"

Plastik Bidon

" araması için 708 sonuç listeleniyor

Her Eve Lazım Plastik Bidon Modelleri

Bidonlar içine su, yağ, petrol, benzin gibi birçok sıvı konulabilen plastik, çinko, metal vb. malzemelerle yapılmış saklama kaplarıdır. Sıvıların korunmasında ve taşınmasında kullanılmaktadırlar. İçerisinde bulunan sıvıların boşaltımını kolaylaştırmak için üst kısmında küçük bir ağzı bulunur. Taşımayı kolaylaştırmak için ise yine üst kısımda bir kulp bulunmaktadır. Sıvıların akışını durdurabilmesi için üst kısımdaki ağız vida oluklu bir kapak ile kapatılmaktadır. Plastik bidon günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir saklama kabıdır. Özellikle pratik bir kullanımı olması dolayısıyla hayatın her alanında karşımıza çıkmaktadırlar. Plastik bidonlar kolay ulaşılabilir malzemelerdir. Ergonomik, uzun vadeli veya kullan at şeklinde tasarlanmaktadır.

Plastik Bidon Nedir?

Plastik Bidon Nedir?

Bidonların boyutları ve fiyatları farklılık göstermektedir. Plastik bidon musluk ise kullanımı daha da kolaylaştırmak için tasarlanmış pratik aletlerdir. Plastik bidon muslukları piyasada birden farklı tasarımlarla satışa sunulmaktadırlar. Her tercihe ve ihtiyaca uygun seçenekler vardır. Basmalı, kelebek gibi her bidona uygun farklı boyutlarda modeller bulunur. Plastik bidona musluk takmak ise son derece pratiktir. Püf noktası kullanılan musluğun bidona tam oturacak şekilde olmasıdır. Herhangi bir hava boşluğu veya gevşeklik olmamalıdır. Gevşek bırakıldığı takdirde sıvı akıtma durumu olağandır. Piyasada satışa sunulan bu aletler farklı modellere sahip olmasından dolayı fiyat açısından da farklılıkları bulunmaktadır. Her modelin kendine has fiyat etiketi vardır. Fiyatların belirlenmesindeki etkenleri içerisinde muslukların modelleri ve boyutları vardır. Kullanılacak bidonun büyüklüğüne göre ağız kısmı da farklı olacağı için muslukların büyüklükleri veya küçüklükleri de farklıdır. Bu farklılıklar ise fiyatlara yansımaktadır. Piyasa içerisinde musluk satışı yapan birçok firma bulunmaktadır. Çok çeşitlilik satın alacak kişiler için önemli bir avantajdır. Tüm isteklere ve ihtiyaçlara karşılık verebilecek modeller vardır.

Plastik Bidon Çeşitleri

Plastik Bidon Çeşitleri

Plastik ürünler hayatın her alanında insanlığın sık kullandığı malzemelerdir. Düzenli olarak tükettiğimiz su dahi plastik şişelerde veya plastik bidonlardadır. Bu sebeple plastik ambalajlar hayat boyunca sürekli tercih edilenler arasındadır. Geçmişten günümüze tüketimin artması sebebiyle plastik ürünlerin, plastik bidonların, şişelerin kullanımı da belli oranlarda artmıştır. Kolay ulaşılabilir olması yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamıştır. Böylece yaygın olması ve yaygın kullanılması bir taraftan da bazı doğa sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Kullan at formunda tüketimi yapılan plastik ürünler doğa için geri dönülemez sorunlara zemin hazırlamaktadır. Plastik bidonlar çoğunlukla oldukça ergonomik tasarıma sahiptirler. Özellikle bir yerden bir yere sıvı taşıma konusunda oldukça pratik ve son derece ergonomiktir. Plastik bidon çeşitleri açısından bakılacak olursa onlarca model görülebilmektedir. Varil bidon, taşınabilir musluklu su bidonu, plastik köşeli, içi beyaz kaplamalı musluklu bidon, gagalı büyük ve gagalı küçük su bidonu, şemsiye bidonu, bahçe ve çiçek sulama bidonu, katlanır akordiyon su bidonu, saklama kabı bidonu gibi birçok çeşit bulunmaktadır. Plastik bidon fiyatları üründen ürüne farklılık göstermektedir. Farklı model ve seçenekler fiyatları etkileyen bir özelliktir. Bidonların kullanım amacı ve boyutları çeşitlilik göstermektedir. Farklı markaların farklı içerikte plastik bidonları bulunmaktadır. Plastik bidon kapağı genelde emniyet kilitli olacak şekilde üretilmektedirler. Kapağın üstüne belli bir miktarda baskı uygulayarak açılabilen kapak çeşididir. Bu kapak çeşitlerinin bidonların litrelerine göre boyutları değişmektedir. Kapaklar bidonların ağız şekillerine göre vidalı şekilde üretilmektedirler. Özellikle temizlik ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Plastik şemsiye bidonu genellikle sahil kıyılarında, plajlardan kullanılan büyük şemsiyelerin yere sabit bir şekilde tutunabilmesi için kullanılmaktadır. Geniş ve dikdörtgen bir formda olan bu bidonlarının içerisine su doldurulup ağırlıkları arttırılarak kullanılmaktadırlar. Büyüklü küçüklü farklı litre oranlarına sahip bidonlar bulunmaktadır. Plastik bidon 5 lt çoğunlukla ev hanımlarının turşu veya yıllık yaptıkları yiyecekleri depolamak için tercih etmektedirler. Bunun dışında daha farklı kullanım alanları mevcuttur. 5 litrelik olması sebebiyle oldukça kullanışlı bir bidon çeşididir. Plastik fıçı bidon ise mavi, gri, siyah renk tonlarından oluşmaktadır. Klasik plastik bidonlara nazaran çok daha büyük ve genişlerdir. Bu fıçı bidonlar çoğunlukla zeytinyağı bidonu olarak kullanılmaktadırlar.

