placeholder
"

Ponza Taşı

" araması için 2173 sonuç listeleniyor
SaCa Bej Ponza Topuk Taşı 2 Adet
SaCaBej Ponza Topuk Taşı 2 Adet
(306)
Bej Ponza Topuk Taşı 2 Adet
9,90 TL
Sepete Git
Xnews Kutulu Ponza Topuk Taşı
XnewsKutulu Ponza Topuk Taşı
68,55 TL
62,05 TL
Sepete Git
Lisinya Ponza Topuk Taşı 2 Li
LisinyaPonza Topuk Taşı 2 Li
70,99 TL
Sepete Git
Lisinya Ponza Topuk Taşı 2 Li
KARGO BEDAVA
LisinyaPonza Topuk Taşı 2 Li
90,99 TL
Sepete Git
Lionesse Ponza Taşı X5
LionessePonza Taşı X5
Sepet Fiyatı
57,28 TL
Sepete Git

Ponza Taşı

Gençleşmenin ve Tazelenmenin En Kolay Yolu

Ponza taşı nedir sorusu merak edilen konular arasında yer alır. Bu taş genellikle insanlar tarafından topuk taşı olarak bilinen sünger görünümlü bir üründür. Diğer taşlara kıyasla daha yumuşak bir dokuya sahiptir. Genellikle insanlar tarafından vücuttaki ölü derilerin atılması amacıyla kullanılır. Ponza taşı nerelerde kullanılır diye düşünenler, hiç korkmadan rahatlıkla vücudunun her bölgesinde bu malzemeyi kullanabilirler. Hafif ve yumuşak bir şekilde uygulandığında, insan vücudunun her bölgesi için uygun olur. Çoğunlukla ayaklarda, dirseklerde, dizlerde tercih edilir. Ayrıca bacaklardaki kıl batıklarını gidermek amacıyla sıklıkla kullanılır. Kadınların başının derdi olan batıklar, ağda yapılsa bile kolay kolay gitmez. Günlük hayatta giyilen kıyafetlerin büyük etkisi olan bu batıklar, dar pantolonlar giyildiği için sıklıkla oluşur. Bu kıl batıklarını gidermek için, tek kullanımlık ponza taşı idealdir. Bacağınıza her duşta düzenli olarak bu ürünü uygularsanız, batıklardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Kalça bölgesinde zamanla oluşan selülitlere karşı da etkili olan bu taşı, dairesel hareketler ile kalçanıza uygulayabilirsiniz. Böylece selülitlerin en etkili şekilde giderilmesini sağlarsınız ve o bölgedeki kan akışını hızlandırarak cildinizi tazelemiş olursunuz. İnsan vücudunun hayati damarlarının tamamı ayaklardan geçtiği için, ayak bakımı oldukça önemlidir. Bakımlı ayaklar, estetik görünüm için önemli olduğu kadar, genel vücut sağlığı açısından da büyük önem taşır. Ayak derisinde dış etkenlerin neden olduğu sertleşme sonucu oluşan nasır ve topuk çatlakları, günlük yaşamı olumsuz etkileyebilir ve yaşam kalitesini düşürebilir. Ayaklarda sıklıkla rastlanan bir rahatsızlık olan nasır, zaman içerisinde acı çekmenize neden olur. Tamamen doğal olan bu taş ile ayağınızdaki nasırın kolayca yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Ponza taşı nerede bulunur, bu taş neden bu kadar faydalıdır diye merak eden çok kişi vardır. Bu taş tamamen doğaldır. Lavların en üstünde oluşan ve hafif cam türü olarak da bilinen bu ürün, volkanik alanlarda aniden meydana gelen soğuma sonucu kendine özgü gözenekli bir yapıya sahiptir. Yuvarlak ponza taşı, gün boyunca ayakkabı içerisinde kalan ayakta oluşan kötü kokuların giderilmesine büyük oranda yardımcı olur. Ayrıca bu kötü kokudan kaynaklı bakterilerin oluşumunu engelleyerek mantar hastalığının meydana gelme riskini azaltır. Kişisel bakıma faydası olduğu kadar, sağlığa da faydası olan bu ürünlere cazip fiyatlar ve eşsiz seçenekler ile Trendyol’dan ulaşmanız çok kolaydır.

