"

satranç tahtası

" araması için 889 sonuç listeleniyor

En Kaliteli Satranç Tahtası Modelleri Trendyol’da!

Satranç, iki kişi arasında taşlar ile ahşap zeminde oynanan bir masa oyunudur. Zeka ve stratejiye dayanan bu oyun için dünya üzerinde turnuvalar düzenlenir. Okul çağındaki öğrencilere ders olarak da öğretilir. Satranç tahtası ve üzerindeki 32 adet taştan oluşur. Oyundaki temel amaç, rakibin şah taşını devirmek ve kendi taşını korumaktır. Küçük ve büyük satranç tahtası çeşitleri vardır. Büyük modeller 70x70 ebatlarında olabilir. Oyunun zemini karedir ve 8 adet kare desenden oluşur. Sağdan sola ve düz hizada ilerleyerek oynanır. Oyunda savunma ve hücum stratejisiyle ilerlenir. Satranç oyununda her kareye özgü bir ad vardır. Satranç analiz tahtası dijitalleştirmek ve pozisyonları analiz etmek için kullanılır. Oyunda hamle sırayla yapılır. Başarı ve yüksek performansı etkileyen önemli unsurlardan biri seçilen satranç zeminidir. Farklı tasarımcılar tarafından imal edilen ürünler, standart çeşitlerin yanı sıra farklı özellikleri de içerisinde bulundurur. Yeni başlayanlar ve profesyonel oyunculara birçok ayrıcalık imkanı verir. Bunlardan biri de düzenli konumlandırmadır. Bu noktada özellikle mıknatıslı seçenekler devreye girer. Hamle sırasında sabit kalan taşlar, rahat bir oyun keyfi sunar. Katlanabilir tahtalar, seyahat boyutları ile her alanda kullanıma uygun olabilir. Özel kutu seçenekleri ile gittiğiniz her yerde size eşlik ederek keyifli anlar yaşamanız mümkün olur. Satranç tahtası ölçüleri kullanım alanlarına göre farklı aralıklarda yer alır. Satranç tahtalarının farklı çeşitlerini Trendyol’da bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Satranç Tahtası Özellikleri

Satranç Tahtası Özellikleri

İnsan beyni için egzersiz niteliği taşıyan ve zeka geliştiren özelliği ile ön plana çıkan satranç, önemli aktivitelerden biridir. Her taşın ayrı bir özelliği bulunur ve farklı hamlelerle oynanır. Hamle seçenekleri, diğer oyunlardan ayıran özelliklerin başında yer alır. Görsel zeka, mantık analiz gibi yetenekleri ön plana çıkarır. Oyun, açık alanda beton zeminde oynanabildiği gibi çeşitli model seçenekleri ile masada da oynama imkanı sunar. Ev, okul, iş gibi hayatın her alanında, herkesin ilgisini çeken bir oyundur. Ahşap satranç tahtası dayanıklı yapıda üretilir. Darbelere karşı direnç özelliği ile uzun vadede kullanım imkanı sunabilir. Kaliteli levhalardan üretilir ve dekorasyon için de ideal olabilir. Ayaklı satranç tahtası paslanmaz sac üzerine baskı yapılarak üretilir. Alüminyum çerçeveli ürünler toz boya ile boyanır ve köşe bağlantıları genellikle plastiktir. Altında ise 4 adet plastik teker bulunur ve kaymasını engellemek için 2 tanesinde fren mevcuttur. Manyetik tahtası genellikle 70x110 cm ölçüsündedir. Bunun yanı sıra farklı boyutlarda ve malzemelerde çeşitleri de bulunabilir. Mıknatıslı satranç tahtası büyük, orta ve küçük boyutlardadır. Seyahatlerde tercih edilebilir ve rüzgarlı havalar için idealdir. Katlanabilir yapıda olmakla birlikte taşları içerisinde depolama imkanına sahiptir. Boş satranç tahtası sadece zemin olarak satılır. Desenli seçenekleri şık ve özgün bir tarza sahiptir. Parlak yapısı alışılagelmiş yapıdan uzaktır. Estetik yapısıyla satranç severlerin ilgisini çeken bir armağan olabilir. Akıllı satranç tahtası tüm hareketleri ışıklandırma ile gösterir. Oyunu geliştirmeye yardımcıdır ve performansı arttırır. Oyun esnasında karar veremediğiniz hamleler olduğunda ışıkları ile yardım eder. Manyetik satranç tahtasının kenarları alüminyumdan üretilir. Oksitlenme ve deformasyonlara karşı koruma sağlayan yapıdadır. Ayrıca katlanabilir modellerde mevcuttur. Taşınabilir kolej tipi ürünler özellikle okullarda sıklıkla tercih edilir. Mermer satranç tahtası sunta ya da MDF levhadan üretilir. Yüzeyi desenli ve verniklidir. Desenler işlendikten sonra vernik ile koruma altına alınır. Arka kısmı kumaş ile kaplanır ve ağırlıkları yaklaşık 1,5 kg ağırlığındadır. Elektronik satranç tahtası yapay zeka destekli modellerdir. Yeni başlayanlar için oldukça idealdir. Strateji ve beceri geliştirmek isteyenler için pratik olabilir. Trendyol’da ön plana çıkan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Keyifli Satranç Tahtası Kullananlar

