İlgili Kategoriler
Marka
Renk

Powertec tr 901

2007 yılından bu yana kalite, estetik ve performansa dayalı hizmet anlayışını sürdüren Powertec; saç kurutma makinesi, tıraş makinesi, saç düzleştirici ve maşa ürünlerini üretmeye devam ediyor. Avrupa standartlarına uygun olarak çıkardığı ürünleri, gelişen teknolojinin kullanıldığı geniş yelpazeye sahip çeşitlerle kullanıcılara sunuluyor. Daha kaliteli ve dayanıklı ürün sunmak adına ürünlerini üretim aşamalarından sonra 1 yıla varan test sürecine tabi tuttuktan sonra satışa çıkarıyor. Türkiye’de fön ve tıraş makinelerinde öncelikli tercih edilen firmalar arasına giren Powertec, profesyonel kullanıma uygun ürünleri sayesinde estetik görünümün sağlanmasını, kişisel bakımın kullanıcılarını memnun edecek seviyelerde uygulanmasını amaçlıyor. Kuaför malzemeleri arasında yaygın olarak kullanılan fön makinesi, markanın da öne çıkan ve başarı, teknoloji, modern tasarımı bir araya getiren ürünlerinden biri olarak biliniyor. Powertec tr 901, tr 601, tr 701, tr 801 ve tr 101 fön makineleri, yüksek performans ve farklı renk seçenekleriyle profesyonel ve hesaplı bakım isteyenlerin öncelikli seçimleri arasında yer alıyor.

Powertec Saç Kurutma Makineleri ve Özellikleri

Fazla saç nemini ve ıslaklığını elektromekanik bir faz yardımıyla sıcak hava üfleyerek buharlaştıran fön makineleri, hemen hemen her gün kullanılan kişisel bakım cihazlarından biri olarak biliniyor. Her bir saç teli içerisindeki geçici hidrojen bağı oluşumunu kontrol ederek saçın şekil ve stilini koruyor, saçın kuruduktan sonra doğal şeklini almasına yardımcı oluyor. Bu hidrojen bağları, saç dokusuna kalıcı dalga ve şekil veren ürünlerin oluşturduğu kükürt bağlarından daha kısa sürede çözülüyor olsa da maruz kaldığı havanın yoğunluğu ve ısı derecesine göre saçın sağlıklı yapısını korumaya devam ediyor.

Fön makinesi kullanılan saçların sahip olduğu hacim ve stil, kurutma esnasında tarakla beraber uygulanan saçı tutuş ve kaldırma hareketleri sayesinde elde ediliyor. Elektrikli ısıtma bobinleri ve fandan oluşan kurutma makinesi, yüksek ısı sağlayarak kurutan özelliğini izolatörü etrafına sarılmış nikrom tel vasıtasıyla sağlıyor. İletkenliği düşük olan nikrom, ısıtıldığında oksitlenmiyor bu sayede havanın makineden yüksek ısılarda üflenmesine yardımcı oluyor. Birçok kurutma makinesinin sahip olduğu iyonik işlem özelliği ise statik elektrik oluşumunu azaltmak amacıyla kuruluyor. Bu işlem sayesinde saç elektriklenmeyen ve pürüzsüz bir yapıya kavuşuyor. Bir saç kurutma makinesi difüzör, hava akımı yoğunlaştırıcı ve farklı tarak uçlarından oluşuyor. Powertec tr 901 saç kurutma fön makinesi ağzına uyacak ölçülere sahip difüzörler ince, renkli, permalı veya doğal kıvırcık saçlarda sık kullanılıyor. Saçı uçlardan başlayarak üfleyici ağzın kapsamına alıyor, yaydığı hava huzmesi saçın yapısını koruyarak kurumasını sağlarken tellerin etrafa saçılmasını önlüyor. Saç, sıcak olmayan bir ısıda kuruduğundan daha az kırılıyor, daha hacimli bir yapıya kavuşuyor. Hava akışı yoğunlaştırıcı ise difüzörün zıttı etki göstererek ısıyı tek bir noktada yoğunlaştırıyor, daha dar bir yapıya kavuşturduğu makine ucundan etki derecesi yüksek ısı çıkmasını sağlıyor. Tarak aparatları hava akımı yoğunlaştırıcıya benziyor olsa da sık veya seyrek dişlerden oluşan tarak görünümü ile hava yoğunlaştırıcıdan ayrılıyor. Bu dişler sayesinde saç fırça veya ekstra tarak yardımı olmaksızın doğal şeklini koruyarak kuruyor. Isıtma gücü miktarı, saç kurutma makinelerinde önce çıkan tasarım faktörleri arasında yer alıyor. Sıcak hava, soğuk havaya oranla yüksek nem emme kapasitesi sayesinde hava sıcaklığını saç için optimum seviyede tutabiliyor. Bu noktada havanın özgül ısısının hesaplanması, cildi yakmadan kullanılabilecek maksimum sıcaklığın belirlenmesini sağlarken kullanıcı sağlığını koruyor, cihaz için gereken güç miktarını ortaya koyuyor. Doğru güç miktarının uygulanması, cihazın saçı hızlı bir şekilde kurutması için gereken ısının üretilmesini sağlıyor. Ancak, sadece saçın sıcaklığını yükseltmek yeterli olmayabiliyor. Etkili bir nem giderimi için havanın da fandan doğru miktarda ve hızlı geçmesi gerekiyor. Fanın verimliliği, saçın kuruma süresini etkileyebildiği gibi cihazın elektrik gücünü yeterli miktarda ayarlanmasına yardımcı oluyor.

