"

Sivilce Kremi

" araması için 886 sonuç listeleniyor

Sivilce Kremi Çeşitleri Trendyol'da!

Etkisi Kanıtlanmış Sivilce Kremi ile Sivilcelere Son

Etkisi Kanıtlanmış Sivilce Kremi ile Sivilcelere Son

Cilt bakımı genel olarak insanların en çok dikkat ettiği hususlardan bir tanesidir. Çünkü cilt demek insanın vitrini demektir. Ne kadar güzel ve bakımlı bir cilde sahip olunursa hem kişi kendisini daha sağlıklı ve bakımlı hissetmenin huzurunu yaşar hem de karşı tarafta iyi bir izlenim uyandırır. İşe giderken, okula giderken yapılacak ufak cilt bakımları günlük olarak pek çok faydasını göstermektedir. Günümüzde cilt bakımı adına pek çok farklı markanın pek çok değişik ürünü bulunmaktadır. İnsanlar cilt bakımı adına bu markaların ürünlerine başvuruyorlar. Etkili sonuçlar ile kişi kendi cildine de en iyi bakımı sağlamış oluyor. Ciltte oluşan lekeler birtakım kozmetik ürünlerle ortadan kaldırılabiliyor. Ancak her cilt problemi sıradan sebeplerle kendisini göstermez. Bazı cilt problemleri daha farklı sorunlarla beraber kendisini gösterir. Böyle bir durumda elbette bir hekime danışmak, bilinçli hareket etmek önemlidir. Ancak akne dediğimiz sivilceler günün şartlarına bağlı olarak pek çok nedenle kendisini gösterebiliyor. Bu gibi durumlarda ise etkili sivilce kremi ile bu akneler ortadan kaldırılabilmektedir. Sivilceleri ortadan kaldırma adına pek çok farklı yöntem bulunmakla beraber sivilce kremi çeşitleri bu konuda en yaygın başvurulan yöntem olmaktadır. Piyasada pek çok sivilce ve akne tedavisinde kullanılan krem bulunabilir. Bu kremler içeriği, kullanım şartları ve tercihe göre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak netice itibariyle bu sivilce kremleri içerisindeki antibiyotik etkisi ile sivilce ve akne tedavisinde iyileştirici etkisi bulunan ürünlerdir. Eskiden nispeten çok daha az sayıda bulunan bu iyileştirici kremler günümüzde farklı markalar altında çok daha fazla çeşitte alıcılar ile buluşuyor. Sivilce kremi alındığında kutu içerisindeki talimatlara uygun olarak kullanıldığında etkisini göstermektedir.

