Avantajlı Ürünler
Renk
Kağıt Boyutu
Kağıt Tipi
Fiyat
Gramaj
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Pirinç Kağıdı

" araması için 8827 sonuç listeleniyor

Kendinden Yapışkanlı Estetik Pirinç Kağıdı Çeşitleri Trendyol'da!

Geçmiş dönemlerden beri, insanların objeleri renklendirip güzelleştirirken kullandığı tekniklerden biri olan dekupaj, genel manada nesnenin renkli kâğıtlarla kaplanması olarak adlandırılır. Sanatçıların da kullandığı tekniklerden biri olan dekupaj, evde kendin-yap işleri ile uğraşanların da aşina olduğu bir yöntemdir. Kâğıdın yüzeye tutkalla yapıştırılması mantığına dayanan bu geleneksel yöntemde, eskiden ince olduğu için renkli ve desenli peçeteler tercih edilirdi. Peçete, inceliği ile yüzeye iyi bir şekilde tutunmasına rağmen dayanıksız olduğundan sıkça hatalar meydana gelir ve yapılan işin fazla amatör görünmesine neden olur. Bu nedenle, pirinç bitkisinin sapları kullanılarak, özel kâğıtlar üretilmeye başlanmıştır. Bu tarz bir iş yapmayı isteyen insanlar, araştırmaları sırasında karşılarına çıkan dekupaj kâğıdı nedir sorusunun cevabını merak ederler. Pirinç kâğıdı ince ve dayanıklı olduğu için tekniğin kusursuz bir şekilde yüzeye tatbik edilmesini sağlar. Bu yöntemde, püskürtmeli olmayan yazıcılardan A4’e çıktı alarak da kullanan müşteriler de bulunur. A4 kâğıdı kalın yapılı olduğundan dolayı soyulması gerekir ve renkler canlılığını yitirir. Kendinden yapışkanlı pirinç kağıdı, peçete ve A4 ile kıyaslandığında, uygulamanın kolay ve güzel olması açısından pek çok avantaja sahiptir. Beyaz ve sade ürünlerin yanı sıra renkli ve desenli modeller de bulunur. Beyaz ürünler, uygun yöntemi kullanan yazıcılar ile istediğiniz deseni çıkartabilmenize olanak tanır. Pirinç kağıdı online satın alma kolaylığı ile Trendyol üzerinden müşterilere sunulur.

Pirinç Kâğıdı ile Yenilik Vakti

Pirinç Kâğıdı ile Yenilik Vakti

Genellikle, insanların evlerinde bulunan yazıcılar püskürtme yöntemi kullandığı için boya dağılma sorunu yaşanır. Herhangi bir kırtasiye ve benzeri işletmede bulunan büyük yazıcı ve fotokopi makinelerinden çıktı alarak, iyi sonuç elde edebilirsiniz. Hazır desenli olanlar arasından da tercihinizi yaparak, üstün baskı kalitesi ile hazırlanan ürünleri kullanabilirsiniz. Trendyol’dan pirinç kağıdı yorum ve değerlendirmelerini inceleyerek seçim yapabilir, kendinize uygun olanları satın alabilirsiniz. Pirinç kağıdı kullananların değerlendirmeleri ürünü yeni alacak müşteriler için önem taşır. Dekupaj yöntemi birçok farklı yüzeyde uygulanabilir olduğundan, eskiyen parçalar yeni bir görünüme ulaşır. Yıllardır atıl duran ahşap bir sehpa, modası geçen bir çanta ya da çeyizinizden kalma çizildiği için kullanamadığınız cam bardaklar çeşitleri ile yenilenir. Kullanamadığınız ya da görünümünden sıkıldığınız parçaları yenilerken, pirinç kâğıdı nedir ve nasıl kullanılır sorularının cevaplarını iyi öğrenmeniz önerilir. Kullandığınız ürünlerin doğru seçilmesi ve uygulamaya uygun olması, iyi bir sonuç ortaya koymanız açısından önemlidir. Öncelikle, hangi parçaya uygulama yapmayı istediğinizi belirlemelisiniz. Ürünler cam, metal, ahşap ve seramik gibi pek çok farklı yüzeye tutunabilen özelliktedir. Yüzeyin pürüzsüzlüğü ürünün yırtılmaması ve ipeksi görünmesi açısından önemlidir. Bu nedenle, gerekirse öncesinde yüzeye zımpara ve dolgu işlemleri yapabilirsiniz. Ürünün renklerinin canlı görünmesi ve kenarlarda boşluk kalması ihtimaline karşı, öncesinde akrilik boya ile yüzeyin bir ya da iki kat boyanması önerilir.Tutkal kullanmadan önce ürünün nereye, nasıl yapıştırılacağı belirlenir ve gerekiyorsa kesilerek şekiller birbirine uyumlu hale getirilir. Ardından, kaplanacak yüzeye ve ürüne tutkal sürülerek dikkatli bir şekilde yerleştirilir. Birkaç saat ara ile tekrar tutkallama işlemi gerçekleştirilerek, ürün yüzeyinin tamamen bütünleşmesi sağlanır. Tutkalı pürüzlü bir yüzey oluşacak şekilde sürdüyseniz çaresi vardır. 24 saatlik kuruma süresi sonunda ince zımpara ile hafif bir işlem yapabilir, düz ve ipeksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Tüm işlemlerin sonunda özellikle sıkça el değecek parçalarda birkaç kat vernik yapılması önerilir. Her alanda kullanıma uygun olan tasarımları Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Dikkat Çeken Dekupaj Kâğıdı Seçenekleri