Powertec Fön Makinesi Aparatları ve Etkileri

Kaliteli bir saç kurutma makinesinde saç şekillendirme söz konusu olduğunda cihaz aparatlarının etkisi öne çıkıyor. Saç görünümünü düzeltmeye yarayan aparatlar, makinenin aksesuarı olarak bilinmesinin yanı sıra farklı saç tiplerinin istenen stile kavuşmasını da sağlıyor.

Özellikle kabarmanın azaltılması için kullanılan soğuk ayara sahip kurutucular parlak, şık ve düzenli görünüm isteyen kullanıcılara alternatif oluşturuyor. Kurutma işleminden sonra parlaklığı sağlayacak görünüm için son uygulama olarak seçilen soğuk hava, saçın yaklaşık %80’i kuruduğunda uygulanıyor. Sıcak hava uygulamalarında ise difüzörlü kurutucular, kıvırcık ve dalgalı saçlar için kullanılıyor. Kase şeklinde görünüme sahip bu aparat, saçların direkt kurumasına neden olan ısı kaybını önlüyor. Özellikle kalın saçlarda elektriklenmeyi %50’ye kadar azaltmasının yanı sıra saç hacminin korunmasına yardımcı oluyor. Kıvırcık ve dalgalı saçlarda güçlü etki gösteriyor. Kurutucu etkisinde fazla hasar gören hassas saçlar için esnek difüzör modelleri, daha nazik bir uygulama yapıyor. Ağ kumaşa sahip ağzı, makineden ısınan havayı gümüş ve titanyum parçacıklarıyla saç dokusuna eşit şekilde dağıtıyor, böylelikle saçın hasar almasını önlüyor. Yoğunlaştırıcı etkiye sahip aparatlar şık ve düz stil elde etmek isteyen kullanıcıların sık kullandığı aparatlar arasında yer alıyor. Cihazdan gelen hava akışını küçük bir alana yöneltiyor, alana yoğun hava akışı sağlıyor. Bu sayede konsantre hava akışı yayarak düzenli kullanımda saçlarda oluşabilecek kabarmayı azaltıyor. Yoğunlaştırıcı aparatlar, cihaz ağzından daha sıkı olan yapısı sayesinde fazla hava basıncıyla buhar oluşturarak saçın düzleşip gevşemesini sağlıyor. Parlak, pürüzsüz ve elektriklenmeyen saçlar oluşturuyor. Kullanım esnasında başlığın aşağıya tutulması ve saçla temas etmemesi aparatın etkisini güçlendiriyor. Kurutma esnasında bir fırça yardımıyla başlığın yolunu izlemek ekstra düz saçlar elde edilmesini sağlıyor. Tarak etkisi gösteren aparatlar her saç dokusuna ve teline uygun kullanım sunuyor, her saç tipinde hacimli görünümler oluşturuyor. Bukleleri kuruturken doğal kıvrımlarını koruya ve uzamalarına yardımcı oluyor. Hem özel günlerde hem günlük kullanımda ihtiyaç duyduğunuz stili elde etmenize yardımcı oluyor. Benzer görünüşe sahip termo fönleme nozulu ise ısıyı eşit şekilde dağıtarak kurutma sürecini hızlandırıyor. Aynı zamanda saç telleri arasında bakteri üremesinin önlenmesine yardımcı oluyor. Katlanabilir ve silikon modelleri, seyahatlerde dahi yanınızda taşımanıza olanak tanıyor.

