İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Sahte Para Kalemi

" araması için 171 sonuç listeleniyor
KRAF Para Kontrol Kalemi

KRAFPara Kontrol Kalemi

(49)
Para Kontrol Kalemi
64,99 TL
Sepete Git
COMFONİ Işıklı Sahte Para Kontrol Kalemi

COMFONİIşıklı Sahte Para Kontrol Kalemi

155 TL
Sepete Git
tgzm Para Kontrol Kalemi (4434)
Kargo Bedava

tgzmPara Kontrol Kalemi (4434)

248,99 TL
Sepete Git
OEM Greyder Gd-840 Para Kontrol Kalemi

OEMGreyder Gd-840 Para Kontrol Kalemi

186,36 TL
Sepete Git

Sahte Para Kalemi

Sahte Para Kalemi

Dünya çapında ve Türkiye’de de her geçen gün sahte para basımı konusu gündem olmaktadır. Sahte para üreticileri tarafından yasal olmayan yollarla her geçen gün artan oranlarla birlikte üretilmekte olan sahte paralar, bir şekilde piyasanın içerisine karışmaktadır. Bu paralar her ne kadar orijinal merkez bankasının bastığı paralar ile birebir benzer tasarımla tasarlanıp piyasaya karıştırılsa da sahte paraları gerçek paralar ile ayırmak için çeşitli yöntemler bilinmektedir. Her geçen gün daha fazla sayıda dolar, euro, Türk lirası, sterlin ve çok daha fazla türden para piyasaya karıştırılmak istense de bu paralar, para ile uğraşanlar tarafından ayırt edilebilmektedir ve piyasaların içerisine karıştırılması bir nevi engellenmektedir. Boyut olarak ya da renk tonu olarak orijinalinden az farklı üretilen ve halka karıştırılmaya çalışılan sahte paralar kimi zamanlar, ekstra bir teçhizata gereksinim duyulmadan bazı çevrelerce sadece göz aracılığı ile bile fark edilebilebilmektedir. Ama işin ehli değilseniz ve bu tarz orijinal olmayan paralarla daha önceden karşılaşmadıysanız yardımcı materyallere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu işte size yardımcı olabilecek her türlü ürün Trendyol adresinde mevcuttur. Sahte para ayrımı yapabilmek için kullanabileceğiniz her ürün sayısız çeşidi ile, uygun ve kampanyalı fiyatları ile Trendyol adresinde yer almaktadır. Size en uygun sahte para kontrol malzemelerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Sahte para ile orijinal paranın ayrımını yapmak için pek çok yol vardır fakat bu ayrımı yapmaya yardımcı olacak ürünlerin en pratik olanı sahte para kalemidir. Küçük ebatlar ile üretildiği için dilediğiniz her yerde saklama şansına sahip olursunuz. İster çekmecenize, isterseniz dolabınıza, isterseniz kalemliğinize ve hatta cebinize koyabildiğiniz bu sahte para kalemi sayesinde bulunduğunuz her ortamda kendinizi sahte paralardan ve dolandırılmaktan koruyabilirsiniz. Hayatınızın her alanında çok işe yarayacak bu ürün sayesinde asla zarara uğramazsınız. Tasarım olarak da aynı normal bir dolma kalem ya da tükenmez kalem tasarımı ile üretildikleri için de üzerinize dikkat çekmez ve kimseye karşı şüphe uyandırmamış olursunuz. Dolandırılma riskinizi sıfıra indirirsiniz.

Sahte para kalemi satın almaya karar verdiğinizde detaylı bir araştırma da yapmalısınız. Sizin işinize en iyi yarayacak ürün konusunda bir karar vermelisiniz. Size bu konuda yardımcı olmak adına uzman tarafından kategorilenmiş Trendyol ürünleri aramanıza en uygun şekilde listelenir. Böylece dilediğiniz ürüne kolayca erişebilmenin keyfini yaşarsınız.

