İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

Roller Kalem

" araması için 11987 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Roller Kalem

Kalem Çeşitlerinden Biri Roller

Kalem Çeşitlerinden Biri Roller

Kalemler, yazı araç ve gereçlerinin arasında yer alan kırtasiye materyallerinden en önemli olandır. Kalemler kullanılarak yazılmak istenen her türlü bilgi, kağıt gibi kalemin yazılabildiği her türlü yere yazılarak not edilmiş olur. Daha çok okul sıralarında çocukların kullandığı kalemler, herhangi bir sınav için, önemli bilgileri unutmamak, not tutmak veya haber bırakmak gibi birçok maksatta aranılan kırtasiye malzemesidir. Elle ilk tutulan, bir şeyleri çizmek için kullanılan kalemler, kurşun kalemler ve onun renkli çeşitleri olmaktadır. Kalem piyasası bu kurşun kalemlere alternatif olacak uçlu kalemler başta olmak üzere çeşitli özelliklere sahip yeni kalemler üretmeye başlamış ve kalem kullanım alanları bu sayede iyice artış göstermiştir. Kurşun kalem, tükenmez kalem, uçlu kalem, pilot kalem gibi birçok çeşitte ve renkte kalem bulunmaktadır. Okul ve iş hayatında başta olmak üzere hayatın her alanında kalemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Kalemlerde de yapılan teknolojik yenilikler ile kalemlerde çeşitlilik artmakta ve kalemlerin kullanım alanları da giderek gelişmektedir. Kalem çeşitlerinden biri olan dolma kalemler özel yazışmalarda daha çok kullanılan ve yazıya daha güçlü bir ifade katmaya yarayan kalemlerdir. Bu nedenle imza atmak ve güzel yazı yazmak amacıyla tercih edilirler. Dolma kalem akıcı ve yumuşak bir yazma stiline sahiptir. Dolma kalemin bu olumlu özelliklerini bünyesinde taşıyan roller kalem piyasada yerini almış ve sık kullanılan kalem çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Roller kalemler, sahip oldukları jel mürekkepleri sayesinde yazı yazmaya daha uygun kalemlerden biri olmaktadır. Bu nedenle diğer bir adla jel kalemler de denilmektedir. Pilot kalem olarak da bilinen roller kalemler içerisinde bulunan mürekkep sayesinde yazma imkanı tanır. Kalemlerin arkasında mürekkebi bittiğinde değiştirmeye olanak sağlayan kartuşlar bulunur. Bu sayede kartuş bittikçe değiştirilmesi sağlanır ve kalemi daha uzun süre kullanabilmek kolaylaşır. Dolma kalemlerde bulunan akışkan yazma tarzını ve tükenmez kalemlerin sahip olduğu tutuş rahatlığı ve uzun süreli kullanımının bir birleşimi olan bu kalemler ile rahat bir kullanım elde edersiniz. Ayrıca bu kalemler birden fazla renk kartuşlarına sahiptir. Kullanılan yüzeyde dağılma yapmadan yazı yazabilme imkanı sağlayan roller tip kalem ile her türlü yazı ve imza kusursuz görülebilmektedir. Kullanım uygunluğu ve rahatlığı göz önüne alındığında kalem türleri içerisinden roller kalemlerin çok geniş kullanım kitlesi bulunmaktadır.

Roller Kalem Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Roller Kalem Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