Dikkat Çeken Dekupaj Kâğıdı Seçenekleri

Yüzey üzerine kaplama yaparken kullanabileceğiniz farklı türlerde pirinç kağıdı çeşitleri bulunur. Pirinç transfer kağıdı baskı alınarak kullanılabilen modeller arasındadır. Polyester, cam, seramik ve bazı kumaş türleri üzerinde başarılı sonuçlar verir. Dilediğiniz deseni bilgisayar yardımı ile yazıcıya aktararak bu ürünler üzerine çıktı alabilirsiniz. Transfer ürünleri kullanarak, yüzeyler üzerine görsellerin eksiksiz baskısını yapabilir, dilerseniz ikinci defa da kullanabilirsiniz. Baskı kâğıdı adı ile de anılır. Sevdikleriniz için de pirinç kağıdı tavsiye edilir. Fotoğrafları bu kâğıtlar üzerine baskı alarak; kupa, polyester tişört ve isimlik gibi pek çok farklı hediye hazırlayabilirsiniz. Genellikle, beyaz yüzeyli olan bu ürünleri evinizde bulunan lazer yazıcılardan çıktı alırken kullanabilirsiniz. Sübliminasyon kâğıdı olarak da bilinen bu ürünlerle özel mürekkepler kullanılır. Ürünün parlak, kaygan ve pürüzsüz yüzeyine baskı işlemi yapılır. Yüzey üzerine kâğıdı ters olarak yerleştirdikten sonra su ile ıslatıldığında, görsel eksiksiz biçimde istenilen bölgeye transfer edilir. Dilerseniz, transfer işlemlerinizi hazır pirinç dekupaj kâğıdı modelleri kullanarak da yapabilirsiniz. İnsan ve hayvan temalı resimler, nostaljik ve modern desenler, doğadan manzaralar ya da natürmortlar gibi pek çok farklı görüntü müşterilerin beğenisine sunulur. Canlı birçok rengin bir arada kullanıldığı ya da dekorasyonunuzla uyumlu pastel tonlardan oluşan yüzlerce farklı tema sayesinde, kendi görselinizi aramanıza gerek kalmaz. Tek görselin, kağıdın tamamında yer aldığı ürünlerin yanı sıra birkaç farklı görselle hazırlanan ürünler de bulunur. Birkaç farklı görselden meydana gelen ürünleri küçük yüzeylerin kaplanmasında keserek, kullanabilirsiniz. Misafir odanızda, çocuğunuzun oyun alanında, banyo ya da mutfakta bulunan mobilya ve duvarlar üzerine dekupaj ve transfer işlemi yaparak göz alıcı görünümler elde edebilirsiniz. Trendyol’dan pirinç dekopaj kağıdı satın alarak hayatınızda değişim ve dönüşüm yakalayabilirsiniz.

Özel Günleriniz için Yenilebilen Özellikli Pirinç Kâğıtları

Özel Günleriniz için Yenilebilen Özellikli Pirinç Kâğıtları

Kâğıtların insanların ilk aklına gelen şekli ile not alma, yazı yazma, kitap ve resim baskısı olarak değerlendirilmesine rağmen, yenilebilir özellikte olanları da bulunur. Genellikle, pastacılık sektöründe kullanılan bu kâğıtlar gofret, patates ve pirinç gibi normal hayatta tüketilen malzemelerden üretildiğinden dolayı sağlığa zarar vermez. Bu tarz kâğıtların, gıda boyaları ile renklendirilmesi gerektiği için baskı almayı isteyenlerin özel yazıcılar kullanması gerekir. Dilerseniz baskı almadan gıda boyalarını ve temiz fırçaları kullanarak kağıt üzerine resim yapabilir ve pastalarınızı süslerken kullanabilirsiniz. Bu tarz bir ürünün varlığından yeni haberdar olanlar için yenilebilir özellikte pirinç kâğıdı nasıl kullanılır sorusu akılda canlanır. Genellikle, gıda sektöründe profesyonel olan işletmeler tarafından tercih edilen pirinç bazlı bu ürünler, son dönemde evde yemek yapmayı sevenler tarafından da ilgi gören malzemelerdendir. Yenilebilir pirinç kağıdı beyaz renkli olarak satılır. Desenli modeller de bulunmasına rağmen üzerine işleme yapmayı isteyenler, çift taraflı kullanılabilen beyaz ve sade olanları tercih eder. Toz formunda satışta bulunan bu ürün, şeker hamurunu sertleştirme maksatlı da kullanılır. Elinizde bu malzeme bulunmuyorsa, şekerli su kullanarak da transfer işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu ürünler kolay şekil aldığı için sadece görsel transferinde değil aynı zamanda çiçek, kalp, kuş ve yıldız gibi şekiller yaparak da kullanılır. Çocuğunuzun doğum günü pastasını, misafirlerinize yaptığınız pankeklerinizi yenilebilir model kullanarak süsleyebilir, özgün tasarımlar elde edebilirsiniz. Üstelik pirinç kağıdı indirimli fiyat avantajı ile her bütçeye uygundur. İşlem esnasında ihtiyacınız olan dekupaj kâğıdı ve diğer malzemelere ekonomik pirinç kağıdı fiyatları ile Trendyol’dan ulaşabilirsiniz. Her bütçeye uygun aralıklarda sunulan ürünler, müşterilerin beğenisini kazanır. Pirinç kağıdı satın alarak, özel günlerinizde anlamlı görünen yiyecekler hazırlamak için Trendyol'a göz atabilirsiniz.