Jant Çapı
Fiyat
Kesit Oranı
Araç Tipi
Hız Endeksi
Yük Endeksi
Garanti Süresi
Mevsim
Taban Genişliği
Fiyat Geçmişi
Yıl
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Römork Lastiği

" araması için 97 sonuç listeleniyor

Römork Lastiği Modelleri Trendyol'da!

Modern tarım ve yük taşımada kullanılan önemli araçlardan bir olan römorklar, gelişen teknolojiler ile birlikte çeşitli değişimlere uğradığı için kullanıcılar açısından daha faydalı ve daha pratik araçlar olarak öne çıkar. Yüksek çekiş güçleri sayesinde tarım işlerini kolaylaştırarak hem çiftçinin yükünü azaltma hem de tarımın gelişimine katkı sağlama gibi pek çok olumlu tarafları vardır. Motorunda herhangi bir sorunu bulunmayan sağlam bir römorkun maksimum verim ile çalışabilmesi için mutlaka uygun lastiklere sahip olması gerekir. Bu noktada römork lastiği seçimi oldukça önemli bir konudur. Römorkun hangi amaçla ve nasıl bir arazide kullanılacağına göre seçimi yapılması gereken lastikler, farklı ölçü ve model seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Markadan markaya farklı sırt desenleri, sertliği, yanak tasarımı ve ekstra fonksiyonları farklılık gösteren söz konusu ürünler, römork ile zemin arasındaki tutuşu sağladığı için detaylı bir araştırma yapılarak satın alma kararı verilmesi önerilir. En uygun lastik belirlenirken ilk olarak römork lastik ebatları dikkate alınmalı ve mutlaka uygun ebatta olan modeller tercih edilmelidir. Yerli ve yabancı pek çok marka tarafından üretimi gerçekleştirilen römork lastikleri, ISO 9001 ve ETRTO standartları ile ECE regülasyonlarına uygun ürünlerdir. Modern üretim tesislerinde yüksek kaliteli malzemeden üretilenlerin kullanıcıların beğenisine sunulabildiği römork lastikleri, marka fark etmeksizin belirli bir kalite standardına sahiptir. Direksiyon ile verilen komutlara sorunsuz olarak ve anında yanıt vermesi gereken römork lastiklerinin zemin ile uyumu da römork performansını etkiler. Esnek karkas yapısı sayesinde tarım aracının çamura saplanmasına engel olan söz konusu lastikler, dış yüzeyde bulunan pencereli yapı sayesinde de çamura karşı direnç gösterir. Dolayısıyla, lastiğin kullanılacağı zeminin yapısına göre tercih edilmesi römork performansını direkt olarak etkiler.

Özellikleri ile Römork Lastiği Çeşitleri

Özellikleri ile Römork Lastiği Çeşitleri

Römork lastiğinin balya makinesinde, römork ve zirai makinelerde kullanım için uygun olduğunu gösteren ölçüler, sırt deseni, kalınlığı, yanak yapısı gibi faktörleri bulunur. Örneğin, geniş taban alanına sahip olan römork lastikleri toprağı daha az sıkıştırarak ilerlediği için zirai makinelerde kullanım için uygun ürünlerdir. Daha geniş taban alanına sahip, yüksek çekiş kabiliyeti olan ve aşınma direnci bulunan römork lastikleri ise hem zirai makinelerde hem de balya makinelerinde kullanım amacıyla üretilir. Bu sebeple traktör römork lastiği olarak adlandırılan lastik, arazi odaklı tasarlanmış olup yanal darbelere karşı direnç sağlayan güçlü karkas yapısı ve toprak tutmayı en aza indiren sık dişli sırt tasarımı ile ayırt edilir. Söz konusu lastiğin performansını römork balon lastik olarak da bilinen iç lastik de etkiler. İç lastiğin yeterince sert ve sağlam olmadığı durumlarda römork lastiğinden de tam verim alınması mümkün değildir. Dolayısıyla belirli periyotlarda kontrol edilip gerekli bakımın yapılması önerilir. Römork lastik ölçüleri ile öne çıkan jant çapı, lastiğin hangi araçlara uygun olduğu hakkında net bilgiler verir. Römork lastik jant çapları ise 10, 16, 24 gibi farklı seçenekler sunar. Örneğin, 20 jant römork lastiği, tarla ve yolda kullanım için uygundur. Söz konusu lastiklerde ölçülerin yanı sıra IPS olarak adlandırılan azami yükte şişirme basıncı, hız endeksi, statik yüklü yarıçap, lastik başına taşınabilir yük, kesit oranı, yük endeksi gibi faktörlere de dikkat edilmesi önerilir. Geniş ve dar olarak da kategorize edilen römork lastiklerinde yüzey alanı, zemini tutuş kapasitesini belirlediği için lastiğin performansını etkileyen önemli bir etkendir. Bu sebeple geniş römork lastiği, serbest dönüş kabiliyetinin daha yüksek olması sebebiyle ağır işlerde kullanılan römork, zirai makineler ve balya makinesinde kullanıma uygundur. Dar veya küçük römork lastiği olarak adlandırılan ürün ise tarla ve yolda kullanım için üretilir. Dublex römork lastiği olarak bilinen lastik ise azaltılmış toprak sıkıştırma fonksiyonu ve ağır yük kapasitesi sayesinde hem römorklarda hem de zirai makinelerde kullanım için tasarlanır. Esneme kabiliyeti oldukça yüksek olan söz konusu lastik aynı zamanda sahip olduğu derin sırt profili ile delinme ve yırtılma gibi deformasyonlara karşı da ekstra güçlendirilmiştir.

