placeholder
"

Sarımsak Yağı

" araması için 1514 sonuç listeleniyor
Arifoğlu Sarımsak Yağı 20ml
ArifoğluSarımsak Yağı 20ml
(1267)
Sarımsak Yağı 20ml
23,39 TL
Sepete Git
AN COSMETIC Kara Sarımsak Yağı
AN COSMETICKara Sarımsak Yağı
(10)
49 TL
Sepete Git
Maia mc Saf Sarımsak Yağı 20 ml
Maia mcSaf Sarımsak Yağı 20 ml
(17)
Saf Sarımsak Yağı 20 ml
36 TL
Sepete Git
tito Sarımsak Yağı 1 lt
KARGO BEDAVA
titoSarımsak Yağı 1 lt
337,12 TL
Sepete Git
Bio Vitals Sarımsak Yağı 20 ml
Bio VitalsSarımsak Yağı 20 ml
(15)
Sarımsak Yağı 20 ml
14,50 TL
Sepete Git
aytorus Sarımsak Yağı 1 Litre
KARGO BEDAVA
aytorusSarımsak Yağı 1 Litre
316 TL
Sepete Git
Doğal Reflex Sarımsak Yağı 1 Kg
KARGO BEDAVA
Doğal ReflexSarımsak Yağı 1 Kg
225 TL
Sepete Git

Sarımsak Yağı

SARIMSAK YAĞI

Türk mutfağında kendine özel bir yeri olan sarımsak, geçmişten günümüze şifası ile bilinen bir besindir. Halk arasında doğal antibiyotik olarak da biliniyor. Güçlü bir antioksidan kaynağı olması sebebiyle birçok alanda kullanılıyor. Bilimsel gelişmelerle birlikte her geçen gün faydalarına bir yenisi eklenen sarımsak, özellikle enfeksiyonlara karşı oldukça etkilidir. Kalp damar hastalıkları, diyabet ve bazı kanser türlerinde olumlu etkileri vardır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Özel durumlar haricinde herkesin gönül rahatlığı ile tüketebileceği bu besin, hastalıklardan koruyucu olarak nam salmıştır.

Binbir faydası bulunan bu besinden buhar damıtma yöntemi ile sarımsak yağı elde ediliyor. Taze sarımsaktan daha keskin bir aromaya sahip olup, tüm yararlı bileşenlerini konsantre olarak içinde barındırıyor. Bu nedenle sarımsak yağı kullananların özellikle dikkat etmesi gerekiyor. Fazla miktarlarda kullanıma uygun değildir. Sarımsak yağı ne için kullanılır diye merak ediyorsanız eğer saç, kaş, sakal, tırnak bakımının yanında deri enfeksiyonları gibi farklı alanlarda kullanılıyor. Çeşitli bakım kürlerinin elde edildiği sarımsak yağı, lezzeti ve yüksek besleyici özellikleri ile yemeklerde de kullanıma uygundur. Eski çağlardan beri bilinen ve kullanılan sarımsağın yağ formu sayesinde son yıllarda cilt bakımında kullanımını da artırmıştır. Sivilce tedavisi, zayıflama kürleri, saç bakım yağları, yüz maskeleri, kaş ve kirpik güçlendirme gibi birçok alanda karşımıza çıkıyor. Ayrıca içerisinde bulunan aktif bileşenler sayesinde kan basıncını azaltabiliyor ve soğuk algınlığı dahil birçok hastalıkla savaşmanızı sağlıyor. Tüm bunların yanında hem yetişkinlerin hem de çocukların çok sık yaşadığı sorunlardan biri olan kulak çınlamasına sarımsak yağı olumlu etki ediyor. Birçok insan gibi sizin de sarımsak yağı kokar mı diye endişeleriniz varsa, bu konuda rahat olabilirsiniz. Sarımsak uçucu yağ çeşitleri bütün faydalarının yanında kokusuz olması ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Kronik Hastalıklarda Sarımsak Yağı Faydaları ve Kullanımı