Sahte Para Kalemi Nasıl Kullanılır?

İşlemenizde kullanmak üzere ya da bireysel kullanımınız için sahte para kalemi satın almaya karar verdiyseniz, sahte para kaleminin nasıl kullanıldığı hakkında da aklınızda bazı soru işaretleri kalmış olabilir. “-Sahte para kalemi nasıl çalışır?” sorusunun cevabı çok basittir. Şüpheli bulduğunuz bir paranın üstüne kaleminiz ile bir minik çizik çekmeniz yeterlidir. Ardından çektiğiniz çizginin rengini kontrol etmeniz gerekir. Çektiğiniz çizgi siyah ya da kahverengi ise elinizde tuttuğunuz parayı acilen sahibine geri vermelisiniz çünkü siyah ya da kahverengi çizgi paranızın sahte olduğu anlamına gelmektedir. Şayet çizdiğiniz minik çizgi sarı renkli kalıyorsa ve kısa bir süre sonra bu çizgi kendiliğinden kayboluyor ise içiniz rahat olsun. Elinizde tuttuğunuz para gerçek bir para. İşte bu kadar kolay bir kullanımı olan sahte para tespit kalemi, hayatınızı kolaylaştıracak bir üründür. Hatta kritik durumlarda haayatınızı bile kurtarabilir. Fark etmeden cebinize sahte basım bir para koyduğunuzda ve bunu daha sonra bir alışveriş esnasında kullandığınızda sahte olduğu başka biri tarafından fark edilince sizi polise şikayet edebilir. Tüm bu durumlardan korunmak için portatif sahte para kontrol kalemi en ideal çözüm olacaktır. Siz de para konusunda risk almak istemiyor ve sahte para kalemi satın almak istiyorsanız bütçenize en uygun seçeneği Trendyol’da bulabilirsiniz.

Sahte Para Kalemi Nasıl Çalışır?

Gelişen teknoloji ile birlikte her ürünün kopyasının yapılması mümkün ve kolay hale gelmişken bu kolaylıktan hayatın en çok kullanılan nesnesi olan paralar da nasibini almış bulunmaktadır. Her ne kadar kimsenin istemediği bir durum olsa da, hükümet tarafından yasaklanmış olsa da, yakalanıldığı takdirde büyük cezalara tabii tutulması gerekse de hayatın her alanında, hiç umulmadık vakitlerde sahte paralar ile karşılaşmanız çok muhtemel bir durum haline gelmiştir. Bu durumu yaşamak artık o kadar olağan hale gelmiştir ki sadece işletmelerin değil, artık tüm vatandaşların ihtiyacı haline gelmiş bir ürün vardır: Sahte para kalemi. Sahte paraları ayırt edebilmek çok kolay bir şey değildir. Çok profesyonelce üretilip piyasaya sızdırılmış, tıpkı merkez bankasının bastığı paralar gibi olan pek çok sahte para vardır. Çoğu kişi de hiç inceleme gereksinimi duymadan, alışveriş yaptıktan sonra ya da maaşını çektikten sonra eline aldığı paraların orijinallik durumunu kontrol etmeden, parayı cebine ya da cüzdanına koyar. Bu aslında çok tehlikeli bir davranıştır. Sahte paralar cebinize girdiği takdirde dolandırılmış olursunuz. Bir ürün sattıysanız ve size sahte para ile ödeme yapıldıysa ürününüzü bedavaya ya da eksik ücretle karşınızdakine vermiş olursunuz. O para cebinize girdikten sonra siz de o parayla alışveriş yaparsanız, bilmeden karşınızdaki kişiyi dolandırmış olabilirsiniz. Karşı tarafın bunu fark etmesi halinde de sizi polise şikayet etmesi çok olağan bir durumdur. Tüm bu durumlardan kaçınabilmek ve dolandırılma tehlikesinden kurtulabilmek için her vatandaş gibi yapmanız gereken şey; size gelen paranın gerçekliğini kontrol etmektir. Bu paranın gerçekliğini tek bakışta idrak etmek mümkün olmayabilir. Çünkü çok profesyonelce neredeyse birebir üretilmiş sahte paralar piyasada fazlasıyla mevcuttur. Siz de bu durumu çözebilmek isterseniz sahte para anlama kalemi modellerini inceleyebilir içlerinden size en uygun olanını kolayca satın alabilirsiniz. Böylece elinize geçen tüm paraları kolayca kontrol edebilirsiniz ve kendinizi tüm olumsuz durumlara karşı koruyabilirsiniz. Peki bu kalemi edindikten sonra nasıl kullanacağım diye düşünecek olursanız da bu sorunun cevabı aslında çok kolaydır. Elinize gelen bir paradan şüpheleniyor iseniz cebinizde muhafaza edebileceğiniz sahte para kontrol kaleminiz ile paranın üzerine minik bir nokta koymanız yeterli olacaktır. Nokta siyaha dönüyorsa elinizdeki para sahte demektir. O parayı iade etmelisiniz. Eğer sarımsı bir renk alıyorsa koyduğunuz nokta ve zamanla yok oluyorsa herhangi bir problem yok demektir. İşte bu kadar basit. Bu ürün hayatınızı kolaylaştıracak.