Gençleşmenin ve Tazelenmenin En Kolay Yolu

Birçok insan tarafından neredeyse her duşta kullanılan ponza taşı, genellikle topuk törpüsü olarak bilinir. İlk olarak Antik Yunan döneminde ortaya çıktığı bilinse de, tam olarak ne amaçla ve nasıl kullanıldığı hala gizemini korur. Zaman içerisinde birçok farklı kullanım amacına hizmet eden bu taş; aynı zamanda topuk törpüsü ve sünger törpüsü gibi isimlerle de bilinir. Genellikle yalıtım amaçlı evlerde kullanılan bu taş; pantolon, peeling ürünleri, sıvı sabunlar, kauçuk gibi malzemelerin üretiminde de sıklıkla kullanılır. Bu doğal maddeyi farklı kılan ise sahip olduğu dokudur. Hayatın her alanında kullanılmasının nedeni olan bu doku, doğaldır. Diğer taşlara kıyasla yumuşak bir dokuya sahip olduğu için çoğunlukla kişisel bakım ürünlerinde kullanılır. Nasır temizliği, cildi deriden kurtarır. Ayaklarınız gün içerisinde en çok yıpranan bölgelerden biridir. Sürekli ayakta durmak, yürümek gibi faaliyetler zaman içerisinde ayak derisinin sertleşmesine neden olur. Bu gibi sorunların giderilmesine yardımcı olan topuk ponza taşı, her banyoda düzenli olarak kullanıldığında oldukça fayda sağlar. Ayağınızda bulunan ölü hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Düzenli olarak yapılan ayak bakımı ile ayaklarınız bir bebek ayağı gibi yumuşacık olur. Bu sayede kendinizi her zaman enerjik ve iyi hissedersiniz. Ayaklardaki sertlik oluşumunu önlemeye yardımcı olan bu taş sayesinde, ayaklarınız pürüzsüz olur. Sadece ayaklarda değil; dirsek, diz kapağı gibi bölgelerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünle, ölü deriler vücudunuzdan kolaylıkla atılır. Bu bölgelerde oluşan kararma sorunu giderilmiş olur. Birçok insan elini bu kaya parçası ile yıkarak, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olur. Yüzünüz genç görünse de, elleriniz yaşınızı ortaya çıkarır. Bu nedenle metal ponza taşı ile düzenli olarak ellerinize bakım yapabilirsiniz. Elinizde ve parmak eklem yerlerinde bulunan kırışıklıkları rahatlıkla giderebilirsiniz. Bu sayede elleriniz daima genç ve bakımlı görünür. Kendini bu konuda şımartmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan bu taşı, severek kullanabilirsiniz. Cildi tahriş etmeyen sert dokusu ile vücudunuzda bulunan ölü hücreler kolaylıkla giderilir. Ponza taşı fiyat bakımından da uygundur. Bütçe dostu bir cilt bakım malzemesi olan bu ürünü kolaylıkla temin edebilirsiniz. Tamamen insan sağlığını destekleyici olan bu doğal madde ile ayaklarınız daima bakımlı olur. Uygulanacak bölge öncelikle beş dakika ılık su ile yıkanmalıdır. Ardından nazik hareketlerle bu taşı uygulayabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu madde ile cildiniz son derece pürüzsüz olur. Ponza kayası kullananlar, bu malzemenin verdiği olumlu sonuçtan memnun kalır. Bu ve daha fazlasına Trendyol’dan kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Sağlıklı Görünen Ayaklar İçin Ürün Seçenekleri