Ciltteki En Can Sıkıcı Oluşum Sivilceler

Ciltteki En Can Sıkıcı Oluşum Sivilceler

Sivilce ve akne oluşumu kişinin oldukça canını sıkan ve yaşam konforunu düşüren bir durumdur. Akne ya da diğer adıyla sivilce oluşumunu etkileyen pek çok sebepten bahsedilebilir. Sivilce dediğimiz oluşum cildin orta tabakasında yer alan seburn dediğimiz yağ salgılayan kanalların tıkanması ya da şişmesi ile ortaya çıkan bir şeydir. Sivilceyi en çok tetikleyen şey deride artan yağ salgısıdır. Bu yağ salgısı ile gözeneklerde tıkanma akabinde siyah noktalar yani komedon dediğimiz yapı oluşmaktadır. Deride oluşan bu komedonlar bir süre sonra bakterilerce kuşatılır. Bu da ciltte kırmızı, kabarık iltihaplı şişmelerin oluşumuna neden olur. Eğer aşırı büyük bir oluşumdan söz ediyorsak ciltte izi bile kalabilmektedir. Sivilce dediğimiz akneler genel olarak ergenlik çağında kendisini gösterir. Ancak bu durum 30 ya da 40’lı yaşlara kadar da devam edebilmektedir. Bebeklerde görülen ise daha çok iyi huylu akne tipleridir. Akne yani sivilce oluşumu kadınlara nazaran erkeklerde çok daha fazla görülmektedir. Sıklıkla yüzde, göğüste, kollarda ve sırt bölgesinde çıktığı gözlemlenir. Sivilce oluşumuna etki eden ise pek çok faktörden bahsetmek mümkündür. Akne oluşumundaki başlıca etkenler arasında beslenme, hormonlar, çevresel ve genetik faktörler yatmaktadır. Testesteron hormonunun rolü etkindir. Birtakım hastalarda testosteron hormonunun etkisi fazla iken bazı durumlarda ise testosteron oranı normal olmasına karşın yağ hücrelerinde anormallik söz konusudur. Eğer ebeveynlerde akne var ise çocuklarda oluşumu da söz konusudur. Ayrıca bazı hormon ilaçlarının akneyi tetikleyici etkisi olduğu da bilinmektedir. Çoğu vakada cildin aşırı yağlı olması sivilce açısından en önemli tetikleyicidir. Kişi günlük yaşamında kalitesiz kozmetik ürünler kullanıyor, aşırı derecede yağlı yemekler tüketiyor ise akneyi daha da artırabilir. Mevsimsel olarak aknenin artışının daha çok kış ve sonbahar aylarında görülmektedir. Ortaya çıkan sivilcenin pek çok türü vardır. Örnek vermek gerekirse vulgaris denen tipi ergenlerde sıklıkla karşılaşılan bir aknedir. Daha çok yüz ve çevresinde görülür. Şekil olarak siyah nokta ve sarı kapalı biçimdeki kapsüller biçimindedir. Bu tip vakalarda büyük kist ya da nodüllere rastlanmamaktadır. Erken tedavi yöntemleri ile gelişimi oldukça aza indirilebilmektedir. Bir diğer akne tipi conglabata denilen türdür. Apse ve şiddetli kist ile karakterize edilen bir tiptir. Bu akne türü daha çok göğüs çevresinde görülmektedir. Adet düzensizliği, aşırı tüylenme ya da polikistik over hastalığı ile birlikte görülebilmektedir. Aknelerin derin iz bırakma gibi bir eğilimi vardır. Fulminans denilen akne türü ise daha çok erkeklerde eklem ağrısı ve ateş eşliğinde kendisini belli eder. Şiddetli bir şekilde seyretmesi ile bilinir.

