"

Robinson Crusoe Kitabı

" araması için 240 sonuç listeleniyor
Temmuz Yayınları Robinson Crusoe

Temmuz YayınlarıRobinson Crusoe

58 TL
Sepete Git
OBLİVİON Robinson Crusoe - Daniel Defoe

OBLİVİONRobinson Crusoe - Daniel Defoe

80 TL
Sepete Git
Zeplin Kitap Robinson Crusoe
Kargo Bedava

Zeplin KitapRobinson Crusoe

211,12 TL
Sepete Git

Robinson Crusoe Kitabı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Robinson Crusoe Kitabının Türü Nedir?

Robinson Crusoe; roman türünde bir kitaptır. Bu kitap, büyük bir kesim tarafından ilk İngilizce yazılan roman olarak nitelendirilir. Bu romanın konusu, Robinson Crusoe adlı baş karakterin seyahat etme arzusu etrafından şekillenir. Romanın baş karakteri, yolculukları sırasında çeşitli olaylar ile karşılaşır. Yolculuğa çıkan Robinson Crusoe, hayatının 28 yılını ıssız bir adada hapis kalarak geçirir. 28 yılın son üç yılında ise ıssız adada kendisine eşlik eden ve romanın diğer önemli karakteri olan Cuma ismini verdiği bir yerli ile kalır. Baş karakter, romanın sonunda ıssız adadan yerliler tarafından kurtarılır. Bu kitap, realist bir roman olarak tanımlanabilir. Kitabın konusu gereği olaylara gerçekçi yaklaşılır.

Robinson Crusoe Kimin Eseridir?

Robinson Crusoe adlı roman Daniel Defoe adlı İngiliz yazara aittir. Daniel Defoe, Londra doğumlu bir yazardır. Bu eser, Daniel Defoe tarafından 1719 yılında yayımlanır. İlk eserin devamı olarak farklı Robinson Crusoe romanları da yazan bu yazar, devam niteliğinde kitaplar ortaya koyar. Daniel Defoe tarafından yayımlanan Robinson Crusoe, sonradan yayımlanan eserler ile bütünlük sağlar. Yazar, kitapta yer alan kahramanları gerçekçi bir dil kullanarak kaleme alır. Bu sebeple karakterlere ait olan ruhsal durumlardan pek söz edilmez. Yazar tarafından coğrafi kaynaklardan yardım alınması, eserin uzun yıllar ilgi görmesini sağlayan unsurlar arasındadır.

Robinson Crusoe'u Kim Yazdı?

Robinson Crusoe, bilinen Daniel Defoe kitapları arasında yer alır. Bu yazara ait romanlar arasında başta gelen Robinson Crusoe, devam kitaplarıyla dikkat çeker. Bunlar Robinson Crusoe’nun Yeni Serüvenleri ve Robinson Crusoe’nun Yaşamı ve Olağanüstü Serüvenleri Boyunca Ciddi Düşünceleri olarak sıralanabilir. Yazar, her eserinde farklı olaylar ve bakış açıları yansıtır. Bu sayede de okuyuculara üst düzey keyif yaşatır. Eserin farklı versiyonlarını da yazara ait kitap çeşitleri arasında bulabilirsiniz.