Sağlıklı Görünen Ayaklar İçin Ürün Seçenekleri

Çoğu insan ayaklarındaki tırtıklı histen nefret eder. Bu tırtıklı durum zaman içerisinde ayağınızda büyük çatlaklara neden olabilir. Bu da yaşam kalitenizi düşürür. Çünkü sürekli yürümek ve hareket etmek zorunda olduğunuz için, ayağınız sizin için değerlidir. Bu nedenle ayak bakımının en büyük destekçisi olacak olan ponza taşı faydaları saymakla bitmez. Sadece ayaklarda değil, vücudun genelinde faydalı olan bu kişisel bakım materyali, doğru kullanıldığında muhteşem sonuçlar almanıza yardımcı olur. Ponza taşı nasıl kullanılır diye düşünüyorsanız; endişe etmenize gerek yoktur. Vücuttaki ölü derilerin kolay bir şekilde çıkarılmasına olanak sağlayan bu madde, uygulandığı bölgede kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede cildin tazelenmesine yenilenmesine olanak sağlar. Kişisel bakım materyali, vücudunuzdaki ölü derilerin soyulup atılmasına da yardımcı olur. Topuklardaki ölü derilerin giderilmesine olanak sağlayan bu sünger kayası, özellikle topuklardaki ölü derilerin yok edilmesini sağlar. Ayaklarınızın daha ince, zarif ve pürüzsüz görünmesini imkan verir. Her duşta düzenli olarak uygulandığında cildiniz eşsiz bir pürüzsüzlüğe sahip olur. Topuklarınızı törpülerken, dikkat etmeniz gereken tek husus topuğunuzdaki derilerin aşırı yumuşak olmamasıdır. Topuğunuzdaki deriler çok yumuşak olursa, ölü derilerle birlikte sağlıklı derilerde soyulabilir ve sağlıklı deri hasar görebilir. Bu nedenle dikkatli olunmasında fayda vardır. Sağlıklı deriniz hasar gördüğünde, cildiniz kendini tamir etmek için daha fazla çalışır. Bunun sonucunda topuklar daha da kalınlaşır. Bu nedenle ayaklarınız çok yumuşadığında istediğiniz sonucu almanız zorlaşır. Ayaklarınızı hafif nemli iken bu malzemeyi uygularsanız, beklediğiniz sonucu mükemmel şekilde elde edersiniz. Ponza taşı kullananlar, her zaman en mükemmel sonucu aldıkları için çok memnundur. Ayak sağlığına ve ayak bakımına özen gösteren kişilerin ilk tercihlerinden olan bu malzeme, tamamen doğal yapıdadır. Bu süngerimsi madde; sadece ayaklarda değil, başka bölgelerde de sağlığa yüksek oranda fayda sağlar. En değerli giysiniz, cildinizdir. Bu nedenle ona hak ettiği değeri ve özeni bu malzeme ile rahatlıkla gösterebilirsiniz. Bu taş; sahip olduğu özellikler sayesinde, bakımlı olmayı seven ve kendine daima özen gösterenlerin tercihi olmayı başarır. Bu kişisel bakım materyali ile ölü deriler cildinizden kolaylıkla uzaklaşır, kıl batıkları rahatlıkla giderilir ve cildiniz pürüzsüz hale getirilir. Bunun gibi eşsiz ürünlere en uygun fiyatlar ile Trendyol’dan rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Ölü Derilerle Mücadelede En Doğal Çözüm

Ölü Derilerle Mücadelede En Doğal Çözüm

Sağlığına özen gösteren kişiler ayak bakımı konusunda hassas davranır. Ayaklardan insan vücudu için oldukça büyük öneme sahip olan damarlar geçer. Bu nedenle ayakların bakımı özel bir titizlik gerektirir. Geçmiş zamanlarda bile insanlar “ayağını sıcak tut başını serin“ sözüyle ayakların insan sağlığı için ne denli önemli olduğunu vurgulamaya çalışmıştır. Tamamen doğal olan ve volkanik püskürme sonucu ortaya çıkan ponza kayası, farklı bir yapıya sahiptir. Sünger gibi görünen ancak süngerden biraz sert, kayadan ise biraz yumuşak olan bu malzeme, cilde sürüldüğünde olumlu etki yaratır. Cildin çizilmesine ya da zarar görmesine neden olmaz. Kullanıcılarından her zaman tam not olan ayak ponza taşı, farklı yapısı ile oldukça kullanışlıdır. Hayatınızın her yerinde rahatlıkla bulundurmak isteyeceğiniz ponza taşı özellikleri oldukça beğeni toplar. Hafif ve küçük olduğu için taşıması oldukça kolaydır. İster tatil ister hamam olsun, her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Türk insanları arasında uzun bir tarih serüvenine sahip olan bu malzeme, Türkler tarafından 20. yüzyılda keşfedilmiştir ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Günümüzde de sıklıkla kullanılan bu malzeme, insan sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Ayaklarda oluşan sert deriler nedeniyle, kadınların birçoğu ayaklarının görülmesinden hoşlanmaz ve yaz aylarınızı sıkıcı ayakkabıları giyerek geçirir. Bu ürünü kullandığınızda, gönül rahatlığıyla sandalet ve terlik gibi aksesuarlarınızı kullanabilirsiniz. Volkanik ponza taşı sadece nemli ayaklara değil, kuru ayaklara da rahatlıkla uygulanır. Kuru ayağa uygulandığında ölü derilerin giderilmesi konusunda çok daha başarılı olan bu malzeme, pratik yapısıyla sıklıkla tercih edilir. Nasır ponza taşı da, kuru ayağa uygulanan bir üründür. Sadece ölü derileri giderir ve sağlıklı deriye zarar vermez. Kayayı uygularken sürtünmeden kaynaklı sıcaklık hissediyorsanız, uygulama yaptığınız bölgeyi biraz ıslatabilirsiniz. Ayak sağlığınız için faydalı olan bu kişisel bakım malzemesine ve daha fazlasına Trendyol’dan cazip fiyatlarla ulaşmak çok kolaydır.