Doğru Bir Sivilce Kremi ile Kesin Çözüm

Doğru Bir Sivilce Kremi ile Kesin Çözüm

Akne sadece deride görülen bir hastalık ile kalmayabilir. Bazı hastalıklara da eşlik edebilme kapasitesi vardır. Bu sebeple bu durumu yalnızca kozmetik bir sorun olarak değerlendirmek yanlış olabilir. Kızlarda adet düzensizliği, tip 2 diyabet, yumurtalık kistleri ile aşırı tüylenme görülebilir. Bu gibi durumlarda ise hormonal testlerin yapılması önemlidir. Çünkü altta yatan hastalık ciddi olabilir. Ayrıca böbrek üstü tümörlerin aşırı hormon salgılaması ile de akne görülebilir. Sivilce ya da aknenin ortaya çıkışında kimyevi ya da mesleki anlamda bir ihmal de söz konusu olabilir. Katran, klorlu aromatik hidrokarbonlar, polivinil klorür, gres ve ağır yağlara maruz kalma durumu ile akne görülebilir. Bu durumda elbette tanı öyküye bağlı olacaktır. Uzun süre kuvvetli içeriğe sahip antibiyotik kullanımı da dirençli akne oluşumunu tetikleyebilir. Akne tedavisinde ise farklı yöntemler söz konusudur ve ilaçlar, kremler etkilidir. Kullanılacak sivilce geçirici krem ile beraber cildin sebum dengesini en iyi şekilde sağlamak adına cilt temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Antibiyotiklerin de akne tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Bu sebeple antibiyotik etkili sivilce kremleri oldukça işlevseldir. Kremler yağ bezlerinin hareketliliğini bastırma işlemini yapar ve yeni komedon oluşumunu önlerler. Eğer akne yani sivilceler tedavi edilmezse ciltte yara tarzında bir iz bırakabilir ki bu hem kişinin cilt sağlığını hem de ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca sivilce izlerinin giderilmesi için sonradan çok fazla uygulamaya maruz kalmak gerekebilir. Bu sebeple sivilceler erken dönemde iken uygun bir sivilce önleyici krem kullanmak önemlidir. Sivilceli yüz ya da sivilceli bölgenin temiz kalması son derece önemlidir. Gerekli hijyen sağlanarak antibiyotikli sivilce kremi uygulaması yapılmalıdır. Unutulmaması gereken şey bölgenin daima temiz ve hijyenik tutulmasıdır. Sivilceli cilt her daim leke oluşumuna müsaittir. Bu sebeple bilinçsiz kremler ya da sivilce için üretildiği iddia edilen jeller içeriğine bakılmaksızın kullanılmamalıdır. Bazı kremler cildi nemlendirmektedir ve bu da tahrişin önüne geçmek için en iyi yollardan birisidir. Yağsız nemlendirici etkili kremler sivilce ilaçlarının yaptığı kuruluk için son derece etkilidir. Sivilce konusunda önemli noktalardan bir tanesi de sivilce oluşumu görüldüğünde herhangi bir temas ya da sıkma girişiminden uzak durulması gerektiğidir. Yağlı ciltler için sivilce kremi kullanım şartlarına uygun olarak düzenli bir şekilde sürülmelidir. Herhangi ekstra bir müdahalede bulunmak sivilcede biriken sıvıyı akıtmak iz kalmasına sebep olacağından dikkatli olunmalıdır. Bilindiği gibi kortizon ise ciltteki kızarma, şişme, kaşıntı dökülme gibi durumlarda kullanılan bir içeriktir. Bu sebeple kortizonlu sivilce kremi de fayda göstermektedir. Ancak mutlaka dozunda kullanılmalıdır.

Yağ Oluşumunu Engelleyerek Kusursuz Bir Cilt

Yağ Oluşumunu Engelleyerek Kusursuz Bir Cilt

Sivilceler hem erkekte hem de kadında görülen bir durumdur. Ergenlik döneminde sivilce gören pek çok kişi umutsuzluğa kapılır. Ancak bu sivilcelerin görülmesi süreç açısından normal değerlendirilir. Önemli olan gerekli tedbirlerin alınmasıdır. Özellikle yüzünde sivilce çıkan kişiler büyük bir depresyon haline bürünürler. Ancak bu durumdan yüz sivilce kremi kullanarak gayet de sorunsuz bir şekilde kurtulmak mümkündür. Ciltte oluşan sivilceleri minimuma indirmek için hijyen ve cildin nefes alması önemlidir. Gözeneklerin tıkanması ve iltihap oluşumu ile sivilce ya da akneler kaçınılmaz bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Deri altındaki yağ bezelerinin büyümesi sivilceyi ortaya çıkarır. Hormon ergenlik döneminde çok fazla salgılandığından bu dönemde görülen sivilceler daha fazla olmakla beraber endişe etmemek gerekir. Reçetesiz sivilce kremi çeşitlerine baktığınızda kendinize uygulayabileceğiniz pek çok krem bulabilirsiniz. Pek çok ünlü marka dermatolojik testlerden geçirilmiş sivilce kremlerini piyasada insanlarla buluşturmaktadır. Sivilce geçirme kremi olarak da bilinen bu kremler içerik anlamında sivilce oluşumunu engelleyen bileşenler içermektedir. Günümüzde sivilce problemi için en etkili çözüm olarak sivilce kremi olmaktadır. Hem sivilce oluşumunu engeller hem de mevcut sivilcenin yok olmasını sağlarlar. Ünlü dermatoloji ve kozmetik markaları akne oluşumunu engellemek amacıyla laboratuvar testleri ile onaylanmış kremleri sunmaktadırlar. Sivilce kremleri bitkisel içerikli ve tamamen sağlığa faydalı olmalıdır. Bu sebeple alacağınız kremin doğal sivilce kremi olduğuna dikkat etmeli ve prosedüre uygun bir şekilde kullanmalısınız. Alacağınız iltihaplı sivilce kremi temiz bir cilde uygulandığı takdirde sivilce oluşumunun da önüne geçmiş olursunuz. Ancak unutulmamalıdır ki alacağınız kremi kullanmadan önce mutlaka uygulanacak alanı iyi bir şekilde temizlemek gerekmektedir. Sivilce kremi alırken içeriğe, marka ve güvenilirliğe dikkat etmek gerekir. Akneye son derece iyi bir şekilde fayda sağlayacak, kalıcı bir çözüm sunacak krem kullanmak için mutlaka kalite belgeleri, sertifikalara dikkat etmek gerekir. Sivilce kreminin dermatolojik testlerden geçmiş olduğu ve cilde zarar vermediği anlaşılmalıdır. Şayet cilt tipinize uygun bir krem seçerseniz etkisi çok daha hızlı olacaktır. Bunun için krem özelliklerine bakmanız yeterli olacaktır.