Saç Kurutma Makinesi Seçimi

Fön ve saç kurutma makinesi almadan önce saç tipine uygun seçimin yapılması ve yüksek kaliteye sahip modellerde seçilmesi, saç sağlığına yapılacak yatırımın önemli ölçüde iyileştirilmesini sağlıyor. Doğru seçim kırılgan ve sönük saçlara sahip olma riskini azaltıyor, doğru kurutma yöntemi sayesinde saçın sağlıklı yapısını korumasına yardımcı oluyor. Powertec tr 901 özellikleri içerisinde makine malzemesi, boyutu, watt değeri, ağırlığı ve gösterdiği etki değişebilmek ile beraber ideal ürüne ulaşırken yapılacak araştırmalarda her birinin önemi ortaya çıkıyor.

Pozitif yüke sahip su iyonları ile mücadele ederek fön sürecini tamamlayan makineler aşırı nemi emiyor, saç kütikülünü kapatıyor ve istenmeyen elektriklenmeyi azaltmaya yardımcı oluyor. Kalın ve kıvırcık saçlar için iyonik veya turmalin kurutucular sık tercih ediliyor. İyonik veya turmalin saç kurutma makineleri, daha hızlı kuruma için saçtaki su damlacıklarını parçalamaya yardımcı olan negatif iyonlar veriyor. Bu sayede saçın kuruduktan sonra kabarık kıvırcıklara sahip olma ihtimalini düşürüyor. Yoğun iyonik eylem sağlayan yarı metallerden olan turmalin, standart iyonik kurutuculara oranla yüksek fiyatlara sahip olabilse de kalın ve kıvırcık saçlarda ideal kurutma sağlıyor. Hem iyonik hem turmalinli kurutucular, kuruması zor olan her türlü saçta iyi etki gösteriyor. Kalın ve kırılmaya meyilli saçlar için Powertec tr 901 kullananlar, daha doğal kıvrımlara sahip güçlü yapılarda saçlar elde ediyor. Fakat ince telli saçlarda hacim oluşturmada iyonik kurutucular diğerleri kadar başarılı sonuçlar sunamayabiliyor. Bu noktada standart iyonik saç kurutma makineleriyle aynı çalışma teknolojisine sahip turmalin kurutucular, iç kısımlarında havaya daha fazla negatif iyon ekleyen turmalin veya metalden üretiliyor, bu sayede kurutma işlemini bir adım daha ileri götürüyor. İç kısmı seramik veya porselen malzemeye sahip kurutucular ise kaplama malzemesi sayesinde ısıyı daha tutarlı ve yumuşak hale getiriyor, böylelikle kurutma süreci hızlanıyor.

