İlgili Kategoriler
Renk
Boyut/Ebat
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Pleksi Levha

" araması için 1126 sonuç listeleniyor

Evinize Şıklık Katacak Pleksi Levha Trendyol’da!

Pleksi, içerisinde akriloil içeren kimyasalların bulunduğu özel plastik paneller olarak üretilir. Malzemeler aynı zamanda cama olan benzerliği ile pleksiglas ya da akrilik olarak da adlandırılır. Dünya üzerindeki yer alan eski sentetik malzemelerden biri olarak karşınıza çıkar. Cama benzerliği ile dikkat çekse de camın aksine hafif ve kırılmaya karşı da oldukça dayanıklı bir alternatiftir. Pleksi levha pek çok avantajıyla dikkat çeker. Nemden etkilenmeyen yapısı ve ışık geçirgenliği sayesinde hem dekorasyon malzemesi olarak hem de tabela ve pencerelerde kullanımı mümkündür. Levhalar ile optik netlik kaybı olmadan ısı elde edebilirsiniz. Şeffaf pleksi levha sahip olduğu özellikler ile marka ve üretici firmaya bağlı olarak değişiklikler gösterebilir. Bu materyaller sayesinde tasarım işlerinde, kurulum aşamasında rahatlık ve konfor elde edebilirsiniz. Farklı alanlarda değerlendirebileceğiniz pleksi levhalar, çok çeşitli tasarımlara ulaşmanıza imkan sunan farklı renk ve modellerde satışa sunulur. Temelde, tasarımlarda kullanmak için renksiz olarak üretilir. Fakat ihtiyaçlarınıza ve tasarımlarınıza yönelik olarak, isteğe bağlı değişen sonsuz renk seçeneği ile renklendirilmesi mümkündür. Materyaller ile dilediğiniz tasarımları yapabilmek için ısıyla şekillendirme işlemini tercih edebilirsiniz. Isı ile şekillendirme esnasında zarar görmeden işlemi pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Farklı yöntemlerle şekillendirilerek kullanabileceğiniz levhaları ihtiyacınız olan kalınlıklarda kullanabilirsiniz. Trendyol üzerinden pleksi levha online avantajlarını inceleyebilir ve evinize şıklık katacak modelleri kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Tasarımlarınızda Kullanabileceğiniz Pleksi Levha Çeşitleri

Tasarımlarınızda Kullanabileceğiniz Pleksi Levha Çeşitleri

Ürünler, metil metakrilat bazlı meydana gelen bir madde olarak karşınıza çıkar. Cam ile kıyaslandığında özellikle akvaryum gibi malzemeler için oldukça uygun olur. Bu tarz işlerde işlevselliği ile ön plana çıkar. Kullanım avantajlarıyla da dikkat çeker. Çarpık ve yamuk bir görüntü oluşturmadan ve görüntü netliği kaybetmeden tasarımı oluşturmanıza imkan tanır. Ayna pleksi levha yansıtma özelliği ile tasarımlarınızda kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Bu özelliği ile dikkat çeken malzemeler bir ayna görüntüsü sunar. Çıkaracağınız ürüne hava katarak yansıtma efekti elde etmenizi sağlar. Materyaller aynı zamanda darbelere karşı dayanıklı bir malzemedir. Dayanıklılığı ve sağlamlığının yanında hafif olması da kullanım alanlarının artmasına destek olur. Bu avantajlar düşünüldüğünde pleksinin kolay işlenen yapıya sahip bir malzeme olduğunu söyleyebilirsiniz. Işık geçirgenliği ile dikkat çeken ve kullanım alanlarında bu özelliği ile öne çıkan ürünler tasarlayabilirsiniz. Seçenekler arasından dilerseniz buzlu pleksi levhaları da tercih edebilirsiniz. Arkasındaki görüntüyü geçirmeyen ve ışık geçirgenliğinin minimum seviyede olduğu bu ürünler de farklı malzemeler ortaya çıkarmak için idealdir. Rengarenk şekiller meydana getirebilmeniz için üretilir. Dilediğiniz renk ve modelde tasarlanan renkli pleksi levha seçenekleri de göz dolduran güzellikleriyle dikkat çeker. Bu alternatifler iklim şartlarına uygundur. Opak, şeffaf ve floresan renklerde üretilir. Hem iç hem de dış mekanlarda rahat kullanım imkanı sunar. İklim şartlarına karşı dirençli yapısı sayesinde dört mevsim kullanılabilir. Solma ve kırılma gibi fiziksel olaylara karşı da dirençli malzemesiyle dikkat çeker. Seçenekler arasında bulabileceğiniz bir diğer model akrilik pleksi levha çeşididir. Modeller plastiğin aksine aslen akrilik yapılı termoplastiklerdir. Döküm tekniği ile 1 mm ile 40 mm arasında değişen kalınlıklarda dökülerek kullanıma sunulur. Kalın, ince pleksi levha olarak farklı şekillerde üretilir. İhtiyaçlarınıza cevap veren kalınlıklara sahip ürünleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz desenli pleksi levhalar da farklı tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kimi zaman çiçek kimi zaman da otantik desenlerde hazırlanan bu materyaller renkli ve canlı tasarımlar oluşturmak için harika bir seçenektir. Trendyol’dan müşterilere sunulan avantajlardan kolaylıkla faydalanabilir, dilediğiniz materyali satın alabilirsiniz.