Sağlıklı ve Bakımlı Yaşamayı Sevenlerin Tercihi

Sağlıklı ve Bakımlı Yaşamayı Sevenlerin Tercihi

Yaşamın pek çok alanında kullanılan bu ürün, hem sağlıklı beden hem de estetik görünüm için size hizmet eder. Özellikle sağlıklı yaşam amaçlı kullanımı yaygın olan bu ürünün farklı alanlarda da kullanıldığı yadsınamaz bir gerçektir. Tarım ponza taşı da bunlardan biridir. Hayatın birçok alanında sıklıkla kullanılan bu ürün, tarım alanında oldukça popülerdir. Bitki dikme işlemlerinde sırasında kullanılan ürün, bitki köklerine konur. Çukurun yarısına kadar doldurulan bu ürün ile her sulamada fidelerin taze havayı ve oksijeni almasını sağlarsınız. Aynı zamanda her köke suyun ulaştığından emin olursunuz. Bu sayede bitki köklerinin daha hızlı aktifleşmesini ve uzamasını sağlarsınız. Tarımdan yüksek verim elde etmenize olanak verir. Kökleri uzayan ve serpilen fidanın tutması daha kolay olur. Bu sayede bitki gelişimi mükemmel şekilde sağlanır. Bu ürünün tarımsal kullanımı, ürünlerinde yüksek verim elde etmek isteyenler için ideal bir yöntemdir. Ayrıca farklı iklim koşulları ve farkı toprak tipleri olduğundan, her bitki kolaylıkla her yerde yetişmeyebilir. Bunun önüne geçmek için farklı bir yapıya sahip olan ve zengin volkanik mineraller ile donatılmış olan doğal ponza taşını tercih edebilirsiniz. Bu sayede en verimsiz topraklar bile verimli hale getirilebilir. Toprağın daha verimli olmasını ve bitki köklerinin daha rahat oksijene ulaşmasını sağlayan ürün ile evde baktığınız çiçekleriniz bile hiç olmadığı kadar güzel ve serpilmiş olur. Çiçek için ponza taşı ile evinizde baktığınız ancak bir türlü gelişmesini sağlayamadığınız çiçeklerinizin gelişimini keyifle izleyebilirsiniz. Bu üründen bir miktar koyduğunuzda çiçeğiniz toprak tarafından sıkıştırılmış olmaz ve rahatlıkla kök salarak kendini gösterir. Bitkiler için değerli olan suyun ve güneş ışığının dengeli şekilde alınmasına imkan veren ürün, sahip olduğu volkanik mineraller sayesinde de bitkileri beslemiş olur. Tüm çiçek saksılarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bu malzemeyi kolaylıkla Trendyol’dan bulabilirsiniz.

