Silikon Ütü Altlığı

42+ Ürün
Canderel Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı
En Çok Satan 1. Ürün

CanderelResmi satıcı rozeti Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı

4.5
(4196)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Sepet ikonuSepette 50 TL İndirim
Sepette131,22 TL181,22 TL
ARVALE Isıya Dayanıklı Silikon Ütü Pedi – Yanmaz Kaymaz Ütü Altlığı
Flaş ürün ikonuFlaş Ürün
00:00:00

ARVALEResmi satıcı rozeti Isıya Dayanıklı Silikon Ütü Pedi – Yanmaz Kaymaz Ütü Altlığı

4.3
(6)

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

44,99 TL
48,99 TL
Cıngıllıoğlu CM-850 Yeni Tasarım HAUSSTAR Kalp Desenli Ütü Masası (SİLİKON ÜT...
Yetkili Satıcı

Cıngıllıoğlu CM-850 Yeni Tasarım HAUSSTAR Kalp Desenli Ütü Masası (SİLİKON ÜTÜ ALTLIĞI HEDİYELİ)

4.7
(103)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Kargo Bedava
2.799 TL
Rotanev Teflon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon S...
En Çok Satan 9. Ürün

Rotanev Teflon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı

4.8
(5)
Sepet ikonuSepette 20 TL İndirim
Kupon Fırsatı
Sepet ikonuSepette 20 TL İndirim
Sepette199,90 TL219,90 TL
KHAKMA Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı |...

KHAKMAResmi satıcı rozeti Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı | Parlama Önleyici Ütü Koruma Aparatı | Tüm Ütülerle Uyumlu

Sepet ikonu100 TL'ye %10 İndirim
Sepette304,68 TL338,53 TL
İYİMİ İyimi Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Masası ve Ütü Koruyucu
Flaş ürün ikonuFlaş Ürün
00:00:00

İYİMİResmi satıcı rozeti İyimi Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Masası ve Ütü Koruyucu

4.2
(55)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
118,08 TL
Genel Markalar Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Ütü Altlığı S...
Hızlı Teslimat

Genel Markalar Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Ütü Altlığı Silikon Ütü Altlığı

4.6
(35)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Sepet ikonuSepette 10 TL İndirim
Kupon Fırsatı
Sepet ikonuSepette 10 TL İndirim
Sepette149 TL159 TL
GERCELLA Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz ( Ütü Masası Kılıfı Örtüsü Bezi ...
Hızlı Teslimat

GERCELLAResmi satıcı rozeti Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz ( Ütü Masası Kılıfı Örtüsü Bezi ,ev Gereçleri)

3.9
(91)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
179 TL
GERCELLA OVALLİ SİLİKON YANMAZ YAPIŞMAZ ÜTÜ ALTLIĞI (ÜTÜ MASASI VE AKSESUARI ...
Hızlı Teslimat

GERCELLAResmi satıcı rozeti OVALLİ SİLİKON YANMAZ YAPIŞMAZ ÜTÜ ALTLIĞI (ÜTÜ MASASI VE AKSESUARI , ÜTÜ YEDEK PARÇA)

5.0
(2)
239 TL
İYİMİ İyimi Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Masası ve Ütü Koruyucu
Hızlı Teslimat

İYİMİResmi satıcı rozeti İyimi Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Masası ve Ütü Koruyucu

4.2
(53)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Sepet ikonuSepette %10 İndirim
Sepette122,05 TL135,61 TL
dikişmarket Yeni Teflon Ütü Tabanı Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı ...
Başarılı Satıcı

dikişmarket Yeni Teflon Ütü Tabanı Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı EV TİPİ

4.7
(41)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Çok Al Az Öde
155 TL
Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Koyu Gri
Hızlı Teslimat

Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Koyu Gri

5.0
(1)

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

-%16

149,90 TL
179,90 TL
Rotanev Teflon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon S...
Başarılı Satıcı