Sivilce Sorunu için Büyümeden Kökünden Çözümler

Sivilce Sorunu Büyümeden Kökünden Çözümler

Akne türleri içerisinde bulunan hafif akne dediğimiz sivilce türü dışarıdan rahat bir şekilde sürebileceğiniz krem ya da jel etkili olacaktır. Şayet orta dereceli bir akne söz konusu ise dıştan sürülecek bir krem ile birlikte antibiyotik desteği gerekebilir. Ancak şiddetli bir akne söz konusu ise krem ya da jel ile birlikte oral ilaçlar da kullanılabilir. Bu tamamen cildinizdeki aknenin durumu ile ilgilidir. Özellikle şiddetli akne döneminde bilinçsiz ilaç ve tablet kullanımından uzak durmak gerekir. Çünkü oral yol ile alınacak olan bazı ilaçların yan tesirleri bulunabilir. Bu da kullanılan dönemde karaciğerde problemler oluşturabilir. Bir sivilce yani aknenin ortadan kaldırılabilmesi için derinin yağ salgılamasının durdurulması gerekir. Bu sebeple ortaya bir kuruluk çıkabilir ki bu durumda nemlendirici etkili kremler sürülebilir. Sivilce önleyici krem olarak pek çok marka bulunmaktadır. Bazı markaların hem kremi hem jeli hem de losyonu yer almaktadır. Bazı kremler akne vulgaris denilen yağ bezi birikimi ile ortaya çıkan şiddetli durumu önleyici özelliğe sahiptir. Ancak kremleri ya da losyonu kullanmadan önce yüzünüzü mümkünse yüz yıkama köpüğü ile temizlemek gerekecektir. Bu tip sivilceler 12 ila 25 yaş arasında sıklıkla görülür. Nadir bir şekilde 30 yaş civarı da görüldüğü olmaktadır. Düzenli krem kullanımı ile bu sorunun önüne geçilebilir. Cildin yağ salgılamasının önüne geçmek sivilceleri önleme açısından en önemlisidir. Sivilceler şayet doğru krem ya da jel kullanılırsa korkulacak türden bir durum ortaya çıkarmazlar. Ancak daha önce de değindiğimiz gibi uygulanacak olan kremin mutlaka kullanım talimatları çerçevesinde kullanılması gerekir.