Ölçülerine Göre Römork Lastiği Fiyatları

Ölçülerine Göre Römork Lastiği Fiyatları

Römork lastiği isminin hemen önünde yer alan ve kat muadili veya lastik ebadı olarak adlandırılan farklı değerler, lastiğin ölçüleri ve özellikleri hakkında bilgiler verir. Örneğin, 750/20, 900.16, 750x16, 9 16, 8.25 römork lastiği gibi adlandırmalarda, 7.50/20, 8.25, 7.50x16 gibi değerler lastik ebatlarını belirtir. Römork lastikleri ölçülerine, fonksiyonlarına ve kullanım alanlarına göre farklı bir fiyatlandırma ile kullanıcıların beğenisine sunulan ürünlerdir. En sık tercih edilen römork lastiklerinden biri olan 7.50 16 römork lastiği, hem asfalt hem de arazide kullanım için üretilen, jant çapı 16 inç olan, lastik başına 1456 kg yük taşıma kapasitesi ile öne çıkan bir lastiktir. Dolayısıyla römork lastiği satın almadan önce bu tarz detayları da göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Römork lastiklerinde fiyat seçenekleri, markadan markaya değişmekle birlikte aynı markanın farklı modelleri arasında da farklılık gösterir. Ölçüleri, arazi uyumluluğu, sırt desenleri, esnekliği, çamur tutma-çamura saplanma direnci, aşınma-delinme direnci, yük taşıma kapasitesi, malzemesi, yanal darbelere karşı mukavemeti, taban alanı ve kat sayısı gibi faktörler, lastik fiyatlarını doğrudan etkiler. Yerli ve yabancı markalar arasında da fiyat farklılıkları söz konusudur. Ancak genel olarak çok sayıda marka tarafından pek çok model ve tasarım lastik kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu sebeple farklı bütçelere hitap eden römork lastiklerine ulaşmak mümkündür.

Tüm Römork Lastiği Modelleri Trendyol’da

Tüm Römork Lastiği Modelleri Trendyol’da

Araziden asfalta kadar farklı zeminlerde kuvvetli tutuş sağlayan, farklı miktarlarda yük taşıma kapasiteleri, çamura saplanma direnci sağlayan sırt tasarımları ve esnekliği gibi özellikleri ile öne çıkan römork lastikleri, zirai makinelerden balya makinelerine kadar pek çok araçta kullanılan özel lastiklerdir. Özellikle çiftçiler tarafından traktör, çapa makinesi ve diğer tarım araçlarında kullanıldığı için düz arazi araç lastiklerine kıyasla çok fazla fonksiyonu bulunan söz konusu lastikler dayanıklılığı ile de bilinir. Belirli standartlara göre üretilir ve zorlu zemin şartlarına uyum sağlarlar. Yeni nesil üretim teknolojileri sayesinde sürekli güncellenerek daha kuvvetli ve dirençli hale getirilen römork lastikleri, kullanıcılara her geçen gün artan seçenekler sunmaya devam eder. Kullanılacak arazinin şartlarına ve araca uygun ölçüde olmasına dikkat edilerek satın alınması önerilen söz konusu lastikler, doğru özelliklere sahip olduğu takdirde kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak kadar önemli ürünlerdir. Forklift ve vinç gibi ağır iş makinelerinde de kullanıma uygun olan modelleri ile dikkat çeken römork lastikleri, arazi şartlarına uygun olanı tercih edildiğinde uzun ve masrafsız bir kullanım ömrü sunar. Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen, tüm ebat ve ekstra özelliklere sahip olan römork lastikleri Trendyol’da yer alır. Siz de aracınız için uygun yeni römork lastikleri satın almak istiyorsanız Trendyol’da bulunan ürünleri inceleyebilir ve en ince detaylarına kadar görüntüleyebilirsiniz. Aracınız için en uygun römork lastiklerine, kullanıcı yorumlarını da okuyarak karar verdikten sonra Trendyol sayesinde cazip fiyatlar ve güvenli ödeme seçenekleri ile hemen sipariş oluşturabilirsiniz.