Kalemin yapıldığı malzeme, uç kalınlığı, sahip olduğu uçlar kalemlerde çeşitliliğin artmasına neden olmaktadır. Çeşitliliğin yanında kalem sektöründe çok fazla marka bulunur. Bu nedenle güvenilir, kalitesinden emin olduğunuz ve size uzun süreli kullanım imkanı sağlayacak olan kalemleri satın almanızda yarar vardır. Kalemlerin farklı özelliklerinden bir diğeri de bazı kalemlerin mürekkebe sahip olmasıdır. Mürekkep kalınlığına göre de farklı kalem türleri bulunmaktadır. Mürekkep bulunan kalemlerden biri olan roller pilot kalem sahip olduğu yumuşak uç sayesinde yazı yazarken sizi yormaz ve güzel bir yazı stiline sahip olmanıza yardımcı olur. Her yaşın kullanımına uygun olan roller kalemler, geniş ve parlak özelliklere sahip renk skalasına sahiptir. Bu nedenle de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen kalem türlerinden biri olmaktadır. El yazısı küçük olan insanlar için akışkan özelliği olan roller kalemler oldukça idealdir. Aynı zamanda ayrıntılı çizimler yapmak istiyorsanız da yine bu kalemleri kullanmak size avantaj sağlayacaktır. İçerisinde bulunan mürekkep su bazlı özelliklere sahip olduğu için akıcı bir yazı imkanı sunar. Sahip olduğu özellikler ile ne dolma kalem ne de tükenmez kalem olan roller kalemler tüketiciye fayda sağlayan kalem çeşitlerinden biri olmaktadır. Dolma kaleme benzer yapısı sayesinde daha akışkan yazılar yazabilmek mümkündür. Tükenmez kalem de olduğu gibi roller kalem ucu da küçük bir bilyeye sahiptir. Bilyenin üzerinde bulunan rezervuar sayesinde mürekkep kolayca bilyeye bulaşır ve yazmak daha hızlı olur. Ayrıca yazarken tükenmez kalem de olduğu gibi kağıda veya yazılan yüzeye kalemi bastırmaya gerek yoktur. Kağıda dokunması halinde mürekkep rahatça kağıda akmaktadır. Mürekkep bittiği durumlarda tekrar doldurularak kullanıma hazır hale gelir. Bu özellik ekonomik açıdan avantajlı olmaktadır. Bunun yanı sıra roller kalem fiyatları dolma kalemlerden daha uygun fiyat aralığına sahiptir. Diğer kalemlerde olduğu gibi roller kalemlerin de birden çok markada ürünleri bulunmaktadır. Renkleri, mürekkep kalitesi, uç kalınlıkları da farklı olduğu için her markada farklı fiyata sahip olmaktadır. Aynı zamanda isme özel roller kalem bulabilmeniz de mümkündür. Alacağınız bu özel kalemler ile kendinize ait bir kalemin olma duygusunu yaşayabilir veya sevdiğiniz insanlara isimlerinin yazdığı kalemi alarak bu duyguyu onlara yaşatabilirsiniz. Farklı özellikler ve marka çeşitliliğinin yanında fiyatı etkileyen unsurlardan biri de isme özel yapılabiliyor olmasıdır.