Besin olarak kullanılan sarımsak yağının faydaları saymakla bitmiyor. Kronik hastalıkların etkilerini gidermede büyük rol oynarken bu hastalıklardan korunmanıza da yardımcı oluyor. Kalp dostu besinler arasında bulunan sarımsağın yağ olarak tüketilmesi de kalp damar hastalıkları riskini en aza indiriyor. Dengeli ve düzenli tüketildiğinde yüksek kolesterolü düşürüyor ve yüksek tansiyonu dengeliyor. Ayrıca insülin direncinin azaltılmasına ve kan şekerinin istenilen seviyelerde kalmasını sağlayarak tip 2 diyabetin kontrol altına alınmasını kolaylaştırıyor. Sayısı her geçen gün artan kanser hastalarında ise sarımsak yağı tüketimi bağışıklık sistemleri güçlendirerek hastalık belirtilerinin hafiflemesini sağlıyor. Tüm bunların yanında sağlıklı bir beyin gelişimine katkıda bulunuyor. Yaşlılıkla birlikte beyin aktivitesinde yaşanan azalmalar sonucunda ortaya çıkan birçok hastalığa karşı direnç kazandırıyor. Yaşlılığa bağlı olarak gelişen birçok hastalığın etkilerini en aza indiriyor.

Yapısında bulundurduğu antibakteriyel, antifungal ve antiviral özellikler sayesinde bakteri, mantar ve virüslerden koruma sağlıyor. İçerisinde bulunan etkenler ile vücut için bir kalkan görevi görerek bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıkların iyileşmesinde etki ediyor. Aynı zamanda bunların neden olduğu hastalıklara karşı da koruyor. Sarımsak yağının kemik sağlığına da faydaları bulunuyor. Özellikle kadınlar için oldukça önemli bir konu olan, menopozun ileriki dönemlerinde sık karşılaşılan kemik erimesine yakalanma riskini düşürüyor. Kemikler sağlığı olumlu etkileyen etkenler diş ve diş eti sorunlarında da etkilerini gösteriyor. Tüm bunların yanında mevsimsel olarak yaşanan soğuk algınlığına karşı önemli derecede direnç sağlıyor. Sarımsak yağının kulağa faydaları arasında kulak enfeksiyonlarını bir ilaç gibi tedavi edebilmesi geliyor. Halk arasında sarımsak yağı kulak iltihabı rahatsızlıklarında en çok kullanılan ve en etkili alternatif tedavi yöntemlerinin başında yer alıyor. Bu şifalı yağı dengeli ve düzenli şekilde besin olarak tüketerek birçok hastalıkta korunabilirsiniz.

Saç Bakım Rutininizi Yeniden Oluşturun

Saç bakımı ve sağlığı söz konusu olduğunda sarımsak yağının saça faydaları saymakla bitmez. Sarımsak yağı saç ve saç derisi için oldukça faydalı olan birçok vitamin ve minerali bünyesinde barındırıyor. Saçların güçlenmesine yardımcı oluyor, daha canlı ve parlak görünmesini sağlıyor. Ayrıca kan dolaşımını hızlandıran etkisi ile saç köklerini güçlendirerek kökten dökülmeleri engelliyor. Hızlanan kan dolaşımı sayesinde kepek oluşumunun da önüne geçilmiş oluyor. Erkek ya da kadın fark etmeksizin herkesin ortak sorunlarından biri saç dökülmesidir. Çeşitli hastalıklara bağlı olarak gelişebilen saç dökülmesi yetersiz beslenme ve stres nedeni ile de ortaya çıkabiliyor. Günümüzde saç dökülmesinden yakınan oldukça fazla kişi vardır. Sarımsak yağı kıl köklerinizi güçlendirerek yeni saç oluşumunu sağlayarak saçlarınız daha gür hale gelmesini hızlandırıyor. Diğer yağlarla birlikte ya da tek başına kullanabileceğiniz bu yağ ile güçsüz ve cansız görünen saçlarınıza veda ederek bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Sarımsak yağının saça faydaları nelerdir diye küçük bir araştırma yaptığınızda hem saç ve saç derisi için hem bakım hem tedavi amacıyla kullanıldığını görebilirsiniz.

Sarımsak yağı kullanımı saç ve saç derisi için oldukça yararlı olsa da insanlar kimi zaman kokusu nedeniyle çekinebiliyor. Kokusuz sarımsak yağlarının da mevcut olduğunu göz önünde bulundurarak saç bakım rutininize bu yağları rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Şampuanın içine karıştırarak kullanabileceğiniz gibi başka yağlarla birlikte saçınıza maske gibi uygulamak da mümkün. Düzenli aralıklarla saçınıza yaptığınız bu maskeler ile daha bakımlı, parlak ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. İçerisinde bulunan kalsiyum fön, düzleştirme ve çevre kirliliği gibi etkenlerin saçınızı güçsüzleştirmesini engelliyor. Çeşitli malzemelerle hazırlayacağınız sarımsak yağı kürü ile saçlarınızın daha hızlı ve gür şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Özel olarak formülize edilmiş sarımsak yağı şampuanları saç bakımınız için kolaylık sağlıyor. Saç bakımınız için içinde birçok kimyasal madde bulunduran ürünler yerine doğal bir bakım ürünü olarak sarımsak yağını tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı Sakalların Sırrı

