placeholder
"

Silinebilir Tükenmez Kalem

" araması için 233 sonuç listeleniyor
Mikro Silinebilir Jel Kalem 4'lü Set
MikroSilinebilir Jel Kalem 4'lü Set
(24)
Silinebilir Jel Kalem 4'lü Set
59,90 TL
Sepete Git

Silinebilir Tükenmez Kalem

Silinebilir Tükenmez Kalem

Tükenmez kalemler, kullanım kolaylığı ve sürekli açma ya da uç değiştirme gibi zahmetlerinin olmaması bakımından günlük hayatta sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Derste veya toplantıda not alırken, resmi bir işlem için dilekçe yazarken ya da projeniz için çizim yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz tükenmez kalemler pek çok alanda kullanıma uygun ürünlerdir. Ancak klasik mürekkepli tükenmez kalemler, hatalı bir yazım veya çizim yapıldığında dönüşü oldukça zor olan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle de tükenmez kalemle çalışanlar ya oldukça dikkatli olmak ya da tüm işlemleri yeniden yapmak zorunda kalır. Tüm bu sorunların aşılmasını sağlayan yeni nesil silinebilir tükenmez kalem modelleri, bu tarz hataların artık kolayca silinerek düzeltilebilmesine olanak sağlar. Silinebilir tükenmez kalemlerin farklı şekilde işleyen yapılara sahip modelleri bulunur. Kendine özel silgisi bulunan modeller yanında ısıyla silinen mürekkep yapısına sahip modeller de bu ürün grubu içerisinde yer alır. Her türlü amaca uygun olarak geliştirilen farklı model seçenekleri sayesinde size en uygun silinebilir tükenmez kalem modelini seçerek, projelerinize ara vermeden devam edebilirsiniz.

Silinebilir Pilot Kalemle Yazılarınızı Korkusuzca Yazın

Klasik mürekkepli pilot kalemle hatasız bir yazı yazmak üstün bir özen gerektirdiği için oldukça zahmetli bir hal alır. Hata yapma korkusu ise tedirginlikle daha çok hata yapılması sonucunu doğurur. Silinebilir yapıdaki pilot tükenmez kalemler hem bir hata yapıldığında düzeltme imkanı sağlar hem de üzerinizde oluşan tedirginliği ortadan kaldırır. Üstelik kalem içi mürekkepli bölge takıp çıkarılabilir yapıdadır. Bu sayede silinebilir mürekkepli pilot kaleminizin iç kısmını değiştirerek uzun yıllar kullanabilme imkanınız olur. Pilot silinebilir tükenmez kalem içi yedeği tek başına ya da paketler halinde satın alınarak kalemin içerisine yerleştirilip kullanılabilir. Bu şekilde değiştirilebilir olmasının bir diğer avantajı da her seferinde farklı renk iç takılarak renk değişimi sağlanabilir olmasıdır. Hiç kalem değiştirmeden yalnızca iç kısma farklı renkte bir yedek takarak projenize farklı renklerde silinebilir mürekkeple devam edebilirsiniz. Silinebilir mavi tükenmez kalem yedeği en çok tercih edilen yedek iç mürekkepleri arasında yer alsa da kırmızı, siyah gibi klasik mürekkep renkleri de hem kalemlerde hem de yedek iç seçeneklerinde yer alır. Farklı projeler için rengarenk mürekkep seçenekleri de yine ürün grupları arasında bulunur. Bu renkler arasında yeşil, sarı, mor gibi canlı renk seçenekleri de vardır.

Silinebilir pilot tükenmez kalemlerin silgileri de kendine özel bir yapıdadır. Klasik kurşun kalem silgi çeşitlerinden çok daha sert yapıdaki bu silgiler de tükenmeyen özelliğe sahiptir. Yazım ya da çizim sırasında yapılan herhangi bir hatada tükenmez silginiz ile işlemi düzeltme olanağınız her zaman vardır. Genellikle pilot kalemin arka kısmında yer alan bu silgiler yalnızca silinebilir tükenmez kalemle kullanıma uygundur. Kurşun kalemlerde aynı etkiyi göstermez. Silinebilir tükenmez kalemle kullanımında silinen bölgede herhangi bir iz ya da kalıntı kalması sorunu yaşanmaz. Bu sayede hiç hata yapmamış gibi işleminize kaldığınız yerden devam edebilme imkanınız olur.

Rengarenk Figürlü Silinebilir Tükenmez Kalemler

Silinebilir tükenmez kalemler farklı figürlü kapakları ve oldukça geniş renk seçenekleri ile kullanıcıların dikkatini çeker. Özellikle okul çağındaki çocukların ilgisini çeken bu modeller, hem silinebilir olmalarıyla hem de birbirinden renkli tasarımlarıyla en beğenilen ürünler arasında yer alır. Renkli figür tasarımlarında kedi, köpek, unicorn gibi hayvan figürleri yanında papatya, gül gibi çiçek figürleri ve pasta, cupcake, muz, çilek gibi yiyecek figürleri bulunur. Bu figürler genellikle kapak kısmında yer alsa da kalemin alt kısmında yer alan ve silgi olarak kullanılan modellere de rastlamak mümkündür. Bu anlamda silinebilir tükenmez kalem kategorisinde model çeşitliliğinin en fazla olduğu ürün grubu figürlü tasarımlara sahip olan bu ürün grubudur.