Tükenmez Roller Kalemler Hakkında

Tükenmez Roller Kalemler Hakkında

Kimilerine göre roller kalemler de tükenmez kalemdir. Ancak mürekkebi bulunan kalemlerden olan roller tükenmez kalem çeşidi değildir. Benzer özelliklere sahip olsalar da iki kalem çeşidi birbirinden oldukça farklıdır. Hem kağıtta bıraktıkları dokusu hem de mürekkebin sağladığı canlılık düşünüldüğünde bile bu kalemlerin birbirinden farklı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Tükenmez kalemlerde de mürekkep bulunur ve bu kalemler oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü kalemlerden biridir. Tükenmez kalemlerin mürekkepleri macun kıvamındadır. Roller kalemler ise daha akıcı ve sıvı mürekkebe sahiptir. Mürekkep farklılıkları da yazı tiplerini etkileyen faktörlerden en önemli olandır. Tükenmez kalemlerin mürekkepleri macun kıvamında olduğu için daha sert yazmaya neden olur. Olumlu yanı ise mürekkebinin daha geç kurumasıdır. Bu nedenle aldığınız roller kalemlerin kullanımı bittikten sonra kapağı kapatılarak hava ile olan temasının kesilmesi gerekmektedir. Tükenmez kalemlerin mürekkep özelliği kalın yağ bazlı olmasıdır. Yağ bazlı mürekkeplerin özelliği ise kalın ve yapışkan olmasıdır. Bu nedenle yazılan sayfada iz bırakabilir. Roller kalemlerin mürekkep özelliği su bazlıdır.Su bazlı özellikteki mürekkep yazma kolaylığı sağlar ve akıcı bir yazım imkanı sunar. Yazacağız alan sert bir yüzeye sahip ise kağıdınızı koyacağınız sert zemin için akıcı, yumuşak bir pilot kalem olan roller kalemleri kullanmak daha kolay olacaktır. Tükenmez kalemler ile sert zeminde yazı yazmak zorlayıcı olacaktır çünkü kağıda yazmak için bile tükenmez kalemi bastırmak gerektiği için sert zeminler kağıdınıza hatta kaleminize zarar verebilir. Su bazlı mürekkep yağ bazlı mürekkepler gibi yapışkan değildir. Yazıldıktan kısa bir süre sonra mürekkep kurur ve bu sayede mürekkep diğer sayfaya bulaşmaz. İkisinin de ucunda ufak bir bilye bulunur ve mürekkep buradan geçerek kağıda akar. Ayrıca roller kalemler tükenmez kalemlere göre kağıda üç katı kadar daha fazla mürekkep akıtır. Bu sayede yazılan yazılar daha canlı olmakta ve vurgu daha fazla görülmektedir. Uçları farklı boyutlarda ve incelikte olan roller kalemlerin iğne kadar ince uçları da bulunur. İncecik bir uca sahip olan iğne uçlu roller kalem yazı yazma ve detay çizimler yapmada kolaylık sağlayabilir. Kullanımı açısından tüketiciye seçenek sağlayan roller kalemlerde ince yazı yazmayı seviyorsanız veya ince yazılar yazmanız gerekiyorsa iğne uçlu kalemler işinize yarayacaktır.

Uzun Süreli Kullanım İmkanı Sağlayan Roller Kalemleri Doldurma Yöntemi

Uzun Süreli Kullanım İmkanı Sağlayan Roller Kalemleri Doldurma Yöntemi

Tükenmez kalemler, pilot kalemler gibi renk alternatifleri ile küçük büyük herkesin kullandığı bir kalem çeşididir. Mürekkep özelliğine sahip kalemlerden biri olan tükenmez kalemlerin mürekkepleri dayanıklıdır ve kullanıcıya uzun süreli kullanım sağlar. Ancak mürekkep bittiğinde tekrar kullanılamayan kalemlerden bir tanesi de tükenmez kalemlerdir. Roller kalemlerin ise mürekkepleri ve uçları değişebilmektedir. Böylece aldığınız kalem uzun ömürlü kalem olma özelliğine sahip olur ve sizi sürekli kalem alma ihtiyacından kurtarır. Mürekkebi tekrar doldurabilmek amacı için kalemlerde vida ile açılması sağlanan bir sistem bulunur. Kalem vida yardımı sayesinde alt ve üst bölümlerinden ikiye ayrılır. İkiye ayrılan kalemin içerisinde ise bir tüp bulunmaktadır. Doldurulabilmesine olanak sağlamak amacı ile kalemin arka tarafında mürekkebi değiştireceğiniz bir kartuş bulunur ve böylece kartuşlu roller kalem bittiği zaman yenisi ile değiştirilebilmeye olanak verir. Tüpün içerisinde bulunan mürekkep yazı yazma işlemi sırasında hareketlenmeye başlar ve kalemin ucundaki bilyeye akar ve böylece yazı yazma işlemi gerçekleşir. Kullanım sonrasında mürekkebin bitmesi durumunda kapak kısmından kartuş açılır ve yeni ve kaleme uygun olan mürekkep ile değişim sağlanır. Kapak kapatılarak kalem tekrar yazmak için hazır hale gelecektir. Ancak kartuşu değiştirirken mürekkebin akması veya sıçraması gibi durumlar ile karşılaşıldığı için kartuş değiştirme işlemi yaparken dikkatli davranmak gerekmektedir. Mürekkep değiştirmek ile birlikte bu kalemlerde kartuş değişimi de yapılabilir. Kalemin içerisinde bulunan kartuşu çıkararak yerine yedek kartuş koyabilirsiniz. Mürekkebin bitmesine önlem olarak yanınızda yedek kartuş taşımanızda fayda vardır. Bunun dışında roller kalemlerin kullan at çeşidi de bulunmaktadır. Mürekkebi tekrar bittiğinde doldurulamayan bu kalemler tıpkı tükenmez kalem gibi mürekkebi bittiğinde kullanılamaz hale gelir. Kullan at şeklinde olan roller kalemi daha uzun süreli kullanmak istiyorsanız yazma işlemi bittikten sonra kapağını kapatmanız gerekmektedir. Böylece mürekkep hızlı bir şekilde kurumamış olur ve daha uzun süre kullanabilmeniz sağlanır. Çok fazla kalem kullanan biri iseniz ve kalemlerin kapaklarını kapatmak ile uğraşmak istemiyor iseniz mürekkebinin değişebilmesinin mümkün olduğu roller kalemleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede kaleminizi bittiği zaman yeniden kullanabilir ve sürekli yeni kalem alma maliyetine girmemiş olursunuz. Ekonomik ve zaman tasarrufu açısından size yarar sağlayacak özellikteki kalemlerden birini denemeye başlayabilirsiniz.