Kaliteli Pleksi Levha Özellikleri

Kaliteli Pleksi Levha Özellikleri

Işık geçirgenliği camlar kadar iyi olan materyallerin dikkat çeken ve kullanım avantajları sunan pek çok özelliği bulunur. Pleksi cam levha ile kıyaslandığında dayanıklılık olarak cama göre üst sıralara yerleşir. Özellikle kenarlarının yumuşak dokusu büyük bir avantajdır. Bu sayede oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmek için harika bir seçenektir. Güvenilirliği ve dayanıklı olmasıyla da dikkat çeken ürünler, plastik modellerle kıyaslandığında iklim şartlarına karşı dayanıklı olmasıyla ön plana çıkar. Aynı zamanda renginde solma meydana gelmez. Özellikleri sayesinde ürünü hem iç mekanda hem de dış mekanda tabela pleksi levha olarak kullanabilirsiniz. Isıya karşı dayanıklılığı ve ısıyla şekil alması da dikkat çeken özellikleri arasında yer alır. Soğuyan pleksi geçirgenliğini kaybetmez ve formu da bozulmamak üzere sabitlenir. İstenilen şekle girebilmesi ile kullanım kolaylığı sunan materyal, dilediğinizi yapmak için eşsiz ve işlevsel bir seçenektir. Özellikle sarı, mavi, kırmızı, siyah, beyaz pleksi levhalar tasarımlarınızı dikkat çekici kılabilir. Malzemeler akriliğe çok benzer fakat bazı farklılıkları da barındırır. Plastik pleksi levha standart akriliğe göre serttir. Bu sayede üründe meydana gelen kesilme ve delinme gibi işlemler için uygun ortamı sağlar. Kırılma benzeri sorunlar yaşanmadan işlemler rahatlıkla yapılabilir. Ayrıca akrilikle kıyaslandığında kimyasal olarak zengin olmasıyla da fark yaratır. Üretim maliyeti de orantılı olarak artar. 1 mm, 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm pleksi levha olarak bulabileceğiniz ebatlar vardır. Üzerinde kesme, delme gibi işlemler rahatlıkla yapılabilir. Tüm bu özellikleri ürünü kullanmaya değer kılar. Cazip özellikleri dikkat çeken seçeneği online olarak satın alabilirsiniz. Dilerseniz pleksi levha kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilen seçeneklere Trendyol ile ulaşabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatlarıyla Pleksi Levha Modelleri