Zarar görmüş, hassas, ince veya kuru saçlarda hacim oluştururken seramik veya porselen kurutucular öneriliyor. Seramik veya porselen kaplı plastik ya da metal muhafazaya sahip fön makineleri, sertlik oranı düşük ve tutarlı ısı ayarı sayesinde ince veya kuru saçların kolay kurumasını sağlıyor. Alınacağınız kurutucu tipinden emin olamıyorsanız, seramik veya porselen modeller tüm saç tiplerinde başarılı sonuçlar verdiğinden birçok alışveriş seçeneği arasında yer alıyor. Bu tip kurutucular elektriklenmeyi önlemek ve saçı daha çabuk kurutmak adına negatif iyonlar kullanıyor. Bazılarında bulunan kızılötesi teknoloji ise saça nüfuz eden uzun enerji dalgaları yayarak saçın içten dışa doğru kurumasına yardımcı oluyor. Sık ve çok saça sahip kullanıcılar için önerilen titanyum kurutucular ise sabit ve eşit sıcaklıklarda ısı yayıyor. Isınma eğilimi yüksek olduğundan ince veya hasar görmüş saçlar için ideal bir seçim olmasa da aşırı kalın ve sık saçlarda kuruma süresini önemli ölçüde düşürüyor. Diğer türlere göre daha hafif olması kullanım esnasında cihazın daha rahat hareket ettirilmesini sağlıyor. Titanyum kurutucular ise kuruma süresini, ısı dağılımını ve sıcaklık tutarlılığını optimize ediyor. Hafifliğiyle öne çıkan titanyum küçük boyutuyla da ekstra kullanım kolaylığı sunuyor. Ancak kurutucuların iç malzemesine titanyum eklendiğinde hava akışının sıcaklığı yükseldiğinden kırılgan saç yapısına sahip kullanıcılar için önerilmiyor. Farklı seçenekler arasından Trendyol üzerinden ulaşılabilecek Powertec tr 901 kullanıcı yorumları ve ürün değerlendirmeleri sayesinde hangi tip kurutucuya ihtiyacınız olduğu hakkında fikir sahibi olmak kolaylaşıyor.

Saç Kurutma Makinelerinde Güç Seviyeleri

Birçok kullanıcı için çabuk kurutma, saç kurutma makinelerinde dikkat edilen kriterlerin başında geliyor olsa da saç telleri için ideal seviyenin üzerine çıkmak kırılma ve yıpranmalara neden olabiliyor. Özellikle 1300 ila 1875 watt aralığına sahip fön makineleri, çoğu saç tipine ideal ısıda hava sağlıyor, ısı değişikliklerinde dereceye uygun gücü sağlıyor. Bukleler oluşturmak ve cihazı sadece kurutma amaçlı kullanacak olanlar için ise daha düşük watt değerlerine sahip modeller öneriliyor.

Farklı saç tipleri farklı ısı seviyelerinin ayarlanması gerekliliğini de beraberinde getiriyor. Powertec tr 901 fön makinesi modelleri, farklı aralıklara sahip olabilmek ile beraber cihazlarında bulunan tüm ısı seviyeleri saç dokusuna ve saçın durumuna uyacak şekilde uygulandığı takdirde ideal etkiyi gösterebiliyor. Yüksek ısı, kalın tele sahip hacimli saçlar için kullanılabilir en düşük ayarlar, ince ve kırılgan saçlarda etkili oluyor. Islakken kurutma yapılacak saçlarda fazla nemi almak için hareketli kurutma uygulamak ve cihaz ağzını uzun süre tek saç bölümünde tutmamak, hacimli saçların sağlıklı şekilde kurumasını sağlıyor. Yarı nemli halde bulunan saçlarda ise düşük ısı ayarları, ideal kuruluğun oluşmasına yardımcı oluyor. Fön makinesinin gücü motorun ne kadar sert ve hızlı çalıştığını ölçüyor. Watt değeri ne kadar yüksek olursa saç o kadar hızlı kuruyor, düşük watt derecelerine sahip olan kurutucular ise saha sık değişim yapmayı gerektirecek maliyetleri arttırabiliyor. Bu noktada 1500 watt ve daha fazla güce sahip cihazlar evde kullanım için uygun olmasının yanı sıra saçların doğal parlaklığının korunmasına yardımcı oluyor. Kalın ve güç kuruyan saça sahip kullanıcıların 1800 ila 2000 arası watt değerine sahip kurutucu tercih etmeleri sonucunda, kuaför salonlarının uygulanan kurutma işlemi ile eş değer kaliteye sahip sonuçlar elde edilebiliyor. Standart güç değerleri ise 800 ila 1800 watt arasında değişebilmek ile beraber cihaz modeline bağlı olarak farklı değer aralıklarına sahip olabiliyor. İnce tellerde oluşabilecek yumakların önlenmesi adına 1300 watt güç ideal olabiliyor, kalın ve hacimli saçlarda ise hızlı kurutma etkisinden dolayı 2000 veya daha yüksek watt değerine sahip cihazlar kullanılıyor.