Roller Kalem Kullanmanın Avantajları

Roller Kalem Kullanmanın Avantajları

Mürekkebinin akışkan olması sayesinde kağıtta yazının daha güzel ve canlı görülmesine olanak sağlayan roller kalemler, yazı yazarken de akıcı olması sayesinde bileğinizin yorulmasını engellemiş olur. Her bir kalemin ayrı özellikleri ve renkleri olduğu gibi uç kalınlığı, renk alternatifleri ve gövde malzemesi açısından roller kalemler de farklı özelliklere sahiptir. Her çeşit kalemde bulunan siyah, lacivert, kırmızı renkler pilot kalemlerde de bulunur. Aynı zamanda mavi, pembe, yeşil ve turuncu gibi renkleri de bulabilmeniz mümkündür. Akışkan bir kalem olması dolayısıyla sadece defterlerde değil tek bir sayfada bile rahatça kullanabilme imkanı vardır. Sayfayı koyduğunuz yüzeyler sert bile olsa akıcı özelliği sayesinde rahat bir şekilde kağıdınızda yazmak istediğiniz bilgiyi yazabilirsiniz. Yazdığınız yazılar uzun süre kalem kullanımına sebep olacaksa kullanabileceğiniz en kullanışlı kalemlerden biri roller kalemdir. Yumuşak ve zorlamadan yazabilmeye olanak sağlayan mürekkebi sayesinde bileğiniz yorulmadan yazılarınızı tamamlarsınız. Mürekkep özelliğe sahip kalemlerden biri olan roller dolma kalem gibi yazıları daha güzel göstermeye olanak verir. Daha çok imza atarken kullanılmasının sebebi ise kaygan bir yapıda olmasındandır. Ayrıca siyah roller kalem kullanarak atacağınız imza da oldukça karakteristik bir özellik kazanacaktır. Tekrar kullanabilmek amacı ile mürekkebi doldurabilen veya kartuşu değişebilen bu kalemler sayesinde vakit kaybetmeden yazma işlemine devam edebilirsiniz. Mürekkebi su bazlı olan bu kalemler, daha hızlı kururlar ve iz bırakmazlar. Yazılma esnasında elinize veya başka yüzeylere mürekkep bulaşmaz. Çabuk kuruduğu için de sayfanın diğer yüzeylerine mürekkep geçmez. Tekrar kullanılabilen modellere sahip roller kalemi almadan önce kalemin ucunun paslanmaz çelik olup olmadığının bilgisini almak gerekir. Paslanmaz ucu olan kalemler nem gibi olumsuz dış etkilerden etkilenmezler. Bu sayede aldığınız kalemi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Renk ve marka çeşitlerinin fazla olduğu kaleme karar verdikten sonra kullanacağınız bu kalemler sayesinde kaliteli bir yazı deneyimi yaşarsınız. Ayrıca resmi evraklarda veta belgelerde kullanacağınız pilot kalem ile güçlü bir imaja sahip olabilmeniz mümkündür. Mürekkebi yoğun bir şekilde sayfaya geçirdiği için daha canlı ve vurgulu görünecek imza evrakta kendini hemen gösterir.