Kendine İyi Bakmak İsteyenlerin Vazgeçilmezi

Kendine İyi Bakmak İsteyenlerin Vazgeçilmezi

Vücut bakımında ölü deriler ile savaşma cildin yenilenmesi ve tazelenmesi için olmazsa olmaz bakım tekniklerindendir. Çoğunlukla duş jellerinde ve yüz temizleme ürünlerinde sıklıkla kullanılan bu ürün, insan vücudunun en doğal şekilde temizlenmesini sağlar.  Bu ürün ile yapacağınız işlemler sayesinde, güzel ve parlak bir tene sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında güneşin tadını bir güzel çıkardıktan sonra, neredeyse herkesin yaşadığı bir sorun olan cilt soyulmasını bu malzeme ile daha faydalı hale getirebilirsiniz. Fırçalı ponza taşı ile cildinize dairesel hareketler yapabilirsiniz. Bu sayede hem ölü derileri gidermiş olursunuz, hem de parlak bir bronzluğa sahip olarak cildinizin bir inci gibi parlamasını sağlarsınız. Cildiniz ne kadar pürüzsüz olursa olsun, cilt üzerindeki ölü deriler cildinizin bakımsız görünmesine neden olur. Bu nedenle kahverengi ponza taşı güzel bir tene sahip olmak isteyenler için aranılan ürünlerin başında gelir. Güzel ve bebeksi bir yumuşaklığa sahip olmak ve tenine bakmak isteyenler, ciltlerindeki ölü derilerin atılması için bu ürünü sıklıkla kullanır. Siyah ponza taşı ile ölü derilerin atılması sağlanır ve cildiniz pürüzsüzleşir. Ayrıca kan dolaşımınız hızlanır, cildiniz daha canlı ve sağlıklı bir görünüm alır. Bu konuda oldukça başarılı olan bu ürün, cildinizin daha aydınlık görünmesine yardımcı olur. Yüz için ponza taşı, yüzünüzdeki ölü derilerin ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur. Yüzünüze hafif hafif dairesel hareketler ile uygulayacağınız bu ürün sayesinde, cildinizde oluşan mevsimsel değişikliklerden kaynaklı küçük kırışıklıkları giderebilirsiniz. Yüzünüzde oluşan yorgunluk hissinin giderilmesini sağlayan malzeme, kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak daha canlı bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Düzenli uygulandığında yüzde oluşan istenmeyen tüylerden de kurtulmanızı sağlayan seçeneklere Trendyol'dan ulaşmak oldukça kolaydır.

Ponza Taşı Türleri Trendyol’da

Ponza Taşı Türleri Trendyol’da

Daha çok bahçecilikte ve seracılıkta kullanılan ince ponza taşı, bitki kalitesini ve üretim kalitesini artırmaya yarar. Bitki köklerinin nefes almasını ve daha iyi gelişmesini sağlamak, toprağın zaman içinde sıkılaşmasını önlemek amacıyla kullanılır. Zaman içinde sürekli sulanan toprak, suyu emerken sıkılaşır. Bu da bitki köklerinin nefes almakta zorlanmasına neden olur ve bazı bölgeler suyu yeterli miktarda alamaz. Bu gibi durumların önüne geçmek ve bitkilerden yüksek verimi elde etmek amacıyla kullanılan ürün, tarımla ilgilenenlerin olmazsa olmazıdır. Farklı bir iklimde yetişen kaktüs bitkisinin Türkiye’de evlerde çiçek olarak yetiştirildiği bilinir. Bu bitkinin iklim koşulları Türkiye’dekinden farklı olduğu için bakımında oldukça hassas olmak gerekir. Kaktüs için ponza taşı ile bitkinize istediği ortamı sağlarsınız. Bu sayede her zaman canlı ve parlak görünen çiçeğiniz, göz alıcı hale gelir. En az kişisel bakım alanında olduğu kadar önemli bir yere sahip olan bu malzeme, her türlü bahçe işlerinizde rahatlıkla kullanılmaya uygundur. Bahçe ponza taşı ile bahçe bitkileriniz daha verimli olur ve daha hızlı bir şekilde gelişir. Bahçenizin bakımlı görünmesini sağlayan bu ürün ile eviniz bir cennet gibi olur. Hayatın her alanında kullanılan bir ürün olduğu için akvaryumu olanlar tarafından sıklıkla kullanılan akvaryum ponza taşı, balıklarınızın oyun ve yaşam alanlarının en iyi şekilde dizayn edilmesini sağlar. Bu ürünün sahip olduğu doğal mineraller sayesinde, balıklarınız daha sağlıklı ve mutlu olur. Elektrikli ponza taşı ile akvaryumunuz daha şık bir görünüme sahip olur ve balıklarınıza doğal yaşam alanlarına benzer ortam sunar. Balıklar için oldukça büyük öneme sahip olan bu ürün, çoğu deniz hayvanının yumurtalarını bıraktığı alanlar olarak bilinir. Bu nedenle akvaryumlarda sıklıkla tercih edilen ürün, sevdiğiniz balıklarınız için en güzel ortamı yaratmanızı sağlar. Hayatınızın her alanına uyum sağlayan bu ürün ve daha fazlasını Trendyol’dan bulabilir ve güvenle en uygun fiyata alabilirsiniz.