"

Peltier

" araması için 160 sonuç listeleniyor

Kullanışlı ve Kaliteli Peltier Soğutucu Modelleri Trendyol’da!

Peltier soğutma işlevi yapan elektronik aletlerinizde kullanabileceğiniz kullanışlı bir üründür. Termoelektrik teknolojisinden faydalanan bu ürün, elektrik enerjisi ve ısı enerjisi arasında dönüşüm sağlayarak cihazların içinin serin kalmasına yardımcı olur. Buzdolabı, dondurucu gibi makinelerin içerisinde yerleştirilen bu ürün uzun yıllar dayanıklı olan kullanışlı bir yapıya sahiptir. Kurulumunun özenli ve dikkatli bir şekilde yapılması üründen yüksek verim almanız açısından oldukça önemlidir. Peltier soğutucu çalıştığı sırada bir gerilime maruz kalır ve bunun sonucunda da cihazın bir yüzü sıcak diğer yüzü ise soğuk olur. Farklı boyutlara ve kapasitelere sahip olan bu ürünler arasından seçim yaparken kişisel ihtiyaçlarınıza uygun olan kapasiteye sahip modelleri seçmeniz mantıklı olabilir. Büyük boy modellerim bazıları set olarak size sunulur. Setler içerisinde adaptör, ısı ölçer ve termostat gibi kullanışlı ve gerekli başka cihazlara da sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz ısıya gelen aleti ısı ölçer sayesinde kolay bir şekilde kontrol edebilir ve dilediğiniz ısıya geldiğinde cihazı pasif konuma getirebilirsiniz. Gerekli olmayan anlarda pasif hale gelebilen bu ürün tasarruf yapmanıza da olanak sağlar. Peltier fiyatı belirlenirken ürünün büyüklüğü, ısıtma ve soğutma dereceleri ve set içerisinde bulunan diğer ürünlerin özellikleri oldukça önemlidir. Oldukça kullanışlı ve bazı elektronik aletlerin çalıştırılması için gerekli olan bu ürünün fiyatı ürünün özellikleri düşünüldüğünde uygun aralıktadır. Avantajlı özelliklere sahip olan ve kolay kullanılabilen Peltier klima çeşitlerine Trendyol’dan bütçe dostu fiyatlarla kolayca sahip olabilirsiniz.

Peltier Buzdolabı Soğutma Parçası Çeşitleri

Peltier Buzdolabı Soğutma Parçası Çeşitleri

Peltier cooler çeşitli kişisel projelerde, aynı zamanda pek çok elektronik cihazla birlikte kullanılabilir. Yaz aylarında siz de soğutma işlemini etkili bir şekilde yapabilmek için bu kullanışlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Bazı modeller, dilediğiniz ısı ayarına geldiğinde cihazın pasif konuma gelmesini sağlar. Pasif konumda az enerji harcayan makine ise bu arada dinlenmiş olur. Böylece cihazı tekrar kullanmak isteyene kadar enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Isı ölçer ve termostat gibi cihazlar ile birlikte sunulan setler sayesinde siz de Peltier’i kolayca kullanabilirsiniz. Peltier ısıtıcı şekilde çalışan cihazlara da sahiptir. Ürün, iki yanından elektrik bağlantısı kurmanıza olanak sağladığından çalışırken bir tarafı ısıtırken diğer tarafı soğutur. Dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz bu ürünler, ihtiyacınız doğrultusunda seçebilirsiniz. Bir dikdörtgen gibi görünen, oldukça ince bir yapıda olan Peltier kurulumu sırasında zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız hazır setlere göz atabilirsiniz. Bağlantıların hazırlanmasını ve cihazın kurulumunu kolaylaştıran setler işinizi kolaylaştırır. Isıtıcı ve soğutucu olarak faydalanabileceğiniz bu cihazlar sayesinde siz de kişisel projelerinizde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Peltier buzdolabı ise geniş kapasitesi ile dikkatleri çeken farklı bir cihazdır. Dolabın içerisini serinletebilen ve ısıyı düşüren yapısı ile yaz aylarında bile yiyeceklerinizin soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz. Makineye bağlanarak kullanılan bu cihazlar pratik olduklarından sık sık tercih edilir. Cihazın fan kısmı sıcak olan tarafta bulunur ve bu kısımda bulunan fanın kapatılması ürünün çalışmasını olumsuz etkiler. Dış kısımda bulunan sıcak yüzeyin fanının düzenli olarak çalışması iç kısmın etkili bir şekilde soğutma yapabilmesine olanak sağlar. Peltier hazır set çeşitleri içerisinde termostat yani soğutucu, ısı ölçer ve aynı zamanda adaptör bulunur. Adaptör sayesinde cihazı farklı özelliklere sahip bağlantılarda da kullanabilirsiniz. Hazır setler kurulumu oldukça kolay olan ürünlerden olduğundan oldukça fazla rağbet görür. Hem kullanışlı hem de kaliteli modeller arasından beğendiklerinizi seçerek Trendyol sayesinde inceleyebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza uygun olanları bulup satın alabilirsiniz. Siz de hazır set çeşitlerini kullanarak elektronik cihazlarınızda veya kişisel projelerinizde bu ürünün avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Peltier Çeşitleri

