TRENDYOL'DA
AŞK VAR
Söz konusu aşksa, aşk her yerde! Kendine aşıklar, evine aşıklar, hatta
spora aşıklar... Hiç merak etme, bizde herkese yetecek kadar aşk var.

BÜTÇENE
GÖRE SEVGİLİLER GÜNÜ

HEDİYENİ SEÇ!

14 Şubat Sevgililer Günü

Sevdiğinizi özel hissettirecek yılın anlamlı günü olan "14 Şubat" geliyor! Bu 14 Şubat nedir? Ne zaman ortaya çıkmıştır? Neden hediye alınır?

"14 Şubat Sevgililer Günü" çok özel ve güzel bir gün olmasına rağmen hediye seçimi konusunda da bir o kadar zor bir gündür. Kimileri kişiye özel hediye alarak o günü daha da anlamlı bir hale getirir kimi ise ilginç hediyeler alıp sevgilisiyle eğlenceli dakikalar geçirir. Peki, siz sevgilinize alacağınız hediyeyi düşündünüz mü?

Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

14 Şubat hikâyesi Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanıyor. Sevgililer Günü için birçok şehir efsanesi bulunsa da en yaygın olanı Eski Roma’da 15 Şubat’ta kutlanan Lupercalia Bayramı arifesine dayanmaktadır. Bu bayram genç nüfus için büyük önem taşımaktadır. Eski Roma’da, Roma tarı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan dolayı tatil yapılırdı. 14 Şubat’ta Eski Roma’daki bekâr olan kadınlar isimlerini kâğıda yazıp bir kutuya atar. Genç Romalı erkekler de bu kutudan kâğıt çekerek kâğıdın üzerinde yazan isimle partner olur ve bayram eğlencelerini beraber geçirir. Bu eğlenceler sonrası bazı çiftler birbirlerine âşık olur ve evlenirler. Fakat imparator 2. Claudius’un sert politikaları vardı ve Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Bu sıralarda Roma’da papaz olan Aziz Valentine de genç âşıkları gizlice evlendiriyordu. Bu olayı duyan hükümdar, Aziz Valentine’yi tutuklatıp öldürtür. Roma’daki gençler de Aziz Valentine’i anmak için Lupercalia Bayramı’nı “Aziz Valentine Günü” olarak kutlamaya başlar. 14 Şubat Sevgililer Günü, Valentine’s Day olarak anılır ve kutlanır. Bu kutlamalarda romantik sevgililer birbirlerine hediye alır, özel bir aktivite yapılır ve çeşitli sürprizler yapılır.

14 Şubat Hediyeleri

Sevgiliye hediye her zaman düşündürücü ve zor bir süreçtir. Sevgilinizi çok iyi tanısanız bile onu çok mutlu edecek bir hediye almak istersiniz. 14 Şubat yaklaştıkça vitrinlerde, e-ticaret sitelerinde birçok seçenek gözünüzün önüne gelir. Peki, hangi hediye sizin sevgiliniz için daha önemlidir?

Erkek Sevgiliye Hediye

Erkek sevgilinize hediye alırken kadınlar her zaman çok düşünür. Kişiye özel hediye alarak sevgililerini şaşırtıp mutlu etmek isterler. Bunun için sevgilinizin tarzını çok iyi bilmeniz gerekir.

Klasik tarza sahip sevgiliniz veya eşiniz var ise gömlek, saat, kravat veya kol düğmesi oldukça şık bir hediye tercihi olabilir. Bu tarz hediyeler kulağa her zaman klişe olarak gelse de eşinizin veya sevgilinizin her gün kullanacağı anlamlı bir hediyedir. Bu hediyeyi verirken özel bir yemek hazırlayabilirsiniz şık bir yere götürebilirsiniz veya anlamlı notlar yazarak hediyenizi özelleştirebilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde soğuk geçen kış için sevgilinizi ısıtacak kazaklar, şık kaşe kabanlar veya polar pijama takımlarıyla sevgilinizi mutlu edebilirsiniz.