Avantajlı Fiyatlarıyla Pleksi Levha Modelleri

Pleksi levha fiyatları ürünün özellikleri ve kullanım ebatları gibi etmenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatlar ve kullanım avantajları göz önünde bulundurulduğunda müşterileri oldukça memnun eder. Özellikle cam ile yapılan malzemelerin yüksek maliyetlere sebep olması müşterileri farklı bir materyal arayışına yönlendirir. Cam seçenekler güvensiz oluşuyla da tedirgin edicidir. Bu nedenle pleksiler avantajlarıyla tercih sebebidir. Kırılma ve çatlama gibi durumlarda cam, zarar görmenize sebep olabilir. Bu sebeple müşterilerin pek çoğu pleksi levha modellerinin kullanımını tercih eder. Dekoratif ve iç mimaride mat pleksi levhalar sıklıkla kullanılır. Pencereler, cam ürünler, merdiven trabzanları ve diğer pek çok alanda tercih edilir. Hayatınızın birçok alanında bu materyallere rastlamanız mümkündür. Evlerinizde banyolarda, mutfak aksesuarlarında kullanım örneklerini görebilirsiniz. Özel tasarımlar ve hediyelik eşyalar da kullanımlarının sıkça tercih edildiği alanlar olarak karşınıza çıkar. Seçenekler bununla da sınırlı değildir. Araba aksesuarları, özel gün yazıları gibi spesifik hediyeliklerde de bu materyallere rastlamak mümkündür. Üretim aşamasında dilerseniz basınç ve vakum gibi yöntemlerle de levhayı belirli kalıplara sokabilirsiniz. Isı ve diğer yöntemlerle şekle soktuğunuz tasarımlar, malzeme soğuduğunda da hiçbir bozulma olmadan yapısını korur. Bu nedenle birbirinden farklı hediyelik çeşitlerinde kullanılabilir. Kullanım alanlarının çokluğu ile dikkat çeken bu ürünleri uygun fiyat avantajları ile temin edebilirsiniz. Dilerseniz mat dilerseniz ayna modellerini seçebilirsiniz. Tamamen kullanmak istediğiniz alanlar için özel olarak tasarlanan seçenekleri satın alabilirsiniz. Dilerseniz ürün hakkındaki yorumlara ve diğer müşterilerin tasarım fikirlerine de göz atabilirsiniz. Pleksi levha satın alırken ürünlerin amacınıza hizmet ettiğinden emin olmanızda fayda vardır. Bu sayede enfes tasarımlara imzanızı atabilir, Trendyol’dan pleksi levha indirim avantajlarını inceleyebilirsiniz.

Pleksi Levha Nerede Satılır?

Pek çok süs eşyasında ve araç gereçte kullanılan pleksi levhalar Trendyol’da satılır. Burada ihtiyacınız olan ebatlarda veya şekillerde pek çok farklı pleksi levha ürünlerini satın alarak kullanabilirsiniz. Genellikle pleksi levhaları satın aldıktan sonra kendi imkanlarınızla şekil vererek de pek çok araç gereci yapabilirsiniz. Aynı zamanda süs eşyaları da tasarlayabilirsiniz. Genellikle pleksiler nikah şekeri ve benzeri hediyelik eşyaların yapımında sıklıkla kullanılır. Öte yandan hafif yapısı ve kırılma indeksinin düşük olması nedeniyle pleksilerden basit aynalar yapılabilir. Trendyol’dan satın aldığınız pleksi levhalar ile pek çok uygulamayı kendiniz yapabilirsiniz. Genellikle süsleme işlerinde kullanılan bu pleksi levhalar ile tasarımlarınızı evinizin her köşesinde rahatlıkla sergileyebilirsiniz.

Pleksi Levha Ne İşe Yarar?

Pleksi levhalar genellikle süs eşyaların yapımında ya da fazla ağır olmayan aksesuarların imalatında kullanılan bir üründür. İşlenmesi son derece kolaydır. Lazer ile üzerine rahatlıkla yazı ya da sayı yazılabilir. Özellikle farklı görünümleri sebebiyle pleksi levhalar süs eşyalarının ana hammaddesi olarak kullanılır. Işığı yansıttığı için tıpkı ayna gibi görülen pleksiler farklı uygulamalarda şık görünüm elde edilmesi için önemli bir ayrıntıdır. Evlerinizde duvarlara asılan pek çok süs eşyasının yapısında pleksi levhalar ve buna benzer ürünler yer alır. Pleksi levhaları bütün olarak satın alabileceğiniz gibi istediğiniz tarz ve modelde kesilmiş şeklinde de bulmanız mümkündür. Pleksi levhaların kaliteli olanların tercih ederek daha dayanıklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Pleksi Levha Dayanıklı Mıdır?

Pleksi levhalar ince ve esnekliği yüksek malzemelerdir. Bu nedenle son derece dayanıklı oldukları bilinir. Her ne kadar ayna ya da cam gibi kırılgan olmasalar dahi yüksek dayanımın sahip ve yere düştüklerinde çatlamama gibi özelliklere sahiptir. Bu özelliklerini de hafif yapılarının yanı sıra esnek bir kimyasal yapıya sahip olmalarından ötürüdür. Özellikle dayanıklı olmaları onları süs eşyaları için harika bir malzeme haline getirir. Evlerde kullanılacak veya hediye edilecek eşyaların yapısında pleksi levhaları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda üzerlerine lazer ile yazı yazdırabilirsiniz. Ayrıca pek çok ufak tefek kapların yapısında da bu ürünler kullanılır.