RotanevResmi satıcı rozeti Teflon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı

Sepet ikonuSepette 20 TL İndirim
Kupon Fırsatı
Sepet ikonuSepette 20 TL İndirim
Sepette199,90 TL219,90 TL
Busstier Dayanıklı Silikon Ütü Altlığı Isıya Dayanıklı Yanmaz Yapışmaz Ütü Ta...

busstier Dayanıklı Silikon Ütü Altlığı Isıya Dayanıklı Yanmaz Yapışmaz Ütü Taban Koruyucu Pratik Taş

Kargo Bedava
Kupon Fırsatı
Kargo Bedava
855,04 TL
Trendyol Plus ile829,39 TL
3E Home 3E Yaşam Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü...
Hızlı Teslimat

3E Home 3E Yaşam Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı

2.8
(5)
Çok Al Az Öde
173,21 TL
Trendyol Plus ile164,55 TL
LOVYCO Yanmaz Yapışmaz Silikon Ütü Altlığı Isıya Dayanıklı Kaymaz Ütü Matı Pe...
Yetkili Satıcı

LOVYCO Yanmaz Yapışmaz Silikon Ütü Altlığı Isıya Dayanıklı Kaymaz Ütü Matı Pedi 15x27 cm

1.0
(1)

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

Yüksek indirim rozeti

-%51

193,11 TL
399,90 TL
İYİMİ İyimi Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Masası ve Ütü Koruyucu
Flaş ürün ikonuFlaş Ürün
00:00:00

İYİMİResmi satıcı rozeti İyimi Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz Ütü Masası ve Ütü Koruyucu

4.6
(21)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
110,67 TL
GERCELLA Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz ( Ütü Masası Kılıfı Örtüsü Bezi)...
Hızlı Teslimat

GERCELLAResmi satıcı rozeti Silikon Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz ( Ütü Masası Kılıfı Örtüsü Bezi) (EV GEREÇLERİ)

4.4
(14)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
193,30 TL
FDM Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı, Ütü Teflonu, Ütü Tabanlığı, Teflon Ütü Altlı...
Başarılı Satıcı

FDM Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı, Ütü Teflonu, Ütü Tabanlığı, Teflon Ütü Altlığı, Silikon Ütü Altlığı

4.6
(82)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Sepet ikonuSepette 10 TL İndirim
Kupon Fırsatı
Sepet ikonuSepette 10 TL İndirim
Sepette148,90 TL158,90 TL
Trendyol Plus ile141,45 TL
Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Ekru
Hızlı Teslimat

Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Ekru

4.0
(5)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

-%16

149,90 TL
179,90 TL
abnturk Kesinlikle Yanmayan Yüksek Isıya Dayanıklı Silikon Ütü Altlığı Taban ...
Yetkili Satıcı

abnturk Kesinlikle Yanmayan Yüksek Isıya Dayanıklı Silikon Ütü Altlığı Taban Koruyucu Altlık Yangın Koruyucu

288 TL
Brabantia BRB-8710755249020-BRA 249020-004-01-SİLİKON SOFT BEIGE ÜTÜ ALTLIĞI
Yetkili Satıcı

Brabantıa BRB-8710755249020-BRA 249020-004-01-SİLİKON SOFT BEIGE ÜTÜ ALTLIĞI

Son 14 Günün En Düşük Fiyatı

Kargo Bedava
Çok Al Az Öde

Son 14 Günün En Düşük Fiyatı

1.139,04 TL
1.211,10 TL
Gazella Easy-Mat Silikon Ütü Altlığı Sy Easy 36
Başarılı Satıcı

Gazzella Easy-Mat Silikon Ütü Altlığı Sy Easy 36

4.4
(22)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Çok Al Az Öde
180 TL
Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Mint
Hızlı Teslimat

Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Mint

5.0
(3)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
149,90 TL
Canderel Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı
Hızlı Teslimat

