İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
"

Selenoid Valf

" araması için 119 sonuç listeleniyor
voyer Selenoid Valfi Matiz
Kargo Bedava

voyerSelenoid Valfi Matiz

1.130 TL
Sepete Git

Selenoid Valf Ürün Çeşitleri Sizleri Bekliyor

Hayatın pek çok alanında kullanılan malzemeler teknolojinin ilerlemesiyle gelişir. Bu dönüşümün amacı kullanımı zahmetsiz bir hale getirerek kolaylık sağlamak olarak bilinir. Bu malzemelerden biri olan selenoid valf çeşitleri farklı özelliklerle geliştirilerek sizlerin beğenisine sunulur. Elektrikle aktif hale gelen bu parça birçok alanda kullanılan bir malzemedir. Farklı boyutlarda üretilir ve kullanım amacına göre tercih edilebilir. Ürünün çalışmak için ihtiyaç duyduğu selenoid valf bobini modelleri itme, çekme, tutma kuvveti, devrede kalma süresi ve kullanım sıklığına göre farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sayesinde daha verimli bir manyetik alan oluşturma yeteneğine sahip olur. 5v, 24v, 220v selenoid valf modelleri istenilen güç özelliklerine göre çeşitlenir. Farklı sıcaklık seviyelerine ve basınca dayanıklı olan modeller kullanım avantajı sunar. Aynı zamanda kaliteli ve paslanmaz yapısı ile büyük beğeni toplar. Hava hattının açılıp kapanmasına göre 1/2, 1/4, 3/2, 3/4, 5/2 selenoid valf seçenekleri mevcuttur. Çok fonksiyonlu olan bu ürünler geniş kullanım alanına sahiptir. Bu malzeme hidrolik sistemlerdeki sıvının istenilen yöne yöneltilmesini, hidrolik motorların istenilen yönde dönmesini ve silindirlerin istenilen yönde çalışmasını kontrol eder. Selenoid valf otomatik vites araçlarda vites sayısı kadar bulunur ve vites geçişlerine olanak sağlar. Yıpranmayan ve aşınma yapmayan yapısı sayesinde uzun yıllar güvenle kullanıma uygundur. Kullanım amacına göre farklı özelliklere sahip selenoid hava valfi modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Selenoid Valf Çeşitleri

Selenoid Valf Çeşitleri

Birbirinden farklı avantajlara ve özelliklere sahip olan elektronik selenoid valf modelleri aynı zamanda oldukça kullanışlıdır. İhtiyacınız olan amaç doğrultusunda yüksek verim elde etmeyi sağlayan bu malzeme uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı tanır. Pnömatik selenoid valf modelleri uygun vakum etkisine ve yüksek basınca dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu sayede kontrollü bir şekilde gazların geçişine olanak sağlar. Ürünlerin tamamı güvenle kullanıma uygundur. Yüksek su itme kapasitesine sahip 12v selenoid valf modelleri sıklıkla tercih edilir. Ürün sulama, bitki bakım, otomatik tarım veya balıkçılık gibi su akışı gerektiren projelerde uygun gerilimle çalışarak ihtiyaç duyulan verimi sağlar. Kaliteli mekanik bileşenlerden ve paslanmaz çelikten oluşan ürünün üstün performansı test edildikten sonra size sunulur. Ayrıca selenoid valf su arıtma sistemleri için kullanılan çeşitleriyle ön plana çıkar. Kısa sürede fazla miktarda suyun kolaylıkla arıtılmasına olanak tanır. Bu sayede özellikle büyük işletmeler tarafından tercih edilir. Yüksek hassasiyet ve güvenilir kalite anlayışıyla üretilen modeller çok farklı alanlarda hizmet verir. Daha az enerji kullanarak çalışan mini solenoid valf çeşitleri düşük basınçlı işlemlerde tercih edilir. Paslanmaz pirinçten üretilen bu ürün uygun boyutlarda hafif olacak şekilde tasarlanır. Ayrıca rahatlıkla kontrol edilebilir özelliğe sahiptir. Gaz tesisatlarında kullanım zorunluluğu bulunan doğalgaz selenoid valf modelleri otomatik olarak gaz basıncını ayarlar. Bu sayede güvenilir ve oldukça kullanışlıdır. Selenoid valf doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bu alandaki kullanımı da yaygın bir hale gelir. Oluşabilecek herhangi bir tehlikeli durumda otomatik olarak kapanır ve sistem onarımdan sonra devam eder. Selenoid valf akvaryum için üretilen modeller farklı ve sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu model zaman ayarlı prizle beraber kullanıldığında belli aralıklarla su tankına ihtiyaç duyulan gazı verebilir. Aynı zamanda otomatik açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Çamaşır makinesi selenoid valf seçenekleri her çeşit makineye kolayca uyum sağlar. Farklı güç seçenekleri ile üretilen modeller suyun devrini sağlar. Çok amaçlı üretilen 3 yollu solenoid valf modelleri yüksek performans özelliğine sahiptir ve yıllarca yıpranmadan kullanılabilir. Selenoid valf 40 bar ve daha üstündeki basınca karşı dayanıklıdır. İhtiyacınız olan modellere Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Selenoid Valf Fiyatları