Keyifli Satranç Tahtası Kullananlar

Çocuk gelişimine olan katkısı ile ön plana çıkan oyun, özellikle okullarda dikkat çekici bir yere sahiptir. Düşünerek ve sonraki adımı planlayarak hareket etmeye teşvik eden bir oyun olmasıyla önem taşır. Bununla birlikte rakibin hamlesi de hesaba katılarak değerlendirme yapılır. Uzun vadede birçok yeteneği kazandırma anlamında büyük rol oynayabilir. Satranç tahtası modelleri, talebe göre birçok çeşidi bünyesinde barındırır. Dijital satranç tahtası taşları otomatik oynatan bir modeldir. Geleneksel ürünlere kıyasla oldukça kullanışlıdır. Bu satranç tahtası online oyun deneyimi sunar. Oyunu oldukça eğlenceli kılarken akıllı telefon ile sorunsuz çalışır. Taşlar birbirine temas etmeden programlanır. Bluetooth ile bağlanarak online oynanabilir. Satranç eğitim tahtası eva taşlardan oluşur. Mıknatıslı taşları, kırılmaya dayanıklıdır. Katlanıp rulo haline getirilebilir, plastik ve bez olarak üretilebilir. Özellikle eğitim veren kişiler için oldukça pratiktir. Duvara monte satranç tahtası manyetik yüzeyden oluşur. Tahta kısmının arkası kağıt ile kaplıdır. Mıknatıslı taşları, kolay tutunabilen yapıdadır. Düşme dökülme gibi olasılıkları ortadan kaldırırken, keyifli anlar geçirmeye imkan tanır. Cam satranç tahtası ise ev ve ofislerde oyun keyfini katlar. Aynı zamanda ortama modern ve şık bir görünüm kazandırır. Konumlandırılan yüzeyin taban rengini alır. Tamamı camdan oluşan bu ürünler, çeşitli ebatlara sahiptir. Dekor olarak da bulunduğu her ortama uyum sağlayabilir. Dikey satranç tahtası görsel olarak diğerlerine göre farklıdır. Duvara monte edilebilen yapısıyla obje olarak da kullanılır. Ahşap ve akrilik malzemesi yaşam alanına canlılık katar. Sıradışı oyun deneyimi sunmakla birlikte dekor olarak da büyük beğeni toplar. Benzersiz oyun deneyimi için ihtiyacınız olan oyun tahtalarına Trendyol ile sahip olabilirsiniz.

Uygun Satranç Tahtası Fiyatları

Uygun Satranç Tahtası Fiyatları

Her yaştan bireye hitap eden bu zeka oyunu, rakibin taşlarını ele geçirmek üzere oynanır. Tarihi eskiye dayanan ve zeka geliştiren oyunlarından biridir. Zihin gelişimine katkısı olduğu bilinir. Bunun yanı sıra spor dalı olarak müsabakalarda yer alır. Eğlenmek, keyifli vakit geçirmek ve zihin geliştirmek için oldukça etkilidir. Bu ürünler çok kapsamlı ebat ve modellerden oluşur. Tamamen el işçiliğinden üretilen tasarımlar mevcuttur. Bu noktada baskısız üretilen modeller satranç tahtası fiyatlarını doğrudan etkileyebilir. Üretimde kullanılan malzemeler, fiyatı etkileyen başlıca unsurlardır. Ahşap, plastik, metal gibi malzemelerden elde edilen tahtaların fiyatları farklılık gösterebilir. Fiyat belirlemede bir diğer etken ise ürünlerin ölçüleridir. Bütçe dostu küçük boyutlu modeller, konumlandırma olarak da oldukça caziptir. Büyük modeller üst segmentlerde fiyat aralığında bulunabilir. Satranç tahtası indirimlerinden yararlanarak oldukça avantajlı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Herkese hitap eden modellerden ilgi alanınıza uygun olan ürünleri seçme imkanına sahip olabilirsiniz. Satranç tahtası kullananlardan öneri alarak size uygun tercihi kolaylıkla yapabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden seçenekler, müşterilere geniş ürün gamı ayrıcalığı sunar. Satranç tahtası tavsiye edilirken kullanılacak ortam ve dekorasyon da göz önünde bulundurulabilir. Ürünler sürükleyici bir oyun deneyimi sunar ve donanımsal özellikleri ile yoğun ilgi görür. Satranç tahtası kampanyalarından yararlanarak arzu edilen modele, ayrıcalıklı bir şekilde sahip olunabilir. Kaliteli ve uzun yıllar kullanım avantajına sahip modeller, yüksek performanslı oyun deneyimi yaşatabilir. Online alışverişlerde satranç tahtası satın almadan önce fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz müşteri yorumlarına da göz atabilirsiniz. Size özel zengin seçeneklere avantajlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. Oyun performansını ve hakimiyetini arttıran modellerin arasından, sevdikleriniz için de uygun olanı seçebilirsiniz. Alternatif fiyat ve model seçenekleri sunan ürün çeşitlerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.