaparak dilerseniz panjur osmanlı arması modelini aracınızın arma kısmına yerleştirebilirsiniz. Menfezlerin farklı boyutlarda olsa da sahip olduğunuz menfez haznesine bakarak ihtiyacınız olan ölçülere uygun olanı seçebilirsiniz. Panjur havalandırma seçeneği içeriyi havalandırması sayesinde dışarıdan gelebilecek her türlü yüksek ses, kötü hava ve toz gibi bazı maddelerin içeri girmesini engel olur. Bu etkenlerden korunmak için ürünün yanında alınması gereken aksesuarları vardır. Izgara teli, askısı, fitili, halatı gibi ek aksesuarlar sayesinde ürünün mekanizması çalışarak istediğiniz yerde kullandığınız modelin ayarlarını da yapmış olursunuz. Farklı tarz modellere Trendyol'dan göz atarak panjur fiyatlarını inceleyebilir, dilediğiniz modelin yorumlar kısmına girerek ürünü satın alan müşterilerin yazdığı yorumları okuyabilir, beğendiğiniz ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Trendyol sayesinde ihtiyacınız olan modellere bütçenize uygun fiyatlarla ulaşabilir beğendiğiniz tasarımları kolayca satın alabilirsiniz.

Panjur Ne Demektir?

Panjur; pencerelere takılan bir düzenektir. Panjur kelimesi, Fransızca kökenlidir. Panjur kelimesinin kapatma anlamı vardır. Bu düzenek; güneş veya rüzgar gibi dış etkenlerin geçmesini önleyecek biçimde tasarlanır. Ayrıca gün ışığını azaltmak için tasarlanan panjur çeşitleri de vardır. Panjur; tasarımında metal, ahşap ya da plastik kullanılan bir düzenektir. Basit ya da katlanır olarak dizayn edilen modelleri bulabilirsiniz. Katlanır özelliğe sahip panjur çeşitlerinde menteşeler ile birleştirilen pek çok kanat bulunur. Kanat genişliği de ürüne göre değişkenlik gösterebilir. Kullanım şekli olarak da manuel ve otomatik çalışan panjur modelleri vardır. Manuel olarak dizayn edilen modellerde kanatlar el ile açılır. Otomatik çalışma prensibine sahip panjurlar ise uzaktan kumanda yardımıyla kullanılabilir. Uzaktan kumanda ile çalışan modeller, bir motor sistemine sahiptir. Kullanım alanına göre uygun olan model seçilebilir.

Panjur Ne İşe Yarar?

Pencerelere takılan bir düzenek olarak işlev gösteren panjurlar, ışığı kesme gibi pek çok noktada işe yarar. Gündüz vakti yoğun güneş ışığı, panjurların kapatılması sayesinde engellenebilir. Kalın ve ince kanat tasarımları da geçirgenliği etkiler. Kanat kalınlığı, özellikle soğuk havalarda etkili olabilir. Gece tamamen kapatılan panjur kanatları, evin içerisinin dışarıdan görünmesini engeller. Bununla beraber dışarıdan bakıldığında içeriyi göstermeyen ancak içeriden bakıldığında dışarının görünmesini sağlayan düzenekler de vardır. Pencereleri kapatma amacıyla kullanılan bu düzenek, aynı zamanda dekorasyon açısından da destekleyici olabilir. Bina tasarımına uygun malzeme ve renk tercihi hoş bir mimari görünüm sunar. Panjur çeşitlerinin sağladığı bir diğer avantaj ise havalandırma olarak karşınıza çıkar. Panjur kanatları, belirli bir açıklığa getirilerek oda içerisine temiz hava girmesi sağlanabilir.

Panjur Soğuğu Keser Mi?

Panjur düzeneği, pencerenin önünü tamamen kapattığı için soğuğu keser. Ürünlerin tasarımında tercih edilen malzeme yapısı, soğuk kesme seviyesini etkiler. Kalın ve geçirgenliği düşük olan malzemeler kullanılarak tasarlanan panjur modelleri, soğuk hava geçişini büyük oranda önler. Bununla beraber ince plastikten yapılan panjur düzenekleri, hafif esintileri önleyebilir. İzolasyon amacıyla tasarlanan panjur çeşitleri de vardır. Bu ürünlerin hava geçirgenliği oldukça düşüktür. Bu sebeple izolasyon özelliği bulunan panjurlar ile soğuk hava geçişi engellenebilir. Panjurun kullanım şekli de soğuk geçişini etkiler. Soğuk geçişini önlemek için kanatların kapalı konumda olması gerekir.