Satıcı Tipi
Özellik
Cinsiyet
Fiyat
İçerik
Ek Özellik
Etki
Hacim
Ürün Değerlendirmesi
"

Saç Botoksu

" araması için 35 sonuç listeleniyor

Saç Botoksu

Saç Botoksu

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar düşünüldüğünde, ilk akla gelen tedavi yöntemlerinden biri botoks oluyor. Yaşın ilerlemesiyle beraber ciltte meydana gelen bu yıpranma, dolgunluğunu ve elastikiyetini kaybeden saçlarda da meydana gelebiliyor. Yeni birçok saç ürünü saçları daha dolgun göstermek, pürüzsüzleştirmek ve elektriklenmeyi azaltmaya yardımcı olmak amacıyla saça botoks uyguluyor. Saç botoksu nedir sorusu akla geldiğinde meydana gelen soru işaretleri, bu uygulamanın gitgide daha yaygın bir bakım ve tedavi haline gelmesiyle açıklığa kavuşuyor.

Saç botoksu, saçın gücünü ve görünümünü iyileştirmek için tasarlanmış kozmetik bir tedavi türü olarak uygulanıyor. Daha bakımlı saçlar oluşturmak amacıyla uygulanan bu tedavi, hasarlı saçları dolgunlaştırmak, daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için uygulanan topikal yöntemlerden biri olarak biliniyor. Uygulama genellikle kırılgan, yıpranmış ve kıvırcık saça sahip olanlar için öneriliyor. Boyadan ve ısıyla şekillendirmeden dolayı zarar görmüş ve yıpranmış saçlar için ise saç düzleştirme ve güçlendirme etkisi gösterebilen botoks, daha güçlü hale getirdiği saç yapısı sayesinde saç uzamasının önünü açıyor. Saç botoksu almadan önce ürün ve uygulama ayrıntılarıyla ilgili bilgi sahibi olmak, saçların daha sağlıklı hale gelmesini kolaylaştırıyor.

Keratin Özellikleri ve Saç Botoksuna Etkisi

Saç bakımı için uygulanan botoks işlemlerinde diğer botoks türlerinde sıkça duyulan ana madde botulinum toksini kullanılmıyor. Bunun yerine cilt kaslarını gevşetmesi ve cildi yumuşatarak çalıştırması botoks uygulamalarının sonucu olan dolgunluk ve pürüzsüzlüğü sağlıyor, Tek tek saç liflerini dolduran saç botoksu ürünleri, böylelikle kozmetik ve kişisel bakım uygulamaları içerisinde sık tercih ediliyor.

Saç liflerini kaplaması ve bu sayede parlak görünüm sağlamasıyla bilinen saç botoksu ürünleri bu bakımı keratin adındaki dolgu maddesiyle etkili hale getiriyor. Saç, cilt ve tırnakları oluşturan protein türü olan keratin, saçın daha dolgun ve parlak görünmesini sağlamak amacıyla her bir saç telinin kırık ve incelen bölgelerini dolduruyor. Sorunlu bölgelerin gereken desteği alması sonucu saç elleri daha esnek ve yumuşak hale geliyor. Vücudun ürettiği diğer hücre türlerinden daha az yıpranma ve yırtılma eğilimi olan koruyucu proteinlerden keratin, saç kozmetik ve bakım ürünlerinde önemli bir bileşen olarak yer alıyor. Tedavi edici ve onarıcı etki gösteren doğal yapı taşlarından biri olması, çoğu kullanıcının keratin saç botoksu uygulamalarını tercihe etmesini sağlıyor. Bakımın etkileri saçın başlangıçta ne kadar sağlıklı olduğu, saç tellerinin doğal kalınlığı ve uygulanan bakımın türüne göre değişebiliyor. Keratin, saç tellerini oluşturmak için bir araya gelen saç kütikülü adı verilen hücre katmanlarını yumuşatıyor. Yumuşayan katmanlar keratini emiyor, saçın dolgun görünmesini sağlıyor. Saç botoksu kıvırcık saç için daha düz bir görünüm ve kolay şekil alan bir yapı elde edilmesine yardımcı oluyor.