Saç Kurutma Makinelerinde Isı ve Hız Ayarı

Saç kurutma işlemi söz konusu olduğunda genellikle maksimuma ayarlanan ısı ve hız dereceleri ile işlemin pratik şekilde halledilebileceği düşünülse de her bir ayarın amacı farklı noktalara işaret edebiliyor. Kurutmadan önce makineyi doğru ayara getirmek, istenilen saça ve stile kavuşmanın temel aşamaları arasında yer alıyor.

Standart olarak altı seçeneği bulunan kurutma ve fön makinelerinde havanın çıkış hızı için üç ayar, farklı sıcaklıklar için üç ayar bulunuyor. Son zamanlarda eklenen bir diğer düğme ile soğuk hava akışını elde etmek de mümkün hale geliyor. Hava çıkışını belirleyen düşük hız ayarı, saçın uzun sürede kurumasına neden oluyormuş gibi görünse de kullanıcıya daha fazla kontrol alanı bırakıyor. İnce, kırılgan ve zayıf renge sahip saçlar için düşük hava akımı ayarı öneriliyor. Orta ve kalın saç tipleri için seçilen orta hız ayarı, saçın fazla kuruyarak kabarmasını önlüyor, kıvırcık saçlarda buklelerin görünümünü korumasına ve kabarmanın minimum seviyelerde tutulmasına yardımcı oluyor. Hava akımının arttığı yüksek hız ayarı ise sert ve dirençli saçlar ideal kuruma etkisini gösteriyor. Düzleştirmek istenen saçlarda özellikle yüksek ayar kullanılmakla beraber kurutma sürecinin hızlandırılmasında da tercih ediliyor. Ayrıca sıcaklıktan ziyade hava akışını artırdığından saç hasarı azalıyor, saç stili daha sabit şekle sahip oluyor. Sıcaklık ayarları arasında yer alan yüksek ısı, ısıya dirençli kalın tele sahip saçlarda sık kullanılıyor. Düz saç modeli oluşturmak isteyen kullanıcılar için nemi tutarken zarar verme riskini düşüren bu ayar, ısı koruyucu ürünlerle beraber kullanıldığında başarılı sonuçlar sunuyor. Orta sıcaklık seviyeleri ise ince ve orta kalınlıktaki saç tiplerinin aşırı ısınıp yanmasını engelliyor, saçın daha kontrollü şekil almasını sağlıyor. Doğru ısı ayarını yapmak, ısı hasarına karşı hassas olan narin tellerde önemli bir işlem olarak biliniyor. İnce telli saçlarda kullanılan düşük ısı dereceleri, saç dokusunu daha iyi kontrol ederek tüylenmelerin önüne geçiyor, tel yapısının koruyarak doku bütünlüğünü destekliyor. Saç tipinize uygun ısı derecesine Powertec tr 901 yorum ve değerlendirmeleri sayesinde karar verebilir, bu doğrultuda ideal etkiyi gösterecek ürüne ulaşma şansınızı arttırabilirsiniz.

Saçınıza hak ettiği bakımı profesyonel yöntemlerle uygulamak, teninize ve saç dokusuna uygun ısı derecesini ideal güç ayarına sahip makinelerle uygulamak istiyorsanız kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markaları Trendyol sayesinde inceleyebilir, Powertec tr 901 fiyat, indirim ve kampanyalarından haberdar olabilirsiniz.