Canderel Yanmaz Yapışmaz Ütü Altlığı Ütü Tabanlığı Teflon Silikon Ütü Altlığı

4.7
(12)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
349 TL
Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Mocha
Hızlı Teslimat

Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz – Mocha

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

-%16

149,90 TL
179,90 TL
Cıngıllıoğlu Cs-101 Ultra Yanmaz Yapışmaz Silikon Ütü Altlık Muhafaza
Yetkili Satıcı

Cıngıllıoğlu Cs-101 Ultra Yanmaz Yapışmaz Silikon Ütü Altlık Muhafaza

5.0
(1)
249 TL
Gazzella Gazella Easy-Mat Silikon Ütü Altlığı Sy Easy 36
Başarılı Satıcı

Gazzella Gazella Easy-Mat Silikon Ütü Altlığı Sy Easy 36

5.0
(3)
Sepet ikonuSepette 10 TL İndirim
Kupon Fırsatı
Sepet ikonuSepette 10 TL İndirim
Sepette215,61 TL225,61 TL
Trendyol Plus ile204,83 TL
VAN VLECK Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz – Isıya Dayanıklı Ütü Masası Koruyucu S...
Hızlı Teslimat

VAN VLECKResmi satıcı rozeti Ütü Altlığı Yanmaz Yapışmaz – Isıya Dayanıklı Ütü Masası Koruyucu Silikon Mat, Kaymaz Ütü Tabanlığı

5.0
(2)
Kupon Fırsatı
199,90 TL
Silter Sy Sa 26185 Silikon Ütü Altlığı
Yetkili Satıcı

Silter Sy Sa 26185 Silikon Ütü Altlığı

4.6
(14)
Değerlendirme fotoğrafları mevcut
Kupon Fırsatı
245,23 TL
Brabantia Silikon Ütü Koruma Altlığı
Yetkili Satıcı

Brabantıa Silikon Ütü Koruma Altlığı

5.0
(3)

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

Kargo Bedava
Çok Al Az Öde

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

1.139,04 TL
1.210 TL
Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz
Hızlı Teslimat

Siliconly Silikon Ütü Altlığı – Isıya Dayanıklı – Yapışmaz

5.0
(1)

Son 10 Günün En Düşük Fiyatı

-%25

149,90 TL
199,90 TL
Genel Markalar SİLİKON ÜTÜ ALTLIĞI EV&SANAYİ UYGUNDUR YANMAZ
Hızlı Teslimat

Genel Markalar SİLİKON ÜTÜ ALTLIĞI EV&SANAYİ UYGUNDUR YANMAZ

Kargo Bedava
15 TL Kupon
Kargo Bedava
375 TL
Trendyol Plus ile337,50 TL
GERCELLA Silikon Ütü Altlığı+ Konfeksiyon Buhar Ütü Eldiveni (ütü masası bezi...
Hızlı Teslimat

GERCELLAResmi satıcı rozeti Silikon Ütü Altlığı+ Konfeksiyon Buhar Ütü Eldiveni (ütü masası bezi örtüsü kılıfı, DİKEY ÜTÜ)

5.0
(1)
Kargo Bedava
419 TL
ifaş tekstil makina san. ve dış tic.ltd.şti Yanmaz Yapışmaz Teflon Ütü Altlığ...
Hızlı Teslimat

ifaş tekstil makina san. ve dış tic.ltd.şti Yanmaz Yapışmaz Teflon Ütü Altlığı Silikon Ütü Tabanlığı Ev Tipi Tüm Ütülere Uyumlu TT-500

4.5
(2)
194,99 TL
Trendyol Plus ile189,14 TL
Silter Ütü Silikon Altlığı
Yetkili Satıcı

Silter Ütü Silikon Altlığı

Kupon Fırsatı
291,49 TL
12

Fiyat

Toplu Satışa Uygun

Hediye Paketi

Fotoğraflı Yorumlar

Videolu Ürünler

Kampanyalı Ürünler

Kuponlu Ürünler

Birlikte Al Kazan

Trendyol Plus

Çok Al Az Öde

Fenomenlerin Seçtikleri

Kurumsal Faturaya Uygun

Satıcı Tipi

merchant-badges-info-tooltip-approve-seller-title
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
merchant-badges-info-tooltip-authorize-seller-title
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
merchant-badges-info-tooltip-successful-seller-title
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 aylık performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet sağlayan satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?