“-Her şeyi anladım fakat bu kalem nasıl oluyor da sahte parayla gerçek parayı birbirinden ayırt edebiliyor?” diyenlerdenseniz bu konu hakkında ekstra bir araştırma yapmanıza gerek yoktur. Teknolojinin gelişmeleri ile birlikte artık her şeyin mümkün olduğu bugünlerde böyle icatlar da kendinden fazlası ile söz ettirmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından özel çalışmalar sonucu bulunan ve hala geliştirilmekte olan sahte para kontrol cihazları ilk etapta büyük cisimler halinde üretilmekte idi. Bu büyük cihazlar içerisine para konularak çalıştırılıyordu. İçerisindeki özel mor ultraviyole olarak adlandırılan ışık sayesinde paranın yapıldığı kağıdın ham maddesi tespit edilebiliyordu. Zamanla bu cihazların çok büyük olduğu düşünülerek daha ufak boyutlarda pratik bir çözüm üretme arayışına gidildi. Ardından sahte para kalemleri icat edildi. Öncelikle ışıklı sahte para kontrol kalemi piyasaya sürüldü. Bu kalemlerle paranın üstüne çizik atıp üzerine mor, ultraviyole ışık tutarsanız, paranın orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu da eski yöntemlere göre fazlasıyla pratik bir yöntem olmasına rağmen günlük hayatınızın hızına yetişemeyecek bir seçenek olabilmektedir. Hayatınız bu kadar hızlı ve aktifken birkaç aşamalı kontroller size pratik gelmeyebilir. Bu yüzden uzmanlar bu kalemlerin ışıksız da çalışabilmesi için kalemde yenilikler yaptılar. Para kontrol kaleminizin içerisine özel bir mürekkep yerleştirildi ve bu mürekkep sayesinde ekstra bir çaba harcamanıza gerek kalmamış oldu. Aslında tüm mahareti yüklenen bu mürekkep sayesinde dolandırılma korkularınızla vedalaşabilirsiniz. Bu mürekkep, temas ettiği kağıdı tanıyabilen bir mürekkeptir. Orijinal paraların üretildiği kağıtlarda uçucu bir hal almaktadır. Farklı malzemeden üretilmiş bir para ile temas ettiğinde ise siyah bir renk bırakmaktadır ve böylece siz de elinize aldığınız paranın sahte olup olmadığını kolayca ayırt edebilirsiniz. Artık param sahte mi gerçek mi korkusu yaşamayacaksınız. Çeşit çeşit marka sizler için çalışarak bu ürünü piyasaya sürmektedir. Siz de içlerinden size ve bütçenize uygun olanını seçerek artık güvenle alışveriş yapmanın keyfini Trendyol aracılığı ile yaşayabilirsiniz. Sınırsız sayıda çeşit ve fiyat güvencesi Trendyol adresinde sizleri bekliyor.