Sivilce Kremi Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sivilce Kremi Çeşitleri, Özellikleri ve Fiyatları

Sivilce problemi ister erkek olsun ister kadın hemen her yaş grubunda görülebilmektedir. Ancak daha çok erken yaşlarda görülmektedir. Pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan sivilceler şayet erken önlem alınır ise kâbusa dönüşmekten kurtulabilmek mümkündür. Bunun için oldukça etkili sivilce kremleri söz konusudur. Sivilce ilaçları jel şeklinde krem şeklinde daha çok deriye uygulanabilir niteliktedir. Düzenli kullanımda yağ oluşumunun önüne geçerek sivilce sorununu ortadan gözle görülür bir şekilde kaldırmaktadır. Bilindiği gibi sivilceler için önlem alınmaz ise ciltte ciddi izler bırakabilmektedir. Bu izler çok can sıkıcı olabilmektedir. Bu nedenle oldukça etkili sivilce kremleri tavsiye edilmektedir. Sivilce kremi çeşitleri arasında dilediğiniz bölgeye uygulayabileceğiniz kremler bulunmaktadır. Sırt sivilce kremi ya da koltuk altı sivilce kremi gibi bölgesel anlamda sizleri dertten kurtaracak pek çok krem bulunmaktadır. Ayrıca pek çok kişi sivilcelerin bıraktığı skar izlerden kurtulmak istemektedir. Bu skar dediğimiz yaralar çukur şeklinde de kendisini belli edebiliyor. Bu anlamda sivilce çukuru kremi çeşitleri sıklıkla tercih ediliyor. Hem sivilce çıkmadan önce önlem olarak hem de sivilce çıktıktan sonra etkilerinden kurtulmak için pek çok sivilce kremi kullanılabilir. Sivilce kremi jel ya da normal krem şeklinde uygulanabilir. Her iki ürün ve yöntem de faydalı olmakla beraber düzenli kullanımda etkisi görülebilir. Sivilce sorunu cildinizin hangi bölgesinde olursa olsun sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle hem kozmetik anlamda daha iyi bir görünüm elde etmek hem de huzursuzluktan kurtulmak için sivilce krem çeşitlerinden deneyebilirsiniz. Bölgesel olarak kremlerin ne gibi fayda sağladığı ya da nasıl kullanılması gerektiği krem ambalajı içerisinde bulunan talimatlarda yer almaktadır. Bu talimatları doğru bir şekilde uygulayarak siz de bu ciddi sorundan kurtulabilirsiniz. Sivilce krem ya da jel içerisinde doğal bileşenler olduğundan cildinize zarar verecek herhangi bir etki söz konusu değildir. Ciltteki yağ oluşumu ve birikmesini engellemek adına cildinizi sağlığına kavuşturmak için temiz cildinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Akne yani sivilce krem çeşitleri farklı markalarla kendisine yer bulmaktadır. Bu anlamda sivilce kremi fiyatları nedir diye baktığınızda farklı aralıklar görebilirsiniz. Ancak bu faydalı kremlerden herkesin faydalanması açısından fiyatlar hemen her bütçeye uygun olacak şekilde ayarlanmış durumdadır. Yani alacağınız krem çeşitleri farklı seçeneklerle sunulduğundan hemen herkes rahatlıkla sahip olabilmektedir. Sivilce kremi kullananlar ne demiş ne gibi sonuçlar almışlar diye ufak bir araştırma yaptığınızda gayet uygun fiyatlarda en iyi sonuçların alındığını kendiniz de görebilirsiniz. Ancak alacağınız kremin sizin ihtiyacınızı en iyi şekilde karşıladığından emin olmanız önemlidir. Bu sebeple sivilce kremi önerileri göz önüne alırken durumunuza uygunluğu da önemlidir. Sivilce kremi araştırması yaparken mevcut durumunuza en uygun krem seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle kremden en iyi sonucu almanız da mümkün olacaktır. Eskiden nispeten daha az çeşitte bulunan sivilce kremleri günümüzde farklı markalar çerçevesinde çok daha fazla seçenekle bulunabilmektedir. Bu nedenle akne durumu da göz önüne alınarak en doğru sivilce kremi tercih edilebilir. Eğer sivilce problemi yaşıyorsanız Trendyol’un online mağazasından sivilce kremlerini listeleyebilir ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun anında sipariş verebilirsiniz.