Aradığınız Modelde Roller Kalemler

Aradığınız Modelde Roller Kalemler

Pilot kalem adı ile de bilinen roller kalemleri her alanda kullanabilmek mümkündür. Ayrıca şık bir görünüme sahip olan bu kalemler ofis ortamlarının vazgeçilmez kalemlerinden bir tanesidir. Dış yapısı sağlam bir yapıda olduğu için oldukça dayanıklıdır ve uç değiştirebilme seçenekleri mevcuttur. Dış yüzey malzemesi olarak kullanılabilen metal roller kalem ile dayanıklı bir kaleme sahip olabilirsiniz. Hatta bazı modellerine de isim yazdırarak kendinize ait bir kaleme sahip olabilirsiniz. Ofis arkadaşlarınıza veya işe yeni başlayan sevdiğiniz kişilere hediyelik roller kalem modellerinden birini alabilir hatta üzerine isimlerini yazdırabilirsiniz. Bu sayede hediye edeceğiniz kalem çok zarif bir görünüme kavuşacaktır. Uçları değişebilme özelliğine sahip olan bu kalemleri yazma stilinize ya da kullanım şartlarına bağlı olarak değiştirebilirsiniz. Roller kalem uç kalınlıkları her türlü kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır ve istediğiniz kalınlıkta kalem bulabilmeniz mümkündür. 0, 1 mm ile 1 mm arasında değişen uç kalınlıkları vardır. İnce görünüme sahip bir yazı yazmanız gerekiyor veya ince uçlu kalem kullanmayı tercih etmeyi seviyor iseniz 0, 5 mm kalem ucuna sahip pilot kalem kullanabilirsiniz. Ayrıca 0, 1 mm kalınlıktaki uca sahip kalemler sayesinde yazılarınızı daha küçük ve ince yazabilirsiniz. Kalın yazıları seviyor veya kalın uç kullanmanız gerekiyor ise bu durumda 0, 7 mm uç kalınlığına sahip kalem kullanabilirsiniz. En kalın uç numarası olan 1 mm kalınlıktaki uçlar genelde imza atmak için veya davetiyeler üzerine isim yazmak için tercih edilirler. Kullanılan roller kalem sayfasında yazılan yazı daha güzel durur ayrıca atılan imzalar ise pürüzsüz bir görünümde olur. Çeşitli renklerde alternatifi olan roller kalemlerde bulunan beyaz renk ise yazılan yüzeye çok şık bir görünüm kazandırır. Siyah bir kağıda yazılan notlar daha çarpıcı görünebilir. Bunun yanı sıra beyaz roller kalemler siyah davetiyeler üzerinde yazıların yazılmasını sağlayan davetiye kalemi olarak sıklıkla kullanılır. Her kalemde olduğu gibi roller kalemlerde de hem çeşitleri hem de markaları değişiklik gösterir. Bazı markalardaki kalem fiyatları çok yüksek olabilir. Ayrıca özel olarak istediğiniz model veya kaleme yazı yazdırmak da fiyatların yüksek olmasına sebep olur. Uygun fiyatlarda aradığınız özellikte kalemleri bulabilmeniz de mümkündür. Her bütçeye uygun olan roller kalemleri Trendyol’ da bulabilir ve aradığınız kalemi kolayca satın alabilirsiniz.