Ek Hizmetler

Silikon Ütü Altlığı

Silikon Ütü Altlığı ile Pratik Ütüleme

Silikon ütü altlığı, ütüleme işlemini kolaylaştıran, pratik ve işlevsel bir üründür. Ütü masası yüzeyine yerleştirilen bu özel kaplama, ütüleme sırasında pek çok avantaj sunar. Silikon malzeme sayesinde yüksek ısıya dayanıklıdır ve kumaşların yapışmasını önler. İşte bu ürünle ilgili bilmeniz gerekenler:

  • Silikon ütü altlığı nedir?
  • Silikon ütü altlığının faydaları nelerdir?
  • Nasıl seçilir?
  • Bakım ve kullanımı nasıl olmalıdır?

Silikon Ütü Altlığı Nedir?

Silikon ütü altlığı, ütü masası üzerine serilen özel bir kaplamadır. Yüksek ısıya dayanıklı, yapışmaz özellikteki silikon malzeme sayesinde, ütüleme işlemi sırasında kumaşların yapışmasını engeller. Ayrıca, ütü masası yüzeyini koruyarak uzun ömürlü kullanım sağlar. Silikon altlıklar, farklı boyut ve kalınlıklarda üretilmektedir; böylece standart ütü masalarına uyum sağlar.

Silikon Ütü Altlığının Faydaları Nelerdir?

Silikon ütü altlığının birçok avantajı bulunmaktadır:

  • Isı Direnci: Silikon malzeme, yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. Bu, ütü yaparken ekstra bir güvenlik sağlar.
  • Yapışmaz Özellik: Silikon, kumaşların ütüleme sırasında yapışmasını önler. Böylece, daha az zaman harcayarak daha iyi sonuçlar elde edilebilir.
  • Kolay Temizlik: Silikon altlıklar, pürüzsüz yüzeyleri sayesinde kolayca temizlenebilir. Lekelerin çıkarılması oldukça basittir.
  • Dayanıklılık: Silikon malzeme, uzun süreli kullanıma uygundur ve deformasyona karşı direnç gösterir.
  • Çeşitli Tasarımlar: Farklı renk ve desen seçenekleriyle ev dekorasyonuna uyum sağlar.

Silikon Ütü Altlığı Nasıl Seçilir?

Silikon ütü altlığı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır:

  • Boyut: Ütü masanızın boyutuna uygun bir altlık seçmek önemlidir. Standart boyutlar dışında, özel boyutlar da mevcuttur.
  • Kalınlık: Kalın silikon altlıklar, daha iyi ısı yalıtımı sağlar. Bu nedenle, kalınlık seçimi yapılırken ütüleme alışkanlıkları göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Malzeme Kalitesi: Yüksek kaliteli silikon kullanımı, dayanıklılığı artırır. Güvenilir markalardan ürün seçmekte fayda vardır.
  • Temizlik Kolaylığı: Temizlenmesi kolay olan altlıklar tercih edilmelidir. Bazı modeller, makinede yıkanabilir.

Silikon Ütü Altlığı Kullanımı ve Bakımı

Silikon ütü altlığı kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır:

  • Ütü altlığı her zaman ütü masası üzerine düzgün bir şekilde yerleştirilmelidir. Kaymaması için alt kısımlardaki yapışkan yüzeylerin kullanılması önerilir.
  • Islak bir bez ya da sünger ile silinerek temizlenebilir. Kimyasal temizlik ürünleri kullanılmamalıdır.
  • Uzun süre kullanılmadığında, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.