Saç botoksu yorum ve etkilerine dair bilinenler arasında saçların şekil almasının daha kolay hale geldiği sık konuşuluyor. Etkiler salonda uygulanan veya evde uygulanan bakım türlerine göre değişmekle beraber saçın doğal yapısı uygulama sonucunu asıl belirleyen etken oluyor. Salonlarda uygulanan tedaviler formaldehit içeren kremlerin saça uygulandıktan sonra kurutulması ve düzleştirilmesini içeriyor. Devamında birkaç gün kuru kalması gereken saça, tekrar salona gidildiğinde düzleştirme etkisini güçlendirmek amacıyla bir işlem daha uygulanarak 12 haftaya varan güçlü ve parlak etkinin verilmesi sağlanıyor. Benzer işlemler erkek saç botoksu uygulamalarında da yapılarak keratinin özellikle saç dökülmesini engellemesi sağlanıyor. Evde saç botoksu ürünleri tercih edenler ise keratin bakımı sağlayan şampuan ve bakım kremlerine yöneliyor. Bu ürünler sayesinde saç hasarlara karşı daha dayanıklı hale geliyor, ısı ve boya nedeniyle kuruyan saçların onarılması sağlanıyor. Keratin hidro lisatları ihtiva eden kişisel bakım ve kozmetik ürünleri saç ve cilt yapısını güçlendirmede umut verici bileşenler arasında yer alıyor. Özellikle salon tedavilerinde nitelikli işlemler ve kullanılan materyallerin özellikleri nedeniyle saç botoksu fiyat aralığı yüksek seyredebiliyor. Uygulamaya ait inceliklere ve bakım bilgilerine sahip kullanıcılar için ise Trendyol'da ulaşılabilecek saç botoks seti, hem profesyonel hem güvenilir bakımın uygulanmasına alternatif yaratıyor.

Saç Botoksu Sonrası Bakım

Botoks işlemi zarar görmüş, cansız ve kıvırcık saçları canlandırmak amacıyla proteinler, amino asitler, kolajenler, vitaminler ve antioksidanlar bir araya getirilerek uygulanıyor. Güvenilir saç botoksu markaları tarafından üretilen bakım ürünleri yüksek ısı, kimyasal işlemler ve ileri yaşın saçta yaptığı etkileri onararak kütiküllerin içine nüfuz ediyor. Böylelikle hasarlı yapıyı onarıyor, neme karşı dirençli ve daha parlak bir görünüm sunuyor. Uygulanan işlem türüne ve rutin saç bakımına bağlı olarak botoks etkileri uygulamadan sonra 1 ila 3 ay arasında etkisini göstermeye devam ediyor. Saç botoksu seti, daha uzun ömürlü tedavi süreleri için öneriliyor. Botoks uygulamalarına ek olarak sürdürülebilir bakım için saçı besleyen vitaminlerden zengin bir beslenme programı uygulanabilmekle beraber doğal veya bitkisel saç detoksu ürünlerine öncelik tanınabiliyor.

Uygulamalardan sonra saçı yıkamak için belirli bir süre olmamasına rağmen ürün talimatları aynı gün yıkamayı önerebiliyor. Fakat emilimi maksimum seviyeye çıkarmak, kürün saçta beklediği süreye göre uzuyor. Özellikle saç botoksu şampuanı tercih eden kullanıcıların saç derisinde oluşabilecek kuruluğu önlemek adına setlerde bulunan bakım kremleriyle beraber kullanması öneriliyor. Botoks uygulanan saçlarda uygulamayı destekleyici özellikte şampuanlar kullanmak bu noktada önemli oluyor. Dengeli pH derecesine sahip ve sülfat içermeyen şampuanların tercih edilmesi hem saçta hem tırnaklarda sağlıklı görünümün elde edilmesine yardımcı oluyor. Bakım ve yıkama sonrası için formülünde tohum yağları, hidrolize proteinler ve bitki özleri içeren nemlendirici saç kremleri botoksu destekleyici etki gösterebiliyor. Haftada bir yapılacak botok uygulaması saça nem kazandırıyor, saçın yüzeyinde güçlü ve pürüzsüz bir his yaratıyor. İçeriği hidrolize keratin, argan yağı, hyaluronik asit ve seramidlerden zengin bir formül doğal saç detoksu etkisi sayesinde hasarlı saçları onararak saç tellerini canlandırıyor.