Plastik Bidon Fiyatları

Plastik Bidon Fiyatları

Bidonlar koyu renkli ve gıda ile temas etmesinde bir sorun olmayan malzemelerdir. Bu özellikleri sebebiyle geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadırlar. Gıda sektörü için oldukça önemli bir taşıma ve saklama kabıdırlar. Özellikle varil şeklinde olan bidonlar bu sektör için sık kullanılan çeşitlerdendir. Genişliği ve büyüklüğü sebebiyle içerisinde birçok gıda malzemesi sığabilmektedir. Birden çok malzeme tek bir ambalajda tek bir bidonda saklanabilmektedir. Endüstriyel alan için oldukça önemli olan bu bidonlar sıvı maddelerin korunmasında sıklıkla tercih edilmektedir. Farklı kullanım alanları için birden çok ebatta, modelde ve tasarımda plastik bidonlar vardır. Doğanın korunabilmesi için bu bidonların geri dönüştürülebilir olması çok önemlidir. Fabrikalarda, sanayilerde, petrol çıkarılan yerlerde kullanılan bidonlar belli aralıklarla geri dönüşüme kazandırılmalıdırlar. Plastik varil bidon üst üste dizilebilme yani istifleme açısından oldukça pratik ve kolaydır. Bundan dolayı ekonomik depolama alanı sağlarlar. Taşınma açısından oldukça kolaydır. Variller gıda ile temasında kimyasal dayanıklılığının yüksek olmasından dolayı birden çok sektörde kullanımı son derece uygun ve yaygındır. Plastik varil fiyatları barındırdıkları litre oranlarına göre değişmektedir. Kullanım amacına göre yapılan büyüklü küçüklü varillerin boyutları da fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Plastik varil 100 lt büyük bir varil çeşididir. Çoğunlukla sıvı ürünlerin depolanmasında kullanılmaktadır. Büyüklüğü sebebiyle oldukça fazla sıvı miktarı taşıyabilmektedir. Plastik çöp bidonu ise kırmızı, mavi, yeşil gibi farklı renklerden oluşan genellikle büyük bidonlardır. Ortak kullanım alanlarından çıkan büyük çöpleri depolamak için sıkça tercih edilmektedirler. Özellikle toplu konutlarda, cafe ve restoranların dışında veya deniz, sahil kenarlarında insanların çöplerini atabilmesi için oldukça büyük boyutlara sahiptirler. Plastik çanta bidon kapağın hemen yanında tutma kolu olan modellerdir. Taşınabilirlik açısından son derece basit ve kullanışlıdır. Genellikle büyük deterjanlar, çamaşır suyu gibi temizlik ürünleri için kullanılmaktadırlar. 5 litreden başlayıp 40 litreye kadar ulaşan boyutları bulunmaktadır. Sadece temizlik ürünleri için değil benzin taşımak içinde kullanılmaktadırlar. Fiziksel ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdırlar. Birden çok model ve ebatta seçenekler bulunmaktadır. Kırmızı, mavi, beyaz gibi renk seçenekleri de bulunmaktadır. Piyasada çok farklı satıcıların birçok model de bidon satışları vardır.