Sahte Para Kalemi Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Sahte paralardan korunmanız ve dolandırılmamanız için büyük bir ihtiyaç olan sahte para anlama kalemi hiç beklenmedik anlarda size lazım olabilir. Bu yüzden hiçbir zaman yanınızdan ayırmak istemeyebilir ve onu hep elinizin altında bulundurmak isteyebilirsiniz. Alışverişleriniz esnasında elinize geçen paraları hemen kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ya da küçük bir işletmeniz varsa, dükkanınıza sürekli para girip çıkıyorsa en riskli gruptasınız demektir. İşletmenize sahte para girmesi sizi ekonomik olarak çok sıkıntılı bir duruma sokabilir. Bunun önüne geçmek için belli başlı önlemler almalısınız. İşletmenizin kasasına yakın bir yerde sahte para tespit cihazı ya da sahte para tespit kalemi koymalısınız. Büyük cihazların size maliyeti çok olacağı için kalem formundaki kontrol ürünü sizler için daha uygun ve ekonomik olacaktır. Ayrıca kasa kısmında birden fazla çalışanınız var ise herkesin hemen kullanabilmesi için kalem çözümü daha kolay bir yöntem olacaktır. Büyük cihazların bozulma gibi sorunları olabileceğinden kalem her daim pratik bir çözümdür. Ayrıca çalışanlarınıza ekstra bir iş yükü de yüklememiş olursunuz. Müşterilerin verdiği parayı kalem yardımıyla kolayca test edebilirler. Verilen paralara minik bir çizik atarak gerçek mi sahte mi olduğunu anlayabilirler. Çizik sarı bir renk alıp bir süre sonra yavaşça kayboluyor ise herhangi bir problem yok demektir. Şayet çizgi, siyah renk alıyorsa o paranın sahte olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda müşterinizi uyarıp parayı ona geri vermek en doğru yol olacaktır. Şüpheli bir durum seziyorsanız da polisi aramak da sizin için iyi olabilir. Tüm bu olumsuzluklardan korunabilmek için edinmeniz gereken sahte para kontrol kalemi küçük ebatlarla üretildiği için her yerde kolayca muhafaza edilebilmektedir. Masanızda, cebinizde ya da kalemliğinizde barındırabileceğiniz bu kalemin görüntüsü de diğer kalemlerden farklı değildir. Bu yüzden dikkat çekmez. Çalışma masanız üzerindeki kalemliğin içine de konulabilen bu kalemler, diğer yazı kalemleri arasında sırıtmazlar. Bu yüzden her yerde muhafazasını sağlamaktan çekinmezsiniz. Üretildiği malzeme açısından da sağlam bir üründür. Sert plastikler ya da metal malzemeler ile üretildiği için kolay kolay deforme olmaz. Sahte para kontrol kalemi fiyatı da bu kullanılan malzemeler ile çeşitlenmektedir. Metal gibi ağır malzemeler daha pahalı materyaller olduğu için kalem formuna getirildiğinde de biraz daha farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Aradığınız sahte para kontrol kalemi daha uygun fiyatlı ve kampanyalı bir ürün ise tercihinizi plastik kontrol kalemlerinden yana kullanabilirsiniz. Yine her modelin her bütçeye uygun hali Trendyol’da satıştadır. Size sadece oturduğunuz yerden sipariş vermek ve kaleminize kavuşmayı beklemek kalır. Sahte para kontrol kaleminizi satın aldığınız andan itibaren güvenle kullanabilirsiniz. Uzun kullanımlar sonucu kaleminizin mürekkebinde azalma olabilir. Bu normal bir durumdur. Böyle bir şeyle karşılaştığınız takdirde, dükkanınıza ya da işletmenize giren paraların kontrolü konusunda sıkıntı yaşamamanız için yeni bir kalem almanız sizin için iyi olacaktır. Böylece asla risk almamış olursunuz. Ürününüzü satın alırken avantajlı set fiyatlarını da değerlendirerek kendiniz için en ekonomik seçeneği bulabilirsiniz. Paket halinde çoklu satılan sahte para anlama kalemleri tek tek satılan kalemlere nazaran daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Trendyol’daki detaylı filtre seçeneklerini kullanarak, hiç zorlanmadan, bütçenize göre en iyi seçimi kendiniz yapabilirsiniz. Böylece kalem satın almak için sokak sokak, dükkan dükkan gezmenize de gerek kalmaz. Tüm ihtiyacınızı oturduğunuz yerden karşılayabilirsiniz. Siz de Trendyol’un avantajlı dünyasının tadını çıkarın.