Erkekler için doğal bir aksesuar niteliği taşıyan sakal, son yıllarda kazandığı popülaritesini giderek artırıyor. Doğal ve etkileyici bir imaj çizmek isteyenlerin tercih ettiği bu moda her yaştan kişiyi etkisi altına almış görünüyor. Uzunca bir süre modasının geçmeyeceği aşikar olan sakalların da saçlar gibi bakımı oldukça önemli ve zor. Bu modanın en önemli detaylarından biri de sağlıklı ve gür sakallar. Ancak bu, herkesin için o kadar da kolay uyulacak bir detay değil. Çünkü aynı saç gibi sakalların da uzaması ve sağlıklı görünmesini etkileyen birçok etken bulunuyor. Bunlardan bazıları sağlıksız beslenme, çevre kirliliği, stres, genetik yapı ve hormonal dengesizlikler. Genetik yapınız söz konusu olmadığı sürece doğal sarımsak yağı ile sakallarınızın daha sağlıklı ve gür görünmesini sağlamanız mümkün. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller, kıl köklerinizi besleyerek sakallarınızın daha güçlü şekilde uzamalarını sağlıyor. Belirli aralıklarla, düzenli olarak kullanılan sarımsak yağı ile sakal ve bıyıklarınız için doğal bir bakım uygulamış olursunuz.

Diğer besleyici yağlar ile kullanarak sakallarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Binlerce yıldır şifa veren bir besin olarak kullanılan sarımsağın yağ formu, sakal kıran ve saçkıran etkilerini azaltmada yardımcı oluyor. Sarımsağın içerisinde bulunan zengin besin değerleri vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılayarak bakım yapıyor. Herhangi bir katkı maddesi içermediği için cildinizi tahriş etmeden gereken ilgiyi gösteriyor. Seyrek ve dökülen sakallarınız için gereken bakımı en doğal şekilde iyileştiriyor. Sarımsak yağı kürü ile kişisel bakımınız için doğal bir alternatif yaratabilirsiniz. Profesyonel olarak hazırlanmış soğuk sıkım sarımsak yağı ile sakal ve bıyıklarınız için gereken bakım artık daha kolay.

Cilt Bakımının Yeni Gözdesi

Güneş ışınları, çevre kirliliği ve sağlıksız beslenme gibi nedenler cildinizin solgun, yıpranmış ve daha yaşlı görünmesine neden oluyor. Bu etkenlerin cildinize verdiği zararı en aza indirmek ve bu etkilerden korumak için doğru ve doğal ürünler ile bakım yapılması gerekiyor. Vücudunuzun diğer bölümleri gibi cildiniz de mineral ve vitaminlere ihtiyaç duyar. Sarımsak yağı cildinize ihtiyaç duyduğu takviyeleri doğal yollardan yapmanızı kolaylaştırıyor. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen saf sarımsak yağı cildinizi tahriş etmeden bakımınızı yapıyor. Cilt bakım rutininizin birçok aşamasında kullanabileceğiniz bu doğal ürün, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Çeşitli ek malzemelerle hazırlayabileceğiniz maskelerin yanı sıra cilt bariyerini onarmak için de kullanma imkanı sunuyor. Çok yoğun ve keskin bir yapısı olduğu için genellikle diğer besleyici yağlar ile seyreltilerek kullanılması tavsiye ediliyor.