Boyalı saçlara sahip kullanıcılar için de farklı botoks bakım uygulamaları bulunuyor. Boyanın ardından botoks uygulaması tavsiye edilmekle beraber botoksun hemen sonrasında boyanacak saçlar için güvenilir ve yüksek arındırma özelliğine sahip şampuanların kullanılması öneriliyor. Uygulamadan önce iyi temizlenmiş, kalıntı ve kirden arındırılmış saçlarda daha uzun süreli botoks etkisi sağlanabiliyor. Saç botoksunun boyalı saçlarda rengin daha doğal görünmesine yardımcı olmasının yanı sıra rengin akmasını veya solmasını geciktirici özellik gösteriyor. Boyadan önce uygulanacak botokslarda saçın uygulamadan iki hafta sonra boyanması, rengin kalıcılığını ve botoks bakımının daha uzun süreli etki göstermesini sağlıyor. Deniz veya havuz suyuna maruz kalan botokslu saçlarda düz görünüm etkisini yitirebiliyor. Saçı sık sık temiz suyla durulamak ve suya girmeden önce saç botoksu için üretilen koruyucu ürünleri kullanmak tuz veya klor emiliminin etkilerini minimum seviyeye indiriyor.

Saç Botoksu Ürün İçerikleri ve Saça Etkileri

İçerikler ürüne göre değişiklik gösteriyor olsa da konu botoks olduğunda saçı besleyen ve güçlendiren bazı temel bileşenler öne çıkıyor. Cilt bakım ürünlerinde de sık kullanılan havyar yağı keratin ve kolajen üretimini uyararak hasarlı dokuların düzeltilmesine yardımcı oluyor. İçeriğinde bulunan ve besleyici özelliğiyle bilinen fosfolipidler saç yapısını güçlendiriyor, çoklu doymamış yağ asitlerini sayesinde saça pürüzsüz bir doku kazandırıyor. BONT’L peptide bileşeni ise havyar yağı özelliklerine ek olarak saçın daha canlı bir yapıda kalmasını ve kolay onarılmasını sağlıyor. Saç derisinde bulunan yağ bezlerini uyararak derideki mikro dolaşımı canlandırıyor, saçın uzamasına yardımcı oluyor.

Pantotenik asit olarak da bilinen B5 vitamini birçok baklagillerde ve meyvede bulunmasının yanı sıra saç botoks ve bakım ürün içeriklerinde sık yer alıyor. Diğer çoğu vitamin gibi B5 vitamini de saç köklerinin sağlıklı kalmasını ve beslenmesini sağlıyor. İdeal saç uzaması ve fonksiyonu, saç köklerinin sağlığına ve vitaminlerin saç hücrelerini yeteri düzeyde besleyebilmesiyle elde ediliyor. Yetersiz beslenme sonucu saçlarda dökülme meydana gelebiliyor. Bu nedenle saç botoks ürünlerinde ve şampuanlarında temel vitamin seviyesini artırmak ve saçın sağlıklı büyümesini sağlamak amacıyla pantotenik asit kullanılıyor. Erkeklerde sık görülen kellik sorununa bir çözüm olarak da bu noktada saç botoksu öneriliyor. Saç botoksu erkek kullanıcılarının ihtiyacı olan vitamin desteğini saç köklerine sağlayarak daha dayanıklı ve gür saçlara sahip olmalarına yardımcı oluyor. Antioksidan özelliğiyle öne çıkan E vitamini ise çoğu botoks ürününde hücre hasarını azaltma ve saç büyümesini destekleme amacıyla kullanılıyor. Büyümeyi koruyan doğal antioksidan özelliği sağlıklı saç derisinin oluşturulmasını destekleyerek dökülmeleri minimum seviyelere indiriyor. Saçın ısı ve boya işlemlerinden sonra kaybettiği parlaklığını geri kazanmasına sağlayarak ekstra koruma katmanı oluşumuna yardımcı oluyor. Saç botoksu ürünlerinde ve saç bakım setlerinde bulunan kolajen takviyeleri, vitamin ve diğer asit türlerinin etkilerine ek olara protein oluşumunu uyarıyor. Saç kökünde meydana gelen hasarı onaran bu proteinler, başta keratin olmak üzere vücutta bulunan amino asitleri ayırarak yeni proteinler ve bileşikler oluşturuyor. Özellikle keratinin ana bileşeni olan prolinden zengin kolajenler saç oluşumunu artırıcı etki gösteriyor. Hava kirliliği, yetersiz beslenme, stres gibi etkilerin saça verdiği zararı engellemeye yardımcı olan kolajen, serbest radikallerle savaşarak sağlıklı saç oluşumunu desteklemede vücudun ihtiyacı olan antioksidanı sağlıyor. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle beraber deride meydana gelen güç ve esneklik kaybını dermis hücrelerine yaptığı destekle önlenmesine yardımcı oluyor, saç telindeki incelmelerin önüne geçiyor.