Silikon ütü altlığı ne işe yarar?

Silikon ütü altlığı, ütüleme işlemi sırasında büyük kolaylık sağlar. Yüksek sıcaklık direnci sayesinde, ütünün altındaki kumaşların yapışmasını önler. Bunun yanı sıra, ütü masası yüzeyini korur ve ütülemenin daha hızlı ve verimli olmasına katkı sağlar. Silikon altlıklar, kullanıcılara zaman kazandırırken, ütüleme deneyimini de daha keyifli hale getirir.

Ütülerde en iyi taban hangisi?

Ütülerde en iyi taban, genellikle seramik, teflon veya silikon malzemelerden üretilmiş olanlardır. Silikon tabanlar, özellikle yapışmaz özellikleriyle öne çıkar. Ütüleme sırasında kumaşların tabana yapışmasını engelleyerek daha pürüzsüz bir ütüleme deneyimi sunar. Bununla birlikte, seramik tabanlar da ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak iyi bir performans sağlar. Ancak, silikon tabanlar, kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Ütünün altı yapışmaması için ne yapmalı?

Ütünün altının yapışmaması için birkaç önlem almak mümkündür:

  • Silikon Ütü Altlığı Kullanmak: Silikon ütü altlığı kullanarak, kumaşların yapışmasını önlemek mümkündür. Bu, ütüleme sırasında en etkili çözümlerden biridir.
  • Doğru Isı Ayarı: Ütüleyeceğiniz kumaşın türüne uygun sıcaklık ayarını yapmak önemlidir. Aşırı yüksek ısı, kumaşların tabana yapışmasına neden olabilir.
  • Düzenli Temizlik: Ütü tabanının düzenli olarak temizlenmesi de yapışmayı önleyecektir. Yapışkan kalıntılar, ütüleme sırasında sorun yaratabilir.

Ütünün tabanı neden kumaşa yapışır?

Ütünün tabanı, birkaç nedenden ötürü kumaşa yapışabilir:

  • Yüksek Sıcaklık: Aşırı sıcaklık, bazı kumaşların tabana yapışmasına neden olabilir. Bu nedenle, kumaşın türüne uygun sıcaklık ayarları yapılmalıdır.
  • Kirli Tabana: Ütü tabanı kirli olduğunda, yapışma sorunu yaşanabilir. Yanık veya yapışkan kalıntılar, kumaşın tabana tutunmasına neden olur.
  • Yanlış Kullanım: Ütüleme sırasında yanlış teknik kullanımı, kumaşların tabana yapışmasına yol açabilir. Dikkatli bir şekilde ütüleme yapmak, bu durumu önlemeye yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Silikon ütü altlığı ne işe yarar?

Silikon ütü altlığı, ütüleme sırasında kumaşların yapışmasını önler ve ütü masası yüzeyini korur. Yüksek ısıya dayanıklı yapısıyla, ütülemenin daha verimli ve güvenli olmasına katkı sağlar.

Ütülerde en iyi taban hangisi?

En iyi taban genellikle silikon, seramik veya teflon malzemelerden üretilenlerdir. Silikon tabanlar, yapışmaz özellikleriyle dikkat çeker ve ütüleme işlemini kolaylaştırır.

Ütünün altı yapışmaması için ne yapmalı?

Ütünün altının yapışmaması için silikon ütü altlığı kullanmak, doğru ısı ayarını yapmak ve ütü tabanını düzenli olarak temizlemek önemlidir.

Ütünün tabanı neden kumaşa yapışır?

Ütü tabanı, yüksek sıcaklık, kirli yüzey veya yanlış kullanım gibi nedenlerden ötürü kumaşa yapışabilir. Bu durum, dikkatli ütüleme teknikleriyle önlenebilir.