Figürlü modellere sahip olan silinebilir tükenmez kalemlerde renk seçenekleri de pilot silinebilir tükenmez kalemlerden daha fazladır. Bu ürün grubunda hem canlı renkler hem fosforlu renkler hem de pastel tonundaki mat renkler yer alır. Bu sayede farklı renkleri projelerinde kullanmak isteyen kullanıcıların isteklerine hitap eden silinebilir tükenmez kalemler kolaylıkla bulunabilir. Özellikle canlı renklerin yanında mat tonda silinebilir tükenmez kalem seçeneğinin varlığı renk skalasının genişlemesinde büyük bir katkı sağlar. Çocuk ya da yetişkinlerin çizim amaçlı kullanımında istenilen rengi bulma konusunda sınırlar ortadan kalkar. Silinebilir tükenmez kalemlerle birbirinden güzel tasarımları kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz.

Silinebilir tükenmez kalemler jel formu sayesinde kolay yazım olanağı da sağlar. Jel formundaki mürekkep kağıt üzerinde rahatça kaydığından yazımı eğlenceli bir hale getirir. Bu özellikteki jel mürekkepler mandala gibi eğlenceli çizimleri boyamada da rahat kullanımı ile tercih edilebilir. Bu formdaki silinebilir tükenmez kalemlerde iç kısım değiştirebilir özellikte olmaya da bilir. Modeller bu anlamda farklılık gösterir. İç mürekkebi değiştirilebilir olan ve olmayan farklı tasarımlar mevcuttur. Ancak figürlü silinebilir tükenmez kalemlerde iç mürekkep genellikle sabit yapıdadır.

Isı ile Silinebilen Kalem Modelleri

Silinebilir kalem denildiğinde genellikle akla kalem ve silgi gelse de özel mürekkep yapısına sahip bazı ürün gruplarında silme işlemi için silgiye ihtiyaç yoktur. Daha çok tekstil ve hobi alanlarında kullanılan silinebilir kalemler, ısı ile silinebilme özelliğine sahiptir. Isı ile silinebilen yapıdaki tükenmez kalemlerde genellikle hatalı kısmın düzenlenmesinden çok daha farklı bir uygulama söz konusudur. Bu kalemlerde temel amaç kalıp çıkarmak ya da desen kopyalamak amacıyla çizilen desenin işlem sonrası yok olmasını sağlamaktır. Burada başlangıçta kağıt ya da kumaş gibi alanlar üzerine silinebilir tükenmez kalem ile desen çizilir. Daha sonra desenin içine veya üzerine yapılmak istene işlem uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra altta kalan desendeki tükenmez kalem izlenin kaybolmasını sağlamak için ürün üzerine ısı uygulanır.

Isı ile silinebilen tükenmez kalemlerin de yine özel yapıdaki iç mürekkepleri değiştirilebilir özelliğe sahiptir. Bu sayede mürekkep bittiğinde kalem yerine yedek uç satın alınarak uzun süreli kullanım sağlanabilir. Yedek uç stoklanarak da işlem sırasında mürekkep bittiğinde hiç beklenmeden değişim yapılabilir.

Isı ile silinebilir özellikteki tükenmez kalemlerle oluşturulan desenlerin ya da yazının silinebilmesi için bir ısı kaynağına ihtiyaç vardır. Bu kalemler ile yapılan işlemler ütü veya fön makinesi gibi cihazlarla rahatlıkla silinebilir. Kağıt veya kumaş gibi yüzeylere doğrudan uygulanan ısı sayesinde işlem kolaylıkla silinecektir. Bu nedenle ısı ile silinebilir tükenmez kalemin ısı uygulanabilir yapıdaki bir yüzey üzerinde kullanılması gerekir. Aksi takdirde ısı uygulanamayacağı için kalemin silinebilir özelliğinden yararlanılması mümkün olmaz.

Silinebilir Tükenmez Kalemler Trendyol'da

Farklı model seçenekleri ile silinebilir tükenmez kaleminizi Trendyol'da bulabilirsiniz. Trendyol uygun silinebilir kalem fiyatları ve indirimli ürün seçenekleri ile her türlü ihtiyacınızda yanınızda. Mavi, sarı, kırmızı, yeşil her türlü renk ve desende silinebilir kalemler Trendyol'un zengin ürün portföyü ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Hiç vakit kaybetmeden siz de ürünleri inceleyip kendinize uygun olanları sepetinize ekleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünler kapınıza gelsin, siz de Trendyol'la evinizin rahatlığına alışverişin keyfini çıkarın.