Selenoid Valf Fiyatları

Elektrikli selenoid valf modellerinin sağladığı performans, güç ve birçok özelliğine göre değişkenlik gösteren fiyatları her bütçeye uygun olacak şekilde belirlenir. Ürünün tüm özellikleri ihtiyacınıza uygun olacak şekilde tasarlanır. Farklı güç seçenekleriyle çalışan modeller kullanım alanına uygun olacak şekilde tercih edilebilir. Selenoid vana modelleri güvenli bir şekilde akışkanların kontrolünü sağlar. Elektronik olması ve sızdırmaz özellikleriyle ön plana çıkar. Ürün kaliteli yapısı ve kullanışlı tasarımı sayesinde rahatlıkla tercih edilebilir. Hidrolik selenoid valf modelleri hidrolik sistemde ki basınca dayanıklı olacak şekilde üretilir. Amacına uygun olarak seçilen modeller uzun yıllar boyunca yüksek verimle kullanım imkanı sunar. Selenoid gaz valfi çeşitleri tehlikeli durumlarda aldığı sinyale bağlı olarak gaz akışını keser. Bu yönden oldukça avantajlıdır. Bu ürün gaz akışının sağlamasının yanı sıra ayrıca istenilen gazların birbirine karıştırılmasında da kullanılabilir. Basınç, yön ve akış kontrolünü sağlayan oransal selenoid valf modelleri vanaya bağlı olarak çalışabilmesinin dışında harici olarak da tercih edilebilir. Yüksek basınç ve sıcaklığa dayanıklı olması sebebiyle bu ürün kızgın yağ, su, azot veya asit gibi akışkanların geçişinde kullanılabilir. Kompresör selenoid valf modelleri sıklıkla kullanılan kontrol elemanlarından biridir. Gazların basıncını artırarak hacmi düşürür ve kolaylıkla akışını sağlar. Aynı zamanda dayanıklı ve oldukça güvenlidir. Bu model iç basıncı kontrollü bir şekilde artırır. Ürünün kol ve yol sayısı ihtiyaca göre belirlenebilir. Yüksek sıcaklıkta ki malzemelerin geçişi için uygundur. 1/8, 3/8, 5/3 selenoid valf çeşitleri farklı yol ve kol sayılarından oluşur. Bu özellikleri akışı sağlanacak olan maddenin ne olduğuna göre değişir. Kirli akışkanların geçişi sırasında ürün filtre ile kullanılabilir. Otomatik selenoid valf modellerini bütçenize uygun fiyatlarla Trendyol üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Selenoid Vana Tipleri