Her İhtiyaca Uygun Peltier Çeşitleri

Peltier çeşitleri oldukça fazla olan bir üründür. Farklı akımlara uygun olan modeller varken set halinde veya tek başına kullanılabilen, soğutucu veya ısıtıcı görevlerde işe yarayan çeşitleri de vardır. Soğutucu gibi cihazların bazıları -5 dereceye kadar soğutma yapabilir, bu sebeple bu modeller genellikle buzdolabı gibi aletlerde kulllanılır. Isıtıcılarda ise elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren teknolojiye sahip özel elektronik parçalar vardır. 10 A ve üzeri amper özelliğine sahip olan yerlerde kullanıma uygun olan pek çok model vardır, bu sebeple cihazı farklı özelliklere sahip enerji kaynaklarında kullanabilirsiniz. Peltier fan kısmı cihazın çalışırken aşırı ısınmasını engeller. Fan ürünün her iki yüzünde de bulunabilir. Soğuyan ve ısınan bu bölgelerde fanın bulunması cihazın performansını artırarak etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Özellikle ısınan tarafta bulunan fanın durmamasını ve daima çalışması kullanım sırasında yaşanabilecek güvenlik sorunlarının önüne geçebilmek açısından önemlidir. Siz de fanlı Peltier modelleri sayesinde etkili şekilde soğutma yapabilir, aynı zamanda güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Peltier modül şeklindeki ürünler tek parçadır. Tek bir parçadan oluşan bu cihazlar geniş bir yapıya sahip olmadıklarından soğutucu sistem içerisine rahat bir şekilde bağlanabilir. Dikdörtgen yapılı bu modüller genelde her iki taraftan kablolu bağlantı kurularak rahat bir şekilde çalıştırılabilir. Tek parçayı bütün bir sisteme bağlamakta zorluk çekiyor veya soğutucu sistem için gerekli olan parçaların kurulumunu yapmakta zorlanıyorsanız set olarak gelen modellere göz atabilirsiniz. Peltier kit içerisinde birbiri ile uyumlu olarak kullanılabilen çeşitli teknolojik aletler vardır. Soğutma sistemi gerçekleştirebilen bu kitler sayesinde siz de vakit kaybetmeden pratik bir şekilde işinizi halledebilirsiniz. Farklı projeler için kullanabileceğiniz kit ve modül çeşitleri sayesinde hızlıca işinizi tamamlayabilirsiniz.

Pratik Kullanılabilen Peltier USB Cihazları

Pratik Kullanılabilen Peltier USB Cihazları

Peltier cihazlar ısıtma ve soğutma işlemleri yapmanıza yarar. Temel çalışma prensipleri elektrik enerjisini ısıya çevirmek olan bu cihazlar dikkatli ve doğru bir şekilde kurulduğunda size beklediğiniz sonucu verir. Kolayca kurulabilen setler ve modüller sayesinde siz de bu cihazların avantajlı özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Peltier USB pratik şekilde kullanılabilen yapısı ile sık sık tercih edilen modellerden biridir. USB bağlantısı pek çok cihaz ile kolayca kurulabildiğinden cihaz farklı teknolojik aletler ile uyumludur. USB bağlantısı sayesinde güç alan bu modeller içecek gibi aşırı büyük olmayan maddelerin soğutulması için rahatlıkla kullanılabilir. Siz de aşırı büyük cihazları değil de basit ve küçük cihazları soğutmak için bu pratik USB Peltier modelinden yararlanabilirsiniz. Buzdolabı ve dondurucu gibi aletler ile beraber kullanabileceğiniz güçte ve yapıda bir cihaz istiyorsanız o zaman setlere göz atabilirsiniz. Setler içerisinde soğutma sistemi için gerekli olan pek çok farklı alete sahiptir, bu sayede kolay bir şekilde kurulumu yapılabilir. Elektronik aletlerin kurulumu ile ilgili fazla bilginiz yoksa birbiri ile uyumlu olan cihazların yer aldığı setleri kullanabilir ve kurulumu pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Peltier seti içerisinde ısı ölçer ve adaptör gibi pek çok cihaz bulunur. Isı ölçer sayesinde cihazın soğukluğunuz kontrol edebilir ve gerekli olduğu anlarda pasif hale getirerek elektrik tasarrufu yapabilirsiniz. Peltier özellikleri cihazın kullanılacağı elektronik alete göre farklılık gösterir. Siz de kişisel ihtiyaçlarınıza uygun olan USB ile takılan veya büyük setler arasından seçim yaparak işinize yarayacak olanı edinebilirsiniz. Pratik şekilde kullanılabilen, uzun süre dayanıklı bu etkili ısıtıcı ve soğutucu çeşitlerinin avantajlarından yararlanmak istiyorsanız ürüne Trendyol’dan kolayca ulaşabilirsiniz.