Sahte Para Kalemi Hangi Paraları Tespit Eder?

Satın alacağınız sahte para kalemi, özel bir üretimdir. İçerisinde barındırdığı mürekkep özel olarak üretilen bir mürekkeptir. Bu mürekkep her kağıt üzerinde farklı bir renk bırakacak şekilde bir teknoloji ile üretilmiştir. Böylece kağıt içerisindeki maddelerin tespitini yapmaya da yarar. Kağıtta bulunan selüloz miktarına göre renk alan bu mürekkep, size faydalı olması için bir kalem içerisinde kullanılmıştır. Böylece sahte para kalemleri ortaya çıkmıştır. Dünya üzerinde basılan hangi tür para varsa bu kalem sayesinde kolayca gerçek mi yoksa sahte mi anlayabilirsiniz. Dünya üzerinde basılan gerçek paralar, bankalar tarafından basıldığı için özel formüllü bir kağıt ile piyasaya sürülmektedirler. Bu formülü kimse bilmediği için basılan sahte paralar sadece görünüş olarak orjinallerine benzer. Kağıt ham maddesi açısından benzemezler. İşte tam da bu noktada sahte parayı ayırt edebilmeniz için üretilen ışıklı sahte para kontrol kalemi ürünü, paraların gerçekliğini anlayabilmeniz için ideal bir üründür. Elinize geçen para hangi ülkeye ait olursa olsun kağıt farkını ortaya koyabilen özel mürekkebi sayesinde dolandırılma tehlikesini atlatabilirsiniz. İster euro olsun, ister dolar, ister sterlin hatta kuveyt dinarını bile bu kalem ile kontrol edebilirsiniz. Tüm ülkelerin paraları üzerinde kusursuzca çalışan bu kalem favori ürününüz olacak. İşletmenize giren çıkan tüm Türk liralarını ve dövizleri tanıyabileceksiniz. Bu kalemi satın almanız için bir işletmenizin olmasına da gerek yok. Günlük hayatınızda da kandırılmamak ve dolandırılmamak için ihtiyaç duyacağınız sahte para kalemi kullanımı ile hayatınızı kurtarabilirsiniz. Dünyanın hiçbir yerinde sahte para işine bulaşmamak ve güvende kalmak için satın almanız gereken sahte para tespit kalemi herkesin ihtiyacı. Ayrıca sahte para kalemi fiyatı da sizi şaşırtacak diğer bir detay. Tüm bu maharetlerinin karşılığında kampanyalı fiyatlarla satışa sunulması sizin de çok hoşunuza gidecek. Renk renk ve çeşit çeşit modelleri ile ihtiyacınız olan sizin için üretilmiş tüm para kontrol kalemlerini Trendyol sayfasından inceleyebilirsiniz. Satın almak istediğiniz kalem konusunda karar kıldığınız an, oturduğunuz yerden, dükkan dükkan gezmenize gerek kalmadan, üstelik tek bir tık ile sahte para kaleminizi satın alabilirsiniz. Evinizden çıkmadan alışveriş yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.