Saç Botoksu Uygulanması Gereken Durumlar

Saç botoksu kontrol edilemeyen, kıvırcık saçları sert kimyasallar olmadan düzenli hale getirmenin etkili bir yolu olarak biliniyor. Tipik saç düzleştirme tedavisi olmamakla beraber saç dalgalarını koruyarak sert kıvrımlardan arınmış yüksek parlaklığa sahip bir görünüm veriyor. Test edilmiş bileşenleri içeren botoks ürünlerinin güvenilirliği sonucu da bu uygulamaları evde yapmak oldukça kolay hale geliyor. Maske veya eldiven takmaya gerek kalmadan, iyi havalandırmaya sahip bir odada veya balkonunuzda yapabileceğiniz botoks uygulamasıyla aynı zamanda derinin uzun süre zarar görmesi de engellenmiş oluyor. Sonrasında saç botoks serumu veya maskeleriyle tamamlayacağınız tedavi hem daha hesaplı hem konforlu hale geliyor.

Saç botoksu düz, kıvırcık ve diğer saç tiplerinin çoğunda beklenen etkiyi gösteriyor olsa da uygulama esnasında saça yüklenen yüksek protein nedeniyle dönemsel bakım gerektiriyor. Saç botoksu düzleştirir mi sorusuna cevap vermede doğal uygulamalar yeterli sonucu veremiyor olsa da ürünlerin uygulandığı bakım salonlarında formaldehit desteğiyle gerekli düzleşme etkisi sağlanabiliyor. Saç botoksuna ihtiyaç duyulduğu durumlardan biri saçların kuru ve hasarlı görünüme sahip olması oluyor. Vitamin ve keratin desteğiyle bu görünümü ortadan kaldırmaya yardımcı olan botoks, sönük kalan buklelerinize de bu keratin desteğiyle hareket getiriyor. Yine donuk ve cansız saç tellerinin beslenmesi ve emiliminin artırılmasında etkili oluyor. Özellikle saç derisinde meydana gelen kepek veya ağarmalara bir önlem olarak saç botoksu etkili olabiliyor. Kırık olarak adlandırılan uçları ayrılmış saç tellerinin gerekli sağlığa kavuşması ve kökten uca pürüzsüz bir görünüme kavuşması botoks ürünleri ile mümkün hale geliyor. Doğal yumuşama etkisi yaratan keratin tedavisi, paraben içermeyen sağlıklı yapısı sayesinde tüm bu yıpranma belirtilerini onarmaya yardımcı oluyor, saç dökülmesini gözle görülür derecede azaltıyor. Yıpranmış, soluk saçlar ve yoğun kırıkları bulunan kullanıcılar için önerilen saç botoksu, saçların normale dönmesini kolaylaştırıyor. Saçları oldukça uzun, uçları çatallanmış veya kırılmış, düzleştirme ve fön işlemleri veya tekrarlayan boyamalardan kaynaklanan hasar nedeniyle kıvırcık yapısını yitirerek kırılgan hale gelmiş saçlara sahip kullanıcılar için ideal bakımı sunuyor.