Sporu seven ve sporla uğraşan sevgiliniz için spor ayakkabı ve forma hem işlevsel hem de özel bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir. Sevdiği oyuncunun çıkardığı özel krampon veya basketbol ayakkabısı sevgilinize verdiğiniz değer gösterir.

Doğayı seven ve kamp yapan bir sevgiliniz varsa ona uyku tulumu, çadır veya termos alıp 14 Şubat gününüzü romantik bir yerde kamp yaparak geçirebilirsiniz.

Sevgiliniz teknolojiyi çok seviyorsa ona laptop veya cep telefonu hediye edebilirsiniz. Her eline alışında sizi düşüneceği bir Sevgililer Günü hediyesi istiyorsanız, cep telefonu sizin için doğru bir tercih olacaktır. Bilgisayarlara ilgili bir sevgiliniz varsa klavye, fare, kulaklık gibi bilgisayar aksesuarları da güzel bir Sevgililer Günü hediyesi olabilir. Oyuncu klavyeleri erkek arkadaşınız için hem eğlence kaynağı hem de daima kullanacağı bir hediye alternatifidir. 14 Şubat’ta erkek sevgiliye hediye seçeneği Trendyol’da fazlasıyla bulunmaktadır.

Kadın Sevgiliye Hediye

Bir erkek için sevgilisine hediye almak çok daha zordur. Kadın sevgiliye hediye almak her zaman daha düşündürücü olmuştur. Kadınlar için hediye seçenekleri ne kadar geniş olsa da düşünmesi bir o kadar zordur.

Kadın sevgiliye hediye denince akla ilk olarak mücevher, zarif bir kolye geliyor. Sevgilinizin tarzını bildikten sonra ona kolye,küpe, bileklik gibi her zaman takabileceği takı setleri & takımları anlamlı bir hediye olabilir.

Sevgilinize veya eşinize her gün kullandığı parfümü alarak onu çok mutlu edebilirsiniz. Tatlı kokulardan baharatlı kokulara birçok çeşidi olan parfüm hediye etmek istiyorsanız sevgilinizin tarzını iyi bilmeniz gerekir.

14 Şubat hediyelerinden biri de aksesuardır. Sevgilinize şık ve zarif bir saat alabilirsiniz. Bunun yanında kış günlerinde sevgilinizi ısıtacak kazak, kışlık elbise, şal & fular seçenekleriyle de hediyenizi özelleştirebilirsiniz.

Kadınlar her zaman bakımlıdır ve bakımlı olmayı severler. Eşinin tarzını bilenler, sevgilisine kişisel bakım setleri veya makyaj setleri hediye ederek sevgilisini şaşırtabilirler.

Teknolojiyi seven kadınlar için bluetooth kulaklık, sevgilinizin çok hoşuna giden bir hediye olabilir. Sevgilinize notebook veya tablet alarak onları çok mutlu edebilirsiniz.

Sevgililer Günü’nde kişiye özel hediyelerden hoşlanan bir sevgiliniz varsa beraber çekildiğiniz fotoğraflardan oluşan bir albüm veya fotoğraf çerçeveleri de güzel bir hediye olabilir. Kız arkadaşınız ev dekorasyon ürünlerinden hoşlanıyorsa şık duvar süsleriyle de onları çok mutlu edebilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü

Günümüzde e-ticaretin gelişmesi ile Sevgililer Günü hediyenizi çok hızlı bir şekilde seçip siparişini verebilirsiniz. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde mağazalarda kuyruk beklemek yerine tek tıkla hediyenizi sipariş verebilirsiniz.

Trendyol, Sevgililer Günü’ne özel hediye önerilerini sizin için hazırladı. Sevgiliniz için hediyeyi bütçenize göre seçip hızlıca alabilirsiniz. Sevgililer Günü’ne özel hediyeler; cep telefonundan bilgisayara, giyimden ayakkabıya, outdoor ürünlerinden aklınıza gelebilecek yüz binlerce üründe indirimli fiyatlar sizleri bekliyor. Size ise büyük fırsatlar & size özel kampanyalardan yararlanmak için Trendyol sayfasına girip, favori ürünlerinizin siparişini vermek kalıyor!

Yukarı Çık