Selenoid Vana Tipleri

Yağ, su, hava gibi farklı özelliklere sahip maddelerin akışını sağlayan ürün oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Su selenoid valf modelleri uzun süre suyla temas ettikten sonra bile paslanmaz ve yıpranmaz yapıda olmasıyla ön plana çıkar. Aynı zamanda farklı sıcaklık ve basınç değerlerine dayanıklı olması tercih edilme sebepleri arasında yer alır. Selenoid valf soketi çeşitleri oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Farklı enerji ihtiyacına göre uygun bağlantı kurmasını sağlayan bu ürün olmazsa olmazlar arasındadır. Ürünün modeli bobin türüne göre değişir. Mikro selenoid valf çeşitlerine uyumlu modeller verimliliğini artırmak açısından önemlidir. Bu ürün çeşidi ufak boyutlarda üretilir. Bahçe sulama, ev havalandırma gibi günlük hayatta ihtiyaç duyulan sistemlerde kullanılır. Mikro boyutta olması ürünün avantajlı olmasını sağlar. Üzerinden akım geçtikçe çalışan selenoid valfi rölesi ürünün elektromanyetik kontrol noktasını oluşturur. Anahtar görevi gören bu ürün her türlü akışkanla güvenle çalışmayı destekler. Bu ürün buhar selenoid valf modelleri ve pek çok model ile kullanılmaya uygundur. Kapalı bobin sistemi sayesinde titreşime dayanıklı olan ürünler aynı zamanda patlamaya karşı korumalı olacak şekilde tasarlanır. Bahçe ve park sulama sistemlerinde plastik selenoid vana çeşitleri oldukça sık tercih edilir. Bu ürün basınç kaybını en aza indirerek yüksek bir debi kapasitesi ortaya koyar. Enerji tasarrufunu destekleyen ürünler enerjiyi dengeli bir şekilde kullanarak yüksek verim elde edilmesini sağlar. Selenoid valf şanzıman için gerekli olan yağ basıncını ihtiyaca göre artırır veya azaltır. Bu sayede aracın vites geçişlerini sağlar. Ürünü düzenli bakımla birlikte uzun yıllar sorunsuz kullanım avantajı sunar. Selenoid valf tork gücü ihtiyaca göre değişir. Birbirinden farklı özelliklere sahip modelleri uygun fiyatlarla Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Selenoid Valf Ne İşe Yarar?

Selenoid valf; sıvı ya gaz maddelerin hareket ettiği sistemlerde akışın miktarını belirlemeye yarar. Bir selenoid valf sayesinde akışın miktarını değiştirmek ve bazı durumlarda tamamen engellemek mümkündür. Selenoid valfler, en basit tabirle akış kontrolörü olarak görev yapar. Pek çok kişi, bu araçları vanalarla karıştırır. Vanalar akışı kapatıp açmakla sorumludur. Ancak valfler, bu akışın miktarını kontrol etme becerisine sahiptir. Herhangi bir sistem içindeki sıvı ya da gazın akış miktarını değiştirmek gerekebilir. Böylesi anlarda uzaktan kontrol mekanizmasına sahip olan selenoid valfler devreye girer. Yağ, süt, su ve doğalgaz dahil olmak üzere pek çok malzemenin akış durumunu valflerle beraber denetim altına almak mümkündür.

Selenoid Valf Nasıl Çalışır?

Selenoid valfler; elektrik sinyalleriyle kontrol edilen bir açma-kapama mekanizmasıyla beraber çalışır. Sistem içerisindeki akışın denetim altına alınmasını gerektiren durumlarda devreye giren valfler, manyetik alan sayesinde bu işi gerçekleştirir. Valf; kapalı konumdayken elektromanyetik piston valf içerisindeki kolu bloke eder. Bu kol, tamamen kapalıyken akış engellenir. Gerekli talimatlar verildikten sonra kol belli bir seviyeye dek açılıp akış başlar. Manyetizma, herhangi bir temas olmadan bazı parçaların hareket etmesini sağlar. Elektrik akımı sayesinde elde edilen manyetik sisteme sahip olan selenoid valfler, herhangi bir müdahale gerektirmeden görevini yerine getirir. El yordamıyla kullanılan valflerden farklı olan selenoid modeller, akışın miktarını değiştirme becerisine sahiptir. İçindeki sensörler sayesinde yağ, su ve gaz gibi maddelerin hareketini takip etme özelliği bulunan valfler sadece birkaç tuşla kontrol edilebilir.

Selenoid Valf Bozuksa Ne Olur?

Selenoid valf bozulduğu zaman akış durabilir ya da aksayabilir. Böylesi bir durum, tüm sistemin performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Hatta bazı küçük sistemlerde tüm süreç durma noktasına dahi gelebilir. Tesisat ya da cihazlar içinde yer alan selenoid valflerin bozulması durumunda verimlilikle alakalı problemler çıkar. Sıvı ya da gaz akışının sıklıkla görüldüğü su doldurma sistemlerinde makineler, yakıt sistemleri, basınç kontrol sistemleri ve pnömatik yapılarda selenoid valfin arızalanmasıyla meydana gelebilecek sorunlar yaşanabilir. Böylesi durumlar söz konusu olduğunda valfın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekir. Bu sorunu çözdükten sonra sistemlerin verimli biçimde çalıştığını görebilirsiniz.