Sivilce Kremi Yüzde Kaç Saat Kalmalıdır?

Sivilce kremleri, yağlı ciltlere özel olarak üretilen akneleri kurutan kozmetik ürünlerden biridir. Akne ve sivilce oluşumlarını engellemesinin yanında glikoz içeren kremler cildin nemli kalmasına da yardımcı olur. Sivilce kremleri, formülüne göre yüzde farklı sürelerde tutulabilir. Yoğun içeriğe sahip olan kremlerin yüzde kısa süre tutulması etkiliyken daha hafif ürünler ciltte uzun süre bekletilebilir. Ürünün kullanım talimatlarına dikkat ederek kremin yüzde tutulması tavsiye edilir. Sivilce kremlerini ciltte 30 dakika tutmak yeterlidir. Daha hafif içerikli sivilce kremlerini 30-60 dakika yüzünüzde tutabilirsiniz. Doktor tavsiyesiyle krem kullanıyorsanız mutlaka hekimin talimatlarına göre süre tutmalısınız. Sivilce kremini günde 2 defa kullanacaksanız 30 dakika yeterli olacaktır. Kremi günde 1 kere ya da gün aşırı yüzünüze uyguluyorsanız 30-40 dakika ürünün ciltte beklemesi gerekir. Her ihtimale karşı kullanmadan önce doktora danışarak bilgi almanız tavsiye edilir.

Sivilce Kremleri Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Sivilce kremleri, ciltteki siyah nokta görünümünü azaltarak akne ve sivilcelerin oluşmasını engelleyen kozmetik ürünlerden biridir. Akne ve sivilceleri kurutarak cildi yağlı görünümünden arındırır. Sivilce kremleri cildi pürüzsüzleştirme ve aydınlatma gibi özelliklere sahiptir. Kremler farklı yoğunlukta ve zenginlikte olabilir. Bu sebeple kremin olumlu etkisini görmek üründen ürüne değişiklik gösterir. Sivilce kremi kullanmaya başladıktan sonra hemen etki görülmeyebilir. Ürünün cilde alışması ve etkisini göstermesi için 2-3 hafta boyunca düzenli olarak kullanmak gerekir. Ortalama 1 ay sonra krem etkilerini göstermeye başlar. Bu süre kremin formülüne ve etki derecesine göre uzayabilir ya da kısalabilir. Ciltten ölü derinin atılması ve aknelerin kuruması için 1.5-2 ay beklenmelidir. Yüzün kendini yenilemesi ve canlı bir görünüm kazanması, yaklaşık 1 aylık kullanım sonrası belli olur. Bu süreçte tedaviye ara vermeden devam etmek ve sabırlı olmak oldukça önemlidir.

Hamilelikte Sivilce Kremi Kullanılır Mı?

Sivilce kremleri, genellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip kişiler tarafından kullanılır. Cilt tabakasının altında biriken yağlar akne, sivilce ve siyah nokta şeklinde görülür. Bazı dönem ve durumlar sonrası ciltte sivilcelenme yaşanabilir. Hamilelik döneminde beslenme değişikliği de yine cilt üzerinde siyah nokta ve sivilce oluşumlarına neden olabilir. Anne ve bebek üzerinde olumsuz etkisi olmayan sivilce kremleri bu dönemde kullanılabilir. Her cilt tipi aynı olmadığı için özellikle hamile annelerin kremleri kullanmadan önce doktorlarına danışmaları tavsiye edilir. Kullanmaya başlamadan önce içeriğinin zararsız oluşundan emin olunması gerekir. Sivilce kremleri içerisinde birçok mineral, asit ve etken madde bulunur. Bu maddeler, cilt için olumlu etkilere sahip olsa da değişen hormonlara karşı olumsuz sonuçlar doğurabilir. Hormonal değişikliğe bağlı olarak kremin etkisi olumlu ya da olumsuz yönde seyredebilir. Bu gibi durumlar yaşanmaması adına doktor gözetiminde kremlerin kullanımına devam edilmesi gerekmektedir.