Antibakteriyel özelliği ile sarımsak yağının cilde faydaları arasında, ciltte oluşan yaralarda enfeksiyon oluşmasını engellemesi yer alıyor. Bunun yanında birçok cilt hastalığında da iyileştirici etkilere sahiptir. Doğal antibiyotik olarak kabul edilen sarımsak yağ formülü ile de sedef hastalığı, cilt lekeleri ve sivilce kurutucu etkileri sayesinde tercih sebebi oluyor. Yapısında bulunan yüksek oranda C vitamini, selenyum, çinko ve bakır ile cilt sağlığınızı artırıyor. Sivilceler ve diğer dış etkenler nedeniyle yıpranan cildinize gereken bakımı doğal yollar ile yapıyor. Sivilcelerin daha kolay kurumasını sağlayarak tedavi ediyor. Cildinizi rahatlatarak esnek ve canlı görünmesini sağlıyor. Sarımsağın bünyesinde bulunan besin değerlerine ulaşmanın tek yolu yağ formülleri değildir. Sarımsak yağı hapı ile vücudunuza gereken vitamin ve mineralleri daha kolay elde edebilirsiniz. Sarımsak yağı hapını faydaları yağının sunduğu faydalar ile birebir aynıdır. Binlerce yıldır kullanılan bu yağın sırlarını sağlıkla parlayan ve pürüzsüz bir cilt ile keşfedebilirsiniz. Cildiniz üzerinde kullanacağınız için sarımsak yağı alırken kaliteli ve güvenilir markalar tercih etmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Siyah Sarımsak Yağı Faydaları

Uzakdoğu ülkelerinde popüler olan ve çok kullanılan siyah sarımsak, ülkemizde de yavaş yavaş tanınmaya başlıyor. Normal sarımsağın bir ay boyunca belirli nem ve ısı koşulları altında kontrollü bir şekilde kurutulması ile elde ediliyor. Geçirdiği bu fermantasyon işlemi sonucu iki kat fazla antioksidan, antibakteriyel, antiviral bileşenlere sahip olduğu için normal sarımsağın faydalarını daha güçlü bir şekilde bünyesinde barındırıyor. Bu sarımsaklardan elde edilen siyah sarımsak yağı da birçok kronik hastalığın yanı sıra alzheimer ve diğer romatizma çeşitlerine göre oldukça ağrılı ve ağır geçen romatait atreit tedavisinde özellikle olumlu sonuçlar doğuruyor. Kara sarımsak yağı olarak da bilinen bu yağ, iki kat güçlü etkilere sahip olması daha güçlü ve etkili olmasını sağlıyor.

Uzun yaşamın kaynağı olarak da bilinen siyah sarımsak yağının faydaları arasında kansere karşı güçlü koruyucu özelliği yer alıyor. Bunun yanı sıra antiseptik özelliği sayesinde tüm vücudu koruma altına alma özelliğine sahiptir. Hafıza ile ilgili problemleri semptomlarının giderilmesinde önemli rolü bulunuyor. Hücre yenilenmesini katkı sağlayarak yaşlanmayı geciktiriyor. Yaşlılığa bağlı olarak gelişen demans hastalığının önlemede ve etkilerini azaltılmasını önemli rol oynuyor. Siyah sarımsak yağının saça faydaları oldukça fazladır; saç sağlığınız için gereken takviye değerleri sizin için tek bir şişede topluyor. Kara sarımsak yağı kullananların hemfikir olduğu konuların başında her alanda kullanabilen, yararları saymakla bitmeyen bir şifa deposu olması geliyor. Siz de sarımsağın şifasını ikiye katlayan siyah sarımsaktan elde edilen bu yağ ile ister tedavi ister bakım ürünü olarak ihtiyacınız olan vitamin ve minerali karşılayabilirsiniz. Kara sarımsak yağı fiyatını öğrenmek ve avantajlı fırsatları yakalamak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Etkileyici Bakışlar İçin Sağlıklı Kaşlar ve Gür Kirpikler