Saç Botoksu ile Geri Gelen Saç Sağlığı

Sağlıklı ve canlı görünen saçlar, dış görünüş üzerinde daima pozitif bir etki yaratıyor olsa da 20 veya 30 yaşından sonra daha dikkatli ve güçlü bakım gerektirebiliyor. Doğal olarak uzun ve parlak görünüme sahip saçlar daha donuk ve ince hale gelebiliyor. Bu noktada saça ihtiyacı olan bakımı sağlayan botoks uygulamaları öne çıkıyor. Sağlıksız saçları canlandırmada ve daha dolgun bir görünüm kazanmalarına yardımcı olmada bu saç tedavileri ihtiyaca ve türüne göre değişiyor. Botoks türüne ve yöntemine karar vermeden önce saçın zarar görmesine neyin yol açtığını bilmek, uygulamanın saça uygun şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Aynı zamanda saç botoksu yaptıranların yorumları ve ürün değerlendirmeleri sayesinde saçınızda meydana gelecek olası etkiler hakkında bilgi sahibi olmak kolaylaşıyor.

Brazilya botoksu olarak biline bakım türü, içerdiği keratin maskesi desteğiyle hasar görmüş ve zor şekil alan saçları kontrol etmede ve elektriklenmeleri azaltmada kullanılıyor. Tüm saç tiplerinde uygulanabiliyor olsa da boya işlemine maruz kalan zayıf ve zarar görmüş saçlarda maksimum etki gösteriyor. Derin bir nemlendirme sağlayarak saç elastikiyetini geliştiriyor, parlak ve beslenmiş saçlara sahip olmanızı kolaylaştırıyor. Nano keratin molekülleri sayesinde saça nüfuz ederek hasarlı bölgeye bağlanıyor, boşlukları doldurarak saçı onarıyor. Saç elastikiyetini artırarak kırılmaların önlenmesine yardımcı oluyor, içerdiği BONT’L peptide sayesinde saçın uzamasına yardımcı oluyor. Protein terapisi sağlayan uygulamalarda ise ince, donuk ve dalgalı saç yapısında başarılı sonuçlar veriyor. Kırık uçları düzelterek saçın eski canlılığına geri dönmesini sağlıyor. Keratin, havyar, soya, buğday, pirinç gibi birçok yağı içeren karışımı kolajen dokusunu destekliyor. Muzlu saç botoksu uygulamaları ise kolajen sentezini güçlendirmede doğal yöntemler arasında yer alıyor. Saçın daha güçlü ve kalın hale gelmesinde etkili olan mineral element silikayı içeren muz, antimikrobiyal özelliği sayesinde pul pul olan saç derisindeki kepek semptomlarının hafifletilmesini sağlıyor. Kıvırcık saçlarda kabarmaları önlemesinin yanı sıra saça saf bir parlaklık vererek daha hacimli görünmesine yardımcı oluyor. Muzda bulunan antioksidanlar sayesinde saç hücrelerinin savunma sistemini destekleyerek daha güçlü ve çabuk uzayan saçlara sahip olmayı kolaylaştırıyor. İçerdiği magnezyum, potasyum, protein ve vitaminler sayesinde sert ve cansız saçları yumuşatıyor, ipeksi ve parlak saç tellerinin artmasına yardımcı oluyor.

Saçlarınızı daha canlı ve sağlıklı gösterecek protein desteğini sağlamak, buklelerinize eski hareketini ve ışıltısını geri getirmek istiyorsanız, Türkiye ve dünyanın kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarını Trendyol sayesinde inceleyebilir, saç botoks ürünlerine ait güncel indirim ve kampanyaları takip ederek avantajlardan yararlanabilirsiniz. En uygun fiyatlara saç botoksu ürünleri Trendyol'da!