Kaş yüzde en çok dikkat çeken bölümlerde biridir. Kaş şekli ifadenizi yumuşatabildiği gibi sertleştirebilir de. Her şeyde olduğu gibi kaş modası da zaman zaman değişerek yeni trendleri ortaya çıkarmıştır. İnce kaş modasının ardından kalın kaş, son yıllarda moda dünyasına damga vurmuştur. Uzun süre ince olarak kullanılan kaşlar bir süre sonra alınan yerlerden çıkmamaya başlar. Bu duruma kaş küsmesi denir ve birçok kadının başına gelmiştir. Uzun yıllar ince kaş kullandıktan sonra yeni akıma ayak uydurmak pek çok kadın için oldukça zor oldu. Kaşların kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlayacak çeşitli yöntemler gündeme geldi. Bu yöntemlerden en doğalı ve oldukça etkili sonuçları olan sarımsak yağı kaş bakımında birçok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Etkili bakışların garantisi olan gür kirpikler ve sağlıklı kaşlar, tüm kadınların bakım rutinlerini oluştururken ulaşmak istediği hedeflerdendir. Doğal sarımsaktan elde edilen sarımsak yağının kıl kökleri üzerindeki etkisi herkes tarafından biliniyor. Kıl köklerini besleyerek kaşların daha gür ve sağlıklı uzaması kolaylaştırıyor. Seyrek ve cılız görünen kaşlara düzenli olarak uygulandığında parlak ve canlı görünmesini sağlıyor. Kaş için sarımsak yağının kullanılması oldukça eskiye dayanıyor. Her dönemde güzel görünmenin koşulu olarak kabul edilen bakışlarınızı çevreleyen kaşlarınız, bakımın da en doğalını hak ediyor. Sarımsağın yağ formu ile kirpik bakımı yapmak da oldukça etkilidir. Kirpiklerin daha gür ve uzun görünmesini sağlar. Sağlıklı kaş ve kirpikler etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlarken göz makyajınızın da kusursuz görünmesine yardımcı oluyor. Hassas bir bölge olan göz çevresine uygulanacak bu yağların kaliteli ve güvenilir olması gerekiyor. Bu nedenle göz çevresinde sarımsak yağının kullanım şekli ekstra dikkat isteyen bir konudur.

Sarımsak Yağının Diğer Kullanım Alanları

Doğanın insanlığa bir armağanı olan sarımsak, içinde bulunan güçlü bileşenler sayesinde birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynuyor. Hastalıklarla savaşmada en büyük yardımcılarımızdan biri olan sarımsağı olduğu gibi ya da yağ formu ile besin olarak tüketmek vücutta bulunan enfeksiyonlar karşı etkilidir. Sarımsak yağı ne işe yarar, neye iyi gelir gibi birçok sorunun cevabını kısa olarak vermek pek mümkün değildir. Neredeyse tüm sağlık sorunlarda az ya da çok şekilde iyileştirici rolü bulunuyor. Bu da yüzyıllardır neden sarımsağın şifalı bir bitki olarak kabul edildiğini kanıtlıyor. Kulak hastalıkları sarımsak yağının etkili olduğu sağlık sorunlarından biri. Antibiyotik etkisi ile kulakta gelişen enfeksiyonların doğal yollar ile kolayca kurumasını sağlıyor.

Zayıflamak isteyenlerin de en çok tercih ettiği besinlerden biri olan sarımsak, metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Tek başına sarımsak yağı ile zayıflamak sağlıklı bir seçim değildir. Ancak diyet programınıza uygun olarak kullandığınızda işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Yemeklerde kullanarak besin değeri yüksek ve sağlıklı yemekler hazırlamanızı sağlıyor. Ayrıca bağırsak florasının düzenlenmesine yardımcı olarak kilo vermenizi hızlandırıyor. Doğal bir ürün olması sebebiyle çocuklarda ve bebeklerde sarımsak yağının tüketilmesi öksürük şikayetlerinde etkili bir tedavi yöntemidir. Kış aylarında düzenli olarak tüketilmesi soğuk algınlığı da dahil birçok hastalıktan korunmanızı sağlıyor. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Kaliteli ve Güvenilir Alışveriş İçin Trendyol

Doğal ilaç olarak kabul edilen sarımsaktan üretilen sarımsak yağlarının şifası yüzyıllardır değişmeden devam ediyor. Neredeyse tüm hastalıklar için koruyucu ve iyileştirici özellikleri ile geniş bir yelpazede kullanım alanı sağlıyor. Ancak sarımsak yağı satın alırken kaliteye çok dikkat etmek gerekiyor. Kaliteli ve güvenilir markalar, en doğal sarımsak yağı çeşitlerini sizin için Trendyol’da bir araya getiriyor. Siz de ister siyah sarımsak yağınızı ister sarımsak yağı hapınızı oturduğunuz yerden güvenli alışverişin adresi Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Trendyol kaliteli ürünleri kolay ödeme ve hızlı teslimat avantajları ile sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Organik, kokusuz sarımsak yağı fiyatlarını öğrenmek ve size özel indirimlerden faydalanmak için hemen Trendyol’un avantajlı dünyasını ziyaret edebilirsiniz. Sarımsak yağı nereden alınır, faydaları nelerdir, nerelerde kullanılır, nelere iyi gelir gibi sorularınızın cevabını Trendyol’da bulabilirsiniz. Kişisel bakımınızı yeniden yapılandırmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeyi aynı anda yapmanızı sağlayan ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.